Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Nu se mai aprind semnalizarile cand o inchid !

StrutZ
post 21 Aug 2006, 23:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 August 06




Salutare tuturor,


Am un Renault Clio din 2003 1.4 8V si am intrat cu ea intr-un stalp de la Romtelecom de ala de lemn, cu stalpul central de pe partea shoferului (aveam doar 1.6 mg/l alcohool biggrin.gif ) si dupa ce am reparat-o cand o inchid din telecomanda nu se mai aprind semnalizarile... Are cineva idee dak are vreun senzor sau ceva de genu prin portiera de la sofer.. am uitat sa mentionez ca am schimbat aman2 portierele pe partea stanga.. si mai mentionez ca nu am facut-o la Reno ca ma rupeau bulangii la lovele.. Acu incerc sa rezolv problema asta ca ma scoate din sarite.. ca nu stiu dak s-a inchis sau nu cand sunt la distanta..Raman profund recunoscator celor care ma ajuta.

Bafte !


--------------------
Renault Clio 1.4 8V 75 CP 2003 - VS 85 ADY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 Aug 2006, 23:37
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Daca ne spui cat alcool ai acum in tine eu te sfatuiesc sa amani pentru maine, ca noi suntem mai de la tara si nu intelegem.
Normal e un fir in legatura la alarma la semnalizare, ala e intrerupt. Dute la un electrician sau la cei care ti-au montat alarma.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StrutZ
post 21 Aug 2006, 23:46
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 August 06




Bre nu mai beau de mult timp deci nu am nimic acu tongue.gif ! Nu am alarma la ea dar am inchidere centralizata dak nu intelegi ce am zis mai sus, si cand o inchid din telecomanda nu mai vor sa clipeasca semnalizarile precum ca s-a inchis masina.. asta dupa ce am botzit-o ca inainte functionau corect !


--------------------
Renault Clio 1.4 8V 75 CP 2003 - VS 85 ADY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonk
post 22 Aug 2006, 13:04
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 9 June 06




si la mine se intampla la fel dar am miscat putin de senzorii de la usi care sunt in legatura cu plafoniera si gata ...acuma merge stas..(cu unele pauze)smile.gif)


--------------------
Renault Megane 1 /1.4 16v 1999 - GJ-05-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StrutZ
post 22 Aug 2006, 14:57
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 August 06




Sal man,

Merci pt raspuns dar nu prea am idee unde sunt senzorii astia.. dak te referi la intrerupatorul ala de inchizi portiera si se inchide plafoniera stiu care este , dar dak este altul nu am idee si te rog sa-mi spui.. chestia este ca eu nici nush dak ii mai am de cand am bushit-o .. sad.gif(

Bafte


--------------------
Renault Clio 1.4 8V 75 CP 2003 - VS 85 ADY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonk
post 23 Aug 2006, 17:29
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 9 June 06




da intrerupatoarele de la usi... miscand de ele probabil am miscat vreun fir .... nush da acuma merge totul bine


--------------------
Renault Megane 1 /1.4 16v 1999 - GJ-05-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 03:24
Dacia