Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Caseta de directie defecta, pompa servo

theodor2003
post 9 Apr 2009, 11:52
Post #121


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




QUOTE(ablnepb @ 8 Apr 2009, 21:03)
M-a costat la fel ca mai sus. Sunt consecventi. Dar e si bine ca au acelasi pret pentru toti clientii.
In plus, drumul pana acolo. Pentru mine, mai lung.
*



Bine ca ai rezolvat-o. Ti-au spus sa fii atent cand schimbi bieletele?? Au facut ei ceva acolo, nu stiu ce, si trebuie atentie mare la schimbare, sa nu se stirce lucrarea facuta de ei. Mi-au spus in mare ce au facut, dar nu am fost atent, stiu doar ca e de preferinta sa mergi tot la ei la schimbul de bielete.


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reno-Axel
post 16 Apr 2009, 14:04
Post #122


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 26 August 05
From: Bucuresti




Salut,,

Acum o saptamana am fost si eu la Targoviste pt. schimbarea casetei de directie la cei de la Trami (www.trami.eu).

Am optat pt. caseta directie noua tip SMI, cost: 1500 lei + TVA inclusiv montaj si geometrie.

Pe masina aveam montata caseta de tip TRW (aceasta a ramas la service).

Alte operatiuni: un cap de bara pe dreapta: 60 lei!

Garantie 18 luni!

Mihai


--------------------
Renault Megane III GrandTour 1,5dCi -110CP 2013 Expression
Renault Megane III 1,5 dCI(110CP) Expression model 2013
91000 km 26.03.2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2003
post 17 Apr 2009, 12:25
Post #123


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




Mihai, tu cati km ai la bord??? Pe mine m-a lasat caseta cam la 53 000 km.
Daca stiam ca o caseta noua la Trami costa 1500 RON+ TVA, o schimbam si eu cu una nou, asa reconditionatul m-a costat 1200 RON.


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reno-Axel
post 17 Apr 2009, 12:53
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 26 August 05
From: Bucuresti




Salut,

@theodor2003 : 182.400 km 16.04.2009;

La Targoviste mi s-a propus montarea unei casete reconditionate TRW cu pretul mentionat de tine, am preferat insa una noua tip SMI!

Mihai


--------------------
Renault Megane III GrandTour 1,5dCi -110CP 2013 Expression
Renault Megane III 1,5 dCI(110CP) Expression model 2013
91000 km 26.03.2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al3
post 17 Apr 2009, 15:31
Post #125


Membru


Group: Members
Posts: 140
Joined: 7 June 07
From: Bacau/Iasi




cum iti dai seama ca te lasa caseta de directie? se simte in volan troncane sau ce?? smile.gif


--------------------
Ford Focus 2006 Ghia 1.6 16V TI-VCT - BC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 17 Apr 2009, 15:43
Post #126


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Depinde ce te lasa ... pompa, bieletele, capetele de bara etc. ... de la sunete, la "bazaiala ciudata" la bracaj maxim, ingreunare volan ... smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 17 Apr 2009, 16:19
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




poi bieletele si capetele de bara nu se schimba separat???


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 17 Apr 2009, 16:27
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Se pot schimba si / si. Capul de bara este continuarea bieletei care este continuarea casetei inteles?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 17 Apr 2009, 16:43
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




poi stiam dar colegu zicea citez:" depinde ce te lasa capul de bara bieletele..." si de asta intrebam fiindca de ceva timp am inlocuit aceste piese fiindca erau uzate si nu am inteles fiindca acestea se pot schimba separat nu neaparat trebuie schimbata caseta daca bieletele si capetele de bara sunt duse, se inlocuiesc faci o geometrie si gata! cu astea:D intrebam fiindca nu stiam la ce se refera ...ms!


