Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Optiune bluetooth pe Grand Scenic III

radudrl
post 13 Dec 2022, 17:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 13 December 22




Salut,

Imi pare bine sa va cunosc!
De curand, dorind un spatiu mai mare, am facut trecerea de la Seat la Renault Grand Scenic III, motorizarea pe benzina de 1.6 110cp. Imi place tare mult si am facut deja un drum de vreo 220 km, se comporta exemplar.

Insa, referitor la partea de audio, am varianta de cd-player fara bluetooth iar mufele auxiliare (cele de langa bricheta) sunt doua mufe RCA (alb-rosu). Ce imi doresc eu este o varianta de bluetooth la cd-player astfel incat sa pot asculta muzica de pe telefon (Youtube Music, Spotify etc) la drum lung. M-am uitat catre un modulator FM, insa nu imi place ideea sa asculte si altii, nu o data mi s-a intamplat sa merg bara la bara si sa aud folclorul altor soferi pe frecventele radio. biggrin.gif

Am vazut prin alte sectiuni ca nu se poate pune alt cd-player sau radio ca nu s-ar potrivi mufele, iar la altele cere cod. Aveti ceva experienta pe partea asta? Masina are si navigatie carminat, nu stiu cat de relevanta e chestia asta.

Multumesc frumos!


--------------------
Renault Grand Scenic 2011/3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 15 Dec 2022, 12:38
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




salut. eu am schimbat player-ul masinii cu unul jvc (fara bluetooth, dar sunt modele si cu asa ceva), mostenit de la precedenta masina. cu ajutorul unui kit furnizat de fratello. am reusit sa ma folosesc de comenzile de pe volan sa-l controlez.
o alta varianta ar fi asa ceva
din ce spun baietii are si Bluetooth. cauta si alta variante, inclusiv pe olx.....


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 19:14
Dacia