Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Brasov] Euromotor, Calea Bucuresti, nr. 132 Brasov

AlexV
post 24 Sep 2006, 14:35
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Euromotor RENAULT

Calea Bucuresti, nr. 132 Brasov.

Telefon:+4 0268 32.97.32
Fax: +4 0268 31.06.34

Service
Telefon: +4 0268 32.62.26
E-mail: service@euromotor.ro


PIESE
Telefon: +4 0268 32.97.32
E-mail: piese@euromotor.ro


ATELIER TINICHIGERIE
Telefon: +4 0268 32.62.26


STATIE ITP
Telefon: +4 0268 32.88.79


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
princo
post 29 May 2006, 21:31
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 27 April 06




Am fost la service Brasov pentru testare...sa vad de ce apare direction non verrouillee...si cod casetofon...
Service-ul cu pricina se numeste Euromotor...
In timp ce beam o cafea ...a venit un mecanic si a inceput sa desfaca fatza de usa stanga...nu stiam de ce si m-am dus sa ma uit...am crezut ca sunt ceva fire trase pe acolo...cand colo mi-a schimbat motorasul de deschidere a geamurilor..acum geamul se deschide cu un zgomot ciudat...
De aceea va spun sa fiti foarte atenti cand mergeti cu masina in service si sa stati langa ei pana termina cu totul...sa ii intrebati eventual tot ce fac...si in nici un caz sa nu lasati masina acolo...
Am observat tarziu...ca mi-a fost inlocuita piesa respectiva...dar asta e...sper sa nu pateasca si altii ca mine...


--------------------
Renault Megane II 2003 Bicorp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 30 May 2006, 09:28
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




Si eu care aveam o parere buna despre service-ul din BV.... Macar la astia poti sa stai langa masina cat iti lucreaza la ea. Eu zic sa mergi sa faci scandal..nu "asta e"...mai ales ca l-ai vazut pe ala ca umbla la usa.


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 30 May 2006, 12:22
Post #4


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Interesant!!! De curiozitate, ai si platit pt asta?!?! smile.gif


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 30 May 2006, 13:32
Post #5


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




@princo

Ori e la misto chestia si vrei sa le faci rau celor de la Brasov ori ... nici nu vreau sa zic ce. Cum adica a venit unul si ti-a desfacut fata de usa si ti-a schimbat motorasul de deschidere a geamului? Tu zici ca erai acolo, ca te-ai dus si te-ai uitat ce si cum. Cum naiba l-a schimbat ala? Si cum adica asta e, sper sa nu mai pateasca si altii ca mine...??? Pai in cazul asta te invit si eu la o cafea in parcare la Billa, am nevoie de un parbriz ca al meu s-a crapat.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modulsys
post 30 May 2006, 14:17
Post #6


Sofer cuminte


Group: Members
Posts: 192
Joined: 26 May 04
From: Brasov




princo, de ani buni de zile folosesc serviciile EuroMotor Brasov, iar ceea ce imi spui tu pare decupat din alt film. Este un service cu servicii de calitate, in care poti sa stai in permanenta langa ei, poti sa vii cu piese de-acasa, iar oamenii de-acolo chiar stiu ce au de facut.

Fara suparare, cred ca ori esti de rea-vointa ori este o neintelegere la mijloc.

Daca l-ai vazut ca ti-a schimbat motorasul, inseamna ca-ti apare pe factura motoras nou. Si poti sa mergi sa reclami, in baza garantiei lucrarii.

Sau tu vrei sa spui ca ai vazut cum au schimbat ceva la usa, ai vazut ca nu ti-au facturat acel "ceva" si ai tacut malc, ai zis "la revedere" si-ai plecat? blink.gif


--------------------
Ford Focus C-MAX 2004 1.6 TDCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristinic
post 31 May 2006, 21:18
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 4 January 06




este clar vorba de o neintelegere. la unele meganeII este un OTS(operatie tehnica speciala) ce are in vedere macaraua sttg fata(unii poate chiar au primit o scrisoare acasa). aceste ots-uri sunt obligatorii de facut de catre service si apar la consultarea bazei de date renault. sunt convins ca la aceasta masina s-a facut acest ots(nu se inlocuieste motorasul ci se monteaza 2 bride).
partea ca merge mai prost este pur psihologica (aoleu mi-au umblat si furat si facut...si merge prost)


--------------------
Renault Laguna 2002 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 31 May 2006, 23:36
Post #8


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Si eu zic la fel, ca i-au pus brida la usa.
princo, vezi aici poze: bride sustinere cablu. Citeste si mai sus si mai jos.

