Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Amplificator pe RCS standard ?, Megane I

VladK2K
post 14 Oct 2005, 11:15
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 30 August 05
From: Bucuresti




@eminescu0: AUX si intrarea de CD-Changer sunt doua lucruri diferite. Exista un topic despre cum sa pui o sursa externa (sa faci LINE-IN) la RCS/RCD care au optiunea AUX (au niste pini in plus in spate). CD-Changer-ul are o mufa dedicata (mai mare, cu multi pini, nu doar 3 ca AUX) care exista la toate (din cate am vazut eu pe net). Daca zici ca RCS-ul tau e din 2000, s-ar putea sa ai noroc si intrarea sa fie UART (nu SPDIF)
Prin urmare, nu iti trebuie adaptor

Tot pe acel thread (pe care acum nu il gasesc sa ii pun link) se povestea de o magazie tot VDO-Dayton, dar nu stiu daca acelasi model, care mergea pe MeganeII, stia si MP3, si poate era si pe SPDIF


--------------------
Hyundai Tucson 2017 LP+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 14 Oct 2005, 22:02
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




@Lex Luthor intamplarea face ca am cautat pe net zilele trecute cd-changere second hand de vanzare si am dat peste un tip care avea la vanzare (3 milioane discutabil) exact modelul recomandat de tine. Foarte incantat si cu multe sperante dupa ce am citit post-ul tau, am mers azi ca sa il probez. Spre ghinionul si dezamagirea mea nu a mers sad.gif . Mufa s-a potrivit perfect, fara adaptor, exact cum ai descris tu, am introdus cd-urile, magazia parea ca le citeste, se apindeau leduri vezi dar, ghinion, pe display-ul masinii aparea ERR CD si inca ceva... bineinteles ca nu se auzea nimic. initial am crezut ca este de la magazie dar tind da cred ca este totusi incompatibila. sad.gif
asta e, mai caut dry.gif ! (bai si era mica si draguta si nu ocupa prea mult loc mad.gif )


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:03
Dacia