Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 30 31 32 33 34 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ce ma nemultumeste la Kadjar?, ce ar fi putut sa fie (mai bine)

karla
post 27 Sep 2020, 16:36
Post #931


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Multumesc mult de tot Marian Constantin pentru ajutor. Am incercat cu un alt telefon dar nu a fuctionat. Am facut apdatari la telefon dar tot degeaba. Nu ma pricep la setarile B.T nu stiu ce sun . Pe 28.09.2020 sunt programat la Meridian pentru reperatie. Am sa vin cu explicatii. Multumesc pentru ajutor.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 28 Sep 2020, 17:54
Post #932


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




azi 28.09.2020 am fost cu masina la reparat la Meridian penru telefon Au fost niste modificari la soft ca urmare a unor adaptari la radio. In final telefonul functioneaza. Nu puteam eu sa inlatur dfectionea. Multumesc mult.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 8 Nov 2020, 06:25
Post #933


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Au schimbat softul la masina , iar acum nu ma anunta cand depasesc viteza in localitati, sau daca merg cu o viteza mai mare decat cea recomandata. Unde trebuie sa caut pentru a ma anunta cand depasesc viteza. Multumesc mult.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 9 Nov 2020, 19:00
Post #934





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




Lumea pe aici vroia exact invers, sa nu mai aiba avertismentul asta. Discutia e aici: http://www.reno.ro/Dezactivare-avertizare-...ml#entry4882756


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 29 Nov 2020, 20:34
Post #935


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Multumesc mult de tot pentru sfaturi. Am rezolvat problema. Multumesc mult.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 21 Dec 2020, 18:06
Post #936


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Multumesc mult.

<span class='edit'>21 Dec 2020, 18:23:</span>
Va rog sa ma ajutati si pe mine.La auto Kadjar pe parbrij in partea stanga la partea de jos se afla o aparatoare din material plasticO parte se afla pe parbriz iar cealalta parte se afla lipita de caroseria autoturismului. La acesta aparatoare(cred ca are o denumire dar eu acum nu o cunosc) o parte se vede pe parbriz iar restul se afla sub capota autoturismului.In urma cu circa cateva zile am constatat ca acesta aparatoare este roasa de soareci ,la partea superioara cam o moneda de 50 bani. Rugamintea mea este ca eu o pot schimba sau trebuie sa merg la Renault. Masina este in garantie. Am casco dar nu o mai pot repara ca am mai facut acest lucru pentru alta defectiune. Mars Poate ma juti cum sa pun poze aici ca am facut fotografie la aparatoare Masina este in garantie.Ce ma sfatuiti sa fac. Multumesc mult.Partea care este roasa este cea pana in capota autoturismului.

This post has been edited by karla: 21 Dec 2020, 18:23


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 21 Dec 2020, 18:40
Post #937


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Dai “add reply”, apoi apesi pe “choose file”, selectezi poza aia din calculator (sau telefon) si apoi “adauga acest atasament”. La final apesi “adauga raspuns”. M-as mira sa fie ros de soareci plasticul ala, dar hai sa vedem.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicu suciu
post 21 Dec 2020, 21:36
Post #938


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 18 February 19




pana la urma,toata masina o sa fie afectata de soareci...oare e trecut ceva in casco referitor la soareci?


--------------------
renault kadjar 1,5 dci intens 2019
kangoo van 1,5 dci 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 26 Dec 2020, 12:45
Post #939


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Am atasat poza in care se vede acea rosatura a aparatorii din stanga parbrizului. Multumesc pentru ajutor!

This post has been edited by karla: 26 Dec 2020, 13:21

Attached thumbnail(s)
20201223_090950_1_.jpg ( Size: 2.78mb ) Number of downloads: 858


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 26 Dec 2020, 13:46
Post #940


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Sincer, nu-mi dau seama daca e ros de soareci sau doar rupt plasticul ala. Daca nu se vede urat de afara, cu capota inchisa, eu zic sa-l lasi asa, nu afecteza cu nimic.

