Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Skoda Octavia Tour 1.9 TDI, Masina de servici

Andy_ACS
post 29 Oct 2008, 13:57
Post #121


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




O2 imparte platforma cu Golf 5
O1(tour) cu Golf 4

Lipsa de spatiu la pasagerii din spate la O Tour e REALA, ea provine din ampatamentul mic de ~2,5 m. Masina are console mari di ampatament mic, adica compartiment motor si portbagaj mari, dar spatiu interior mic.
La fel si la O2, desi aici e putin mai mare ampatamentul.
De asemenea faptul ca scaunele sunt relativ joase fac ca lipsa spatiului provenita de la ampatament sa fie resimtita mai tare, deoarece cei din fata vor da scaunele mai in spate sa incapa calumea.

Mie imi place O Tour, nu e masina rea. Sunt de acord totusi ca nu prea mai merita achizitia. Modelul parca a aparut in 1996? E ceva de atunci...

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 29 Oct 2008, 14:04
Post #122


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Măi, eu nu știu de la ce i se trage spațiul relativ mic în interior. Am avut posibilitatea să dau meganul și să rămân cu O Tour 1,9tdi dar am renunțat la idee: eu, la 1,90 și 100kg, dacă-mi aranjam scaunul când șofam ca să stau cum trebuie, pe locul din spatele meu nu se mai putea pune decât eventual un scaun de bebe. Mi-a făcut impresia că și-n bătrâna mea DSN rămânea spațiu mai mare!


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 Oct 2008, 14:20
Post #123


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Am facut putina curatenie....eu vreau sa tin un jurnal despre bune si rele la Octavia Tour...varianta care o conduc eu....nu sa facem comparatii intre masini...

Oap - chestii gen masina germana mai buna decat cea fratuzeasca nu-si au locul in acest topic si le voi sterge (parerea mea este ca nu sunt cu nimic mai jos cele frantuzesti...mentaliatea unora este problema...)


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 29 Oct 2008, 16:05
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Exista o regula in ceea ce priveste aranjamentul in scaun. In urma aplicarii ei, descoperi ca scaunul soferului, e normal sa stea mai in fata pentru a iti permite sa ai bratele flexate la 90 de grade, cu volanul apucat in dreptul orelor 9 si 3. Daca nu faci asa, atunci ajungi sa te latesti in masina si sa faci bancheta improprie utilizarii unor pasageri adulti.


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 29 Oct 2008, 16:07
Post #125


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Corect si ce spui tu...dar eu sunt de parere ca fiecare isi aranjeaza scunul dupa cum i se simte comod coloana si de aici pot aparea diferente...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 30 Nov 2008, 23:51
Post #126


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




M-am intors dintr-o vacanta petrecuta in vest de 1 saptamana...cluj-Viena-Salzburg-Nuremberg-Frankfurt...vreo 3200 km in total... facuti cu Skoda,,,fara nici o problema majora....consumul a fost de 6,2 %...dar am mers tare pe autostrada.... deci este ok...

Partea proasta este ca bat din nou discurile de frana...saptamana ce vine voi face o programare ...sa vedem ...din nou...care este problema... este al 3 set...in 38.000 de km... cati are masina... si tind sa cred ca problema nu este de la discurile de frana din material slab...


Va voi tine la curent..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alextz
post 1 Dec 2008, 14:18
Post #127


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 19 December 03
From: Bucuresti




--rog sa fie sters--

Dupa cum zice cineva mai jos...nu mai e loc pe vwforum.

Multumesc.


This post has been edited by alextz: 1 Dec 2008, 21:32


--------------------
Skoda Octavia 2005/1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 1 Dec 2008, 14:31
Post #128


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Ce legatura are ce spui tu cu ce spune el?

Vrei sa te dai mare cu tractorasul si nu mai ai loc pe vwforum, fa-ti jurnal de bord separat.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Jan 2009, 14:15
Post #129


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu am mai scris de ceva vreme din lipsa de timp...

Problema cu discurile a fost rezolvata...prin schimbarea lor in garantie...asta al fost al 3-lea set in 40.000 de km.... sa vedem cele noi cat vor tine.... placutele de frana nu le-au schimbat pt. ca au zis ca sunt bune .... iar daca eu le-am spus ca din cate stiu eu, este obligatoriu schimbarea placutelor de frana daca schimbi discurile .... raspunsul lor a fost..... "noi vi le schimbam dar platiti placutele..." asa ca treaba lor....

