Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Plecari spre Grecia - 2008, Pentru cei care nu vor sa calatoreasca singuri

staicu_georgiana
post 18 Jun 2008, 09:58
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 June 08




Salutare!

Plecare spre Thassos pe 27 spre 28 iunie din Bucuresti ora 2.30-3. Avem o masina cu 5 persoane, daca mai sunt si alti doritori sa ni se alature ii asteptam cu drag!
Drum bun si distractie placuta tuturor celor care pleaca in vacanta!


--------------------
citroen C5 citroen C5 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cobra
post 19 Jun 2008, 12:54
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 11 June 04
From: Bucuresti




Plecare spre Grecia pe 2 August la 3 noaptea, Bucuresti. GPS, condus viteza medie, masina Alfa 147, opriri rare, sa nu facem 15 ore
pm pls


--------------------
Megane 1 RT Hatchback - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianM
post 19 Jun 2008, 13:05
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 12 May 06
From: Bucuresti




Bucuresti spre Grecia 25.06 orele 3-4 dimineata. A 4-a tura.


--------------------
Opel Astra G Caravan - B 30 TWO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elnego
post 19 Jun 2008, 13:46
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 28 January 08




plecare din Ploiesti in data de 30.08.2008 catre metamorfosis hotel blue dolphin , mai avem 2 locuri in masina , e cineva interesat ? mai pleaca cineva in aceasta data sa calatorim impreuna ?


--------------------
Renault Megane Estate 1.5 DCI 2008 - PH 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
piticul
post 22 Jun 2008, 12:31
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 6 June 08




Aseara m-am intors din grecia....fara radare luate in bulgaria, doar 1 oprire ptr lipirea rovignietei pe parbriz....la dus pe drumul spre turcia, iar la intors prin sofia...in rest, calatorie frumoasa, concediu super....o sa revin cu amanunte in zilele urmatoare.


--------------------
RENAULT CLIO SYMBOL 2004 - B-85-RFI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blossom
post 23 Jun 2008, 03:49
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 13 December 07
From: Bucuresti




marti 24. 06 pe la 14-15 dimineata mai pleaca cineva? noi am fost si anul trecut...suntem din Buc.


--------------------
hyundai coupe 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ioanac
post 23 Jun 2008, 13:06
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 3 May 06




Elnego ti-am trimis un mesaj privat. Ar fi doua persoane care ar pleca tot din Ploiesti spre Grecia...


--------------------
Opel astra opel astra - b41ptp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elnego
post 23 Jun 2008, 13:32
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 28 January 08




ioanac am raspuns , va asteptam cu un telefon

This post has been edited by elnego: 23 Jun 2008, 21:41


--------------------
Renault Megane Estate 1.5 DCI 2008 - PH 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 23 Jun 2008, 21:08
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




M-am intors in seara asta din Grecia. Am ceva povesti, ceva sfaturi...Cine vrea sa zica!


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 23 Jun 2008, 21:20
Post #100


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Informatiile sunt contra cost ? unsure.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elnego
post 23 Jun 2008, 21:41
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 28 January 08




buna george_slz, plecam si noi in august , ne-ar interesa cam tot ce tine de drum , pret motorina , taxe , impresii despre locul unde ai fost , preturi in grecia si bulgaria...etc


--------------------
Renault Megane Estate 1.5 DCI 2008 - PH 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
racoarea_cc
post 26 Jun 2008, 15:10
Post #102


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 June 08




Salut,

Plecam si noi (2 persoane) in Corfu cu masina, pe 7 septembrie (pe la 03:00-04:00 AM). Daca mai e cineva care planuieste o plecare in Grecia in acea perioada ar fi minunat sa mergem impreuna pana acolo.



--------------------
Opel Astra 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fre33lancer
post 26 Jun 2008, 16:13
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 281
Joined: 15 March 08




2 masini , plecare 11 august bucuresti , stationare 11 seara in Serres sau prin apropriere si apoi drum spre Corfu , daca e cineva interesat , mers regulamentare .

pana la urma cum e cu detectorul radar prin bulgaria grecia ? , in bulgaria am inteles ca este voie dar in grecia am inteles ca se ajunge si la confiscarea aparatului sau amenda usturatoare daca te prinde cu el.