Daca ti-ar fi schimbat motorasul ar fi trebuit sa-ti dea jos toata fata de usa, nu numai partea superioara (pe care banuiesc ca doar ti-a ridicat-o in sus) si geamul (sticla). Dupa care sa schimbe intreg mecanismul geamului. Motorul nu se schimba singur ci cu tot cu mecanism. Dupa cum vezi, nu-i asa simplu. Nu exista nici macar 1% sanse ca cineva sa faca lucrarea asta, pe ascuns, in scopul pe l-ai insinuat tu.

Inteleg ca nu te pricepi la masina, dar de ce n-ai intrebat inainte sa dai cu parul - asta nu mai pricep. Puteai sa intrebi la service sau sa ne intrebi pe noi, pe forum.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dcsiki
post 1 Jun 2006, 13:58
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 428
Joined: 15 February 05
From: Brasov




Il citez pe unul dintre forumisti si confirm......
" princo, de ani buni de zile folosesc serviciile EuroMotor Brasov, iar ceea ce imi spui tu pare decupat din alt film. Este un service cu servicii de calitate, in care poti sa stai in permanenta langa ei, poti sa vii cu piese de-acasa, iar oamenii de-acolo chiar stiu ce au de facut "

...... am avut 2 masini de serviciu si acum le-au schimbat cu altele tot renault si pana acum s-au rezolvat probleme foarte bine si rapid, am avut chiar un modul de aprindere care s-a stricat la aprox. 1 an dupa ce a fost schimbat si l-au pus pe garantia piesei fara probleme.......

This post has been edited by dcsiki: 1 Jun 2006, 14:01


--------------------
VW Bora 2002 Break
older : Renault Megane 1 Classic 1,9 dTi ,Renault Megane 1 break 1,6/16v , Renault Estate 1.5 dCi 80cp
serv new : Ford Focus 1.6 tdci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DIESEL.BV
post 2 Jun 2006, 16:46
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 9 March 05
From: BRASOV




hai sa fim seriosi si realisti..... eu am avut probleme cu cei de la euromotor..... am avut o chestie la masina si am sunat sa vina cu rampa sa ma remorcheze.... masina era in orash..... am asteptat o ora in masina... si in cele din urma am luat un taxi si mam dus la ei.... abia atunci au trimis rampa dupa masina. Ii doare in varf.... de munte ca sa zic asa.

Alta faza.... mam programat la ITP si am ajuns dimineatza... eram primul... neam de masina... ma duc la om si il rog sa bage masina.... si el imi zice in trecere ca e foarte ocupat.....

Banuiesc eu ca deh.... traind in Romania ii ocupa tot timpul.

Si pe langa asta.... incercati sa faceti o comparatie legata de pretul pieselor.... cat esti in garantie asta e...... inghiti pretul lor.... dar dupa ce am iesit din garantie.... imi pare rau dar practica adaosuri de pana la 100 %.

Bafta


--------------------
M II sedan 1.5 dci Conf.Priv. black
2004/5, 71.000 km.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
princo
post 4 Jun 2006, 04:53
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 27 April 06




se pare ca au montat o brida....mea culta...imi pare rau...dar macar puteau sa spuna...ma prostule...vezi ca iti montam o brida...nu a fost facturata...dar nici nu am cerut acest lucru...
daca am cauzat neplaceri...imi cer scuze...


--------------------
Renault Megane II 2003 Bicorp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modulsys
post 4 Jun 2006, 08:12
Post #12


Sofer cuminte


Group: Members
Posts: 192
Joined: 26 May 04
From: Brasov




princo, ne bucuram ca te-ai lamurit si ca n-a fost nimic grav! S-o stapanesti sanatos in continuare si sa ai nevoie de vizite prin service cat mai rare...

