Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Radiatorul de la AC are un mic joc.., ..in urma unui mic pupic

Chrome
post 10 Feb 2006, 18:12
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




Am intrat usor in spatele unei Skode Fabia. Accidentul a fost destul de stupid in ideea ca aveam 30 de km/h, dar cred ca am prins o portiune cu mazga ca m-am dus sanie cu tot cu abs. Daca nu m-a opream in masina din fata ma mai duceam lejer inca 3 metri (am eu acum impresia).

Ideea este ca masina nu prezinta urme de lovitura pe bara fata. Doar in grila mica de aerisire de sub calandru se vede acel plastic negru crapat. Am cercetat sa vad daca a patit ceva si radiatorul. In partea stanga (cum stau cu fata la masina) acesta nu are joc. Dar in dreapta are un mic joc, ceva sa zicem de juma de centimetru. Nu am observat scurgeri de lichide sub masina, dar la vremea de afara sa zicem ca e si greu de observat. Am vazut de asemena ca bara transversala din fata radiatorului este f apropiata de acesta, mai ales la extreme. Si ma gandesc ca din busitura s-ar putea sa fi venit peste radiatorul ac-ului si sa-i fi rupt sistemul de prindere care am vaga banuiala ca e din plastic.

Rugamintea mea este sa imi spuneti daca si la voi este acel mic joc. In caz contrar probabil va trebui s-a schimb suportul de la radiator pe casco.

Sunt putin dezamagit de amplasarea acestui radiator atat de aproape de bara din fata si faptul ca socul a fost destul de mic. Fabia nu a avut nici macar o zgarietura. sad.gif


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chrome
post 22 Feb 2006, 12:03
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




Chiar nu ma poate ajuta nimeni sa imi spuna daca radiatorul de la AC are sau nu joc? dry.gif


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raszvan
post 22 Feb 2006, 13:00
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 2 September 05




hai ca ma uit eu la mine, iti spun mai tarziu.


--------------------
ex clio symbol 1.5 dci 2005
megan dci, 2003.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raszvan
post 21 Mar 2006, 19:20
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 2 September 05




are putin...sa zic 1-2 mm


--------------------
ex clio symbol 1.5 dci 2005
megan dci, 2003.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 17:52
Dacia