Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Amplificator pe RCS standard ?, Megane I

eminescu0
post 19 Sep 2005, 09:41
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




Salut !
M-ar interesa sa stiu daca pe radiocasetofonul standard de Megane I, fabricatie 2002 cred, deci acela mai nou, se pot monta cd-changer si amplificator pentru eventualele boxe si woofer. Intreb pentru ca din cate am observat acest radiocasetofon nu are dimensiunile universale si nu-l pot schimba decat cu un eventual cd-player de acelasi tip. Asadar, stie cineva daca are iesire pentru amplificare ?


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BestiaL
post 19 Sep 2005, 19:03
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 19 February 05




Nu-ti trebuie nici o iesire. Iei semnal de la boxele din spate! wink.gif


--------------------
Megane Sedan Privillege
1,6 16V.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tazmania
post 19 Sep 2005, 20:55
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 19 April 05




Nimic mai fals!
Amplificatorul NU poate fi legat direct la iesirea din radiocasetofon/cdplayer, risti sa arzi amplificatorul. Exista iesiri PREAMPLIFICATE (cu mufe RCA-mama) speciale pt legarea amplificatoarelor. Se poate si direct dar NUMAI cu un adaptor special.
ASA CA MARE GRIJA!!!

Nu stiu cum arata casetofonul de pe Megane 1 dar sigur exista adaptoare pt a putea monta si altceva in acel spatiu. (nici la Megane 2 nu poti sa schimbi casetofonul/cdplayer-ul fara un adaptor)


--------------------
megane2 sedane 2004
Megane Sedane II
1.5 Dci 80Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 20 Sep 2005, 00:57
Post #4


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




@eminescu.. nu stiu de cd-changer, dar de statie, se poate, chiar daca casetofonul nu are iesire pentru asa ceva..
@taz... nu e chiar asa complicat
se poate si cum a spus bestial, si sunt 2 "situatii"..
iei semnal din ambele boxe spate, il dai intr-un adaptor (care nu e scump.. 6-7 lei noi), si din adaptor pleci cu mufe RCA in statie..
sau, direct din boxele spate, semnal direct in statie, pe intrarea "cealalta" (am un lapsus, referitor la termenul folosit pt asta....) a statiei (daca statia are asa ceva..)


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 20 Sep 2005, 01:01
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




Nu-mi bag eu nasul pe-acolo in nici un caz ci vroiam doar sa ma lamuresc daca se poate sau nu monta un amplificator / cd-changer etc. la casetofonul de serie.

Am sa fac eventual si o vizita la un magazin specializat pentru amanunte pe caz concret si apoi pentru lucrarea in sine... dar nu strica sa fiu informat. smile.gif Macar acum stiu ca se poate, ramane de vazut daca gasesc un cd-player din aceeasi gama pe undeva...

This post has been edited by eminescu0: 20 Sep 2005, 01:10


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladK2K
post 20 Sep 2005, 09:16
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 30 August 05
From: Bucuresti




Cauta pe forum ca s-a zis de o magazie de CD-uri care stie si MP3-uri (VDO nu-stiu-cum) si e compatibila cu casetofoanele standard de pe Megane. De unde ti-o iei ai si montaj (probabil gratuit, isi includ ei manopera in pret oricum)

Acum eu nu stiu ce vrei tu mai exact, ca CD-changer-ul face una si amplificatorul face alta...


--------------------
Hyundai Tucson 2017 LP+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 20 Sep 2005, 09:47
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




Pai m-ar cam interesa ambele, de-aia am si intrebat, ca sa stiu daca este posibila montarea lor. Cu amplificatorul m-am lamurit, se poate prin nu-stiu-ce adaptor sau direct prin mufa RCA (care sper sa fie prezenta la casetofon). Asadar, scuzati-mi naivitatea si lipsa cunostintelor, daca amplificatorul primeste semnal de la boxe si nu de la player direct, inseamna ca el se ocupa doar de woofer? Boxele nu primesc semnal amplificat?

Ramane sa vad ce e cu magazia de cd-uri ca am citit tot felul de chestii cu iesiri AUX s.a.m.d.