Diesel.Bv: Eu nu zic ca EuroMotor sunt perfecti, de exemplu n-am avut niciodata nevoie de remorcare de la ei asa ca nu stiu daca acest gen de servicii il practica bine sau nu.

In schimb am avut nevoie de ITP, si mi l-au facut foarte bine; de exemplu mi-a atras atentia ca am burduful la planetara staga spart (desi asta n-are nici o treaba cu ITP-ul) si m-a sfatuit sa-l schimb urgent, ceea ce am si facut. Cine stie? poate m-a salvat de la o cheltuiala mult mai mare.

Adaosuri de pana la 100% la piese? Ma indoiesc, dar poate or fi piese si cu asemenea preturi. Uite, iti atasez factura mea de revizie de 120k, spune-mi tu o piesa de-acolo care o gasesti la jumatate din pret.

reno.jpg ( Size: 281.12k ) Number of downloads: 8918


--------------------
Ford Focus C-MAX 2004 1.6 TDCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 7 Jun 2006, 13:12
Post #13


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




Initial am fost chiar multumit si placut surprins de euromotor brasov.
credeam ca dupa ce cumpar masina nu o sa-mi mai raspunda la nici un email.
dar imi raspundeau la orice intrebari (montaj alarma , cauciucuri...) si raspundeau ori pe email ori la telefon cit de cit la subiect, nu doar politicos :-)

am fost sa pun cauciuce de iarna, mi-a placut ce am vazut in service.
curat si destul de ordonat.

pe urma am avut de schimbat/vopsit o aripa .
am fost cu constatarea, au zis ca dau comanda de piese si ma suna in maxim o saptamina sa vin .
dupa o saptamina i-am sunat sa vad ce se mai intimpla, a raspuns cineva care desi politicos, mi-a dat cu flit, zicea ca daca mi-au zis ca ma suna, ma suna si sa astept.
dupa inca o saptamina am mai sunat odata, de data asta am insistat prin cineva mai mare acolo, si sa descoper ca masina mea nici nu era in lista de asteptare. nici vorba de programare.
iara sa stau citeva zile (probabil sa dea iara comanda de piese), mi se transmite ca o sa fiu sunat peste vro 5 zile.

a doua zi, dupa ce trebuia sa fiu sunat am sunat iara, ca sa mi se spuna ca fusesem programat dar nu m-am prezentat. mi-au facut programare peste 2 zile si m-am dus.

aripa fost vopsita brici, nu se vede vreo diferenta fata de restu masinii. am si stat un pic pe linga ei , aveam emotii ca era un baietas (14-16 ani, chiar nu stiu ce cauta acolo) care , supravegheat de cineva, se apucase sa demonteze aripa lovita.
problema e ca dupa vreo 3 zile dupa ce am luat-o din service, a aparut o urma pe spoiler, cred ca cineva a sters spoileru cu o cirpa cu ceva solutie pe ea. e o culoare alb-gri nu foarte pronuntzata, dar spoileru oricum e matuit acuma, linga aripa, pe vreo 10-15 cm. se duce daca dai cu unghia.

aaa, si sa nu uit, ca am vrut sa schimb cauciucurile cidn am luat masina de la vopsit, si desi masina era in service, mi-au zis sa vin altadata cu programare in prealabil. mi-am facut programare si cind m-am dus nu mergea aparatu de echilibrat. au zis ca-mi fac alta programare , dar m-am dus in alta parte.

una peste alta, service-ul cred ca e bun, ramine sa vad impresiile de la revizie.


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modulsys
post 7 Jun 2006, 13:24
Post #14


Sofer cuminte


Group: Members
Posts: 192
Joined: 26 May 04
From: Brasov




tzk, am vazut si eu baietii aia, cred sunt elevi de la Liceul Auto veniti in practica.
Sfatul meu este ca la urmatoarea faza cand te re-programeaza sau iti dau cu flit, sa te duci direct la seful de service, Horatiu il cheama.
Si sa-i povestesti toata tarasenia, sa faci un pic pe clientul suparat.



