Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Amortizoare

bumsound
post 11 Aug 2006, 23:10
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 13 August 05
From: Iasi




A schimbat cineva amortizoarele de curand?
Am gasit marca GABRIEL la pretul de 235Lei/buc pt spate, si 253 pt fata. Astea mi-au fost recomandate. Stie cineva daca sunt bune? Mentionez ca au garantie 3 ani.


--------------------
Renault Safrane '93 2,2RXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MDD
post 11 Aug 2006, 23:50
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 349
Joined: 18 February 06
From: Otopeni





De origine sunt echipate cu Boge automatic.Am schimbat acum o luna si cu tot cu rulmenti si manopera , factura de 15 mil. Gabriel...hm.

This post has been edited by MDD: 11 Aug 2006, 23:52


--------------------
Renault Grand Scenic ,Twingo 2 Initiale Paris bva 2012
Aprilia Scarabeo 500
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu_Iasi
post 17 Aug 2006, 06:26
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 July 06




bumsound...unde ai gasit amortizoarele respective...ca ash vrea si eu sa le schimb ...imi bate stanga spate...ma dispera...si cei de la BRASS(renault) o dau in balbaiala cand ii intreb dak imi trebuie si altceva inafara de amortizor ca sa nu imi mai bata ... astept mesaj ...
aaa...si mi s'a futut AEROTERMA de la climatizare... stie cineva unde ash putea gasi mai ieftin ?sad.gif


--------------------
Renault Safrane 2.0l 16v nov' 97' - IS * 83*NEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bumsound
post 25 Aug 2006, 17:12
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 13 August 05
From: Iasi




Scuze ca respund asa tarziu, da am luat si eu o vacanta. Amortizoarele le-am luat de la un magazin oarecare din BT. Au facut comanda si mi le-au adus de la METEOR din Bucuresti. Ziceau ca au si un depozit in Iasi. In fine, am dat 237,5 lei bucata. Garantie 3 ani daca sunt montate in service.
Si la mine trancanea in spate si am crezutr ca tot amortizoarele-s de vina, dar inca se aude. Nu asa tare dar...destul.

In legatura cu aeroterma....ce nu merge? ca am avut si eu probleme cu ea si am dres-o asa intr-un fel...smile.gif Poate te pot ajuta mai mult, ca vin si eu in IS de luna viitoare.


--------------------
Renault Safrane '93 2,2RXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu_Iasi
post 26 Aug 2006, 14:40
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 July 06




s'a stricat aeroterma ... s'a ars motorasul si trebuie sa schimb aeroterma ...astia de la service de la RENAULT mi'au cerut f mult pe ea ... am mai cautat pe la dezmembrari...si am gasit pe undeva pe la buzau...mai ieftin putin..mi'o trimite prin curierat rapid ...dar nu stiu ce garantie am ca functioneaza normal .. in fine .... vreau neaparat sa o schimb... tu ce probleme ai avut ??


--------------------
Renault Safrane 2.0l 16v nov' 97' - IS * 83*NEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovidiu_Iasi
post 26 Aug 2006, 14:43
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 27 July 06




aaaa..si apropo de bataie pe spate..am rezolvat'o...am fost la un mecanic bun...si mi'a spus ce era...bucsa de sus ...palaria...de deasupra amortizorului...m'a costat 260 ron ... si eu credeam ca tot amortizoarele sunt ... dak auzi ceva de vreo aeroterma astept raspuns ..


--------------------
Renault Safrane 2.0l 16v nov' 97' - IS * 83*NEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bumsound
post 27 Aug 2006, 10:08
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 13 August 05
From: Iasi




La mine s-a ars modulul care regleaza turatia aerotermei. Am fost la un prieten si mi l-a facut cu 20 lei smile.gif. La dezmembrari imi cereau 250 lei pe el. Te anunt daca aud pe la cineva. Ai incercat la iesirea din IS spre BT? Pe partea stanga sunt dezmembrari si aveau un Safrane V6 acolo. De la ei mi-am luat o lampa de semnalizare.

This post has been edited by bumsound: 27 Aug 2006, 10:11


--------------------
Renault Safrane '93 2,2RXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexpuki
post 24 Oct 2007, 23:20
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 19 July 07
From: Slobozia - jud. Ialomita




si la mine cand mai iau o groapa,stanga fata .. clampaie ca dracii. bate urat .. cred ca e de la amortizor sau .. nu stiu , tre sa dau jos sa vad care e buba


--------------------
Renault Megane 2004 1.5dci 85cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 05:24
Dacia