Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Gigi Becali, a fost accidentat

Nicotine
post 27 Jan 2006, 17:44
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Da nu cred ca nea Jiji i-a facut CASCO ca de costa pe an cat un ASTRA din 2001. Cred ca deja a facut manevra sa declare soferul tirului ca e de vina. Dar daca saracul om nu o avea RCA ?


--------------------
MII Sedan 1.6 16v Confort Privilege Beige Angora 2005; sistem supraveghere presiune pneuri; bavete noroi fata spate
, etrieri vopsiti rosu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 28 Jan 2006, 12:23
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Nu pricep ce e asa de senzatie ca lui Gigi Becali i-a sifonat un nefericit conducator de camion partea laterala a masinii.Un simplu accident de circulatie fara urmari tragice.
Nu pricep de unde "Gigi Becali repară cu ranga Maybach-ul de 500.000 de euro!!!" - titlu din Gazeta Sporturilor".A incercat sa indrepte niste table ca sa poata deschide usa soferului sa-si duca masina acasa.
Mi-e sila de ziaristii din Romania


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Matei
post 29 Jan 2006, 12:32
Post #33


--M!--


Group: Members
Posts: 328
Joined: 21 May 05
From: Bucharest




eu chiar vad in asta o problema, ca oamenii ca el - niste ciobani de la stana - sunt super apreciati si bagati in seama pe cand oamenii cu adevarat valorosi - putinii care au ramas - sunt marginalizati si rareori chemati pe la tv.


--------------------
Renault Megane Sedan II 2005, 1398 cmc
Fericit sau roman ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 29 Jan 2006, 22:05
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Matei nu-s de acord cu tine.Pai i-a chemat Gigi pe ziaristi sa-i filmeze masina?Sau i-a chemat sau pus el sa-l filmeze cum isi indreapta tabla cu ranga?
Nu.Asta face parte din strategia unor trusturi de presa care alearga doar dupa senzatii.De atite ori am auzit deja in caz de accident intrebare de reporter:Cite victime sint? ... A nu sint ... pacat.Pai noi ce mai dam pe post in cazul asta?


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geocosma
post 30 Jan 2006, 00:07
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 22 June 05
From: Bucuresti




Probabil ca Gicuta nu i-a chemat pe ziaristi sa-i filmeze masinuta accidentata. Dar nici nu s-a sfiit sa-si demonstreze talentele de mecanic auto. Chiar in curtea lui, unde nu intra oricine ca pe "bulivar". Asa ca Gicuta a vrut sa se dea in spectacol. Si nu m-ar mira ca el sa fie vinovat de accidentul cu TIR-ul. Vrajeala cu antentatul e la moda printre asa zisii politicieni care de-abia asteapta sa-i muste un tantar ca sa zica ca dusmanii (razboinici ai intunericului) atenteaza la viata lor.


--------------------
Renault Megane Estate II.1 - 2005 - 1,6 16V 115 CP - Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 30 Jan 2006, 14:04
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Asta cu "nu i-a chemat el" sa o creada mutu'. Ca doar nu stateau ziaristii noaptea sa-l urmareasca sau ziua in amiaza mare cocotati pe gardul lui ca sa-l intrebe ce mai face si cum a dormit...

A platit bani grei la toate televiziunile ca sa apara acolo pentru orice nimic de stire (a stranutat, i s-a desfacut siretul, etc.). Poate nu mai tineti minte ca in 2004 (asa intamplator, inainte de alegeri) era o perioada in care nu era zi de la Dumnezeu sau jurnal de stiri unde sa nu apara si Becali (Gigi) de cel putin 2-3 ori. Poate ii e dor sa se vada la televizor, sau vine vreo campanie electorala si noi nu stim... Asta asa, ca tot a aparut un asa-zis sondaj in care toate partidele sunt in scadere, doar PNG si PRM in crestere...

Stilul de propaganda de indobitocire, mi se pare mie ca a degenerat mai tarziu in stilul pueril al "stirilor sportive" de la toate televiziunile si din ziarele "de sport" care prezinta tot felul de stiri tampite cu fotbalistul X care a mers la pescuit, s-a mai culcat cu nu stiu ce cantareata, a mai dat o basina (pardon) in noua lui masina de xxx.000 de euro, etc. Nu mai poate sa doarma poporul linistit daca nu afla ca X-ulescu a facut nu stiu ce mare rahat imprastiat, in loc sa dea un gol in Liga Campionilor sau in nu stiu ce campionat.

Am ajuns o tara de rasul curcilor. Nu stim decat "PAINE SI CIRC!", ca acum mai bine de 2.000 de ani.


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th May 2024 - 12:16
Dacia