--------------------
Megane Sedan 2.2 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
faganezu
post 26 Jun 2008, 16:15
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 357
Joined: 14 October 07




plecare 26-27 august grecia. inca nu stiu unde exact.


--------------------
logan 1.4 MPI GPL laureat 2007 - B-XX-NZR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 4 Jul 2008, 00:36
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Am fost tare ocupat zilele astea si nu am putut sa scriu nimic despre concediul meu in Grecia, asa ca am sa incerc acum sa sintetizez ce ar trebui sa stii despre.

Din Bucuresti, e bine sa pleci devreme. Am plecat la ora 4 dimineata si ar fi trebuit sa plec mult mai devreme, daca as fi vrut sa ajung mai repede decat ora 17, in Paralia Katerini asa cum s-a intamplat. Puteam sa ajung mai repede ,daca aveam detector de radar in Bulgaria. Sunt in preajma punctului de frontiera si a orasului Ruse, niste limitari aberante de la 80->60->40->20 in locuri in care in Romania viteza nu e limitata mai jos de 50. Cu detectorul de radar personal, sau urmand o masina in parbrizul careia ati zarit dispozitivul respectiv, puteti sa treceti peste inconventientul asta, pentru ca e singurul.
La Giurgiu la vama, marci 8 euro pentru un pod imputit pe care l-ai tranzitat inainte, arati un buletin+talonul masinii si scapi mai repede, sau arati un pasaport si se chiorasc aia cateva minute la el si incetinesti procesul... La bulgari iti iei rovigneta de 5 euro de la ghiseul de la vama si scapi de mersul la benzinarii pt rovigneta.

In Bulgaria, drumurile de tranzitat spre Grecia, nu trec prin marile orase(Ruse, Plevna sau Sofia), sunt in afara lor, asa ca nu se pune problema de facut vizite in orasele bulgaresti. Drumurile sunt de la bune la foarte bune, cu gropile tipic romanesti, va veti reintalni in Giurgiu?!....nuuu din pacate...pe centura Sofiei, ca se lucreaza la ea!

Dupa Ruse incep niste drumuri extraurbane in majoritate cu limitari de 90 si pe alocuri de 80, 70, 60. Trebuie sa stiti ca bulgarii stiu sa puna indicatorul de limitare, dar nu stiu sa il puna pe ala de terminare a limitarii, asa ca daca sesizati motivul pentru care a fost pus indicatorul(o curba, zone locuite, drum in lucru), reveniti repede dupa la 90km/h. Autostrada bulgarilor este super, are 3 benzi si cateva tuneluri foarte interesante. Este fix modelul de autostrada care va trebui sa fie facut si la noi, in zona montana, dar asta numai dupa ce ne va lasa Bechtelu' in curu gol, pt ca prea multi bani vor pentru ea.
Indicatiile de drum, de pe panouri, sunt in kirilica si mai apoi, in apropierea locului semnalizat , in latina. Bravo bulgarilor. La greci e nasol rau.

Politia bulgara, e la datorie, cu radarul in mana(tip pistol, nu vor sa va impuste decat la buzunare radmasa.gif ). Sunt peste tot, si daca nu sunt, atunci sunt cartoanele desenate cu masini de politie. Aceste masini de politie sunt plantate la baza stalpilor care sustin afise publicitare. Masinile politiei bulgare sunt majoritatea Opel Astra G, deci nu e la ca noi, cu radare plantate in masinile personale ale politistilor sau in masini neinscriptionate.
Problema cu falsii politisti nu mai e de actualitate, asa ca nu va faceti griji, astia si-au dat seama de concurenta neloiala si au inlaturat-o! tongue.gif
Combustibilii de la bulgari, sunt vanduti in statii Lukoil si OMV(astea sunt alea stiute la noi), asa ca aveti de unde sa alimentati. Se recomanda sa aveti leva,pentru combustibili sau cumparaturi, fie ca schimbati din tara, la cursul de 1 leva=1,8 Ron, fie la bancomate(treaba asta nu stiu cum se poate face, ca bancomat de schimb valutar nu am vazut).Bancomate am vazut in cateva benzinarii.

