Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1066 Pages « < 1056 1057 1058 1059 1060 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Colțul supăraților, un loc la cafenea de vărsat necazuri...

einstein1984
post 31 Aug 2021, 12:20
Post #31711


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




si un ekg


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 9 Sep 2021, 22:18
Post #31712


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Bad post

This post has been edited by wolfin: 9 Sep 2021, 22:20


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 9 Oct 2021, 07:16
Post #31713


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Din vara am planuit cu juniorul ca mergem SAB 2021..din motive de crestere a cazurilor de imbolnaviri cu COVID peste limita pe care mi-am impus-o, o sa stam acasa anul acesta...fara masini, gagici, bomboane, brelocuri, pixuri, rucsacuri, sepci, tricouri...offfffffffff


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2021, 08:20
Post #31714


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Chiar iți plăcea bâlciul ăla?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 9 Oct 2021, 09:37
Post #31715


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Pentru mine, de la țară fiind, e o chestie faină. Faină, în limitele posibilităților autohtone. Totul ține de percepție, dar mai cu seamă de experiențele personale.
Asta-mi amintește despre un cunoscut care, după ce-a vizitat New York-ul, a declarat că Londra e de kkt. smile.gif


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raduchu
post 9 Oct 2021, 09:40
Post #31716


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.445
Joined: 21 April 09




QUOTE(meganus_bicorpus @ 9 Oct 2021, 08:16)
Din vara am planuit cu juniorul ca mergem SAB 2021..din motive de crestere a cazurilor de imbolnaviri cu COVID peste limita pe care mi-am impus-o, o sa stam acasa anul acesta...fara masini, gagici, bomboane, brelocuri, pixuri, rucsacuri, sepci, tricouri...offfffffffff
*



Weekend-ul asta se desfasoara finala campionatului de drift, la Adancata. smile.gif

Eu am fost acum o saptamana la finala campionatului de drag racing, la Arad. O experienta deosebita, cu toate ca am mai fost de doua ori. Insa nu e recomandat pt copii, datorita zgomotului.


--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2021, 09:45
Post #31717


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(GBX @ 9 Oct 2021, 09:37)
Pentru mine, de la țară fiind, e o chestie faină.
*


De ce o dai pe partea aia? SAB/SIAB erau bâlci în 2010 și au rămas la fel și în anii de după.

Nu am vizitat New York, dar nu vad cum ar putea fi Londra de rahat vreodată.

This post has been edited by MuciX: 9 Oct 2021, 09:45


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 9 Oct 2021, 10:09
Post #31718


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Ce-o iei personal? Spuneam doar, iar partea cu paralela NY-Londra întărea ideea, că fiecare are alte unghiuri din care vede lucrurile. Nu sunt un fan al saloanelor auto, asa că nu voi cheltui bani sa le vizitez pe cele mari. Dar dacă am ocazia sa-l vad pe cel din București, îmi spăl cu plăcere ochii printre noile apariții pe piață, ignorând alte aspecte, bune sau rele.

This post has been edited by GBX: 9 Oct 2021, 10:12


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2021, 10:35
Post #31719


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu iau nimic personal, din contră, nu eu am venit cu autoflagelări de genul "de la țară fiind". Eu mai rău, unii îmi spun că sunt din Moldova, dar ghiolbania de la și de pe lângă saloanele auto (și carmeets in general) de la noi chiar îmi displace.
E un Vanghelion cu mașini, părerea mea™️.

This post has been edited by MuciX: 9 Oct 2021, 10:39


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 9 Oct 2021, 10:50
Post #31720


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Când zic ca-s de la țară, pe lângă faptul că e un adevăr, e și o formă de a prezenta faptul că suntem diferiți inclusiv prin prisma locurilor unde ne ducem viața. Nu era nimic ostentativ.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 9 Oct 2021, 12:03
Post #31721


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Avand in vedere ca ultima iesire a fost la un balci de Sf Maria cu vata pe bat, colac secuiesc si niste amarate de masinute electrice, acest SAB este ceva WOW pentru noi.Sunt sigur ca la Munchen sau la Paris este mult mai frumos, dara pe vremurile astea mergea fara probleme si un SAB.
Pentru ca baiatul a fost muncit langa mine toamna asta la varuit ,curatenie si alte lucrari de prin casa, i-am priomis ca mergem la un salon auto...si vom merge cand se mai potoleste pandemia sa vizitam Tiriac COLLECTION


