Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Software update Talisman, discutii generale

zdrunovai
post 12 Sep 2018, 10:09
Post #61


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 28 June 17




DigitalScribe - cel mai probabil si la tine e problema cu EGR ul murdar...trebuie curatat. Sunt si eu programat pt curatare pe lunea ce vine (17 sept). Cica n o conduc suficient de sportiv...admit ca am stat o data la ralanti timp de o ora si cv...probabil asta si a pus amprenta pe egr dupa 45.000 km dar dupa diagnoza si resetare martor in bord si pana la programarea de service vad ca nu s a aprins la loc si sper sa nu se aprinda...multa bafta


--------------------
Renault Talisman 2017 dci 1.6 160 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 12 Sep 2018, 14:36
Post #62


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Asta cu acuzatia by default ca merg subturat... e absolut arbitrar. Nu ai de unde sti cum merg eu :-)
Acum la modul concret, nu merg mosnegeste, daca vreau sa plec repede... cu 1.5 DCI pe Talisman fara sa-l turezi nu ai cum sa faci treaba altfel cu el.

E problema cu electrovalva de la turbo care regleaza cu vacuum cat turbo ai. Ba merge ba nu merge si am inceput sa observ diferenta de putere in mers care nu e totala dar se simte. S-a comandat si sper atat sa fie.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chivereanumarian
post 27 Nov 2018, 17:48
Post #63


Pagina de facebook Activari Funcții,Hărți 2019,Diagnoz


Group: Members
Posts: 831
Joined: 22 June 15




Un update asemănător reprogramare calculator injecție am avut la un megane 3 1.5 euro 6 acum o luna gratis!


--------------------
megane 3 bose 2013 Laguna 2014 2.0 130 ,megane 3 2015 95 cp euro 6 2015,Megane 4 intens estate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fechetm
post 11 Mar 2019, 15:56
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 March 19




QUOTE(DigitalScribe @ 12 Mar 2018, 20:58)
Scopul meu a fost sa impartasesc experienta ca sa fie lumea informata poate nu pateste cum am patit eu.

Si cred ca e corect sa spunem exact ce s-a intamplat si sa dam Cezarului ce e al Cezarului cu privire la cum suntem tratati de catre... reprezentanta... producator.

Ca sa adaug un pic la off-topic: sunt patit si eu cu un rulment stanga fata la Megane III care la revizie totul era ok si la ITP langa (efectiv langa la 10 metri distanta) masina de 2 ani a picat... joc excesiv. Nu mi-e strain ce spui tu... dar astea se rezolva cu ceva vigilenta. Pana la urma cu toata oftica lor a fost schimbat pe garantie...

In concluzie, nu zic sa nu acceptati sau sa acceptati update-ul la software ci sa fiti atenti la drepturile voastre. Atata timp cat ai dreptul sa alegi nu e corect sa faca ei alegerea pentru tine! Nu ma intereseaza opiniile "practice" de tip romanesc care ar putea fi facute la aceasta afirmatie anterioara.
*




cum s-a rezolvat pana la urma?


--------------------
Mercedes B150 2008 - bc15tut
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:38
Dacia