Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

35 Pages « < 9 10 11 12 13 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane IV - noul RS 2017, pareri , opinii , discutii

cuki46
post 21 May 2018, 09:39
Post #301


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




QUOTE(papa_mulo @ 21 May 2018, 08:58)
Daca ar fi dupa mine as cere la testarea rs garantie de 500-1000 euro care in caz de accident din vina celui care a testat masina se retin si se constituie in avans in cazul achizitiei unei masini renault in interval de 12 luni.
Pe langa o oarecare responsabilizare, s-ar curata bine si lista de inscrieri la test, iar cei cu adevarat interesati de masina ar avea posibilitatea sa o testeze calumea...nu test de 15 minute.
*



Dap, cred ca asa este si acuma trecut pe fineprintul actului pe care il semneaza soferul. Doar ca multi romani habar nu au sa conduca, trec din logan in RS si cred ca se conduce la fel. Intr-un RS nu te poti urca si sa-i dai blana instant, trebuie sa te obisnuiesti inainte cu puterea, cauciucriile trebuie sa fie calde, drumul sa fie bun.

Aici daca i-a dat blana in curba, pe drumuriile noastre vesnic prafuite si cu gume reci...masina probabil ca a mers sanie in bordura.

Pacat de masina.


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 21 May 2018, 10:01
Post #302


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Pai nu cred ca e asa...daca era asa nu se putea face test daca nu te prezenntai cu un card bancar pe care sa iti blocheze temporar garantia si automat nu mai era aglomeratie. Sunt oameni aici care au testat deja si ziceau ei daca era vreo garantie...


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 21 May 2018, 10:06
Post #303


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




nici o garantie, nici cand am testat clio-ul, nici rs-ul, nici koleos-ul.
clio-ul l-am comandat in urma testutlui (unul personalizat pe preferintele noastre, nu fix cel de drive test, dar destul de asemanator).
pe de alta parte da, drive testul avea o ruta prestabilita, de la care nu ar fi trebuit sa ma abat (la rs si koles nu m-am abatut).
Totusi un drive test adevarat da, as fi duspus sa imi blocheze o suma care sa se considere avans, dar sa imi lase masina 1-2 zile sa pot sa merg si pe autostrada (ma intereseaza linistea la regim de autostrada), sa pot merge noaptea (poate am eu o sensibilitate, dar putin masini au faruri bune care sa lumineze bine, nu doar sa arate bine), etc, genul ala de drive test. un test de 1-2 km iti poate spune ceva destul de vag despre o masina, apuci sa vezi o parte din partile bune, si mai deloc pe cele rele.
un test de 1-2 zile iti spune muuult mai multe despre masina.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 21 May 2018, 10:10
Post #304


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Saraca masina era de ieri dimineata lovita putin.

RS_EDC_poc.jpg ( Size: 2.43mb ) Number of downloads: 1829


In orice caz, sunt de acord ca ar trebui sa existe niste conditii pentru a face test drive-ul.

Nu judec oamenii ca nici nu ii cunosc, dar daca la ora 10 prindeam test drive abia la 2:40 cu R.S. EDC, te face sa intelegi ca ori este o masina foarte dorita ori oamenii se inscriu for fun. Si nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva sa mergi acolo for fun, dar trebuie sa fii responsabil cu masina. Te lasa sa mergi mai tare, intr-adevar, ca asa sa mergi doar cu 50 km/h nu iti dai seama de performanta in niciun fel. Insa daca nu stii sa conduci corect, las-o moale.

Eu am avut norocul sa ma intalnesc cu o cunostinta mai veche acolo, care il stia pe tipul de la test drive. Pe langa test drive-ul meu (cu aia manuala), am stat in dreapta cand a mers si un tip care e pilot de raliu.

Pot sa spun ca ma dor falcile si acum de la cat zambet mi-a adus in alea 2-3 minute de condus la 100% din capacitatea masinii. Este total impresionanta din toate punctele de vedere, in viteze mari si viraje simti 4control si masina este absolut plantata pe sosea.

Intr-adevar, daca mergi incet cu ea nu ai cum sa vezi diferenta, mai ales fata de GT. Da, simti ca are 40% cai in plus, insa daca nu ai unde sa le dai drumul, simti doar ca este sigura si placuta la condus. Ca merita fata de GT, da. Insa doar daca ai un circuit pe care sa te distrezi. Doar pentru condus in Bucuresti sau mers inafara bucurestiului nu, nu merita absolut deloc diferenta de pret.

Mie mi-a placut foarte mult.