@Tazmania : "Nu stiu cum arata casetofonul de pe Megane 1 dar sigur exista adaptoare pt a putea monta si altceva in acel spatiu. (nici la Megane 2 nu poti sa schimbi casetofonul/cdplayer-ul fara un adaptor)" ... eu am observat ca lungimea este mai mica decat cea universala iar inaltimea mai mare, asa ca nu stiu ce altceva se poate monta in locul casetofonului decat, eventual, un cd-player de acelasi tip ! De-asta m-am gandit la cd-changer !


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tazmania
post 20 Sep 2005, 21:51
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 19 April 05




@Claus - Nu a zis nimeni k e complicat, chiar dimpotriva, trebuie doar atentie.
Capacitatea amplificatorului de a se conecta direct la iesirea AMPLIFICATA a radiocasetofonului se cheama "direct-in"
Pt diminuarea distorsiunilor se foloseste iesirea speciala PREAMPLIFICATA a HU (HeadUnit). Tocmai din acest motiv amplificatoarele de calitate nu au decat intrare preamplificata - hivolt.

@Eminescu0 - e destul de ciudat cum au facut iei un spatiu mai mic tocmai pt a nu schimba HU. Incearca totusi sa mergi la un service si vezi daca poti sa iti schimbi HU. Cu siguranta un HU de nivel mediu e mult peste ce ofera cel stock, si ai iesiri RCA + intrare auxiliara pt CD-changer.


Uite o poza cu HU-ul meu, dar e pe megane2 si spatiul respectiv e un pic mai mare

Attached thumbnail(s)
HU.jpg ( Size: 70.61k ) Number of downloads: 17


--------------------
megane2 sedane 2004
Megane Sedane II
1.5 Dci 80Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Toto - BOD
post 21 Sep 2005, 22:46
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 556
Joined: 18 January 05
From: Craiova




offtopic: exista adaptatoare pentru pastrarea satelitului (cemenzilor de pe volan) si pentru pioneer? Stiu ca pt Alpine sunt si sunt foarte scumpe... SCUZE DE OFFTOPC!!


--------------------
Renault Clio 2003 - BOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 22 Sep 2005, 13:54
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




aici sunt si eu curios pentru ca m-ar tenta un Pioneer si nu prea vreau sa renunt la satelit, e destul de util si comod.

cam cat costa unul pt Alpine ?


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladK2K
post 22 Sep 2005, 19:20
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 30 August 05
From: Bucuresti




pentru eminescu0: un amplificator poate mari puterea sunetului daca il interpui intre head-unit si boxa. Ideea este sa iei unul care poate primi sunet modular (sunet de boxa) si sa lucreze pe el. Unul foarte bun ar putea sa elimine si eventualul zgomot de fond (care e mult mai probabil sa apara pe sunet transmis modular). Dezavantajul e ca trebuie cumva sa il interpui pe traseul electric si, din pacate, nu cred ca acesta trece prin portbagaj. Unele amplificatoare ar putea avea si filtre care sa separe semnalul mid-high de cel low-frequency, ca sa poti pune un bas de sine statator, dar deja incepi sa ocupi mult loc in portbagaj.

Legat de AUX, cum s-a mai spus in threadul acela, daca exista optiunea AUX in meniul expert, atunci ar trebui sa ai si pinii din spate. Din cate am inteles, head-unit-urile de la un moment dat au inceput sa aiba, deci ada masina e relativ noua, e destul de posibil sa ai acei pini, iar conectarea lor nu este foarte grea

Din punctul de vedere al satelitului de comanda, aici e mai complicat. Head-Unit-ul meu Sony, de exmplu, avea o intrare tip jack de casti pentru satelitul de comanda (intrare pe care am facut-o AUX-in printr-o metoda foarte simpatica). Ca sa pastrezi satelitul de comanda, cel mai bine e sa folosesti o magazie de CD-uri


--------------------
Hyundai Tucson 2017 LP+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinN
post 23 Sep 2005, 08:27
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 402
Joined: 26 June 04
From: Bucuresti




Eu am Alpine pe masina, adaptorul era format din 2 piese, fiecare costa 40 E cu TVA cu tot. Mi s-a parut f scump, asa ca nu mi-am pus... sad.gif