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosdan
post 17 Apr 2009, 20:00
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 26 March 09




Buna seara!
Cred ca si au am caseta de directie pe duca! La mine se manifesta in alt mod...pacatos din pacate! Pierde lichid! Am un bidonas cu care completez (iarna a curs mai putin dar acum vad ca face balta sub ea). Nu face zgomot, nu biziie la bracaj dar volanul este mai greu ( nu pot sa zic ca ma deranjeaza teribil). Deocamdata nu ma grabesc sa o schimb, dar vreau sa stiu...se poate produce griparea (sau blocarea ei...) asa din senin...zic eu daca se strica si mai rau? Ma gindesc daca plec si eu la un drum mai lung sa nu patesc vreun pocinog.
Vad ca pe piata nu se gaseste separat de cumparat chit de reparatii caseta de directie si in Buc nu prea am auzit de ateliere care reconditioneaza. Ramine varianta Tirgoviste unde observ ca lumea pleaca multumita.


--------------------
RENAULT CLIO 2003 SYMBOL- 8V 75 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 17 Apr 2009, 21:30
Post #131


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




@blacklitmouse ... cred s-a inteles gresit ... al3 a intrebat "cum iti dai seama ca te lasa caseta de directie?" ... si eu i-am raspuns ca: "cum iti dai seama"=depinde ce componenta a casetei se defecteaza, deoarece "caseta de directie"=nu inseamna doar bielete sau doar capete de bara ci un ansablu de componente ... sper ca acum s-a inteles.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 17 Apr 2009, 22:41
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




@cmandrei am mentionat ca nu am inteles mai sus dar m am lamurit acum imi cer scuze si multumesc eram nedumerit dar am inteles acum ce ai vrut sa zici.

18 Apr 2009, 20:37:
salutari!! nu mai zice nimeni nimic de casetele astea de directie???am si eu o intrebare am mai intrebat si in alta parte de vreo saptamana doua cand virez scartaie e un sunet ciudat parca e un scartait de cauciuc ascutit am mai facut asa si acum vreun an un timp, s a linistit si acum iar imi face precizez ca volanul e ok nu vireaza greu directia la fel nu trage dreapta stanga bieletele directie si capetele de bara sunt noi le am inlocuit la servisul de 120 d mii alea cam troncaneau,iar acum e ok nu se aude nici un zgomot ma refer la batai...poate sa ma ajute cineva a mai patit cineva asa ceva???un coleg forumist imi zicea ca a lui face asa de noua.ma cam ingrijoreaza!! multumesc si sarbatori fericite tuturor ! biggrin.gif

This post has been edited by blacklitmouse: 18 Apr 2009, 19:37


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2003
post 21 Apr 2009, 13:00
Post #133


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




pt Cosdan: daca pierzi lichid, e posibil sa fie de la pompa de servo, si pe acolo se poate pierde lichid.
Nu cred ca te poate lasa directia la drum lung, in cel mai rau caz servodirectia nu mai functioneaza deloc si volanul se invarte foarte greu. Eu am patit asta, era un chin sa parchez si sa o scot din parcare, dar nu mi s-a intamplat niciodata sa nu mai raspunda la comenzi. Raspunde greu, dar raspunde. Se pot distruge simeringurile in caseta, lichidul de servo trece astfel dintr-o camera in alta si servodirectia nu mai functioneaza, dar sa te lase directia de tot nu cred ca se intampla.
pt blacklitmouse: ce spui tu acolo nu par a fi probleme din caseta. Cand stai pe loc si rotesti volanul maxim stanga-dreapta, se aude vreun zgomot? Ce spui tu acolo ma gandesc sa nu fie de la rulmenti, poate huruie rulmentii.

pt Mihai: pai pe tine caseta te-a tinut mult 182 000 km. Pe mine si pe altii ne-a lasat mult mai devreme.


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 21 Apr 2009, 13:31
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




da si cand stau pe loc se aude la fel acel scartait!dar nu se simpte vreo diferenta cand virez adica e ok nu merge greu doar scartaie,initial am crezut ca e ceva mizerie pe la volan stiu eu praf dar am observat ca sunetul se aude si afara adica nu doar in interiorul masinii blink.gif


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2003
post 21 Apr 2009, 14:20
Post #135


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




daca scartaie si cand e pe loc, ar putea fi din caseta. Daca ai schimbat bieletele si capetele de bara si scartaie cand rotesti volanul, e posibil sa fie un inceput de joc in caseta.
La mine asa a inceput: scartaia cand roteam volanul, nu troncanea, doar scartaia. Am crezut ca e de la comutatorul rotativ al volanului, nu am dat atentie, dar dupa cateva luni a inceput sa troncane la rotirea volanului, si asa a aparut si jocul in caseta.
Eu zic sa mergi la un service in care ai incredere, sa iti dea scutul jos si sa verifice daca nu ai joc in caseta. Daca nu ai , norocul tau.