Motorina bulgareasca mi s-a parut ieftina, nu pot sa fiu 100% la 100% convins, dar cred ca la un Lukoil am vazut motorina cu 1,8 Leva/litru, ceea ce e avantajos(la noi e cat e si la greci e 1,3 -1,46 euro/litru).Eu unul am pus motorina in Dr Taberei si apoi in Salonic, ca sa nu intru pe autostrada cu putina, crezand ca la ei e ca la noi...dar vorba ceea: ca la noi, pe autostrada, la nimeni, e valabila....concluzie: e plin de benzinarii la ei!

Pe centura Sofiei e naspa, insa naspa de la ei, e usor de suportat de bucuresteni, iar dupa ce pierzi vreo ora pe acolo, ajungi la autostrada si trece supararea...

E interesant ca pleci din Bucuresti, e racoare placuta, ajungi in muntii bulgaresti e usor frig si mai departe in sud, spre Kulata...te topesti de caldura.

La granita cu Grecia, arati un buletin si un talon si gata, esti in Grecia. !!!De aici platesti cu euro!!! E cald, e insorit, e plin de dealuri cu vegetatie saraca(au pe deal, instalatii eoliene, se vad din vama, la prima impresie de peste gard), mult praf, se lucreaza la drumuri...Dupa autostrada bulgareasca, drumul spre Salonic ti se va parea penal, dar si asa, e mai bun ca la noi....e un soi de autostrada, adica are sensurile de mers, separate.
In Salonic, e cald de behai... Am vazut o chestie interesanta, cand autobuzele opresc la stop, cauta zona umbrita, pt ca in Grecia, umbra e racoaroasa(paradoxal la noi nu e asa, pt ca indicele de confort termic e cel vinovat de asta), iar la soare simti ca mori.
Aveti grija in Salonic, ca semnalizarea spre autostrada catre Atena e varza. Se lucreaza la drumuri, sunt ingustate, se circula aiurea si e plin de motorete si motociclete, cu piloti inconstienti. Eu am beneficiat de serviciile imputite ale IGO-ului 2007, care nu stia de sensurile unice sau modificarile ultime, ale circulatiei din oras, asta mai ales in punctul in care intra autostrada in oras. E o intersectie cu 5 drumuri in stea, intre care 2 sunt cu sens unic, care sigur vor incurca gps-ul. Mai e si faptul ca aceste drumuri sunt foarte largi, 3-4 benzi, si cand ajungi pe banda de stanga, gps-ul incepe sa urle ca recalculeaza traseul, crezandu-se pe celalalt sens. In fine, aici in intersectia asta trebuie sa deschideti ochii, pt ca indicatoare nu prea sunt si e musai sa nu gresiti intrarea pe autostrada.

Pe autostrada la Greci, se plateste, se plateste de te iau nervii. Daca in Bulgaria dai 5 euro/7 zile pe rovigneta. La greci treci fluierand granita, dar pe autostrazi marci 1,5-2,9 euro pentru segmente de 20-30-50 de km de autostrada. Asa ca daca mergi in sud in vacanta ai sa dai vreo 30 euro dus/intors, pe putin. Am chitantele , dar imi e lene sa calculez.
Autostrada sta destul de bine dpv al semnalizarii, mai are pe alocuri zone mai proaste cu gropi si griblura, si niste lere de dilatare, pe poduri de zici ca rupi maisina, dar la ei e normal sa fie lerele mari, pt ca diferentele de temperatura nopte/zi sunt mari. Nu are banda de urgenta si spatii de servicii, are in schimb 3 benzi.

La greci motorina e 1,3 euro....la statiile mai mici, eu am gasit la EAIV parca, cea mai ieftina motorina, pe drumul dintre Paralia si Katerini, in rest e scumpa, si pe autostrada, si in Salonic, si in Atena. Au o groaza de benzinarii, de retele diferite: Shell, BP, Aegean, Eaiv...samd...De unde am bagat, nu am simtit efecte secundare nedorite...asa ca nu e problema ca la noi....