Nu as apela la Casco pentru atata lucru, cel mult as cauta la dezmembrari plasticul ala. Nu cred ca ar costa o avere nici unul nou, e un amarat de capac.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
janos
post 26 Dec 2020, 13:50
Post #941


User


Group: Members
Posts: 610
Joined: 24 January 11
From: Tg Mures




Nici mie nu imi pare "lucrata" de soareci.
La revizie cand ai fost nu a ramas ceva pe acolo si au inchis capota peste?
Nu sunt urme pe capota?


--------------------
CMF-C/D Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance 2015 - MS 2 cifre 3 litere
Life is a bitch. Arguing with the mods is allowed, winning an argument against the mods will get you banned.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 26 Dec 2020, 14:03
Post #942


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Mie îmi pare “lucrătură” de rozătoare.
Cere un preț la reprezentanță, n-ar trebui să coste mai mult de 200 lei, de văzut și montajul cât este. Dar pe cea nouă va trebui să o înmiresmezi cumva, altfel vei păți la fel. smile.gif


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 26 Dec 2020, 19:49
Post #943


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Multumesc mult de tot pentru ajutor.Tin cont de sfaturile de mai sus. Nu se vede, pot sa o las asa. Am sa merg si la Renault sa vad cat costa. La desmembrari unde sa merg ca este de KADJAR, pot sa fie asemenea masini la desmembrari. Inca o data multumesc mult pentru ajutor. Am pus in garaj la tara sub motor un aparat de soareci pesly peler. Este tot timpul in functiune. Trec mai mereu si fac galagie. Bat in tabla sa fac zgomot. Am si trei bibilici care fac zgomot si am auzit ca tipatul la bibilici deranjeaza pe soareci.Inca o data multumesc mult.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 15 Jan 2021, 19:26
Post #944





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




E frustranta incarcarea telefonului prin portul USB. Uneori face fast charging, uneori nu. De cele mai multe ori nu.
Am incarcator original fast charging, dar zace degeaba. Pentru AA(+Waze) trebuie sa tin telefonul cuplat prin cablu la masina, ca in Europa nu merge prin bluetooth.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexpslr
post 16 Jan 2021, 19:07
Post #945


Membru autentic


Group: Members
Posts: 219
Joined: 22 October 17




Salut, am avut și eu problema asta la un moment dat, după aprox un an de utilizare. Se stricase cablul de la atâta mișcare. Am schimbat cablul cu unu mai de calitate și de 2 ani nu mai am problema.
Poți sa încerci cu alt cablu.


--------------------
Peugeot 307 2007 | Kadjar Zen 1.5 dci 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 16 Jan 2021, 23:11
Post #946





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




E cablu original Samsung si nu prea se misca. E infasurat cum a venit in cutie, am tras doar capetele putin, cit sa intre unul in mufa si in celalalt sa infig telefonul.
Mercic de sugestie, o sa incerc sa il interschimb cu cel din casa, sa vad cum se comporta amindoua.

Edit: nu, nu e cablul. Am incercat cu un cablu din casa, care a vazut mult mai multa "miscare" si care e folosit zilnic pentru incarcarea telefonului de la priza, Mereu "fast charging". In masina nimic nou, tot "cable charging".
Cred ca pur si simplu masina nu scoate prin portul USB suficient de mult curent ca sa acopere consumul (conexiune bluetooth, gps, waze, android auto) si sa faca si incarcare rapida.

This post has been edited by Rimio de Vassur: 17 Jan 2021, 18:40


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexpslr
post 18 Jan 2021, 12:44
Post #947


Membru autentic


Group: Members
Posts: 219
Joined: 22 October 17




Îmi pare rău că nu a fost de ajutor.