--------------------
Ford Focus C-MAX 2004 1.6 TDCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 7 Jun 2006, 13:29
Post #15


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




modulsys, practica practica, dar nu pe masina mea wacko.gif
ma gindesc ca unu d-ala a sters cu cirpa sau cu vro porcarie, mi-e greu sa greu ca unu din service face asa ceva.

cit despre horatiu, el este cel care mi-a facut ultima programare smile.gif
am pus pe cineva care-l cunoaste, sa vb cu el, s-a rezolvat cu programarea, atita ca nu m-au anuntzat si pe mine sa duc masina wink.gif

This post has been edited by tzk: 7 Jun 2006, 13:30


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modulsys
post 7 Jun 2006, 14:03
Post #16


Sofer cuminte


Group: Members
Posts: 192
Joined: 26 May 04
From: Brasov




tzk, nu vreau sa ma transform in avocatul diavolului, dar daca a aparut o urma pe spoiler la trei zile dupa ce ai luat-o din service, nu poti sa fi sigur ca e vina lor... putea sa te 'stearga' cineva in parcare, de exemplu...

Daca atunci cand ai luat-o din service era ok, nu-mi dau seama cum a aparut dupa 3 zile...

Nu vreau sa le iau apararea, e posibil sa fie din cauza lor. Dar e la fel de posibil sa fie din alte cauze.


--------------------
Ford Focus C-MAX 2004 1.6 TDCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 7 Jun 2006, 14:20
Post #17


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




da stiu, ai dreptate m-am gindit si eu.
nu sint 100% ca e de la ei, dar 90% e de la ei.
nu e urma de stersatura in sensu de zgirietura sau lovire. e clar o substanta.
am zis 3 zile asa ...pentru ca doar ca dupa 3 zile se vedea evident.
cind am luat-o era ploaie . a doua zi a stat in soare si a inceput sa se vada foarte putin. cu cit statea mai mult la soare se vedea tot mai clar urma.
oricum nu e ceva nasol, am si uitat de atunci, dar nici nu mi-a placut la momentu ala. si nici acuma :-).

oricum una peste alta, am fost incintat cind am ridicat masina.


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 8 Sep 2006, 10:23
Post #18


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




nu mai sint chiar asa incintat cum eram.
problema cu substanta de pe partea neagra de pe spoiler am rezolvat-o la spalatorie. au dat cu ceva alcool cu o cirpa si s-a dus perfect.

partea mai putin faina e ca am descoperit misteru. in momentu cind au vopsit aripa au vopsit si o bucata de pe spoiler , linga coltul farului care era ciupita. pentur o bucatica de vopsea luata pe o suprafatza de sub 1cm patrat, au vopsit spoilerul pe o distantza de vro 10-15 cm pe partea cu vopsea. acuma dupa citeva luni se vede clar pina unde a fost vopsita, atunci nu se vedea. asa se explica si pata de pe partea neagra a spoilerului. au scapat vopsea pe ea, si pe urma au sters cu ceva!


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 22 Sep 2006, 22:00
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Parerea mea este ca noi avem destul noroc cu EuroMotor au un service bun cu oameni de treaba eu am fost la revizia de 1 an si a fost totul ok am stat langa om nu a umblat unde nu trebuia a facut treaba ok ma intrebat de becuri ,stopuri daca totul e ok,programarea o fost facuta cu o saptamana inainte fara bani fara nimic si a fost respectata ,a durat cam 1 ora,pretul a fost destul pe mare,5 mil cu piese renault

filtru habitaclu
filtru ac
ulei ELF
filtru motorina
filtru ulei
plus alte maruntisuri cam scump dar a fost totul facut ca la carte


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 23 Sep 2006, 07:14
Post #20


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Off-topic:la focsani revizia la 15000km m-a costat 325ron tot de la ei.
Si eu am fost multumit de modul in care am fost rezolvat de Horatiu...
In urma unei greseli facute la alt service mi s-a stricat macaraua stg fata si am ramas intr-o noapte la Mociu cu geamul lasat complet in jos...dupa multe peripetii nocturne a doua zi in 20' totul s-a rezolvat prin blocarea geamului in pozitia inchis cu 2-3 cale de lemn,urmind sa schimb macaraua la focsani.
M-a intrebat daca vreau sa schimb macaraua la ei...ca-s in garantie,dar am refuzat si au schimbat-o cei care au gresit.
Una peste alta,Brasovul e mare (nu stiu cite sercice reno sint acolo) dar daca vb cu horatiu se rezolva. El este actionar si manager general nu vreo sageata ...si se implica...de aceea merge asa cum merge...


