Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1066 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Colțul supăraților, un loc la cafenea de vărsat necazuri...

Laurentziu83
post 15 Aug 2006, 21:13
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(cameleon_boy @ 15 Aug 2006, 21:58)
Daca ai mers tare asa se intampla casco si altadata mai incet .Asa se intampla cand nu esti cuminte si mergi prea tare .
*


NU VREAU SA MAI AUD EXPRESIA ASTA IN TARA ASTA NENOROCITA. NU AJUNGE CA DAU CATE 2 LEI LA BUGET LA FIECARE LITRU DE BENZINA PE CARE IL TORN IN REZERVOR?
LA FEL, NU VREAU SA MAI AUD DE "NU SUNT BANI" CAND VAD GROPI PE SOSELE.
Daca vor sa ma "faca" la buzunare, macar sa ma faca cu zambetul pe buze, nu sa raman f*** si cu banii luati, ca orice posesor de masina din Romania.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ramm
post 16 Aug 2006, 14:59
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 13 July 06




@Laurentiu83 ca bine zici. O groaza de taxe: pe carburanti, tva, rovignieta, taxa de drum pe care au bagat-o tot in pretul motorinei/ benzinei.
Romania = tara unde se fura ca in codru si se fac combinatii cu banul public. Am vazut o emisiune pe DW, cum se toarna la el asfalt.
Nu seamana cu bataia de joc din Romania referitor la timpul destinat lucrarii, calitate, garantie.
La noi sta nea Gogu cu votca sub nas si sprijina lopata toata ziua, mai vinde ceva asfalt unui baiat istet care isi paveaza curtea (reportaj la ProTv)...si la anu' vine din nou sa asfalteze, sa puna niste "plombe".
M-am saturat de drumurile din tara asta. Duminica cand ma intorceam acasa de la Deva: defileul Jiului spre Targu Jiu (ca deh, nu vazusem zona), am trecut printr-o localitate de am crezut ca sunt pe vapor. Asfaltul facuse niste valuri bune pentru surf. Logic ca am lovit scutul si l-am strambat putin.


--------------------
Honda Civic 2007
Honda Del Sol Vti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 16 Aug 2006, 15:02
Post #153


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Urasc pietonii care traverseaza aiurea. Astept cu nerabdare noul cod rutier sa ii ajut sa traverseze mai repede......


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rttt_gia
post 16 Aug 2006, 15:07
Post #154


ExRenoAR


Group: Members
Posts: 488
Joined: 21 February 05
From: Bucuresti




Cum o sa se intample asta? ce zice noul cod rutier despre pietoni?


--------------------
Kia Cee'd 1.6 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ramm
post 16 Aug 2006, 15:24
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 13 July 06




Daca ii lovesti cand traverseaza aiurea nu iti mai iei suturi in fund de la militie, cobori si il iei si la bataie pe ala.
Apropo de drumuri proaste: comuna Musetesti (gorj parca) e de ocolit. Acolo sunt valuri si e un ditamai santul pe toata latimea drumului unde iti indoi scutul.


--------------------
Honda Civic 2007
Honda Del Sol Vti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 16 Aug 2006, 15:26
Post #156


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Spune ca daca pietonul traverseaza prin loc nepermis este responsabil pentru producerea unui accident rutier, nu mai este vinovat soferul.
Ceea ce nu inseamna ca trebuie sa ne apucam sa-i vanam pe cei care traverseaza aiurea radmasa.gif radmasa.gif.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 16 Aug 2006, 15:43
Post #157


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




In momentul in care opreste un TIR la cativa centimetri de tine din cauza unuia caruia nu ii pasa pe unde traverseaza, atunci imi vine sa il calc sau macar sa ii sterg putin.