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 21 May 2018, 10:18
Post #305


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




mai puternica cu 36.6% tongue.gif decat gt ul...
induci lumea in eroare biggrin.gif
pretul cu 32.5% mai mare...ca tot calculam smile.gif

This post has been edited by speedman: 21 May 2018, 10:20


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 21 May 2018, 10:20
Post #306


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Am aproximat si eu. biggrin.gif

La tine e cu 40% ca ai 2 cai in minus. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuki46
post 21 May 2018, 10:37
Post #307


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




QUOTE(papa_mulo @ 21 May 2018, 10:01)
Pai nu cred ca e asa...daca era asa nu se putea face test daca nu te prezenntai cu un card bancar pe care sa iti blocheze temporar garantia si automat nu mai era aglomeratie. Sunt oameni aici care au testat deja si ziceau ei daca era vreo garantie...
*



garantia nu trebuie sa iti fie blocata de pe card...aici nu vobim de firme de inchirat masini. Iti lasi datele personale, semnezi 1 foaie pe care teoretic scrie si ca participatie ai la dauna.

Daca o comitit, nu este nici o problema...pleci linistit acasa, urmand sa recupereze ei paguba de la tine. Ori vi tu zilele urmatoare cu banii de acasa, ori trimit executorul pe tine.

DAR multi nu spun conditiile, pentru ca sperie oamenii. Daca tu ii spui unuia ca tre sa dai 3000 Euro de ex. daca se intampla ceva cu masina din vina ta, omu face cale intoarsa si sansa sa vinzi scade.

21 May 2018, 10:40:
QUOTE(pishky @ 21 May 2018, 10:06)
un test de 1-2 zile iti spune muuult mai multe  despre masina.
*



true, dar vezi tu ca si la cumparerea unui apartament sau casa nu te lasa nimeni sa dormi o noapte biggrin.gif

eu zic ca cel mai bine este sa inchirizi pentru 1-2 zile o masina de la un centru de inchirieri, pentru a-ti face o parere.

Acuma Megane RS in Romania sigur nu cred ca gasesti la inchiriat, dar cand vine vorba de masini "normale", eu tactica asta as aplica-o.

This post has been edited by cuki46: 21 May 2018, 10:40


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 21 May 2018, 10:44
Post #308


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




Offtopic: cumpar faruri, si bara spate de RS. Stie careva unde e masina ?smile.gif) (glumesc)


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 21 May 2018, 10:45
Post #309


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




acum sigur e msi putin... smile.gif


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 21 May 2018, 10:45
Post #310


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Daca as fi dealer reno as lua 2 buc rs(manuala + edc) si as face asa:
1) test gratuit de 45-60 min cu reprezentant reno in dreapta. Garantie 1000 eur care se opresc in caz de accident din vina soferului dar se constituie in avans daca cumperi in urmatoarele 12 luni o masina de la mine. Nu cumperi, adio bani...
2) test extins platit, in sistem rentacar, 120 euro pe 24 ore in limita a 300km cu cost aditional per km depasiti. Iti dau masina pe plin si curata, o aduci la fel. Aceleasi conditii de garantie si aici.

@cuky: motivul testului e intr-adevar sa popularizezi masina cu scop crestere vanzari. Dar nu poti face asta lasand toti pitigoii de 18 ani sa le calareasca for fun in detrimentul celor care chiar iau in considerare sa o cumpere. Nu iti mai atingi scopul...
Nu te contrazic cu conditiile despre care zici ca ar exista deja la TD pt ca nu le stiu, dar mai ales la rs ar trebui facuta o triere si cei ce se urca la volan sa stie ce risca daca fac prostii. Cat despre rentacar nu e problema...isi fac firma. Ai 1000 in cont, testezi, nu ai nu testezi.

This post has been edited by papa_mulo: 21 May 2018, 11:04


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuki46
post 21 May 2018, 12:07
Post #311


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




deobicei masiniile care sunt folosite in cadrul unei caravane (Road Test, etc.) nu apartin dealeriilor. Masiniile astea apartin Renault Romania si sunt "folosite" de catre dealerii mari in cadrul unor evenimente de promovare. Aici e cumva veriga slaba, pentru ca dealerul organizator nu este proprietar al masinii, iar interesul lui este sa bage cat mai multi oameni la test drive fara a avea oresce consideratie fata de materialul tehnic.

Eu is programat pentru Iunie la RS, aparent o sa mai fie doar una.


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 21 May 2018, 12:22
Post #312


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Total de acord. Ridici popularitate cu un target in felul asta.