This post has been edited by cmandrei: 9 Mar 2006, 11:18


--------------------
Ex Clio Bicorp 1.2 16V, 2002
Actual Ford Focus TDCI 115 CP 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 23 Sep 2005, 18:04
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




scump intr-adevar, renunt la idee.

pana la urma cred ca fac asa : merg la un service sa vad in ce masura pot schimba RCS cu un RCD pentru ca eu sunt sigur ca au dimensiunile mai mari decat cele universale, deci unul nou nu ar incapea fara vreo adaptare ceva ... exista oare ?
si sa zicem ca ma multumesc cu CD fara mp3, si-asa nu tin mortis la Mp3... urmeaza pasul 2, boxe ovale spate, amplificator si sub. am inteles eu cat de cat care e treaba si oricum nu-mi bag eu nasucul pe acolo. ideea e ca vreau sa merg la cineva serios care sa-mi ofere alternative si nu sa-mi bage pe gat ceva sub pretextul ca e mai bine aa, ca merge/ se aude mai bine si ca oricum altceva nu are. precizez ca vreau ceva o instalatie de putere medie si eventual nu foarte scumpa.
asadar multumesc celor care si-au oferit sfaturile, le apreciez!
unde as putea, deci, sa merg pentru o lucrare completa. locuri ar fi, stiu si eu cateva, dar poate voi ati mers in alta parte decat ... in targ la Vitan sa zicem, si ati fost multumiti de servicii.

thanks again !


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 23 Sep 2005, 18:11
Post #14


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




in vitan, la tornado biggrin.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tazmania
post 23 Sep 2005, 18:21
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 19 April 05




Sa nu cumperi direct de la primul magazin in care intri, cel mai indicat ar fi sa asculti cat mai multe combinatii de HU+boxe si pe urma sa iei o decizie.
Sunt destui oameni care chiar se pricep la cum si ce sa monteze in functie de ce isi doreste clientul.
Iti recomand asa (ordinea chiar nu conteaza):
-Tottal Motto (in spatele unui bloc de langa Ateneul Roman)
-Oma Alarm (pe lina tramvaiului 41)
-Wizard's (vis-a-vis de IDM - regie)
mai sunt si altii dar de cei de sus am fost multumit si gasesti produse bune.

Succes!


--------------------
megane2 sedane 2004
Megane Sedane II
1.5 Dci 80Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 23 Sep 2005, 18:56
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




asta vroiam sa aud, merci mult smile.gif

deschis la sugestii suplimentare in continuare !


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 9 Oct 2005, 23:10
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




la link-ul asta ( http://www.aoy.ro/customer/product.php?pro...f85c22bcafdccef ) e un mp3-player foarte destept si prin multitudinea de functii prin care mi-am prins ochii blink.gif am gasit si :


"Hard-wired remote input" adica pot pastra satelitul de comanda de pe volan ?!?!

"Sub-display output" se refera cumva la posibilitatea folosirii display-ului din bordul masinii, acela de sus, separat de casetofon?

ar fi super tare sa fie asa ! iar daca nu, sunt player la noi pe piata care sa se adapteze in felul asta ? unsure.gif

This post has been edited by eminescu0: 9 Oct 2005, 23:14


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav_
post 10 Oct 2005, 08:31
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 846
Joined: 16 September 05
From: Bucuresti




QUOTE
ar fi super tare sa fie asa ! iar daca nu, sunt player la noi pe piata care sa se adapteze in felul asta ?


Se poate cumpara un adaptor pt pastrarea satelitului de comanda si a afisorului separat, eu am cumparat pt un Sony F5500. Mentionez ca pt a putea monta adaptorul casetofonul trebuie sa aiba control magazie CD.


--------------------
Clio RS 197 2009
2.0 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 10 Oct 2005, 10:21
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




suna bine! cineva spunea prin alt topic ca ar exista adaptoare dar doar pt pioneer si costau 80 euro blink.gif ... mai mult decat un CD-player ! si nu scia daca se pastreaza si afisajul si doar satelitul (eh... poate a omis)

tu la ce pret l-ai luat si de unde ? ... ca ma tenteaza bine de tot !


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav_
post 10 Oct 2005, 11:21
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 846
Joined: 16 September 05
From: Bucuresti




Pt Sony e cel care l-am luat. Am dat 60E parca, dar se merita! L-am luat de la Falcon de pe Magheru.