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2021, 12:07
Post #31722


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




La țiriac mi-a plăcut și mie. Destule rarități și curiozități. Și curat.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 9 Oct 2021, 12:21
Post #31723


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




@GBX: stai flexat, ca daca iti imaginezi ca IAA de dinaintea pandemiei, pe cand se organiza la Frankfurt, era ceva exemplu de pamplezir unde toti merg, se perambuleaza elegant, mai servesc cate o cafeluta, un brezel si o scobitoare straina, te inseli brutal.

Pe langa ca era vreo 25 sau 30 de euro biletul (nu mai tin minte), inauntru puhoi de oameni, era fix ca in autobuz la orele de varf. Toate materialele promotionale se topeau in primele 5 minute de la deschiderea portilor, dupa care le vedeai pe ebay, aglomeratie de faceai spume la gura de nervi ca nu apuci sa vezi masinile ca toti erau claie gramada peste ele. De poze, nici pomeneala sa poti face, ca nu aveai cum sa te departezi de masina un pas in spate, ca se si bagau 8 chinezi in fata ta, daca ti se facea foame, un carnat si o portie de cartofi prajiti de la punga egal 9 euro, la standurile nemtestilor (VAG, MB si BMW) era iuresul de pe lume, unde era mai aerisit, la restul producatorilor care, culmea, aveau si standuri mai mici.

Oricum, prima data cand am fost, in 2013, a fost si ultima. Anul asta s-a tinut in München, da' n-am fost curios. Sa ce? Sa vad nejte teleghidate pe baterie si sa aud ca viitorul e eco, ca apartine masinilor pe baterii, si ca ce green o ard toti producatorii? Mi se rupe paula-n doua de ei si de mediul lor inconjurator.

La SAB/SIAB sau cum l-or mai fi redenumit tin minte ca am fost prima si ultima data in 2005, cand eram intr-a 11-a. Am fost cu trenul de la Cluj cu vreo 3 colegi, sa ne benoclam la masini si la pyzde. Atata ne ducea pe noi capul.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zare
post 9 Oct 2021, 16:35
Post #31724


Membru autentic


Group: Members
Posts: 384
Joined: 17 December 07
From: oradea




Bwwlan,ce ar fi putut sa va intereseze mai tare decat masini si pyzde la 17 ani... radmasa.gif radmasa.gif ,cred si drumul cu trenul a fost interesant ,daca inca iti mai amintesti de el.


--------------------
renault laguna I grandtour- GPL Tomasetto stag 300 Peugeot 407 2.0 136hp ,Citroen C 5 Tourer 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 9 Oct 2021, 20:11
Post #31725


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(Bwwlan @ 9 Oct 2021, 12:21)
@GBX: stai flexat, ca daca iti imaginezi ca IAA de dinaintea pandemiei, pe cand se organiza la Frankfurt, era ceva exemplu de pamplezir unde toti merg, se perambuleaza elegant, mai servesc cate o cafeluta, un brezel si o scobitoare straina, te inseli brutal.

Pe langa ca era vreo 25 sau 30 de euro biletul (nu mai tin minte), inauntru puhoi de oameni, era fix ca in autobuz la orele de varf. Toate materialele promotionale se topeau in primele 5 minute de la deschiderea portilor, dupa care le vedeai pe ebay, aglomeratie de faceai spume la gura de nervi ca nu apuci sa vezi masinile ca toti erau claie gramada peste ele. De poze, nici pomeneala sa poti face, ca nu aveai cum sa te departezi de masina un pas in spate, ca se si bagau 8 chinezi in fata ta, daca ti se facea foame, un carnat si o portie de cartofi prajiti de la punga egal 9 euro, la standurile nemtestilor (VAG, MB si BMW) era iuresul de pe lume, unde era mai aerisit, la restul producatorilor care, culmea, aveau si standuri mai mici.