Da, e misto sa aduci cat mai multa lume sa conduca masina, dar vezi tu, multi vor spune ca bemveu e mai bun ca etc. Sau sa spuna ca nu e cine stie ce masina, ca e mai misto X alta, etc. Chestii subiective.

Noul RS e mult mai "familist" ca sa spun asa. Are 4 usi, suspensiile sunt relativ decente, etc. Realistic daca nu esti fan R.S. sau om normal care vrea o masina performanta si decenta nu iti iei. Cati oameni sunt disperati de prestanta? Cu 30,000 isi pot lua un Mercedes sau BMW de 2-3 ani. Curata bine si urca toate pitipoancele in el. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 21 May 2018, 12:46
Post #313


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(cuki46 @ 21 May 2018, 13:07)
deobicei masiniile care sunt folosite in cadrul unei caravane (Road Test, etc.) nu apartin dealeriilor. Masiniile astea apartin Renault Romania si sunt "folosite" de catre dealerii mari in cadrul unor evenimente de promovare. Aici e cumva veriga slaba, pentru ca dealerul organizator nu este proprietar al masinii, iar interesul lui este sa bage cat mai multi oameni la test drive fara a avea oresce consideratie fata de materialul tehnic.

Eu is programat pentru Iunie la RS, aparent o sa mai fie doar una.
*



Stiu ce zici, asa este. Eu ziceam cam ce ar trebui sa faca un dealer, RR are alta abordare.
Cat dezpre programarea ta, daca ai facut-o inainte de bubuiala vezi ca acum sunteti doi pe loc si iti vine randul la toamna radmasa.gif
Asteptarea la TD o sa fie mai mare decat la livrare daca o comanzi.

This post has been edited by papa_mulo: 21 May 2018, 12:50


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 21 May 2018, 12:57
Post #314


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




colegul cuki: tu abia ti ai luat masina, oare de ce te ar interesa un rs? il aduc reno Romania la Cluj special ? daca imi aduc aminte bine, ti a fost greu sa te deplasezi pt a face test drive cu un gt...sa nu spui ca ajungi in Bucuresti, pt test drive ca nu mai inteleg nimic. Oricum nu cumperi, nu vad la ce te ar ajuta un td cu rs ul...sincer. Nu esti multumit de mb? cautai sa cumperi mere si ai sfarsit prin a lua pere...fara suparare.


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silvanu96
post 21 May 2018, 13:03
Post #315


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.798
Joined: 21 April 15
From: Ploiesti




Din poza lui Poty ,parca a ratat v-ul acela si pe frana a percutat bordura. Experienta lipsa.


--------------------
Renault Megane 3 2009 Hatch 1.5 dCI 78kw - PH__CSR
Duster Laureate 2016, 1.5dci 4wd.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuki46
post 21 May 2018, 14:16
Post #316


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 3 February 13




QUOTE(speedman @ 21 May 2018, 12:57)
colegul cuki: tu abia ti ai luat masina, oare de ce te ar interesa un rs? il aduc reno Romania la Cluj special ? daca imi aduc aminte bine, ti a fost greu sa te deplasezi pt a face test drive cu un gt...sa nu spui ca ajungi in Bucuresti, pt test drive ca nu mai inteleg nimic. Oricum nu cumperi, nu vad la ce te ar ajuta un td cu rs ul...sincer. Nu esti multumit de mb? cautai sa cumperi mere si ai sfarsit prin a lua pere...fara suparare.
*



Am luat MB din cauza ca Renault nu mi-au putut garanta livrarea nici macar in 6 luni (eram doar cu banii pregatiti pentru avans). Asta este, nu am avut tunnel vision si ma felicit pentru asta. GT-ul nici acuma nu il aveam.

De ce ma duc la Test Drive? Pentru ca se organizeaza in iunie in Cluj Open Days iar eu cum inca sunt client Renault (Fluence-ul l-am dat la tata), am primit o invitatie si nu vad de ce sa nu o folosesc. Dupa test drive nu voi cumpara RS-ul, dar asta nu inseamna ca peste x timp nu o sa imi doresc un hot hatch, sau daca face cineva un circuit undeva pe langa Cluj. Am spus, in ziua in care taie panglica is la Showroom cu banii de avans.