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosdan
post 21 Apr 2009, 15:02
Post #136


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 26 March 09




Mersi Theodor pt raspuns!
Pompa servo se schimba tot cu caseta de directie?
Ideea de baza este ca se schimba toata instalatia cu totul??
Vreau sa zic ca volanul mi se invirte ca la o dacie berlina...ca si cum nu ar avea servo.
Inca ceva...imi curge numai pe partea dreapta lichid... in zona unde se imbina bieleta cu caseta.

This post has been edited by cosdan: 21 Apr 2009, 15:05


--------------------
RENAULT CLIO 2003 SYMBOL- 8V 75 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 21 Apr 2009, 15:48
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




ok am sa merg sa verific doar scartaie nu troncane nu tremura la viteza mare volanul nu trage stanga dreapta nush ce sa zic acum mai stau umpis iar daca apar si alte simptome am sa dau o fuga pana la service..ms mult de tot!


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2003
post 21 Apr 2009, 16:18
Post #138


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




pt Cosdan: daca iti curge lichid pe la imbinare dintre caseta si bieleta, nu mai e nici o indoiala ca problema e de la caseta de directie. Pompa de servo e in dreapta-jos, se observa cand dai scutul jos si te uiti pe sub masina, e aproape de roata din dreapta (cel putin asa e la mine). Acum imi dau seama ca nu iti curge pe la pompa. La tine e clar ca s-au distrus simeringurile din caseta (care etanseaza camerele din caseta de directie, si acum lichidul de servo circula cum vrea el intre camere, nu cum vrei tu cand invarti de volan). Deci, vrand, nevrand, va trebui sa schimbi/reconditionezi caseta.
Pompa de servo nu se schimba cand schimbi caseta, sunt piese separate.
De cat timp nu ai schimbat bieletele?? Pe astea e bine sa le schimbi, o caseta stricata afecteaza si bieletele, asa ca eu zic ca atunci cand schimbi/reconditionezi caseta, sa schimbi si bieletele (in afara de faptul in care nu le-ai schimbat acum 1-2 luni). O bieleta costa 60 RON, deci schimba-le.
Capetele de bara poti sa le lasi, daca baietii nu considera ca sunt uzate. Le poti schimba si mai tarziu.

pt Blacklitmouse: nici la mine nu a tremurat volanul, doar auzeam zgomote la viraje, si dupa ce s-au stricat si simeringurile, volanul se rotea greu si fasaia.
Dar mai bine mergi la service sa iti verifice: jocul in caseta de directie, flansele, rulmentii pe fata, pivotii. Cam de aici ar putea fi zgomotul, cred eu.


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 21 Apr 2009, 18:06
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




se poate sa fie si de la flanse???fiindca acum cand am schimbat bieletele si capetele de bara la tester au zis ca sunt cam obosite dar mi au zis ca inca mai merg pana la urmatoarea revizie...ok ms mult inseamna ca alea dau semn ca trebuiesc inlocuite!

ATENTIE : ultimul avertisment scris ... CITITI REGULAMENTUL si NU MAI UTILIZATI limbajul de tip irc


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosdan
post 22 Apr 2009, 06:32
Post #140


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 26 March 09




Recent am schimbat tot angrenajul de la roata dreapta (bieleta,pivot si capat de bara), pe partea stinga nu a fost nevoie ca nu aveam joc. La toate acestea s-a mai adaugati si flansele de la amortizoare impreuna cu rulmentii.
Vreau sa intreb daca este caseta defecta, se poate intimpla sa se duca la o uzura prematura a bieletei?