Katerini, e un oras mic, Paralia Katerini e o statiune inghesuita, dar cosmopolita. Are de toate pentru toti. Are magazine, supermarketuri, restaurante, centre de inchiriere, agentii de turism, biserica, pe plaja in centrul statiunii....E o statiune plina de lumina, pana la 12 noaptea nu merita sa dormi, dupa aia te poti odihni in voie. Nu se aude muzica noaptea, adica chiar te simti in concediu de odihna. Legea e lege la ei, nu ca la noi.
Hotelurile sunt toate de 3 etaje, strazile sunt liniare, hotelurile apropiate de plaje si unele de altele, majoritatea de 2 stele ca sa fie accesibile. Unele hoteluri sunt afaceri de familie, dar ca sa poata face rost de clienti, trebuie sa apeleze la agentiile grecesti, care la randul lor apeleaza la cele din Romania, Bulgaria, Rusia, Serbia...samd....de aia se ajunge la pretul ala al sejurului. Unii romani au prins ideea si se duc fara aranjamente prealabile facute prin agentii, se poate discuta direct cu patronii hotelurilor, scapand de intermediari, lucru convenabil pt ambele parti.
Plaja din Paralia(suna aiurea pt ca paralie in greceste = plaja, dar in fine ma refeream la statiune) e ingusta, cu nisip destul de bun, se poate sta pe el sau inchiria sezlong(nu recomand pt ca e scump si te imobilizeaza pe plaja in orele amiezii cand nu ai ce cauta pe ea, decat daca ai mobila deranjata la mansarda biggrin.gif ). De-a lungul tarmului, grecii au pus bariere de piatra din 100 in 100 de m, ca sa blocheze curentii de tarm, care furau apa calda si care o schimbau cu aia rece tongue.gif , de asemenea barierele astea mai au si rolul de a domoli valurile. Apa nu e asa de spectaculoasa ca in insule sau in sudul Greciei, dar e peste cea din Marea Neagra. Daca ai nostri ar avea bunavointa sa faca cum au facut grecii, nu ar mai muri atatia tineri inecati, pt ca la noi in Romania se moare din prostia autoritatilor(vezi drumurile proaste, spitale, reactii incete, birocratie samd.)
Am sa mai zic cateva si gata ca stau de o ora sa scriu deja.
Mancarea la greci e...........surprinzator de scumpa si daca nu e scumpa rau, atunci e proasta. Bun....scump e sa mananci fructe de mare, te costa 23 euro un platou pt doua persoane, la fel e si unul de carnuri, niste combinatii de frigarui de pasare sau porc. Mai ieftin e mananci la fastfood, si nu e vorba de MAC sau KFC, ci "specialitatile" locale gyros pita(pui sau pork), un de de shaorma deselata rau, si souvlaki, un fel de frigarui de pui sau porc + cu cartofi, astea in cantitati infinit mai mici decat o saorma sanatoasa de Bucuresti, care costa 200.000, adica vreo 6 euro dar ajunge la 2 persoane, in schimb gyrosul e 1,8-2 euro si nu te saturi din 2, souvlaki e mai scump un pic.
Bautura...1,8 euro berea, majoritatea au numai amstel si mythos. Ce bere luam noi in Romania cu banii astia?
Eu m-am cazat la un hotel-apartments, si cum aveam confortul unei garsoniere dotata cu absolut tot ce era necesar, mancarea mi-am asigurat-o din supermarket-uri, fiind mult mai avantajos fata de cei care au stat la hoteluri, cu meniu inclus, caz in care ramaneai imobilizat in statiune de focul mancarii platite.

