Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

AJUTOR: Piese de caroserie ?

r_vlad
post 3 May 2007, 23:25
Post #31


---


Group: Members
Posts: 1.266
Joined: 6 September 06
From: Sibiu




QUOTE
Gandeste-te ca tu avand casco, practic nu scoti nici un ban din buzunar pentru reparatii.

Pai cum sa nu platesti nimic ? Da polita cine o plateste ?
Eu cred ca cei de la service nu au nici un drept asupra piesei schimbate ca doar au primit bani pentru a inlocui piesa cu una noua, nu ?
Poate e pe forum cineva in conostinta de cauza sa ne lamureasca cine are dreptul asupra piesei schimbate.


--------------------
VW/Tesla Tiguan eHybrid/Model 3 2022/2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blondish
post 4 May 2007, 10:13
Post #32


Ex blonda


Group: Members
Posts: 273
Joined: 20 September 04
From: Bucuresti




Eu una am fost la Rematul de pe centura spre Chitila si am vazut bari aproape noi cu mici zgarieturi care sunt aruncate intr-un morman imens. Dar din pacate nu am gasit nici una de Clio 3.
Se pare ca si cele putin avariate sunt aruncate. Si culmea cand am fost la Renault sa intreb de astfel de piese, mi-au spus ca le arunca, nu ca le-ar vinde. Deci in concluzie e posibil sa am sanse doar dc persoana careia i s-a schimbat vreo piesa, s-o ceara inapoi.


--------------------
RENAULT CLIO III 1,5 DCI B-56-DaFY duck
CITROEN C2 VTS 1,6 16V B-40-DaFY duck
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 4 May 2007, 20:39
Post #33


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(blondish @ 4 May 2007, 10:13)
Si culmea cand am fost la Renault sa intreb de astfel de piese, mi-au spus ca le arunca, nu ca le-ar vinde.
*


Te rog, nu fii naiva smile.gif, piesele si elementele bune, recuperabile, intotdeauna vor folosi la "restaurarea" unor masini...


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 5 May 2007, 12:00
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




am sunat ieri (m-am certat cu ei ca nu mi-au facut masina...bla bla bla...etc)...pana la urma s-au apucat de masina ....ideea e ca de la service mi-au zis sa vb. la BCR pentru bara...i-am sunat pe ei si i-am intrebat dc imi pot da bara si mi-au zis ca nu mi-o vor da....le-am zis ca vreau sa o platesc si mi-au zis ca nu mi-o dau.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blondish
post 5 May 2007, 15:15
Post #35


Ex blonda


Group: Members
Posts: 273
Joined: 20 September 04
From: Bucuresti




In fine, ce sa mai spun.... ms mult pt incercare.
Nu mai inteleg nimik. Am vazut mormane de spoliere de masini care nu au aproape nimik aruncate la gunoi si nu vor sa le vanda, puii mei...nu mai inteleg nimik.


--------------------
RENAULT CLIO III 1,5 DCI B-56-DaFY duck
CITROEN C2 VTS 1,6 16V B-40-DaFY duck
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei8rea
post 6 May 2007, 10:57
Post #36


Convict


Group: Members
Posts: 159
Joined: 1 July 06




@r_vlad, clar, platesi polita. 5-6-7 sute de euro pe an! Dar daca sa zicem ca intra un bizon in tine si-ti tranteste haion, spoiler, aripi, luneta, triple si o janta! Astea se duc cu MUUULT peste polita aia a ta. Tot ce faci e sa te aduni documente de la politie si de la asigurator dupa care mergi in service. Atat ai de facut.


--------------------
Renault & Mazda Renault Megane Sedan 2024 & Mazda CX5 2022 1.33 TCE & 2.0 SkyActiv G AWD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 08:09
Dacia