Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Garantie Renault, garantie

catalin 12
post 3 Mar 2023, 13:56
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 2 March 23




Salutare! Caut un sfat... Am achiziționat un Renault megane de la o reprezentata din tara iar la livrare nu am primit carnetul de garanție... La un an am fost la revizie la reprezentanta din Bacău ocazie cu care mi s a spus ca nu voi beneficia de garanție dacă nu dețin carnetul respectiv... Am contactat reprezentanta de la care am achiziționat autoturismul și mi s a spus ca a venit un lot de mașini fără carnete și ca ei nu cer pentru garanție astfel de documente, se folosesc de bazele de date din calculator. Apelez de circa un an vocea clientului, am trimis și e mailuri dar problema nu a fost rezolvata...cumpar autoturism nou dar fără garanție))) unde as putea sa ma mai adresez?


--------------------
renault megane 2021 - BC31GUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Mar 2023, 16:13
Post #32


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Aia sunt niste scartari acre se oftica ca nu ai luat masina de la ei dar o duci la revizie acolo. De ceva vreme vizitele in service se evrifica intr-un sistem informatic, unde u poate pune receptionerul 13 stampile ca in carnet.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 10:55
Dacia