Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

check auto lighting

M3S
post 13 Sep 2013, 07:07
Post #1


K L U


Group: Members
Posts: 22
Joined: 2 April 11
From: Bucuresti




Salut ma poate ajuta cineva cu acest mesaj in bord ? Sa imi explice .o idee ceva ?inainte sa ajung in service
Nu mai functineaza nici o lumina din habitaclu - pe usi,plafoniere,parasolare .
Multumesc


--------------------
Renault Megane3 1.50dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Silk
post 13 Sep 2013, 09:10
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 387
Joined: 1 November 11
From: Bucuresti




Cred ca primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa verifici in cutia de sigurante sa vezi daca e una intrerupta.

Daca nu gasesti niciuna intrerupta la contol vizual, identifica pozitia sigurantei aferente luminii din interior. Apoi schimba siguranta din locul respectiv cu alta cu aceleasi caracteristici, vezi ce se intampla.


Daca nici asa nu ii dai de cap, cred ca un tester te va lumina.


PS : Nu te-am intrebat daca ai modificat ceva la sistemul de iluminat. Un bec cu leduri, etc ....



Spor !


--------------------
Renault Megane 1.6 16V SE 2011 - so sylk
Plecat in depresie......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M3S
post 14 Sep 2013, 22:12
Post #3


K L U


Group: Members
Posts: 22
Joined: 2 April 11
From: Bucuresti




Salut merci de raspuns . Am ajuns la service si au gasit un bec de la stop dreapta ars si o siguranta .schibat si totul a functionat . Si da , am pus pe usi becuri cu 5 led albastre . Care in curand le voi schimba cu bec normal sa nu cumva sa mai am probleme . Cred ca din cauza ca nu se sting complet ...s-a creat problema . Curios ca se intampla abia dupa un an ,dar s-a intamplat. Voi reveni la becuri normale ca sa nu cumva sa am probleme cu garantia.


--------------------
Renault Megane3 1.50dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 15 Sep 2013, 16:10
Post #4


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




La luminile led ce nu se sting complet trebuie sa mai instalezi o rezistenta de o anume valoare pentru simula prezenta unui bec conventional.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
black_scorpion
post 17 Nov 2015, 17:47
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 5 April 15




Aceeasi problema o am si eu. Check auto lightning in bord si nici o lumina interioara in afara de portiera stanga fata nu mai functioneaza. Plafonierele, becurile de la parasolare, bec torpedou, bec portiera dreapta nu mai functioneaza. Singurul bec interior care merge e ala din portiera stanga fata. Va rog spuneti-mi unde se afla siguranta aia sau ce as putea sa fac.


--------------------
Renault Fluence 2012, DINAMIQUE - BC55ALX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 14:08
Dacia