Cand am plecat din tara, mi-am luat diverse produse care m-au ajutat sa economisesc, e vorba de bere, am dat in Romania 80.000 pe 6 beri, mi-au prins tare bine, cola la noi e ieftina, daca 1/2 cola e 25.000 la comercianti,in strada, la ei e un 1,8 euro....deci daca poftiti la Coca Cola, luati un bax din tara si salvati-va de la niste cheltuieli. Daca aveti lada frigorifica, cum am avut si eu, puteti sa veniti si cu preparate din carne, conserve, o sa iesiti mai ieftin. Banii care se economisesc astfel se pot cheltui pe excursii prin agentiile locale sau diverse cumparaturi de la magazinele din statiune.
Grecia e plina de obiective turistice consacrate. Nu ratati excursiile din insule(Skyatos), nu ratati vizitele la cele 4 din 5 manastiri de la Meteora(langa orasul Kalampaka), si nu ratati perla coroanei turismului grecesc, o vizita in Atena!

Despre Atena va povestesc daca vreti.

This post has been edited by george_slz: 4 Jul 2008, 00:49


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 4 Jul 2008, 08:34
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




QUOTE(george_slz @ 4 Jul 2008, 00:36)
Cu detectorul de radar personal, sau urmand o masina in parbrizul careia ati zarit dispozitivul respectiv, puteti sa treceti peste inconventientul asta, pentru ca e singurul.


Da de unde... Daca te tii dupa o masina bulgareasca sau gasesti chiar sa te bagi intre 2 e si mai bine. Eu asa am facut mai ales la intors din Grecia si am tranzitat Bulgaria destul de repede... Ma tineam dupa cate unul, daca mai venea un bulgar din spate care ne depasea pe mine si pe bulgarul din fara, ma bagam si eu dupa el...

Plus ca am avut o mdie buna, ei mergand cu 100-120 cam peste tot, incetinind unde erau radare iar pe autostrada am bagat 170 lejer... Deci se poate si fara detector. Insa daca esti singur pe drum, mai bine cu detector... Mai ai o siguranta..

QUOTE(george_slz @ 4 Jul 2008, 00:36)
Drumurile sunt de la bune la foarte bune, cu gropile tipic romanesti, va veti reintalni in Giurgiu?!....nuuu din pacate...pe centura Sofiei, ca se lucreaza la ea!


Da, dar ai vazut ca la ei fac centura de 3 ori mai lata ca la noi? Si LUCREAZA, asta e problema!. SI n-au nici cale ferata pe langa sa aiba limitari si semafoare si alte tampenii...

QUOTE(george_slz @ 4 Jul 2008, 00:36)
Combustibilii de la bulgari, sunt vanduti in statii Lukoil si OMV(astea sunt alea stiute la noi), asa ca aveti de unde sa alimentati. Se recomanda sa aveti leva,pentru combustibili sau cumparaturi, fie ca schimbati din tara, la cursul de 1 leva=1,8 Ron, fie la bancomate(treaba asta nu stiu cum se poate face, ca bancomat de schimb valutar nu am vazut).Bancomate am vazut in cateva benzinarii.


Eu am un card special care e activat si pt plati pe internet si pe care tin bani putini. Asa ca acum am incarcat cam 90 euro pe el si am platit cu el la bulgari, e adevarat numai la OMV.

QUOTE(george_slz @ 4 Jul 2008, 00:36)
Pe autostrada la Greci, se plateste, se plateste de te iau nervii. Daca in Bulgaria dai 5 euro/7 zile pe rovigneta. La greci treci fluierand granita, dar pe autostrazi marci 1,5-2,9 euro pentru segmente de 20-30-50 de km de autostrada. Asa ca daca mergi in sud in vacanta ai sa dai vreo 30 euro dus/intors, pe putin. Am chitantele , dar imi e lene sa calculez.
Autostrada sta destul de bine dpv al semnalizarii, mai are pe alocuri zone mai proaste cu gropi si griblura, si niste lere de dilatare, pe poduri de zici ca rupi maisina, dar la ei e normal sa fie lerele mari, pt ca diferentele de temperatura nopte/zi sunt mari. Nu are banda de urgenta si spatii de servicii, are in schimb 3 benzi.



