Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

AUSTRIA GP, Spielberg circuit

bucatzel
post 10 Jul 2022, 20:52
Post #31


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(maho @ 10 Jul 2022, 14:02)
Dacii clasice cărora să le explodeze motorul n-am văzut 😁.
*


N-ai mers tu cum trebuie, de-aia

Pe de alta parte, acceleratia aia blocata, parca din lista de defectiuni de dacie ii scoasa.

Mi-a placut la nebunie cum a mers Schumacheru' ala mic wk asta, daca l-a prins pe vreunul din urma, l-a si depasit,

Aia de la digi au fost foarte amuzanti, nu intelegeau de ce atatea accidente in Turn 4, desi observasera deja ca ala e un loc foarte bun de depasiri.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 11 Jul 2022, 07:37
Post #32


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Astia de la Ferrari cand nimeresc strategia, ii lasa masina. Max era clar pe locul 3 daca nu-l lasa masina pe Sainz, au mers ceas ambii piloti Ferrari pana in acel moment. Mi-a placut maxim de Russel care nu s-a lasat intimidat de Perez desi s-a considerat ca el a provocat incidentul. Daca Ferrari o mai da in gard de cateva ori o sa piarda locul 2 la constructori, Mercedes e in revenire.


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 11 Jul 2022, 07:39
Post #33


Doar membru


Group: Members
Posts: 919
Joined: 13 January 04
From: Oradea




QUOTE(St @ 8 Jul 2022, 17:36)
Incep calificarile in 30 min. Predictii?

*


Voi ati auzit ce melodie se auzea pe pista dupa ce Merci au iesit din calificari? Era "Let's Twist Again"!!! radmasa.gif


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 11 Jul 2022, 09:08
Post #34


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(sb-55-dan @ 11 Jul 2022, 07:37)
Mi-a placut maxim de Russel care nu s-a lasat intimidat de Perez desi s-a considerat ca el a provocat incidentul.
*


S-a considerat asa, in mod corect dupa parerea mea, pentru ca in momentul contactului intre masini, Perez era cu jumatate de masina in fata deci cam avea intaietete la trasa.

Incidentele de genul asta mi se par pedepsite prea putin sever, 5 secunde e nimic in conditiile in care celuilalt i-ai f.... toata cursa. Idem cu incidentul Lewis-Max de anul trecut de la engleji. Il scoti pe ala de pe circuit, aproape ca-l trimit in spital....si tu primesti niste secunde usor recuperabile in cursa. In fine....

Frustrant la Ferrari. Ceva scartaie. Dupa ce de 3 curse incoace se balbaie strategia, acum sunt bang on cu ea....pilotii au o zi buna, masina zboara...dar ...cedeaza ambele masini. Nedrept pentru Sainz...care a mers chiar bine.
Noroc ca macar una dintre masini a mai putut fi condusa, insa daca faza cu pedala se inatampla cu 2 ture mai devreme il manca Max cu paine pe Leclerc. Nu poti avea pretentii la CM asa....si nu cred ca se va intampla. RB va iesi campioana si la piloti si la constructori...si pe merit.

Sper Ferrari sa prinda macar locul 2, pentru ca da, Mercedes vine din urma rapid.

Altfel o cursa mare pentru ambele Haas-uri, mai ales Schumi ala mic, Alpine iar au punctat cu ambele masini, McLaren si ei....a dat Domnul sa mearga si Ricciardo cat de cat decent, desi totusi locul 9....nu e chiar excelent....dar na, e in puncte.

This post has been edited by vallixx: 11 Jul 2022, 12:37


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 15:57
Dacia