Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane Coupe vs Vw Scirocco

geomvp2nite
post 4 May 2010, 08:05
Post #31


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




Parerile legate de aspect sunt subiective.Eu nu mi-as lua niciuna din aceste 2 masini.

Insa ca performante sunt f apropiate megane 0-100: 9.6s si scirocco 0-100: 9.7s. Pana la urma renault ramane o firma pentru cei care stiu ce isi doresc(ieftin, mediocru, f echipat) si nu vor tdi radmasa.gif sustineti firma! valuri.gif


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
necre
post 4 May 2010, 17:07
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 17 April 09




Sustinem firma daca si firma isi trateaza clientii cu respect. Cum cei de la reno continua sa monteze piese prost concepute kiar si dupa face-lift, sau incep sa bage pe gat esticilor "Generatia 2010" nu cred ca trebuie sa fim mai mult decat obiectivi in favoarea "firmei".

Datorita problemelor de fiabilitate, brandul reno incepe sa aduca a low cost si daca nu se redreseaza rapid, o sa pateasca ce a patit fiat / alfa romeo.

Ref. versus, eu as prefera scirocco. Cei 20% in plus la pret se reflecta in masina si se pastreaza la revanzare.



Bafta


--------------------
Renault Megane II 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 7 May 2010, 12:49
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Daca M3 Coupé 1.4 TCE e 18.000, Scirocco TSI de 122 de cai e 22.000, si se merita mai mult Scirocco pentru ca diferenta se reflecta in masina, de ce nu e ok si un M3 RS de 26.000 de euro? Tot 4000 de euro diferenta - care se mai reflecta sau nu in masina?


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 7 May 2010, 15:17
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.887
Joined: 13 October 06




vaiiii, modus, you're back , nu mai dezinforma lumea, un scirocco 1.4t echipat 99% la fel cu un m3 coupe care costa 17 700, e fix 21 200, diferenta e de 3500-3600 de euro, ajung acasa si-ti pot scana si oferta, daca ai bani de ea poate e ok, daca nu cumperi ce-ti permiti.
Intre noi fie vorba la exterior nu e deloc greu sa decizi , spatele la scirocco mi se cel putin neinspirat, interiorul e cu totul alta poveste mi-e si greu sa le compar.

Lasa RS-ul in pace, da are un pret bun, dar sunt target-uri diferite, cu daca si cu parca ajungi sa-mi recomanzi gtr.

Btw felicitari pentru masina smile.gif , e reala ?

In rest sunt curios sa citesc feedack-uri de la posesori , nu "analize" economice vitan style , o dau p-a mea si mai pun diferenta, parca ai da un astra caravan pe un a4 break


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 7 May 2010, 15:56
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(mircea_aq @ 7 May 2010, 15:17)

Btw felicitari pentru masina  smile.gif  , e reala ?


*



daca te referi la mine, da.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 7 May 2010, 16:16
Post #36


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




in sfarsit, modus! welcome to the club! fa un jurnal de bord sa o vedem! si mai multe detalii in semnatura! trebuie sa stii cati cai are.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 10 Jun 2010, 08:48
Post #37


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Am vazut pe forumul vw ca prietenul tau si-a ales pana la urma megane-ul. Eu zic ca a facut o alegere buna ca va avea mai multi bani sa se plimbe cu el si mai multi bani pentru eventualele defectiuni de dupa garantie care pot aparea si la scirocco, ca doar nu-i facut dintr-o bucata. E o masina de care se va bucura mai mult. Cum ziceai ca se straduia sa stranga bani de scirocco, probabil ca ar fi stat mai mult in parcare. O sa isi ia el si cealalta masina dar mai tarziu. Nu ne spui si noua ce parere are de masina pana acum? Greieri? probleme?


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 10 Jun 2010, 20:19
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




ce tot aveti cu greierii?
nu sa plans nimeni de grieieri pana acuma


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 10 Jun 2010, 22:37
Post #39


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Poate n-a fost nimeni intrebat. E vreo problema daca intreb? La orice masina poate sa apara. Sunt si eu constient de calitatea imbinarii pe care acum Renault o aplica la modelele sale, doar am un clio 3 de la care au inceput schimbarile, dar nici sa zicem ca n-au sanse sa apara.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 20:50
Dacia