Sincer, platile pe autostrada pana la Atena (eu am fost in insula Evia, f aproape de Atena) au fost cam 15 euro/dus si 15 intors... Insa cred ca au fost banii pe care i-am dat cu cea mai mare placere.
Autostrada are banda de urgenta, are si multe mici parcari, insa fara spatiu de servicii. Intr-adevar, pana la Atena sunt doar 2-3 spatii de servicii cu mancare si market, unu dupa Salonic si unul aproape de Atena si inca unu parca pe drum.

Insa daca stau si ma gandesc ca de la granita am facut pana la Vasiliko, in Evia (cam 600 km) 6 ore cu tot cu opririle pt alimentare si pt a lua masa, nu mi se pare ca ar fi nevoie de mai multe restroomuri.

Asta comparand cu un drum pana la Bacau, pe jumate de distanta si pe care il faci in cel mai bun timp in 4 ore...

Plus ca la intoarcere am plecat la 12 noaptea de acolo si nu pre aera tipenie de om pe autostrada....




--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elnego
post 4 Jul 2008, 08:52
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 28 January 08




multumesc george_slz , interesante imformatii , ceva precizari : la bulgari rovigneta de 5 euro e pe 7 zile , dar daca stai mai mult ? nu se gasesc si pe 10 zile ? la greci cum e cu taxa de drum ? platesti ceva la vama sau doar taxele de autostrada ?



--------------------
Renault Megane Estate 1.5 DCI 2008 - PH 57 XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 4 Jul 2008, 10:16
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Daca stai mai mult de 7 zile, iei la intoarcere alta rovigneta pe 7 zile, asa cum am facut si eu de fapt.
Cred ca grecii au si banda de urgenta sau jumatate, nu mai stiu sigur, dar 3 benzi sigur au tongue.gif !

Cei care aveti de mers in insule, in sud de tot, va recomand sa mergeti inainte cu 1 zi, sa va cazati in Paralia K. mai ieftin o noapte(probabil 30 euro), si apoi sa mergeti spre Atena. Eu in drumul spre Atena, am intalnit niste bucuresteni intr-o benzinarie care dormeau dusi in masina, pe o caldura torida, mai aveau si masina neagra biggrin.gif . Nu am putut sa ii trezesc, nici cand am parcat langa ei, pt. ca erau terminati de drum, asta la ora 10 dimineata. De odihnit tot trebuie sa te odihnesti pentru un drum ca asta. Nu scapati lucrul asta din vedere!

This post has been edited by george_slz: 4 Jul 2008, 21:42


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 7 Jul 2008, 10:12
Post #109


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Plecare Bucuresti Grecia, Sithonia, vineri 22.08.2008 - ora 22.


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sabinboghici
post 7 Jul 2008, 10:41
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 7 July 08




Plecare din Ploiesti spre KASSANDRA (NEA MOUDANIA) 23.08 -preferabil pe la 4-5 AM in vama RUSE (cazare din 23.08)

"MUTZUNACHE", nu e cam devreme sa pleci de seara? ca presupun ca ai sejur din 23.08... inseamna sa traversezi Bulgaria pe noapte, nu stiu cat de indicat este... sau nu vrei sa pierzi ziua de plaja pe 23.08 smile.gif ?


--------------------
FORD FOCUS 1.8 TDDI 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 7 Jul 2008, 11:59
Post #111


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Nu aveti idee ce frumos se circula, da, traversez Bulgaria noaptea, este un drum de 12 ore, circul legal, toti sunteti speriati de traversarea Bulgariei noaptea, la ora aia nici macar nu sunt radare biggrin.gif, te pui in spate la un tir de Turcia si se merge beton biggrin.gif



--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 7 Jul 2008, 12:03
Post #112


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Nu si daca te opresc niste politai inarmati. Pe mine m-au oprit. In rest, sunt de acord cu tine, se merge mult mai usor. Dar serpentinele din zona Gabrovo is nasoale rau noaptea cand ai un camion in fata.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
to_tls
post 8 Jul 2008, 22:31
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 8 July 08




Plecare din PLOIESTI spre PARALYA - Olympic Beach. 09.08.08

Avem cazare din 9.08 deci vom pleca pe la 4-5 AM 1 masina 2 persoane

Traseu: Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Veliko Tarnovo-Kulata-Katerini

Renault Symbol 2007 1,5 DCi 70 CP, viteza legala si unde se poate biggrin.gif o putem depasi.