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 26 Sep 2006, 22:46
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




oameni buni nu i-a furat nimeni nimic sau schimbat piese. o serie de megane II are o alerta tehnica numita OTS prin care se schimba bridele de plastic de la macaralele de geam fata cu unele de metal . atat tot. deci stai calm. eventul dk sunt pagube la macaraua respectiva se schimba si aia. deci calm.


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristinic
post 26 Sep 2006, 23:15
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 4 January 06




@sorinv se cam lamurise omul de acum, aproape, 4 luni


--------------------
Renault Laguna 2002 1.9dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 30 Oct 2006, 22:40
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Am facut si eu o vizita celor de la EuroMotor BV, daca tot am fost pe la sediul firmei unde lucrez din BV.

Am pus niste intrebari, oamenii foarte amabili, si stiau despre ce vorbesc. Mi-au pus si masina pe tester, desi era final de program Sambata. Din nou, amabili.

Am ramas placut surprins, si recomand cu caldura fata de magariile si comportamentul celor de la TI Suerom din Cluj.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 30 Oct 2006, 23:19
Post #24


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




tot simbata am fost si eu la revizie.
e curat, stai linga masina, daca n-ar fi preturile astea de reno, ar fi ok.
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=41397&st=633


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cozmas2003
post 27 Jul 2007, 13:18
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 November 06




in aceasta vacanta am ales sa fac un mini tur al tarii mele pentru a o cunoaste un pic.... si am cunoscut-odin plin!
dupa vreo 3-400 km,intre vatra dornei si bistrita am luat cu clio-symbolul meu o groapa de am crezut ca acolo raman...
din fericire s-a indoiat scutul ,insa baia si catalizatorul au fost ok
speriat, in drum spre sinaia , mi-am luat inima in dinti si am oprit la renault brasov, mai exact la EURO-MOTOR S.A..
spun speriat deoarece eram obisnuit cu cei de la dedeman bacau.... unde mi s-a spus sa schimb placutele ca sunt uzate ,desi le schimbasem cu 2 saptamani inainte, ca fulia e varza, iar cei de la dacia imi spuneau ca daca tin cu tot dinadinsul mi-o schimba dar nu are nici pe naiba si asa ,mai departe...
deja gandeam ca turul tarii se opreste la brasov si gata... printre dinti ma rugam sa scap provizoriu macar cu 10 mil si sa ajung doar 2 zile la mare...

nu puteam risca sa merg cu masina avariata pentru ca nu eram singur in primul rand si era o distanta f.f.f mare.
revin... cu inima in dinti si cu toti banii la mine intru la euro-motor brasov si am dat peste un baiat extraordinar de cinstit, ceea ce pt mine ,care cunosc cum se comporta cei de la dedeman-renault bacau, a fost o experienta suprarealista!
Este un inginer, sef al atelierului mecanic pe nume Adrian Cazan ,care i-a facut un drive-test, a urcat-o pe rampa si desi era ingrijorat la inceput mi-a spus ca masina este in perfecta stare de functionare ;chiar daca a avut un soc mare nu s-a defectat nimic si garanteaza pentru asta cu numele sau. Mi-a dat in acest sens o carte de vizita si mi-a transmis ca in cazul unei probleme sa spun tuturor ca din vina lui am patit-o! A refuzat orice plata pe motiv ca masina nu avea nimic!!!!
adevarul e ca am revenit din vacanta fara vreo problema si vreau sa-i multumesc inca o data!
nu am ramas doar placut surprins ,ci socat de acest semn de buna-vointa si omenie!
la bacau cred ca mi-ar fi spus sa schimb masina cu totul , fiindca asta este stilul lor de a face afaceri.
oricum ceea ce am trait eu la brasov imi da speranta ca totusi lucrurile se mai schimba si pe la noi, iar oamenii mai pot fi si cinstiti !
Multumesc d-le Cazan!
Cozma Valentin, Bacau