Maine masina este programata la ITP ... tot la Compexit la reprezentanta si sunt curios daca iese totul ok....asa ca revin maine cu detalii...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 6 Jan 2009, 14:42
Post #130


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ma, nu ai etrieri problematici? Placutele se consuma repede?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 Jan 2009, 14:52
Post #131


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Au fost verificati din nou...si cica sunt ok... placutele sunt cele originale ale masinii si au 40.000 de km ....si cica mai merg dupa parerea lor.... nu stiu... un set de ferodo pe mine ma tin maxim 25.000 km...... dar este adevarat ca nu am avut niciodata probleme cu discurile....

7 Jan 2009, 13:36:
Tocmai m-am intors de la ITP, masina este in parametrii..l-a luat fara probleme..

This post has been edited by cj98czh: 7 Jan 2009, 13:36


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Jan 2009, 09:39
Post #132


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ieri venind din weekend dupa intrarea in Cluj un romanas de-al nostru care se grabea al dracului de tare sa ajunga la munca in Italia nu s-a asigurat cand a trecut de pe band 1 pe 2.... ghinionul meu a fost ca exact atunci eu eram in dreptul lui....adica botul masinii mele era in dreptul usii soferului.... am franat foarte brutal...dar afara ploaie, mazga ...si m-a atins cu stanga spoilerului spate in aripa dreapta fata....

El nimic...doar cateva zgarieturi... eu... aripa, spoiler indoit...si semnalizator...

Acuma sa vedem cum facem reparatia...ca masina era inmatriculata in Italia dar cu carte verde valabila.... probabil ca se va face pe Casco urmand ca acestia sa-si recupereze banii...

Revin cu amanunte...

This post has been edited by cj98czh: 25 Jan 2009, 23:19

Attached thumbnail(s)
DSC00371.JPG ( Size: 479.41k ) Number of downloads: 1041
DSC00368.JPG ( Size: 483.92k ) Number of downloads: 1110


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 10 Feb 2009, 11:40
Post #133


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Am tot asteptat sa ma sune cei de la reprezentanta Skoda sa duc masina la facut.... initial mi-au spus ca vor comanda piesele si ma suna dupa ce ajung....

Au trecut 2 saptamani si nimic.... asa ca azi i-am rugat pe colegii de la Transport sa se intereseze de problema.... si raspunsul celor de la Skoda a fost..... ca cel care mi-a facut evaluarea si care trebuia sa faca necesarul pieselor a fost concediat .... nu s-a facut nici o comanda... rugandu-ne sa ducem maine din nou masina sa-i faca o noua evaluare a pagubelor.... bine ca nu este tare lovita si se poate circula cu ea...biggrin.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Feb 2009, 12:34
Post #134


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ieri am fost sunat sa le duc azi masina...cica o termina pe luni. Revin cu detalii si costuri.


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 13 Feb 2009, 16:03
Post #135


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




salutare

bun, am condus si octavia 1, si octavia 2, sau tour.. ma rog..

nici eu nu am fost deloc impresionat de aceasta marca, bine, nu am avut ocazia sa conduc o versiune pe benzina, ambele au fost pe motorina.. masini de servici..

cu toate astea nu am intampinat problema expusa atat de mult, si anume cea cu discurile de frana.. eu zic ca tu esti cauza acestor probleme (parerea mea)

nu stiu cat e din cauza stilului mai sportiv de condus pe care il abordezi, cat despre modul in care pui frana, in mod cursiv, de la tare la inceput spre mai moale spre sfarsit, sau sacadat.. in lipsa altui cuvant mai bun..

daca faci asa: pui frana, mai mergi 2 metri, pui iar frana, iar frana, iar frana.. deci nu intr-un mod cursiv atunci uite unde e problema.. e si normal sa se ovalizeze discurile, zicea dom' bulan si de balti, ei bine omul nostru zice ca merge pe autostrazi (germania) deci ma indoiesc ca sunt balti..

si desigur, daca pleci brusc de pe loc (chiar daca in 2 metri stii ca trebuie sa opresti) pentru ca e o alta masina (sau masini) in fata ta si franezi brusc.. iar.. alta cauza.. bine, asta afecteaza si consumul, dar nu de el vorbim aici..

poate ai ghinion si nu sunt discurile bune (exista, fara discutie, si aceasta posibilitate) dar, asa cum ai remarcat, parca prea des le schimbi.. eu zic ca problema se afla pe scaunul din stanga..

din nou, parerea mea..


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 13 Feb 2009, 23:45
Post #136


Membru


Group: Members
Posts: 4.438
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




@sonycu

La megane de ce nu face asa? Si discurile aluia au ceva ani si km...



--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Feb 2009, 00:47
Post #137


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




sonycu - parerea ta este proasta... si-ti spun de ce... am avut ca masina de servici Golf...aceeasi motorizare 1 an ...si 43.000 km nici o problema cu discurile niciodata, meganu....vreo 50.000 de kim nici o problema, cu renault 25 vreo 200.000 km....niciodata nici un disc ovalizat.. de fapt nu am avut cu nici o masina problema cu discurile si au fost cateva si vreo cateva sute de mii de km facuti....asa ca slabeste-ma cu "problema se afla pe scaunul din stanga.."

