Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vitezometru buclucas, se schimba viteza aiurea

bundy220
post 2 Jun 2009, 19:44
Post #1





Group: Members
Posts: 1.195
Joined: 21 February 09




Buna la toata lumea! Cred ca masina e prea veche,sau cineva imi poarta ghinion.A mai aparut o problema la masina mea.
Deci problema este urmatoarea: in mers,imi arata viteza reala,iar deodata se mareste de la 80 la 120km/h,scade pana la 0 iar creste si tot asa.Bordul este electronic,cu cristale lichide,dar cred ca functionarea e cam la fel.Nu am identificat inca acel senzor de pe cutia de viteze,dar trebuie sa fie pe undeva,ca cu cablu nu e.Daca ati mai auzit de acel senzor ca s-a mai stricat pe ici colo va rog anuntati-ma.
PS.Am ajuns cu defectul asta si la 225 mpH ( se poate seta si in mile)


--------------------
n n n -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bumsound
post 8 Jun 2009, 01:43
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 13 August 05
From: Iasi




si eu mai patesc sa stau la semafor cu 60km/h, desi de o bucata de timp si-a revenit. cand plecam acul statea la zero, abia dupa ce luam viteza pe la un 80 incepea sa functioneze normal. imi pare rau dar nu te pot ajuta, doar impartasesc cam aceeasi problema


--------------------
Renault Safrane '93 2,2RXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bundy220
post 12 Jun 2009, 22:20
Post #3





Group: Members
Posts: 1.195
Joined: 21 February 09




Se pare ca am cam rezolvat-o! am gasit senzorul,e identic cu cel de pe solenza,si i-am dat cu niste spray.acum merge bine.Daca se maiu repeta voi lua unul de logan sau asa ceva


--------------------
n n n -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 01:45
Dacia