Oricum, prima data cand am fost, in 2013, a fost si ultima. Anul asta s-a tinut in München, da' n-am fost curios. Sa ce? Sa vad nejte teleghidate pe baterie si sa aud ca viitorul e eco, ca apartine masinilor pe baterii, si ca ce green o ard toti producatorii? Mi se rupe paula-n doua de ei si de mediul lor inconjurator.

La SAB/SIAB sau cum l-or mai fi redenumit tin minte ca am fost prima si ultima data in 2005, cand eram intr-a 11-a. Am fost cu trenul de la Cluj cu vreo 3 colegi, sa ne benoclam la masini si la pyzde. Atata ne ducea pe noi capul.
*



Tu la 28 de ani încă erai in clasa a 11-a? icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 9 Oct 2021, 20:27
Post #31726


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




radmasa.gif
Asta ar explica unele treburi...
My bad, ar fi trebuit sa scriu 1995.
Tin minte ca cea mai misto masina de la salonul ala era (sau asa mi s-a parut mie) Laguna, si cele mai faine fete erau la Honda. Ma uitam la.ele cum se uita copiii grasi la un tort de ciocolata.



--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 21 Dec 2021, 21:28
Post #31727


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




145 lei amenda ca am parcat la 23 metri dupa trecerea de pietoni


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 22 Dec 2021, 09:25
Post #31728


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




E foame de bani. Sunt curios cand i-o lovi tipul asta de foame si in Bucuresti. Clienti sunt biggrin.gif


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 22 Dec 2021, 13:42
Post #31729


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




In Bucuresti nu se da amenda nici daca parchezi pe trecerea de pietoni.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 22 Dec 2021, 16:39
Post #31730


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Mai dau comunitarii uneori...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 8 Jan 2022, 17:58
Post #31731


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Mass-media e invadată de Djokovic.
Nici nu știu ce e mai trist: faptul că acest nenorocit de Covid a împărțit omenirea în două tabere ce se dușmănesc cu patos sau faptul că sunt dureros de mulți oameni pe acest pămâmt care opinează, pe probleme medicale, de politici externe și diplomatice, inclusiv în mediul online, în condițiile în care este evident că e un miracol faptul că neuronii lor pot îndeplinii chiar și sarcini mărunte, precum respiratul... sad.gif

This post has been edited by GBX: 8 Jan 2022, 18:02


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 8 Jan 2022, 20:33
Post #31732


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.885
Joined: 13 October 06




Ce e mai trist e ca in fruntea guvernelor au ajuns tot felul de impotenti dpdv intelectual, care in lipsa de solutii se mai pregatesc de o tura de restrictii, asta i-a scos pe oameni in strada.

In cazul Djokovici, organizatorii AO sunt vinovati pana peste cap, nu poti sa-i confirmi sarbului ca e in regula sa vina cu scutirea medicala, fara sa verifici cu oficialitatile australiene si sa te asiguri ca e legal, ca politia de frontiera e la curent, si ca il asteapta.
S-au umplut efectiv de maron, si au umplut si guvernul australian cu ocazia asta
Bine, aici nu e mare paguba, am apucat sa-l vad pe premier, Boris Johnson pare un geniu pe langa el.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Jan 2022, 20:47
Post #31733


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




mai da-l in pana mea si oe sarb, putea sa se vaccineze si nu avea nineni treaba cu el ... bani vrea .. dar numai cum vrea el .. eu as vrea sa ii dea un sut in cur si sa-l trimita acasa


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 8 Jan 2022, 20:51
Post #31734


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




QUOTE(cj98czh @ 8 Jan 2022, 20:47)
mai da-l in pana mea si oe sarb, putea sa se vaccineze si nu avea nineni treaba cu el ... bani vrea .. dar numai cum vrea el .. eu as vrea sa ii dea un sut in cur si sa-l trimita acasa
*


Din ceva "surse" neverificate , am inteles ca nevasta-sa e un fel de "steer" de serbia!!!!(de acolo i s-ar trage de fapt "ne-vaccinarea")

This post has been edited by tzavalau: 8 Jan 2022, 20:52


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Jan 2022, 21:31
Post #31735


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




atunci nu mai avea pretentii si sa faci figuri, sunt reguli .. este akegerea ta daca te conformezi sau nu .. mor cu astia ce se dau victime .. dar ei sunt cei pe care ii doare la patina de reguli

This post has been edited by cj98czh: 8 Jan 2022, 21:31


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 8 Jan 2022, 21:58
Post #31736


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Pre mult tam'tam..pentru nimic.
Pana la urma..organizatorii l-au invitat, nu?
Il puteau obliga sa faca test la fiecare 48 ore, si era win/win pentru toata lumea.