--------------------
RENAULT CLIO 2003 SYMBOL- 8V 75 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2003
post 22 Apr 2009, 09:16
Post #141


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 22 December 08




Blacklitmouse: daca scartaitul se accentueaza cand treci peste obstacole (gen linii tramvai) e posibil sa fie de la flanse;
Cosdan: nu te mai indoi, caseta ta e stricata, asa m-am amagit si eu un timp: ca e din flanse, din bielete, etc, pana la urma a trebuit sa reconditionez caseta ca sa imi dispara zgomotele. Acum nu mai am nici un zgomot.
Da, eu stiam ca o caseta cu un joc evident uzeaza prematur si bieletele, cam in 6 luni. De aceea atunci cand se schimba caseta se schimba si bieletele. Eu aveam bieletele facute varza cand am reconditionat caseta, asa ca am schimbat si bieletele si un cap de bara. Daca gresec rog sa fiu corectat!


--------------------
Renault Clio 2003, Symbol, 1,4l, 8 valve - b28teo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristim5
post 31 Jul 2009, 09:32
Post #142


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 6 February 08




Salut ,
De cateva zile nu imi mai merge servodirectia la un symbol 1.5dci ,82CP din 2006. Am citit cam toate topicurile pe aceasta tema si tot nelamurit sunt , mai ales dupa ce am facut o vizita cu masina la Auto Filaret. Simptomele masinii sunt:
-la virare pe loc a rotilor scurt stanga dreapta se aude un suierat ca cel de la virare maxima a rotilor;
-virare dreapta a rotilor pe loc merge ,ca si cum as avea servo;
-virare stanga a rotilor pe loc cu plecare a rotilor drepte , merge mai greu ca la un aro din '80;
-in mers la viteza 1 foarte incet , daca virez stanga dreata nu se aude nimic , iar volanul este usor;
-am ridicat toata puntea fata pe cric si volanul se invarte fara probleme cu degetul mic, si nu se aude nici un zgomot;
-rotesc rotile cu mana ,toata puntea fata pe cric , si din caseta nu se aude nimic;
-daca slabesc cricul cat sa atinga rotile solul, si sa aibe frecare, volanul se invarte fara probleme, tot nu se aude nimic;
-daca las masina de tot pe sol abia atunci reincep problemele, volan stanga merge foarte greu si scoate suieratul descris mai sus.
Dupa caum am mai spus am fost cu ea la Filaret, acolo am facut toate reviziile pana acum (adica 58000Km), iar acolo au pus pompa la calculator , iar electricianul a dat verdictul pompa functioneaza , si ca lichidul servo e la nivelul normal. A venit mecanicul , a ridicat masina a tras de roti, verdict caseta nu are nimic.
A urmat dezbaterea in urma careia ei au concluzionat ca e de vina caseta , ca ar avea o supapa blocata din cele 4 , si ca de aceea se aude zgomotul , ca pompa merge in sarcina maxima ( ca la virare maxima) datorita obturarii unui canal.
Mentionez ca am fost cu masina la Filaret innainte sa o ridic pe cric singur si sa o testez cu mana mea, de aceea sunt nelamurit. Daca stiti vre-un service cu mecanici mai competenti , sau daca ati mai patit la fel , astept sfaturile voastre , deoarece o caseta la service (pe stoc ) e 2900RON , iar una reconditionata e de la 800RON in sus.

Astept post-urile voastre,
Multumesc,


--------------------
renault symbol 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristim5
post 2 Aug 2009, 16:09
Post #143


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 6 February 08




Inca astept raspunsurile voastre. Chiar am nevoie de putin ajutor, avand in vedere ca nu am incredere in mecanicii din bucuresti, la care daca te duci si le spui ca ti se pare o anumita piesa stricata, ei iti confirma imeidiat. Am decis sa incerc norocul cu pompa de servo. Am desfacut-o si avea doar nu carbune care era putin blocat. In rest nimic, nu era oxidata , intepenita, nimic. Dar culmea, dupa ce am pus pompa la loc, servodirectia merge , dar inca scoate aceleasi zgomote ca mai innainete. Am vorbit cu cineva de la un magazin de pise auto , si mi-a recomadat sa schimb tot uleiul din instalatia de servo, sa nu fie uzat. Cand am desfacut pompa uleiul care a iesit era negru si nu l-am reutilizat, doar am completat cu 1/2L de ulei nou (renaultmatic D2) .
Multumesc,