--------------------
Peugeot 307 2007 | Kadjar Zen 1.5 dci 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 18 Jan 2021, 16:57
Post #948


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




QUOTE(Rimio de Vassur @ 15 Jan 2021, 19:26)
E frustranta incarcarea telefonului prin portul USB. Uneori face fast charging, uneori nu. De cele mai multe ori nu.
Am incarcator original fast charging, dar zace degeaba. Pentru AA(+Waze) trebuie sa tin telefonul cuplat prin cablu la masina, ca in Europa nu merge prin bluetooth.
*



Din câte știam eu, fast charging la Samsung e dat de încărcător nu de cablu. Sau e nevoie doar de 2Amp și gata, se încarcă rapid?


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicu suciu
post 18 Jan 2021, 17:43
Post #949


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 18 February 19




Daca nu ai cablu care sa suporte fast charging,nu merge,chiar daca ai incarcare fast charging.


--------------------
renault kadjar 1,5 dci intens 2019
kangoo van 1,5 dci 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ticatara
post 29 Jan 2021, 12:28
Post #950


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 17 November 05




Cand rotesc rapid de volan pe loc (gen la parcari) se aude un fluierat.
Vreo idee ce-ar putea fi si cum as putea sa o rezolv ...?


--------------------
Megane II Sedan 1.6 Privilege, gri metalizat, noiembrie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Remicade
post 3 Feb 2021, 06:48
Post #951


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 November 09




E de la frig.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 TCe 2018
Logan 1.4 8v 75CP
Logan 1.6 8V 90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan1972
post 4 Feb 2021, 10:08
Post #952


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 6 March 07




Salutare grup !
Intampin o problema de ceva timp, cand sunt pe radio imi sare aleatoriu -nu tot timpul- pe usb . A mai intalnit cineva si ce s-ar putea face ?

Multumesc

PS. Era sa uit tot la radio cateva posturi nu imi arara denumirea (Radio Zu de ex.) , nu imi arata decat frecventa...


--------------------
Renault Kadjar 1.2 TCE Intense 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jardar56
post 10 Feb 2021, 23:07
Post #953


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 10 February 21




Am un Kadjar facelift 2019 1.3 TCe 140 si am observat ca de la 130-135Km/h se aude un huruit din exterior asemanator cu zgomotul produs de anvelope daca rulezi pe marcajele vopsite pe sosea (autostrada).
Nu am reusit deocamdata sa gasesc nici o explicatie ptr. zgomote, urmeaza sa merg la revizie sa vad ce zic cei de acolo.
Ati sesizat careva o problema asemanatoare la masina?

Multumesc


--------------------
Renault Kadjar 2019 TCe 140
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 11 Feb 2021, 09:05
Post #954


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Cred ca nu ai nimic la masina , legat de huruit . Sub vopseaua de la marcaje sunt niste frezari (gropi ca niste urme de senile ) in asfalt , opusul damburilor de la trecerile de pietoni sau ai sistem de avertizare pe masina ca ai calcat marcajul si preventiv , ca sa nu adormi , vibreaza un motoras sub scaunul soferului .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 11 Feb 2021, 10:37
Post #955


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




el nu spune ca e de la marcaje, ci e doar asematator.
Eu inteleg ca face asa la orice fel de drum


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 11 Feb 2021, 13:23
Post #956





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




Eu vad doua posibilitati: drum cu asfalt nu prea grozav sau anvelope, fie zgomotoase din fire, fie cu un defect.

Zgomotul asta se manifesta pe orice drum sau pe un anumit drum (pe care il parcurgi zilnic/des)? Ai incercat sa mergi pe un drum cu asfalt sigur bun si sa vezi daca se aude la fel?
De exemplu, acum niste ani, DN1 la nord de Ploiesti, cam intre statie Petrom km.6 si Cimpina avea efectul asta, plus era usor ondulat de m-a urcat pe pereti. M-am linistit dupa ce am trecut pe asfalt mai bun si apoi am confirmat de citeva ori ca se intimpla doar pe acel drum. Intre timp a fost asfaltat.
Al doilea exemplu: centura de vest a Ploiestiului are acum efectul asta. Ca un drum cu criblura fina.
Al treilea exemplu: portiunea de placi de beton de pe A2 (ce a mai ramas, pe sensul de intrare in Bucuresti).


