Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Zgomot la accelerare brusca

ionut2000
post 14 Nov 2006, 23:29
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 14 October 06
From: Bucuresti




dupa ce am schimbat distributia, i-am dat putina talpa cu incredere (pana sa o schimb imi era teama sa o turez), mai precis am schimbat vitezele undeva intre 4000 si 4500 ture. dupa ce trec de 3000 de ture motorul devine deranjant, cum se intampla la dacia berlina. daca accelerez in gol, e ok, nu suna a toba sparta si poti asculta radioul la volum mic. ma gandesc ca zgomotul excesiv ar putea fi de la cutia de viteze, insa in afara de zgomot nu se simte nimic anormal. daca stabilizez turatia sa zicem la 4500 de ture motorul se aude ca la o masina normala ajunsa la acest regim de functionare. se intampla doar cand accelerez brusc. motorul este 1.8, 16v, fara turbina sau ceva gaget-uri zgomotoase.
e normal ?? toti cei care au motoare pe benzina, sunt zgomotoase la accelerari bruste?? la 170 Km/h cu acceleratia in crestere imi da senzatia ca am sub capota un 12 in V, pe carburatie si tobe remus smile.gif
multumiri anticipate pentru pareri !!


--------------------
Mazda CX7 2.3 DISI Turbo - 260 cp 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 15 Nov 2006, 07:15
Post #2


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- si altii dau bani grei sa aibe zgomotul tau... smile.gif... V12... remus...

daca in afara de zgomot nu simti alte anomalii la masina e bine sa o lasi asa...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 08:26
Dacia