--------------------
renault symbol 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danny tgv
post 4 Oct 2009, 12:51
Post #144


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 19 December 08




nu stiu de ce va inghesuiti sa va reconditionati caseta la tgv,pretul mi se pare foarte mare avind in vedere ce va face la caseta(1200RON),eu sunt din tgv. si am ales varianta Margita unde costa 350roni cu garantie 2 ani si taxa furier 25roni


--------------------
renault megane 2 2004 - db05ndb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 4 Oct 2009, 14:56
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.459
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Detaliaza putin. Ce firma sau localitate e Margita, ca am cautat pe net si nu am gasit nimic.


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristim5
post 4 Oct 2009, 19:37
Post #146


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 6 February 08




Din ce am gasit pe net exista o firma in harghita care repara casete. Mi se pare incomoda optiunea, avand in vedere ca trebuie sa dau caseta jos eu , la un service, sa trimit caseta acolo si apoi sa o remontez. Danny tgv poti da detalii de genul : cat costa demontarea casetei , cat dureaza, si cat a durat la tine reconditionarea. Avem nevoie de lucruri concrete, pt a nu plati mult pe operatiuni care pot fi evitate. Multumesc.

Am gasit anuntul : http://www.clubafaceri.ro/director/stand/9...Auto+Efect.html

This post has been edited by cristim5: 4 Oct 2009, 22:28


--------------------
renault symbol 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karaoche
post 8 Dec 2009, 12:33
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 2 July 09
From: Braila




salut
ma intereseaza si pe mine mai multe detalii de la danny tgv.pentru ca mi-au aparut si mie acele faimoase pocnituri si acel fasait, cand fac stanga-drapta cu volanul.
rog frumos daca poate.
smile.gif
cu respect.


--------------------
renault clio symbol 1 2000 1.4 8v - BR-23-NES
29-01-2009 _ 83950 km
28-03-2011 _ 110001 km
14-11-2012 _ 132000 km
24-11-2013 _ 150582 km
07-11-2014 _ 172850 km
10-05-2016 _ 207400 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristim5
post 8 Dec 2009, 14:07
Post #148


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 6 February 08




karaoke ai verificat caseta la un service ? Daca are joc caseta sau daca se aude ceva mecanic in ea. La simptomele tale mie mecanicii mi-au spus ca e pompa de vina. Te sfatuiesc sa verifici prima data daca pompa merge cum trebuie. Un truc folosit de mecanici era sa bata cu un ciocan de cauciuc in pompa de cateva ori sa vada daca nu e blocata, asta daca e pompa electrica.


--------------------
renault symbol 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karaoche
post 8 Dec 2009, 14:20
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 2 July 09
From: Braila




a mea e hidraulica. nucred ca are vreun efect daca o bat cu ciocanul. si intradevar directia merge cam greu.
cateodata, dimineata parca am alta masina, dar dupa cativa km ... wacko.gif gata, e mai greoaie


8 Dec 2009, 14:22:
tin sa precizez, ca pocniturile sun sub volan , adica in dreptul pedalei de ambreiaj , iar acel fasait in partea dreapta.

This post has been edited by karaoche: 8 Dec 2009, 14:22


--------------------
renault clio symbol 1 2000 1.4 8v - BR-23-NES
29-01-2009 _ 83950 km
28-03-2011 _ 110001 km
14-11-2012 _ 132000 km
24-11-2013 _ 150582 km
07-11-2014 _ 172850 km
10-05-2016 _ 207400 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
karaoche
post 10 Dec 2009, 14:57
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 2 July 09
From: Braila




pentru cei ce au verificat caseta de directie in servis, va rog sa ne spuneti si noua, celorlalti care nu stiu, cum s-a procedat.
cum decid mecanicii daca o caseta e stricata sau nu?
ce simptome au fost?
cu respect.


--------------------
renault clio symbol 1 2000 1.4 8v - BR-23-NES
29-01-2009 _ 83950 km
28-03-2011 _ 110001 km
14-11-2012 _ 132000 km
24-11-2013 _ 150582 km
07-11-2014 _ 172850 km
10-05-2016 _ 207400 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 17:47
Dacia