--------------------
Clio RS 197 2009
2.0 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 11 Oct 2005, 23:18
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




playerul de pe site-ul de care ziceam mai sus era 'pregatit' pentru asa ceva ... adaptorul de care zici tu merge 'oricum' ? sau tocmai de-aia e nevoie sa aiba control pentru CD ?
cam imbarligata si ciudata treaba ... dar nici eu nu ma pricep ce-i drept. in fine, astea le pot intreba la fata locului dar mai am o curiozitate mica: daca imi montez magazie de CD / CD-changer (e vreo diferenta intre ele ?) se va afisa pe display-ul meu din bord activitate lui ... sau imi mai trebuie si la asta adaptor ? Doamne cate adaptoare blink.gif unsure.gif dry.gif


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Toto - BOD
post 12 Oct 2005, 14:53
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 556
Joined: 18 January 05
From: Craiova




nu nu! cd-changerul (care e acelasi lucru cu magazia de cd tongue.gif ) se conecteaza de fapt la RCS (cel putin al meu de pe clio are o intrare special pentru cd-changer, deci cred ca si al tau are), deci afisajul ramane activ, la fel si satelitul! Deci RCS`u este setat pentru asa ceva. Trebuie sa fii foarte atent pentru ca NU toate cd-changerele sunt compatibile cu RCS`u... Cel mai bine cauti in lista RCS`ului pe la dealerul Renault (ei o au sigur si garantat ca mi-a recitat mie cateva magazii cand ma interesa si pe mine treaba asta).

Dar... sfatul meu e sa nu te complici cu magazia, care este foarte scumpa... Poti sa te gandesti la un mp3 player de calitate la banii astia cu tot cu adaptator pentru satelit (si afisaj). Si plus calitatea sunetului e alta, mult superioara! Poti cu usurinta sa-ti instalezi un amplificator, pentru ca majoritatea au si iesiri preamplificate!

This post has been edited by cmandrei: 9 Mar 2006, 11:19


--------------------
Renault Clio 2003 - BOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tazmania
post 12 Oct 2005, 19:15
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 19 April 05




Daca vrei sa pui un amplif pe CD-playeru' stock, NU merita si punct.
Pt o imbunatatire a sunetului trebuie schimbat player-ul, pt ca altfel sunetul tot de acolo vine si nu ai cu se sa-l imbunatatesti.


PS. Am de vanzare un HU - Pioneer 7400MP daca te intereseaza da-mi un PM
pret 900 RON

Attached thumbnail(s)
HU.jpg ( Size: 70.61k ) Number of downloads: 17


--------------------
megane2 sedane 2004
Megane Sedane II
1.5 Dci 80Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 12 Oct 2005, 20:54
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




mai eu vreau sa fac cumva si sa ascult CD-uri. am scotocit de mi-a venit rau pe toate site-urile posibile (zic eu) si am constatat ca am 2 optiuni:
1. CD-changer ... 8 mil minim si in felul asta pastrez afisajul, satelitul si culoarea generala a bordului (portocaliu).
2. mp3-player care accepta satelitul si afisajul si care sa aiba si culoarea portocaliu : eu m-am fixat pe Pioneer DEH P6700 MP care costa 9.5 mil pe aoy.ro si 7.9 pe car-tuning.ro DAR bineinteles ca mai are nevoie si de adaptoare pentru satelit si afisaj... care probabil mai fac inca 100 de euro. M-am uitat si pe la alpine dar sunt scumpe (cele care accepta satelit + afisaj), la fel si JVC dar aici aproape toate accepta cel putin satelitul.

de-aia ziceam eu de cd-changer!

in concluzie sunt tare abramburit, voi ce ati alege ?

