Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

probleme cu cd., renault kangoo

gradinariu
post 31 Jul 2009, 20:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 3 October 08




am scos o borna de la baterie ca sa resetez calc. caci am schimbat bujiile si am vrut sa-mi dispara martorul aprins de la bord ,dar nu a disparut . Am inteles ca trebuie sa o pun pe calc. ok., dar am ramas fara cd si nu stiu cum sa fac rost de cod .VA ROG AJUTATI-MA .Am cauttat pe carticica cd. dar codul de pe coperta lipit nu merge Ce sa fac?


--------------------
renault kangoo 2002 autentic - sv 08 sns
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai_dorin
post 1 Aug 2009, 14:53
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.144
Joined: 23 September 07
From: Bucuresti




Daca nu l-ai gasit in Cartea de Mentenanta, va trebuii sa te deplasezi la un service autorizat si contracost iti va fi dezvaluit codul radio-ului.


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2007 Privilege + Mio C720b
“Omul este cel mai putin el însusi, atunci cand vorbeste în propria persoana. Da-i o masca, și el va va spune adevarul. ” Oscar Wilde
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diag
post 24 Nov 2009, 22:38
Post #3


Membru simplu


Group: Members
Posts: 133
Joined: 22 November 09




Pentru stingerea martorului aprins din bord,demontarea bornei bateriei nu are nici un efect(la masinile modele mai noi),deoarece nu se sterge codul defect memorizat in calculatorul respectiv decit cu tester, numai daca defectul s a remediat sau a disparut(in caz ca a fost intermitent).
Codul radio se poate afla intradevar de la o reprezentanta a TIPULUI de masina despre care vorbim,presupun ca Renault. Service uri autorizate sint multe dar numai reprezentantele specifice fiecarui tip de masina dispun si de aceste coduri radio.


--------------------
Suzuki GSX R 1000 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 08:44
Dacia