Dotari: PDA-GPS, detector radar, harti.

Pentru doritori astept raspuns pe: toni79ro@yahoo.com




--------------------
Renault Symbol 2006
Renault Clio Symbol 1,5 dci 65CP climatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stancone
post 9 Jul 2008, 17:16
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 30 June 08




Salutare si bine v-am gasit.

Anuntam si noi aici o plecare spre Paralya Katerini, din Craiova 12 iulie 2008, dimineata .
Plecarea este calculata sa fie la 05 AM pt a prinde primul bac de la Bechet (care este la ora 07am din cate am inteles, nu la ora 06 ... stie cineva ???? )

1 masina, 4 persoane, GPS+cobra, mers aprox rapid cu exceptie la restrictii.

Traseu: Craiova-Bechet-Orjahovo-Vraca-Botevgrad-Sofia-Kulata

Sofia se poate face si ziua prin oras sau preferabil centura ???

Inscrieri smile.gif, sfaturi, intrebari : stancone AT yahoo.com

Multumesc anticipat celor care vor da ceva info utile.

This post has been edited by stancone: 9 Jul 2008, 17:16


--------------------
Dacia 1310 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 10 Jul 2008, 10:48
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




bucurești-sofia-kulata si apoi spre thasoss plecare pe 31 iulie preferabil 1-2 am?
daca exista cineva care mai merge la aceea data contactati-ma la mirion_paper@yahoo.com


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mardante
post 10 Jul 2008, 16:06
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 July 08




Buna. Noi plecam pe 20 iulie, ora 3 din Bucuresti - Halkidiki, o masina. Mai pleaca cineva in perioada aceea?


--------------------
toyota corolla 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nycbv
post 11 Jul 2008, 18:41
Post #117


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 July 08




Salutari tuturor forumistilor !
Suntem o familie din brasov 2 adulti si doi copii care vrem sa plecam in Grecia cu masina personala in intervalul 18 - 20 iulie 2008. Dorim sa tranzitam Bulgaria cu inca cel putin o masina pentru siguranta si confort .
pt contact mobil : 0722281421


--------------------
chevrolet aveo 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mardante
post 12 Jul 2008, 16:42
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 July 08




Nycbv, iesiti prin Giurgiu? Noi plecam pe 20. Si noi suntem o familie cu un copilas.


--------------------
toyota corolla 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinG
post 12 Jul 2008, 17:39
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




Și noi dorim să plecăm pe 19. iulie 2008 spre Grecia și binențeles traversăm Bulgaria, Ruse-Kulata via centura Sofiei, din București pe la 3-4 dimineața; vrem să vedem ceva din traseu. De preferat fără opriri în Bg, decât strictul necesar. Suntem o familie formată din trei persoane, dotată cu ceva hărți, entuziasm și un GPS!
Trebuie să ajungem în aceeași zi la Olimpic Beach. Am fi bucuroși dacă am face o mică caravană... 0722766304 numai după 15 ale lunii!

This post has been edited by FlorinG: 12 Jul 2008, 17:40


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 12 Jul 2008, 20:53
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Cei care nu va gasiti companie pentru drum, nu disperati. Drumul spre Grecia este la orice ora din zi/noapte, de la inceputul pana la sfarsitul sezonului, plin de masini romanesti. Asa ca daca vreti sa faceti vreo caravana adhoc, sa tot fie de unde sa alegeti. Sfatul meu este sa aveti pe cineva cu detector, in Bulgaria, ca sa nu pierdeti timpul pe drum. In Grecia nu mai e nevoie de companie, pt ca drumurile sunt mai placute si mai sigure, in plus destinatiile sunt variate si e mai greu de parcurs drumul in grup.


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Alte informatii despre plecarile spre Grecia - rute, intersectii, poze, cazra ... http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2007-t76947.html


--------------------
Go to the top of the page
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 01:59
Dacia