Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema scurgere ulei, Am văzut ca este pătată cu ulei , și pica și sub m

Panciu Eugen
post 18 Feb 2023, 22:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 February 23




Bună seara este prima data când postez aici , am achiziționat acum 2 sapt un renault megan 2 sedan an 2007 motor 1.5 dci 82 cp , înainte de achiziție am verificat masina la un service și mi-a spus doar ca trebuiesc schimbate placute frana spate și rulment stânga fata toate bune și frumoase , le-am schimbat iar cel care sa ocupat de schimburi mi-a stricat cleme de la rulment și nu mai puteam sa pun la loc senzorul de ABS , am fost cu ea astăzi la alt service și mi-au detectat scurgeri de ulei dar nu au avut timp sa se uite deoarece erau mulți clienți cu programare, am aruncat un ochi acasă și am văzut sub capota ca este pătată cu ulei și pica și sub masina , sincer nu ma prea price asa la mașini și ni știu care ar fi problema dacă ma-ti putea ajuta 👍
Precizez ca acum când am făcut poza la asfalt sunt cele 2 puncte recente de ulei, restitul ce este pătat probabil sa adunat în astea 2 sapt ...

This post has been edited by Panciu Eugen: 19 Feb 2023, 00:26


--------------------
Renault Megan 2007 Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 10:04
Dacia