Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cutremul 17.01.2007 aprox. 15:17

Dan73
post 4 May 2009, 23:09
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




@Afrodita...Bulgaria e o tara mai saraca decat Romania in general, are resurse mult mai putine...Forta economica a Bulgariei e alta. Cu toate astea daca intri prin sate vei constata ca strazile sunt asfaltate sau betonate si au canalizare...chiar daca acum sunt destul de stricate si rele au o baza...nu trebuie decat un strat de asfalt. In Romania, in afara de drumul principal care traverseaza un sat restul strazilor sunt de pamant si fara canalizare in cea mai mare parte. Eu nu am vazut un drum in Bulgaria care sa arate tot atat de bine ca DN6 de ex spre Alexandria sau intre Craiova si Tr Severin dar nici drumuri atat de rele si de facute zob ca Pitesti-Campulung sau Curtea de Arges-Campulung sau rusinea asta dinspre Giurgiu de la iesirea din Bucuresti pana la Adunatii Copaceni sau chiar mai departe.

Ca sa mai dreg si eu busuiocul...Afrodita, ce blocuri consolideaza mai astia in Aviatiei ca eu stiam ca-s noi majoritatea? Recunosc ca nu stiu cartierul foarte bine.

This post has been edited by Dan73: 5 May 2009, 00:27


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Master01
post 11 May 2009, 14:36
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 13 January 09
From: Suceava




QUOTE(RaduNG @ 4 May 2009, 09:36)
Master01, ai un talent extraordinar sa bagi in toate discutiile cate o mica rautate... Tinta fiind evident pedele. Mi se pare iesita din comun abordarea ta.
Eu tin totusi sa "multumesc partidului" care a asfaltat Bd. Iuliu Maniu de 2 ori in 9 ani si inca tine...
*



Ce sa-i faci, daca ajungi la guvernare cu tot felul de promisiuni, ajunge timpul sa dai niste raspunsuri. Si asa este normal. Sa vezi ce nasol va fi iar acestia(PDL+PSD=LOVE) nu au nici o treaba cu criza economica. Ei cred ca este o bomboana pe care sa o linga in perioada asta. Adica, in traducere, sa faca contracte barosane cu statul sa treaca ei de criza economica cu brio iar noi sa avem iarasi parte de strangerea curelei. Sa si-o stranga ei de gat, dar bine de tot, cu nadejde, ca ei sunt cei ce au bagat tara in rahat pana la gat si continua sa o bage. Daca spui vreunui economist sau inginer ca resursele omenirii sunt limitate, ei riposteaza ca nu este adevarat! radmasa.gif Si politicienii sunt foarte bucurosi ca se raporteaza cresteri economice de 8-10% pe an. Astea sunt fabulatii, acestea sunt cresteri economice pe hartie, pe mutat acte de proprietate (si actiuni) de pe un birou pe altul. Drept dovada, acele actiuni au luat-o la vale de-a rostogolul cand au fost puse fatza in fatza cu adevarul. Iar din pdv politic sunt destul de echilibrat, atat cat poti sa fii in Romanica. Greseala mare a PNL-ului a fost ca nu a sesizat venirea crizei si a dat pomeni electorale fiind silit de PSD. Dar cu 18-20 % altfel nu se putea. Iar daca renuntau venea Boc ca sef de multisor si sa fi vazut ce crestere economica facea, direct in buzunarele cui trebuia. Bine, nici PNL-ul nu este mai breaz, dar macar nu au rupt gura targului cum s-a intamplat cu Videanu si bordurile supraetajate apoi personaje gen ,,ciocu mic, ca noi suntem la putere", replica multstropitei deputate asfaltatoare de Bucuresti. Si sa ne intalnim noi peste vreo 10 anisori si daca rezista Pdl-ul sa vedeti ce renume va avea, mai ceva decat cei colorati in rosu. Noi sa fim sanatosi ca politicieni sunt garla!
Fara suparare, RaduNG!


--------------------
RENAULT MEGANE SCENIC 2005/1598 cmc 1,6 16 V - Nr. de SV
Il cheama bizon / Are-un neuron / Si tot claxoneaza / Cand altii sofeaza
Grupul soferilor blocati in trafic saluta bizonul din intersectie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 11 May 2009, 15:00
Post #123


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




A, da cum sa ma supar? Eu doar am observat un lucru si l-am transmis.. Este imposibil sa fim toti de acord cu mersul politic al romaniei si sincer nu vad rostul acestui topic. Dezbaterea asta poate mai scoate la iveala unele adevaruri dar cel mai mult scoate la iveala exagerarea de care românul nu se poate descotorosi.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 1 Jul 2009, 08:42
Post #124


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




Oare?

Marmureanu tacea intotdeauna cand altii tipau ca va fi cutremur ... acum este invers. popa.gif


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 1 Jul 2009, 10:08
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




E cam naspa cand rasufla de peste tot aceeasi veste! Inainte unu o arunca si restul sareau sa-l faca nebun...acum nu mai neaga nimeni!