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rttt_gia
post 16 Aug 2006, 15:51
Post #158


ExRenoAR


Group: Members
Posts: 488
Joined: 21 February 05
From: Bucuresti




APROPO de faze cu nesimtiti etc: mi-am luat pistol CU APA asa ca watch out laugh.gif serios vb, imi taie unu calea ceva sau traverseaza cineva aiurea PAC PAC laugh.gif ma mai si amuz


--------------------
Kia Cee'd 1.6 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pearl Jam
post 16 Aug 2006, 17:17
Post #159


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 1 June 06
From: Bucuresti




Încearcă să-l umpli cu cerneală sau vopsea...
Apa pe vremea asta e o binecuvantare.
În schimb dacă-ți taie unul fața sau vreun nemernic de taximetrist face "aroganțe", îl lași pana uită de tine, te apropii la următoarea intersecție și-l vopsești un pic pe tablă... 243.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 4 Intense 2020 1.4 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata70
post 16 Aug 2006, 20:35
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 1 September 05




QUOTE(rttt_gia @ 16 Aug 2006, 16:07)
Cum o sa se intample asta? ce zice noul cod rutier despre pietoni?
*


Mai exact...''pietonii surprinsi si accidentati ca urmare a traversarii prin locuri nepermise,la culoarea rosie a semaforului destinat acestora,sau a nerespectarii altor obligatii stabilite de normele rutiere poarta intreaga raspundere a accidentarii lor,in conditiile in care conducatorul vehiculului respectiv a respectat prevederile legale privind circulatia pe acel sector'' .Prevederile intra in vigoare in 6 luni de la data publicarii(20.03.2006)


--------------------
Toyota Avensis 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 16 Aug 2006, 23:13
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Nu cumva trebuie si pietonii sa-si faca RCA? biggrin.gif Ca daca imi crapa un boschetar spoileru' de 8 milioane nici sa-l vand congelat la pungi de-un kil nu-mi scot banii de reparatii. Pe el da-l in masa, ca face aia altu'.

This post has been edited by Laurentziu83: 16 Aug 2006, 23:13


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RamsesII
post 27 Aug 2006, 23:46
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 213
Joined: 23 September 05




Ma enerveaza ca n-am garaj. E a treia oara cand gasesc zgarieturi pe ea sad.gif Ma simt de parca m-ar fi zgariat pe mine.

Ma rog, mint, a doua oara n-au zgariat-o, au lovit-o pur si simplu.

Ma enerveaza Toyota Avensis din showroom in care m-am urcat, dupa ce am vazut materialele din interior, cand m-am urcat inapoi in a mea am crezut ca e de jucarie smile.gif



This post has been edited by RamsesII: 27 Aug 2006, 23:48


--------------------
Renault Megane / Skoda Octavia II
Estate 1.5 Dci 80CP / 1.9 TDI 105 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 28 Aug 2006, 09:13
Post #163


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




ma 'nerveaza imbecilii care s-au apucat sa schimbe conductele de gaze pe neste strazi abia asfaltate. si dupa ce-au facut numa santuri de-a latul strazii din 5 in 5 metri, au mai montat si cocoashe d-alea de cauciuc la trecerile de pietoni. de parca santurile nu erau de ajuns.
si ma mai 'nerveaza militia romana care ia intr-una loganuri. de parca asta e singuru lucru care ne/le lipsea. ar trebui sa scrie pe toate loganurile de politie :"aici sint banii dumneavoastra!!".


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 28 Aug 2006, 09:32
Post #164


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Ma enerveaza toti frustratii care conduc cu oarecare viteza pe E85 si dau flashuri. Oamenilor, sau mai bine spus animalelor, E85 este drum cu 2 benzi de circulatie, cate una pe fiecare sens de mers la care se adauga 1 bucata banda de urgenta. Pai pe banda de urgenta se opresc masinile care au o urgenta, o pana, etc. Daca vreti sa mergeti cu viteza si sa depasiti, apoi faceti un mic efort si depasiti regulamentar (adica acolo unde e linia aia intrerupta pe mijloc), cand nu vin masini de pe contrasens, etc. Eu asa am procedat si nu a fost greu deloc. Ba chiar si pe obedientii care rulau cu masina in intregime pe banda de urgenta i-am depasit regulamentar, poate poate or pricepe ca nu e normal sa rulezi cu 80-90 km/h pe banda aia micuta, mai ales cand in dreapta era un mare sant. wacko.gif wacko.gif wacko.gif


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata70
post 28 Aug 2006, 16:34
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 1 September 05




Corect,Padre...Am vazut o groaza de astia pe DN-E 85...Inca sunt tare suparati daca nu intri concomitent cu flash-urile, pe banda de urgenta mad.gif


--------------------
Toyota Avensis 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
motanul
post 30 Aug 2006, 08:36
Post #166


