Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cit se asteapta pt. piesele Nissan?, 6(sase) saptamini si tot nu au venit

espace4
post 17 Oct 2008, 05:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 14 November 06
From: vest




In urma unei tamponari, m-am vazut nevoit sa apelez la reteaua RNR pentru o bara spate, lampa stop, aripa stinga spate, oblon bena .....pentru Nissan Navara Premium LE, model 2006. Va vine sa credeti ca nu s-au adus piesele nici dupa 6 saptamini, numeroase telefoane la VC (vocea clientului), si tone de nervi? In urma cu vreo 10 zile ma suna o doamna de la VC si imi spune ca s-au adus piesele, dar nu toate, adica aripa stinga nu a venit inca si mai dureaza ceva timp. Intreb cit timp? si nu mi se da nici o data certa. Daca pentru un acumulator pentru Espace a stat masina in service 7 zile, poate cineva sa-mi spuna cit sa mai am rabdare? Oricum, daca pina luni (20.10.2008) nu au toate piesele, renunt la toate, si repar masina in regie proprie.

Cit ati asteptat dupa piese si in cit timp au fost livrate de reteaua RNR sau alte retele?


--------------------
2xRenault Grand Espace 1,9dci; 3.0dci Nissan Navara Premium LE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Oct 2008, 09:11
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.855
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




O amica de-a mea...tot asa sta pt. piese tot de spate la un Tiida hatch de 6 saptamani...inca nu au ajuns toate...

Piesele ajung de la producatori la centrul european Nissan din Amsterdam si de aici sunt distribuite.... timpul de asteptare este urias...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espace4
post 1 Nov 2008, 23:28
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 14 November 06
From: vest




Raspuns referitor la termenul de livrare a pieselor in reteaua RNR: 47 de zile. Incredibil. In a 47-a zi de la data la care au fost comandate am fost sunat de catre V.C. ca au sosit piesele, la care intre timp am renuntat, achizitionindu-le de la Pyramis, cu termen de livrare super OK: 4 zile de la comanda ferma. Poate citesc aici si cei de la RNR.


--------------------
2xRenault Grand Espace 1,9dci; 3.0dci Nissan Navara Premium LE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lvg
post 2 Nov 2008, 09:44
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 April 06
From: Cluj-Napoca




Orice distribuitor normal la cap de piese auto proceseaza comanda in maxim 24 de ore, iar livrarea prin Europa (fie ea si de la centrul din Amsterdam) nu dureaza mai mult de 2-3 zile. Eu am primit toate piesele de origine Nissan comandate in maxim 5 zile, in RO. Odata am comandat o piesa la un magazin in Olanda, si am fost servit de pe o zi pe alta.
RNR e ca si Romtelecomu pe vremuri: da-i dracului de clienti, ca are balta peste! In ritmul asta vor avea mult timp parte de musterii (caci garantia masinilor noi le aduce destui), dar de respect niciodata.


--------------------
Nissan Almera 2000 2.2Di
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lvg
post 5 Nov 2008, 22:09
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 April 06
From: Cluj-Napoca




pt Zetu: Augsburg (scriu aici pentru ca n-am destule posturi ca sa pot folosi mesageria privata blink.gif ).
Mai poti incerca la nissan.oeia.de, www.motoso.de (si mai sunt o gramada la nemti, iar de cand suntem europeni, livrarea nu prea mai e o problema).

This post has been edited by lvg: 5 Nov 2008, 22:09


--------------------
Nissan Almera 2000 2.2Di
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
441529
post 26 Mar 2009, 00:57
Post #6


Administrator de blocuri


Group: Members
Posts: 160
Joined: 14 January 07
From: Comuna Bucuresti




Eu acum vreo 10 ani, am avut nevoie de niste piese pentru un Nissan Urvan. Ceva punte de diode si alte bazaconii de astea. Mi-au spus (cei de la Badsi) ca dureaza cam 4-5 sapatamani sa vina piesele din Japonia. Peste vreo 2-3 zile, ma duc la Alpadrino sa caut niste proiectoare pentru alta masina. Cand surpriza... baietii de la badsi cumparau exact piesele mele. Dupa aceea, mareau de vreo 5 ori pretul si mi le dadeau mie... Dupa o luna! Bai baieti, nu ma intereseaza cati bani imi luati, ca nu sunt din buzunarul meu, dar masina trebuie sa circule, tata. Mi-o tii o luna jumate de pomana in service?


--------------------
Renault Megane Nissan Pathfinder 2.5 dci SE+ 174 CP Nissan Urvan 2.4i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos11
post 4 Aug 2009, 11:40
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 August 09




He he.
Ce jeguri. Toti acum sunt pe furat si pe carpeli, ca nu mai iese grosu' si ei sunt obisnuiti sa traiasca in lux. Ce zic ei, eh, daca omu are masina veche lasa ca merge sa ii dam si piese de alt producator. Furt, inselaciune, fals chiar si uz de fals, pentru ca desi respecta procedura fiscala tu primeai un alt bun decat cel pe care il comandasei.


--------------------
Nissan Primera P11-144
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 16:09
Dacia