Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme deschidere portiere, Probleme deschidere portiere

MarkoV
post 7 Apr 2022, 01:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 April 22




Va salut!
O rugaminte mare! A mai intampinat cineva probleme la deschiderea usilor fata? Mai exact de cand s-a lasat frigul au aparut si problemele, in prima faza am crezut ca problema este doar la portiera de pe partea sanga ca ulterior sa constat ca nici cea de pe dreapta nu se deschide si nici capacul de la rezervor. mentionez ca nu se dechid nici din telecomanda, nici din senzor
Pentru a intra in masina deschid usa de pe sanga sapate si deblochez usa din fata mecanic din clapeta de deschidre interioara(am iutat sa spun faptul ca usile din spate se deblocheaza la deschidere)
Am inlocuit broasca portierei de pe partea stanga dar fara nici un rezultat, am verificat cu testarul si nu prezinta erorii, cineva spunea ca ar putea fi din soft, idea este ca nu este permanenta problema, apare cand temperatura de afara scade si cand masina sta, adica intrun final dupa ce o deschid cum pot mad.gif si daca o inchid din nou la urmatoarea deschidere nu mai face probleme.
A mai intampinat cineva probleme de genul?
Multumesc!

This post has been edited by MarkoV: 7 Apr 2022, 01:02


--------------------
Renault Talisman 2016-Zen - Ot 77VMV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MarkoV
post 16 Apr 2022, 16:48
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 April 22




Chiar nimeni cu o solutie la problema? unsure.gif


--------------------
Renault Talisman 2016-Zen - Ot 77VMV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 16:02
Dacia