This post has been edited by eminescu0: 12 Oct 2005, 20:55


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Toto - BOD
post 12 Oct 2005, 22:07
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 556
Joined: 18 January 05
From: Craiova




vrei sa-ti dau eu o varianta mai ieftina??? exista in comert (pe la orice magazin de electronice) o asa numita "caseta adaptatoare". Ce face aceasta caseta? o bagi in RCS, si din caseta iese un fir, un ditamai matzu pe care il bagi in mufa castilor de la un cd/mp2 player portabil (pe care la randul lui poti sa-l tii pe baterii sau la acelasi magazin exista transformatoare de 12v, pentru bricheta, in cat iti trebuie tie). E cam incomod cu firele si matele alea pe acolo... dar este o varianta! E destul de ieftina investitia... si ca sa fie mai frumos, exista unele cd-playere portabile cu telecomanda IR (pe cuvant ca am vazut, nici eu nu prea vad logica, dar este)... wink.gif

This post has been edited by cmandrei: 9 Mar 2006, 11:19


--------------------
Renault Clio 2003 - BOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 12 Oct 2005, 22:48
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




am asta acum dar nu imi place. ma incurc in fire si tre sa stau mereu sa le bag in torpedou ... neah ! unsure.gif plus ca nush ce are casetofonul dar nu o ia din prima, tre s-o tot scot/bag iar calitatea e asemanatoare cu o caseta ...


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Toto - BOD
post 13 Oct 2005, 17:27
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 556
Joined: 18 January 05
From: Craiova




normal ca nu se aude foarte bine... dar e o varianta! laugh.gif

This post has been edited by cmandrei: 9 Mar 2006, 11:20


--------------------
Renault Clio 2003 - BOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex Luthor
post 14 Oct 2005, 08:45
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.112
Joined: 25 April 05




Pentru cei care au Megane I exista inca o varianta . Philips (actualmente VDO-Dayton) a produs o magazie cu 4 CD -ARC 047 - care se monteaza in bord (are dimensiunea 1 DIN similar cu cel care vine cu sistemul Cabasse de la MeganeII).

Magazia este compatibila cu casetofonul sau CD-ul care a fost montat pe Megane I sau cu orice alt aparat care are intrare UART. Se pastreaza afisajul si modulul de comanda originale. Magazia se poate monta in bord, sub scaun sau in portbagaj.

arc047xx0ke.th.jpg

Am incercat sa o montez pe Megane II si merge totul (comanda, afisajul) mai putin faptul ca nu se aude nimic. Am aflat apoi ca la radio-casetofoanele sau radio-CD urile montate dupa 2000 (sau 2003 nu mai retin exact) ,pe Megane sau pe Clio sau pe Scenic, intrarea de CD changer are nevoie de semnal audio in format digital SPDIF).
ARC 047 are transmisie de date UART insa semnalul audio este analogic.

joeskilla1109270785dsc000506zg.th.jpg

joeskilla1109271074dsc000514fo.th.jpg

joeskilla1109271252dsc000558ej.th.jpg

Pozele nu sunt facute de mine dar asa arata si la Megane.

Mie mi se oferise acea magazie la 125 EUR.

This post has been edited by Lex Luthor: 14 Oct 2005, 09:18


--------------------
---- ---- ----
---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 14 Oct 2005, 09:33
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




masina mea e din 2000 si intrand in meniul Expert am vazut ca lipseste optiunea AUX, deci e foarte posibil ca pentru a monta o magazie de CD e nevoie de un adaptor. acum daca tu zici ca magazia respectiva VDO e una speciala pentru Renault mai vechi, e posibil sa mearga. La 125 de euro e bine dar nu cred ca era noua, asa-i ? oricum, nu aconteaza asa mult, mi-ar placea sa-o pot incerca si eu si sa vad daca merge... dar nu cred ca este pe piata !


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lex Luthor
post 14 Oct 2005, 10:28
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.112
Joined: 25 April 05




Magazia era nou-nouta. Daca te intereseaza si esti de acord cu pretul o sa incerc sa iau legatura cu cel care o adusese de afara sa vad daca o mai are. La noi pe piata nu se gaseste.
Nu trebuie ca radiocasetofonul (sau CD-ul) sa aiba intrare de aux, trebuie sa aiba doar acea mufa in spate unde se baga mufa albastra (este o mufa cu 8 contacte miniDIN).
In momentul in care este conectata magazia se insereaza automat cand folosesti SOURCE: CD (cass)>CD Changer>FM>MW>LW.
Deci daca ai acea mufa in spatele aparatului si esti de acord cu pretul o sa incerc sa il gasesc pe vanzator.


--------------------
---- ---- ----
---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:56
Dacia