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dadi_T
post 8 Jan 2022, 22:18
Post #31737


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 23 March 19
From: Iași




Normal ca ei l au invitat.
Normal că știau despre statusul lui de sănătate.
Normal că l puteau testa.
Dar nu e despre vreo boala vorba. Totul a fost premeditat. Au vrut să demonstreze cum nu se joacă ei nici cu numele mari, darămite cu proprii cetățeni care sunt în teroare de ceva timp.
Am cunoștințe care trăiesc acolo. E un pic mai bine decât pe vremea nazismului sau stalinismului.
În plus, alți 3 jucători au intrat fara să fie vaccinați, cu scutiri, dar nu nume mari, deci neinteresanti.
Doar Australia are de pierdut, pentru ca nu rămâne în memorii decât la fel cum a fost înființată: ca cea mai mare închisoare.

This post has been edited by Dadi_T: 8 Jan 2022, 22:22


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2012 Bose, EDC, 1.5 dci, Dacia Logan 2017 1.0 sce
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 8 Jan 2022, 22:23
Post #31738


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Am urmarit evenimentele din Australia..in ultima perioada. Mi s-a parut asa..un fel de Germania nazista...

Acum..nici cu Djokovic nu imi este rusine. La jumatatea lui Decembrie a fost testat pozitiv...iar pe 17 Decembrie, a participat la nu stiu ce chestie unde erau si copii, etc..fara sa poarte macar o masca. Halal de campion!


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dadi_T
post 8 Jan 2022, 22:54
Post #31739


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 23 March 19
From: Iași




Hai să nu mai luăm totul servit de media mainstream, ce are "spor" oficial de "informare" covid din banii noștri.
Mă îndoiesc că a pus în pericol pe cineva.
Să l acuzam că face nu știu ce pentru bani, în condițiile în care este recunoscut pt acțiunile sale caritabile, iarăși este dezolant.

-în 2007 a fondat Djokovic Foundation pentru a ajuta copiii din zonele dezavantajate
- In 2011, a primit cea mai inaltă medalie din cadrul Bisericii Ortodoxe Sârbe pentru ajutorul oferit mănăstirilor din țara sa.
- în 2014 a donat toți banii câștigati la Roma Masters plus alți 600 de mii donați de fundație pentru victimele inundațiilor din Serbia.
- tot în 2014 a ajutat financiar victimele inundațiilor din Serbia, Croația și Bosnia
- În 2015, Fundația a construit 43 de scoli și a ajutat peste 20.000 de copii să urmeze cursurile
- din august 2015 este ambasador UNICEF datorită acțiunilor sale caritabile
- în 2016, după câștigarea Australian Open a donat 20.000 de dolari sistemului de învățămând din Melbourne.
- în finalul lui 2019, Djokovic a donat prin fundația sa 5,5 milioane de dolari sistemului sanitar din Serbia.
- în timpul pandemiei, a acceptat cererea rivalului Nadal de a ajuta financiar sistemul medical din Spania.
- în martie 2020 a donat un milion de euro pentru achiziția de ventilatoare pentru victimele Covid din Serbia
- în aprilie 2020 a donat bani pentru comunitatea din Bergamo, Italia, lovită de pandemia de Covid
- de-a lungul timpului a jucat în multe meciuri demonstrative pentru a ajuta diferite cauze umanitare.


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2012 Bose, EDC, 1.5 dci, Dacia Logan 2017 1.0 sce
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 8 Jan 2022, 23:32
Post #31740


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




smile.gif

Attached thumbnail(s)
a.jpeg ( Size: 43.36k ) Number of downloads: 136


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1066 Pages « < 1056 1057 1058 1059 1060 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 16:39
Dacia