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 11 Feb 2021, 16:16
Post #957


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




QUOTE(Rimio de Vassur @ 11 Feb 2021, 14:23)
de pe A2 (ce a mai ramas, pe sensul de intrare in Bucuresti).
*


Cand am intrat pe zona respectiva , am crezut ca m-au lasat iar rulmentii pe fata 022.gif
@Jardar56 iti va fi greu de probat in regim de service "ca de la 130-135Km/h" .... incearca sa o mai provoci sa faca pentru a sti tu sigur de la ce face asa.


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zec_77
post 19 Feb 2021, 19:53
Post #958


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 3 May 20




salut,
am o problema cu alinierea elementelor de caroserie la Kadjarul meu. Nu prea am văzut lufturi egale la nicio portiera sau haion ori capota. Cel mai rău ma deranjeaza portiera fata dreapta care după ce ca are luft mai mare vizibil fata de usa spate dreapta nu este nici aliniată bine cu restul caroseriei. Este ieșită in afara doar in partea de jos, acolo unde sunt bandourile de plastic. Le-am zis celor de la service la revizia de 1 an dar mi-au zis ca trebuie data usa jos sa regleze balamaua întrucât alta modalitate nu exista. O sa mai merg o data la ei s-o rezolv.
P.S. Ultima mașina a fost un Opel cumpărat de nou care era impecabil din punct de vedere al alinierii elementelor de caroserie. Renault nu acorda atenție mărita la asamblare, din aceasta cauza m-a dezamagit.


--------------------
Renault Kadjar 1.33 TCE EDC 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karla
post 12 Mar 2021, 11:11
Post #959


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 11 March 18




Pentru zec 77. Si eu am o problema cu lufturile la Kadjar. Am observat ca la capota motor, luftul de la capota motor unde se afla volanul este mai mic decat cel din stanga. Am facut experienta cu snurul de la masca. In partea unde este volanul nu patrunde , iar in partea opusa intra fara nici un fel de problema. Cand ma duc la revizia am sa la arat tehnicienilor acest lucru. Ma gandesc ca daca umbla la capota motor sa nu o deregleze mai rau . Un sfat. Multumesc mult.


--------------------
kadjar life energy kadjar life energy 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zec_77
post 12 Mar 2021, 19:22
Post #960


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 3 May 20




La renault in general nu prea exista reglaje la alinierea elementelor caroseriei decât prin forța bruta. Balamalele de la uși nu permit reglarea lor întrucât diametrele găurilor unde se prind pe stâlp sunt perfect rotunde ci nu ovale. Problema cu lufturile de la capota am rezolvat-o simplu, prin forța bruta dar cu mare atenție sa nu strici mai rău. Am rezolvat și luftul de la usa dreapta fata, care era mai mare decât restul, aici a fost mai delicat, am avut nevoie de un obiect dreptunghiular confecționat din cartoane groase (ca o cutie de chibrituri) pe care l-am asezat între stâlp și balamaua unde era luftul mai mic fata de aripa din fata dreapta și am forțat ușor închiderea usii sa se preseze pe acel obiect de carton și astfel am tras puțin usa către cea din spate (luft micșorat cu aproximativ. 1.5 mm). Așa am procedat și la cealaltă balama. Nu am reușit sa aliniez usa fata dreapta cu cea din spate dreapta in sensul ca este ieșită 1-2 mm in exterior in partea de jos. Eu sunt mai fixist in ceea ce privește alinierea elementelor caroseriei. Încerc sa ma obișnuiesc cu ideea ca renault este o mașina foarte prost asamblata și la 20000 euro.

This post has been edited by zec_77: 12 Mar 2021, 19:25


--------------------
Renault Kadjar 1.33 TCE EDC 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 01:07
Dacia