--------------------
renault clio symbol 2001 , 1.4 - HR 01560
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex0507
post 27 Aug 2007, 22:22
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 402
Joined: 28 January 07
From: BV




S-au hotarat baietii sa nu mai faca lucrarile de service cu piese, ulei aduse de client. sad.gif daca nu ar avea preturile alea la piese nu m-as supara, de fapt nu m-as supara daca nu ar trebui sa ajung cu masina asa des la service.

Eh, macar azi cand am fost cu ea si au testat-o pe calculator nu mi-au luat niciun ban.


--------------------
Renault Megane 2002 Classic Expression, 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 27 Aug 2007, 23:16
Post #27


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Ma bucur sa aud ca baietii au ramas la fel de civilizati si profesionisti ca ultima data cand am apelat la ei, acum vreo 3 ani. Oare Horatiu o mai lucra acolo?


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 28 Aug 2007, 08:57
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




Civilizati sunt dar profesionisti mai putin. Pentru o revizie mai merge sa treci pe acolo ,dar in rest nu recomand.


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 28 Aug 2007, 10:27
Post #29


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e º t i




Service-ul Euromotor din BV mi-a lasat un gust amar... Eram in statiunea Bran si am tot auzit sunete de apa prin masina cand viram mai in viteza (ca si cum as avea o sticla cu apa in masina, care la viraje se muta dintr-o parte in alta a sticlei). Mi-am dat seama ca de vina era conducta de scurgere a condensului format de AC. De asemenea cand comutam de pe rece pe cald, cu AC-ul pornit imi arunca apa in masina, pe la picioarele pasagerului. Ma duc la acest service, unde sunt intampinat de un "inginer". (Nu stiu cum a ajuns inginer, ma rog asta nu conteaza, cert este faptul ca era batut in cap). Ii povestesc patania mea, iar acesta imi spune ca daca era Renault Megane, era posibil, dar daca este Symbol n-are cum! Eu ii zic, pai bine domne am venit aici sa te mint? Asta s-a intamplat, nu stiu ce are, eu banuiesc acest lucru iar dvs. trebuie sa descoperiti si sa remediati defectul. De asemenea ii spun si ca masina este in garantie, iar cand aude acest lucru imi zice: Auziti, acest defect nu tine de garantie, deci si pentru constatare trebuie sa platiti, si de asemenea pentru remediere. Cand aud asta, ii spun ca habar n-are, ca tine de garantie si eram decis sa fac o reclamatie. Dar am stat si m-am gandit mai bine...oricum nu rezolv nimic, respectivul nu pateste nimic, asa ca am lasat-o balta si m-am bucurat in continuare de concediu, defectul fiind remediat in Bucuresti la Auto Cobalcescu. Deci sa nu mai aud de Euromotor BV. down.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricaşie: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Longhorn
post 20 Nov 2007, 19:48
Post #30


Longhorn


Group: Members
Posts: 10
Joined: 4 September 06




Sincer am luat masina de la Euromotor Brasov dupa ce am citit pe site despre cei de la IPSO Ploiesti. De fel sunt din Ploiesti dar sincer am preferat sa bat drumul pana la Brasov si pana acum nu cred ca m-am inselat .Am ajuns la a doua revizie la 20 000 . Reviziile sunt ok , profesionisti baietii , si ce imi place ca sunt foarte seriosi in ceea ce fac . Mare lucru in zilele noastre . Si in plus au reusit sa imi schimbe mecanismul la o oglinda rabatabila desi am inteles ca este un defect foarte greu recunoscut de Renault Romania . Asta e ca la noi . In rest toate bune si sa o tina tot asa .


--------------------
Megane Sedan Dec 2006 - 1.5DCi Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:30
Dacia