Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Consum Talisman, toate motorizarile

SLV2328
post 30 Apr 2022, 06:59
Post #181


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 16 February 22




Salutare grup!

@Jointsize: cum ai reusit sa scoti viteza aia medie de 30,4 km/h in Galati? Eu in Ct nu reusesc mai mult de ~20 km/h. Asa bine se conduce acolo? Sau ai mai scapat-o si putin pe afara? Daca nu, consumul de 7,5-8 la pompa in oras e foarte bun. La mine nu scade sub 9-9,2% nici mort.
Se pare ca updateul de la Renault mi-a crescut consumul clar de tot. Daca aveti idee cum sa fac sa il dau inapoi? Sau daca se mai poate? Clar nu oficial, pentru ca nu mai vor cei de la Renault din cate am inteles.
Deja ma calca pe nervi chestia asta.

Numai bine tuturor si distractie placuta de 1 mai!


--------------------
Renault Talisman 2017 Initiale Paris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jointsize
post 2 May 2022, 08:37
Post #182


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 3 January 22




@SLV2328

Salut. Datorita navetei zilnice, folosesc foarte mult faleza orasului (limita 70km/h - dar constant se merge peste 45km/h din cauza dispozitivelor de reducere a vitezei) si centura orasului care momentan e in constructie dar se merge la fel 45km/h pana la 70km/h.

O singura data am folosit masina intensiv in oras(fara naveta - media 18-19kmh) si consumul a fost la fel - 8.9l/100km(cel mai mare consum inregistrat de mine de la achizitie). Imi pare rau, nu am facut poza atunci. Dar alimentand saptamanal, de la plin la plin, imi e usor sa fac calculul.

Cat despre soft, nu stiu, prietenul meu de la care am luat masina nu stia nici el daca i s-a facut resoftare la reprezentanta.

Ca si oras, Constanta este mult mai congestinat fata de Galati, factor care ajuta foarte mult.


--------------------
Renault Talisman 2016 initiale paris 1.6dci 160cp EDC
if creizi iz gud, aim parfect!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 5 6 7
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 18:28
Dacia