Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Pompa abs laguna 2, pompa abs p5it2aay2, 82000010333c

alecs69
post 5 Jul 2021, 15:15
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 23 October 08




Buna ziua , ma poate ajuta cineva cu o pompa abs p5it2aay2, 82000010333c contracost desigur
Sau daca stiti pe cineva care repara asa ceva?


--------------------
renault laguna II 1,8 1783
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
criad
post 17 Jul 2021, 12:00
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 25 February 07




Poate ca va este de ajutor .Si eu am problema cu abs...esp, mesajele de eroare pe displaiul masini(laguna 2.0dci din 2007).eu voi incerca sa fac in felul urmator: demontat pana la pompa abs ,fara sa demontez toata pompa abs-esp,asa cum am vazut pe la uni pe youtube ,de fapt nu tot ansamblul pompei care are si calculatorul abs pe el,ci numai motorasul pompei.Se pare ca marea problema nu este toata pompa ...ci numai motorasul care fiind expus la umezeala in timp in interoiorul lui se umple de mazga ,rugina si se blocheaza ,ingreuneaza functionarea acestuia .cautati pe youtube si gasiti sigur aceasta rezolvare.Darrr! ..frantuzul, neamtul si altii nu folosesc doar cateva tipuri de pompe abs-esp din punct de vedere al calculatoarelor,sunt dupa cutarile mele cel purin 5-6 in functie de dotaile masini.O zi buna va doresc!


--------------------
Renault Laguna 2 2.0dci 2007 - b_444-yko
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gylbert
post 18 Jul 2021, 14:05
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 24 January 08
From: Iasi




Am avut si eu probleme cu pompa abs/esp pe aceeasi motorizare 1.8 16v. La mine s-a rezolvat simplu si ma refer ca nu am cautat ca pompa sa fie pe codul celei defecte deoarece mi-a spus cel care mi-a montat-o ca nu conteaza. Si asa a fost.
Am luat de la dezmembrari una tot de pe o masina cu aceeasi motorizare dar alt an (tot varianta fara facelift) + mufa (a mea a tot fost scoasa si nu mai era etansa si intra apa), montata si vazuta de masina fara probleme / fara alte configurari etc
Acum nu stiu daca am avut noroc sa se potriveasca sau ...
Nu stiu cati sunt dispusi sa repare pompa defecta.


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RLaguna
post 30 Jul 2021, 10:18
Post #4


Dezmembrari Laguna 2 0767445572


Group: Members
Posts: 1.794
Joined: 14 May 10
From: Braila




QUOTE(criad @ 17 Jul 2021, 13:00)
Poate ca va este de ajutor .Si eu am problema cu abs...esp, mesajele de eroare pe displaiul masini(laguna 2.0dci din 2007).eu voi incerca sa fac in felul urmator: demontat pana la pompa abs ,fara sa demontez toata pompa abs-esp,asa cum am vazut pe la uni pe youtube ,de fapt nu tot ansamblul pompei care are si calculatorul abs pe el,ci numai motorasul pompei.Se pare ca marea problema nu este toata pompa ...ci numai motorasul care fiind expus la umezeala in timp in interoiorul lui se umple de mazga ,rugina si se blocheaza ,ingreuneaza functionarea acestuia .cautati pe youtube si gasiti sigur aceasta rezolvare.Darrr! ..frantuzul, neamtul si altii nu folosesc doar cateva tipuri de pompe abs-esp din punct de vedere al calculatoarelor,sunt dupa cutarile mele cel purin 5-6 in functie de dotaile masini.O zi buna va doresc!
*



salut, am pompa sh la Braila, cod 8200345940 pot asigura si montaj.


--------------------
Renault Laguna - 2.0 T / 1.9 dci 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
criad
post 5 Aug 2021, 15:16
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 25 February 07




QUOTE(RLaguna @ 30 Jul 2021, 11:18)
salut, am pompa sh la Braila, cod 8200345940 pot asigura si montaj.
*



DACIA\RENAULT
7701208750 este compatibala si daca da la ce pret?



--------------------
Renault Laguna 2 2.0dci 2007 - b_444-yko
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 18:41
Dacia