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Afrodita
post 1 Jul 2009, 16:02
Post #126


membru


Group: Members
Posts: 73
Joined: 25 March 09
From: Bucuresti




la ultima intalnire reno am avut o conversatie interesanta cu o studenta la geologie (sper ca n-am sfeclit-o cu numele facultatii). long story short, placa tectonica din vrancea s-a tot rupt de-a lungul timpului, iar acum a ramas o bucatica mica si zdrentuita, de aceea e de asteptat ca oricand, aceasta sa se rupa pe mijloc, astfel producandu-se un seism indeajuns de puternic sa darame toate constructiile vechi, proaste, neconsilidate. daca dureaza mult acesta poate afecta si structurile bune sad.gif


--------------------
Renault Megane I 1996 1.6 - DYD
when in doubt google it!
i tend to make mistakes when learning something new. then again, who doesn't?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
black_alienware
post 1 Jul 2009, 16:11
Post #127


B L K


Group: Members
Posts: 622
Joined: 15 November 07
From: Moreni




Suntem in alerta de cutremur !

Cititi si comentariile. Asa ma scutesc de a comenta despre toate tampeniile care se scriu in ziare.


--------------------
Renault Scenic 2001/1.9DCI/102HP - DB || B L K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NadaLina
post 1 Jul 2009, 16:34
Post #128


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 11 July 07
From: constanta




ufffffff iar incepem ? plange.gif exista si persoane mai slabe de inima... sleep.gif


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 2 Jul 2009, 10:03
Post #129


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Pai bine domnule... pui articole din libertatea??? Ziarul care detine adevarul absolut? In urma lor este cancan si click radmasa.gif

@Afrodita: sa inteleg ca tre` sa ne pregatim de apocalipsa romaneasca?


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Afrodita
post 2 Jul 2009, 10:25
Post #130


membru


Group: Members
Posts: 73
Joined: 25 March 09
From: Bucuresti




well, nu chiar. dar din pacate centrul vechi si toate blocurile vechi sau construite iresponsabil sunt in pericol. acum nu strica sa fim mai prudenti, dar sa nu picam in extrema. pana la urma chiar daca stai intr-o casa bine facuta, te poate prinde in vizita la cineva, pe strada, oriunde. depinde de sansa si comportamentul fiecaruia smile.gif.


--------------------
Renault Megane I 1996 1.6 - DYD
when in doubt google it!
i tend to make mistakes when learning something new. then again, who doesn't?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rombul
post 4 Jul 2009, 11:59
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 568
Joined: 28 November 07
From: bucuresti




QUOTE(Afrodita @ 2 Jul 2009, 11:25)
well, nu chiar. dar din pacate centrul vechi si toate blocurile vechi sau construite iresponsabil sunt in pericol. acum nu strica sa fim mai prudenti, dar sa nu picam in extrema. pana la urma chiar daca stai intr-o casa bine facuta, te poate prinde in vizita la cineva, pe strada, oriunde. depinde de sansa si comportamentul fiecaruia smile.gif.
*


esti inginer structurist?


--------------------
renault captur 0,9 tce 90 cp - B-21- ....
Vcker's Supermarine Spitfire IX B Motor Rolls ROYCE MERLIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Afrodita
post 6 Jul 2009, 12:57
Post #132


membru


Group: Members
Posts: 73
Joined: 25 March 09
From: Bucuresti




rombule, nu cred ca e nevoie sa fii inginer structurist sa stii ca centrul vechi al capitalei e facut zdrente. cladirile sunt foarte vechi si nu au fost intretinute, multe sunt abandonate sau locuite de boschetari, la fel cum exista multe blocuri facute aiurea.
acum fie vorba intre noi, poate sa ne prinda si in cea mai solida casa, pentru ca daca este lung cutremurul, va afecta chiar si structuta respectiva.


--------------------
Renault Megane I 1996 1.6 - DYD
when in doubt google it!
i tend to make mistakes when learning something new. then again, who doesn't?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rombul
post 6 Jul 2009, 21:31
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 568
Joined: 28 November 07
From: bucuresti




QUOTE(Afrodita @ 6 Jul 2009, 13:57)
rombule, nu cred ca e nevoie sa fii inginer structurist sa stii ca centrul vechi al capitalei e facut zdrente. cladirile sunt foarte vechi si nu au fost intretinute, multe sunt abandonate sau locuite de boschetari, la fel cum exista multe blocuri facute aiurea.
acum fie vorba intre noi, poate sa ne prinda si in cea mai solida casa, pentru ca daca este lung cutremurul, va afecta chiar si structuta respectiva.
*


depinde de miscarea seismului si de perioada de rezonanta a cladirilor
de regula cand perioadele de rezonanta coincid are loc transferul de energie cu efect devastator.
incearca sa fii mai convingatoare, lasa povestile


--------------------
renault captur 0,9 tce 90 cp - B-21- ....
Vcker's Supermarine Spitfire IX B Motor Rolls ROYCE MERLIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 6 Jul 2009, 23:00
Post #134


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




tind sa cred ca multe cladiri vechi au fost facute cu cap, cu elemente de rezistenta supradimensionate, fata de cladirile noi facute pe fuga cu bani putini si dupa ureche.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 06:43
Dacia