Inainte sa vii si sa faci pe domn profesor puteai citii posturile anterioare...

This post has been edited by cj98czh: 14 Feb 2009, 00:47


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebecool
post 14 Feb 2009, 02:45
Post #138


Doctor de oase


Group: Members
Posts: 549
Joined: 26 October 06
From: Pa scaun




Problema cu discurile ovalizate o confirm si eu de la un vecin care este posesorul unei Octavii Tour-1.9TDI-90cp( Are tamburi pe spate).
Numai retin daca le-a schimbat pe garantie sau din buzunarul lui. O sa-l intreb si revin cu informatii.
Nu are nici o relevanta stilul de condus(nenea are undeva pe la 50 de ani si a condus multe masini, e tipicar de fel, o giugiuleste tot timpu').
ASA CA NUMAI DATI VINA PE OM.


--------------------
Renault/Opel Megane 2 1.5dci 80cp/ Focus 2 1.6Tdci 2009 2007 - B-08-BBM
Banii fac fericirea celor care nu merita alta fericire. (G. Gesbron)

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 14 Feb 2009, 02:48
Post #139


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(bebecool @ 14 Feb 2009, 02:45)
Problema cu discurile ovalizate o confirm si eu de la un vecin care este posesorul unei Octavii Tour-1.9TDI-90cp( Are tamburi pe spate).
Numai retin daca le-a schimbat pe garantie sau din buzunarul lui. O sa-l intreb si revin cu informatii.
Nu are nici o relevanta stilul de condus(nenea are undeva pe la 50 de ani si a condus multe masini, e tipicar de fel, o giugiuleste tot timpu').
ASA CA NUMAI DATI VINA PE OM.
*



Nu are nici o relevanta stilul de condus?

Observ ce experienta ai numai din afirmatia asta..


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 14 Feb 2009, 03:02
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




haide bre ca o tot tii pe a ta. Ti-a zis omu' ca a mai condus si alte masini si nu s-a intamplat nimic cu ele. Probabil e vina lui ca golfu nu s-o stricat, megane-ul nu s-o stricat si s-o stircat skoda.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 14 Feb 2009, 03:04
Post #141


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(aphophis @ 14 Feb 2009, 03:02)
haide bre ca o tot tii pe a ta. Ti-a zis omu' ca a mai condus si alte masini si nu s-a intamplat nimic cu ele. Probabil e vina lui ca golfu nu s-o stricat, megane-ul nu s-o stricat si s-o stircat skoda.
*



Nici vorba ca o tin pe a mea.. numai ca nu citesti ce scrie domnul de mai sus? Auzi ca n-are nici o relevanta stilul de condus? Ti se pare corect ceea ce sustine? Scurt si la obiect..

Maine o sa zica ca nici consumul nu e legat de stilul de condus, si altele..

Unde nu stiu stau in banca mea.. dar aici stiu foarte bine ceea ce afirm..


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 14 Feb 2009, 03:17
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(sonycu @ 14 Feb 2009, 03:04)
Nici vorba ca o tin pe a mea.. numai ca nu citesti ce scrie domnul de mai sus? Auzi ca n-are nici o relevanta stilul de condus? Ti se pare corect ceea ce sustine? Scurt si la obiect..

Maine o sa zica ca nici consumul nu e legat de stilul de condus, si altele..

Unde nu stiu stau in banca mea.. dar aici stiu foarte bine ceea ce afirm..
*


mane hai sa termina, ca aici e sigur cauza masinii. Mai ales ca chestia asta a fost schimbata de 3 ori. In garantie. Te pomenesti ca au fost aia de la skoda bunii samariteni si i-au schimbat piesa defecta, pentru ca se gandeau prea mult la clienti radmasa.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 14 Feb 2009, 10:53
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(bebecool @ 14 Feb 2009, 02:45)
Problema cu discurile ovalizate o confirm si eu de la un vecin care este posesorul unei Octavii Tour-1.9TDI-90cp( Are tamburi pe spate).
*


Poate nu franeaza decat fata si de aici uzura excesiva si ovalizarea.Poate ca franeaza totusi si spatele dar la niste frane mai energice si atunci inseamna ca ar mai trebui reglat repartitorul ala.La ITP cand se verifica franele se verifica fiecare punte separat deci nu se poate vedea cum este repartizata frana fata/spate cum se vede pe o axa repartizarea stanga/dreapta.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Feb 2009, 23:37
Post #144


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




[quote=sonycu,14 Feb 2009, 03:04]
Nici vorba ca o tin pe a mea.. numai ca nu citesti ce scrie domnul de mai sus? Auzi ca n-are nici o relevanta stilul de condus? Ti se pare corect ceea ce sustine? Scurt si la obiect..