--------------------
2017 MB C220 / 2012 Fluence 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 21 May 2018, 14:26
Post #317


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Si daca nu il cumperi de ce faci test drive?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 21 May 2018, 14:37
Post #318


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




n-a zis ca nu il cumpara, a zis ca nu il cumpara acum.
la fel cum si pe mine ma tenteaza un rs "candva", cand isi va da duhul laguna din dotare.
RS-ul l-am condus, mi-a placut, la momentul testului nu erau disponibile preturile.
ma asteptam ca RS-ul sa inceapa (ca pret) cam de pe unde se termina GT-ul (adica 24 - 26K).
La 30K te mai uiti si la golf gti (mai chel asa, fara prea multe optionale), focus etc, dar si meganul e o masina zdravana - chiar daca 280 cp nu prea se compara cu 230 - 245 ai golfului.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 21 May 2018, 14:47
Post #319


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Nu uitati ca ce stiti voi momentan sunt preturi de lista. Sa inceapa sa se vanda si apoi mai vedem cate mii fac reducere la pretul ala.


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 21 May 2018, 14:53
Post #320


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




leon cupra costa 30400 e si are 300 de cai...parca faceau ceva reduceri, n am idee cat, la un leon st era aproximativ 2000 e cand am luat gt ul. Totusi nu cred ca va avea cine stie ce discount uri...clio rs are exact cat are un clio normal adica 950 e, nu ar surprinde un discount asemanator celorlalte modele din gama...


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicugvt
post 21 May 2018, 15:13
Post #321


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 February 18




Am cerut eu oferta de la dealerul Renault din
Constanta (eu sunt din Bucuresti, dar ei au fost primii care mi-au trimis lista de preturi) , pentru o configuratie de aproximativ 35 de mii euro. Raspunsul a fost ca nu se ofera niciun discount pentru RS... Cu stilul asta sa zica mersi daca vand vreuna.


--------------------
something something 2010 - B99XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 21 May 2018, 16:05
Post #322


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




asa au spus si cei din Bucuresti, de la meridian vest...masina noua nu beneficiaza la inceput de discount...altii au discount uri speciale la lansare. Deja, renault nu mai practica politica de preturi cu care eram obisnuiti...cea de masini ieftine. In ritmul asta, in 2 3 ani vor fi de nerecunoscut...


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 21 May 2018, 16:09
Post #323


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Daca vand dublu decat se asteapta ei nu or sa aiba nici o greata.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clio4edc12
post 21 May 2018, 16:29
Post #324


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 6 August 14




Cu meganu ala busit la baneasa si-au evaporat toata cota de profit estimata pe urmatorii 3 ani din vanzarea de rs-uri. Probabil 2 masini vandute.


--------------------
Renault Clio 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 21 May 2018, 16:32
Post #325


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




Ala busit o sa fie primul vandut cu "discount" simtitor din senin.. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 21 May 2018, 16:33
Post #326


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Cu siguranta are CASCO, deci tot ce pierd e ca trebuie sa astepte dupa una noua.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 21 May 2018, 19:52
Post #327


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




QUOTE(Gill_ro @ 11 Feb 2018, 23:46)
Un articol interesant despre MEGANE (4) RS 280 EDC - http://www.automobile-sportive.com/guide/r...ne4rs280edc.php si MEGANE (4) RS 280 Cup - http://www.automobile-sportive.com/guide/r...ne4rs280cup.php

In pozele atasate aveti farurile Led Pure Vision de pe RS cu semnalizare integrata ( posibil sa fie activata din soft semnalizarea si sa fie aceleasi faruri ca pe variantele "civile" ) cat si "footrest-ul" mai mult ca sigur compatibil si cu celelalte variante.
*



Din pacate farurile sunt diferite pe RS fata de toata gama Megane IV.

In pozele atasate aveti codul pentru farurile led normale ( Megane IV + GT ) cat si codul pentru farurile RS-ului cele cu semnalizarea in daylight.


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BioHazarD
post 22 May 2018, 12:52
Post #328


Gold member


Group: Members
Posts: 1.408
Joined: 9 May 07




Da' barile? smile.gif


--------------------
Renault ex-Clio Symbol 1.5 dci 2008
Megane 4 1.5 dci 2017
Austral mild-hybrid 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 23 May 2018, 18:16
Post #329


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




nici atat. .


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BioHazarD
post 24 May 2018, 09:35
Post #330


Gold member


Group: Members
Posts: 1.408
Joined: 9 May 07




Codurile imi imaginez ca sunt diferite dar intrebarea e de compatibilitate. Ce-i drept, ochiometric, bara spate pare mai umflata ca la M4.


--------------------
Renault ex-Clio Symbol 1.5 dci 2008
Megane 4 1.5 dci 2017
Austral mild-hybrid 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
35 Pages « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 00:17
Dacia