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 30 January 06




Ma enerveaza:
-cei care imi zgiriie masina ,asa din" greseala"
-posesorii de logan care au impresia ca au supermasini
-cind merg in spatele unui logan ca nu vad bine ce se intimpla in fata lor(portbagajul prea mare!)
-cei cu masinile inmatriculate in UE cind vin in vacanta si care cred ca sint cei mai "tari"soferi si nu respecta nici o regula
-nevasta mea care cind urca in masina imi fura toate brichetele


--------------------
renault laguna 2002,1.9dci
Laguna 2 Estate 1.9dCi 110 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 30 Aug 2006, 13:27
Post #167


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Ma enerveaza de mor astia care vor 250 de euro chirie pe o cazatura de garsoniera in Militari......tare as vrea un tun ca sa mai fac curatenie.... mad.gif


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 30 Aug 2006, 13:40
Post #168


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




iti fac un pret bun? tongue.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rttt_gia
post 30 Aug 2006, 13:42
Post #169


ExRenoAR


Group: Members
Posts: 488
Joined: 21 February 05
From: Bucuresti




Ma enerveaza momentele in care vreau sa plec mai devreme de la serviciu, ies din cladire si vad ca am masina blocata de alt(i) coleg(i) pe care trebuie sa ii anunt, de unde rezulta: AFLA CA PLEC mai devreme blush.gif


--------------------
Kia Cee'd 1.6 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-84-HWH
post 30 Aug 2006, 13:50
Post #170


Membru si atat


Group: Members
Posts: 83
Joined: 11 July 06
From: Bucuresti




Trebuie sa invat sa ma calmez,pt ca ma enerveaza f multe lucruri,in consecinta presimt un post lung.

Ma enerveaza,in ordinea numerelor de pe tricouri:
-"Mitica 7 benzi" caruia ii e lene sa semnalizeze si merge pe 2 benzi
-nea Gica sofer de Maxi-Taxi care imi scrie "Opriri dese.Va rog depasiti"de parca as avea 6 alte benzi libere si eu stau ca prostul in fundul lui pe banda 1
-parcatorii meseriasi care isi ascund lenea de a parca corect sub o aparenta de smecher si parcheaza pe 3 locuri
-taxatorii de parcari ad-hoc care isi castiga banii mutand un fier de pe locul de parcare si "avand grija de masina"-mentiune speciala pentru cei care sustin sus si tare ca sunt de la "dalli" aratandu-mi o mana de bonuri folosite
-politistul care sta "la panda" pe sensul neaglomerat al Splaiului in loc sa il descongestioneze pe celalalt.
-politistul care ia spaga,pentru ca eu sunt atent sa nu iau amenzi chit ca nu conduc tocmai legal iar boul care tocmai l-a "uns" probabil o sa ma arunce cu masina intr-un gard cat de curand
-nenorocitul care face receptia la lucrarile de asfaltare post-reparatie ale distrigaz,apa nova,etc.
-faptul ca exista numere speciale care nu sunt oprite de politie si pe care eu ca cetatean platitor de taxe nu le pot avea (WUW,WPO,WSN)-egalitate in fata legii pe dracu
-politistul care sta sprijinit de masina fumand,se uita la intersectie blocata si zice,in gandul lui "mama,ce aglomeratie"
-Gigi Becali,pentru ca vad cum au facut bani unii care nu sunt in stare sa-si dea seama ca bodyguardul care sta in spate la Maybach are mult mai mult confort decat ei
-stirile sportive,pt ca motorsportul alaturi de alte 50 de sporturi frumoase nu au loc de carcelul lui Mutu din timpul dusului cu Consuelo
-beculetele albastre din orice loc imaginabil de pe masinile "Vitan-tunate"
-soferii complexati ce incearca "liniute" oricand si cu oricine ca sa ii remedieze orgoliul facut praf de viata reala
-femeile conducand A8 sau orice masina careia sa nu-i poata folosi mai mult de 25%din potential
-tinuta obligatorie in cluburi
-daciile 1310 cu volan,semn,inscriptii de reno
-camionul din fata care produce singur mai mult fum decat toate gratarele pe care le-am facut eu,si mai ales faptul ca se presupune ca a trecut un ITP pe care un Logan 1.5dci sau un Peugeot 206 diesel s-ar putea sa nu-l treaca daca nu e ingrijit
-cei care ma depasesc cand stau la semafor stiind ca daca nu ar mai face-o am merge cu totii mai repede
-faptul ca exista un dispret total pentru destinatia benzii(banda de dreapta,de inainte-stanga) fiecare merge de pe ce banda vrea si incotro vrea(e o tara libera,nu)
-reparatiile din 2 in 2 ani ale bulevardelor prinicipale+bordurile
-autostrada fara macar o benzinarie si cu toaletele din spatiile de servicii incuiate (Autostrada Soarelui)
-drumul comunal numit autostrada (bucuresti-pitesti)
-gurile de canal neaduse la nivel
-accizele
-Videanu

