Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Zgomote in timpul mersului

renu97
post 15 Sep 2010, 23:12
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 17 April 10




Salutari,

Am 2 zgomote (zdranganit, vibratie ceva de genul). Unul este din zona centurii pasager dreapta si celalat de undeva de sus, zona plafonului usa spate stanga.

Le mai are cineva? Aveti idee de la ce pot fi?

O sa trec pe la service sa vad care e treaba dar cred ca trebuie sa fac un drive-test cu mecanicul ca sa isi dea seama..smile.gif




--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 16 Sep 2010, 13:39
Post #2


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Era deja un topic asemanator aici, nu era nevoie sa faci altul nou, pe viitor foloseste Search-ul.


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 16 Sep 2010, 20:19
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Bine ai venit pintre posesorii de Renault !


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgd819
post 23 Feb 2012, 17:38
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 15 October 11
From: Toscana, Italy




@renu97
din intamplare am gasit problema ta!
eu am un m3, apropape nou, poti sami spui care era provenienta zgomotului? si la mine la fel facema zgomot in dreptul planseului deasupora centurri de sigurantza.


--------------------
renault megane sedan 2 1,6 16v- 2005- privilege megane 3 1,4 Tce -2011-privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
renu
post 23 Feb 2012, 21:11
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 6 August 09




n-am gasit niciodata provenienta, zgomotul inca este acolo. eu in principal am 2 zgomote: unul care pare a veni din dreptul luminii de la pasagerul spate dreapta si altul care vine din stalpul din stanga, centura..

La service nu le mai spun de nici un zgomot, m-am saturat sa mi se umble pe la masina de niste baieti care lucreaza mizerabil...adica intr-un fel ii inteleg multa munca de demontat si montat si investigat ca aude "nebunu" zgomote.

Asa ca ...muzica tare si aia e:) Overall masina e super ok, sunt convins ca zgomotele sunt la multe modele, aia e, fiecare cu +uri si -uri

*Stiu ca sunt alte topic-uri deschise, dar nu pot da PM si trebuia sa ii raspund omului tongue.gif



--------------------
Renault Megane III 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgd819
post 24 Feb 2012, 10:58
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 15 October 11
From: Toscana, Italy




@ renu
Astazi am schimbat service-ul, am fost la Apan braila pe dig intre gl-br.
Baieti forte meseriasi, dupa mai multe probe, pe macadam,denivelari, ascultari cu urechile la stalpi,usi, mers cu usa deschisa etc. A m avut norocul sa dau peste un domn pe nume RIZEA FANICA. A fost ffff interesat de acest zgomot si sa motivat ,a fost o provocare pentru el. Care a fost problema? Pe plafon sunt 2 traverse, una in fatza alta in spate, cea din fatza pe aprtea dreapta era desprinsa din sudura. Intrebarea mea este posibi; sa se desfaca de caroserie aceste traverse? Problema sa rezolvat prin repozitionarea si prinderea acesteia de caroserie. Durata vizitei de la ora 8.00 dimineatza pala la ora 16.00,deci 8 ore.S-au desfacut toate capitonajele,plasticurile de pe stalpi , plafon etc.
Intrebarea mea ramane: ESTE POSIBIL SA SE DESPRINDA DIN SUDURA ,ACESTE PIESE DE CAROSERIE , CAND VECHIMEA MASINII ESTE DE 4 LUNI ,11 MII KM REALI.
Bine ca sa rezolvat si asa !!! aviz celor care se confrunta cu o asa problema. dry.gif biggrin.gif
nu stiu daca ai citit inainte, am dat copy past
posibil sa fie la fel si la tine !!


--------------------
renault megane sedan 2 1,6 16v- 2005- privilege megane 3 1,4 Tce -2011-privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 02:01
Dacia