Maine o sa zica ca nici consumul nu e legat de stilul de condus, si altele..

Unde nu stiu stau in banca mea.. dar aici stiu foarte bine ceea ce afirm..
*

[/quote

Atunci te intreb .... de ce numai masina are probleme cu discurile??

Golful de ce nu a vut? R25??? Meganul de ce nu are??? + alte cateva care nu are rost sa le mai enumar... nici una ...niciodata discuri ovalizate...indiferent daca erau discuri de frana pe spate sau tamburi....

Hai explica asta... ca sunt curios...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Feb 2009, 20:28
Post #145


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Azi am scos masina din service, a iesit foarte bine.. nu se vede deloc diferenta de culoare si de maine o punem din nou la treaba... voi reveni cu poze.


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 17 Feb 2009, 20:42
Post #146


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ok. Masina arata bine. Dar franele? Mai merg corect? tongue.gif tongue.gif 243.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Apr 2009, 15:01
Post #147


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




S-a mai efectuat o revizie la Skoda... si anume revizia de 45.000 km..

S-au schimbat in garantie discurile de frana... acuma este pe masina al 4-lea set... si sper sa fie ultimul ... biggrin.gif, au constatat rapid ca sunt ovalizate...nu au comentat nimic...au dat inlocuire...

Placutele de frana dupa ei mai mergeau dar am insistat sa le schimbe si pe alea...le-au schimbat dar au trebuit platite...

Operatiile care au fost facute la aceasta revizie sunt:

Inspectie cu garantie de mobilitate - 209 RON
Pres fata demontat+remontat - 47.50 RON
Testare frane - 26 RON
Mat. mici - 21.19 RON
Buson Vas expansiune - 32.78 RON (cica avea garnitura rupta...eu nu cred...dar ma rog)
Filtru ulei - 33.25 RON
Filtru aer - 66.29 RON
Filtru polen - 45.04 RON
Set placute frana cu senzor - 298.57 RON
Set stergatoare aerotwin - 140.06 RON
Bec fara soclu 12V/5W 2 buc - 5.70 RON
Ulei 4L HighTronic 5W40 - 120.18 RON
Ulei 1L HighTronic 5W40 - 30.93 RON


Total: 1076,49 RON

Toate preturile nu contin TVA

Atasez niste poze cu placutele vechi...proaste calitativ ca sunt facute cu telefonul..

Mentionez ca placutele avea o uzura de aprox. 50%.... deci se poate ca de aici sa mi se traga problemele cu frana...in 45.000 km doar 50%.... probabil sunt foarte dure...si se supraincalzesc...ele discurile...rezultand ovalizarea discurilor...altfel nu-mi explic....

Eu folosesc de ani de zile Ferodo...la toate masinile avute...ma tin cam 25-30.000 km...maxim... dar niciodata nu am avut probleme cu discurile...discurile date jos acum de pe Skoda dupa o folosire de aprox. 8.000 km aveau bavura sus de 1mm.... deci clar ca discurile au avut de suferit...

Aaa si sa nu uit...masina a primit un set de anvelope noi Dunlop SP1 205X60X15

This post has been edited by cj98czh: 9 Apr 2009, 22:58

Attached thumbnail(s)
DSC00433.JPG ( Size: 330.31k ) Number of downloads: 629
DSC00435.JPG ( Size: 264.95k ) Number of downloads: 569
DSC00436.JPG ( Size: 400.35k ) Number of downloads: 552


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 9 Apr 2009, 15:09
Post #148


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ti-am tot zis de placute. biggrin.gif

Sa vedem acuma ce o sa fie. La cum au evoluat pana acum, cred ca nu trebuie sa stam prea mult timp pana sa tragem o concluzie. biggrin.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 9 Apr 2009, 15:13
Post #149


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




QUOTE(driverx @ 17 Feb 2009, 21:42)
Dar franele? Mai merg corect? tongue.gif tongue.gif  243.gif
*



blink.gif











tongue.gif biggrin.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 9 Apr 2009, 18:06
Post #150


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.897
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




DriverX - eu stiam ca in momentul in care schimbi discurile, este obligatoriu sa schimbi si placutele....dar cei din reprezentanta spuneau ca nu... acuma profitand ca masina are ceva km le-am schimbat chiar daca cei din firma trebuie sa le plateasca... sunt curios cum va fi... peste 2-3000 km voi putea spune cu certitudine...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th June 2024 - 14:40
Dacia