Mda,cred ca ar mai fi...dar ati prins ideea.E intr-adevar linistitor sa ii enumar aici,parca vi i-as lasa voua.

Sa nu-i uitam totusi pe taximetristi oricand,oriunde si in orice ipostaza.Imi cer scuze fata de exceptii,daca exista.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2004 Extreme 1,5 dci 82CP - B-84-HWH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 30 Aug 2006, 14:00
Post #171


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




pareai mai calm cand ne-am intalnit zilele trecute tongue.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-84-HWH
post 30 Aug 2006, 14:19
Post #172


Membru si atat


Group: Members
Posts: 83
Joined: 11 July 06
From: Bucuresti




Stii cum e,se aduna...E bine ca inca le mai tin in mine,ca daca se arde vreo siguranta imi bun bullbar d-ala de logan ph34r.gif cool.gif si sigur nu mai scap de omor din culpa.Asta daca scap din mainile taximetristilor...

This post has been edited by B-84-HWH: 30 Aug 2006, 14:19


--------------------
Renault Clio Bicorp 2004 Extreme 1,5 dci 82CP - B-84-HWH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 30 Aug 2006, 14:32
Post #173


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




ursule, calm, bre, ca nu face bine la inima


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Aug 2006, 16:00
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Pot sa dau copy-paste la ce a scris colegu' mai sus? tongue.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 30 Aug 2006, 16:03
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Pana diseara plezneste, daca nu se calmeaza! biggrin.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 31 Aug 2006, 06:56
Post #176


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




ma enerveaza ala de mi-a lovit aseara masina ca trebuie sa umblu acum aiurea pe la service si cei de la sectia 21 de politie care ne-au tinut de la 21 la 5.30 ca sa faca constatarea. si ma enerv politia romana care nu tine macar 2 agenti constatatori. vreau sa emigrez!!!!!


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 31 Aug 2006, 07:11
Post #177


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Ai stat pana dimineata la politie? blink.gif
Din cauza vremii s-au busit o gramada?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 31 Aug 2006, 07:23
Post #178


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




cred ca si din cauza vremii. da, pana la 5.30 am stat, am mai curatat masina de cioburi, facut o baie si acum astept sa sune brokerul de asigurari sa vad pe unde o fac. cred ca o rezolv pe casco pana la urma. oricum la adresa politiei de la sectia 21 multe cuvinte grele as avea dar nu prea pot sa le spun pe aici ca ....


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
azi_ploua_pe_megane
post 31 Aug 2006, 08:34
Post #179





Group: Members
Posts: 0
Joined: 31 August 06




QUOTE(Mutzunache @ 16 Aug 2006, 16:02)
Urasc pietonii care traverseaza aiurea. Astept cu nerabdare noul cod rutier sa ii ajut sa traverseze mai repede......
*




QUOTE(Mutzunache @ 16 Aug 2006, 16:43)
In momentul in care opreste un TIR la cativa centimetri de tine din cauza unuia caruia nu ii pasa pe unde traverseaza, atunci imi vine sa il calc sau macar sa ii sterg putin.
*



si mie mi se parea aiurea cand pietonii transverseaza aiurea (si de ce transverseaza) si te enerveaza aiurea la volan .... huh.gif adica cam ce ai zis tu.

dar cel mai mult ma deranjeaza cand ploua pe megane-ul meu mai ale cu grindina si ploaie acida de aceiia il spal numai cu o apa speciala (prietenii stiu de ce)




--------------------
renault megane 2005 privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 1 Sep 2006, 19:09
Post #180


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




ma enerveaza mama, ca m-a nascut in tara asta de kkt, cand putea sa emigreze si sa ma nasca in austria sau in olanda sau suedia sau germania...


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1066 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 13th May 2024 - 15:36
Dacia