Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

care eechiparea la o renault laguna 2 esentiale, este aproape de dinamique

cristian-alin
post 18 Jul 2007, 00:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 July 07




vreau sa-mi cumpar si eu o renault laguna2 este din 2003 luna octombrie are 117000 km a fost lovita la portbagaj dar cei de pe tester mi-au zis ca nu are probleme si proprietarul spune ca este renault laguna2 esentiale si eu nu am vazut decat ca sunt AUTENTIQUE DINAMIQUE SI INITIALE excl.gif

18 Jul 2007, 01:39:
SAU PUTETI SA-MI SPUNE TI CEVA DESPRE LAGUNA2 ESENTIALE MOTOR 1.9DCI 5+1 TREPTE FUL ELECTRIC SI DE CE NU ARE PERDELUTA LA LUNETA PT CA LA LATERALE ARE DACA A FOST LOVITA LA PORTBAGAJ POATE AVEA PROBLEME? ohmy.gif

This post has been edited by cristian-alin: 18 Jul 2007, 00:39


--------------------
rernault laguna2 2003/esentiale - gj66jrr
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex0875
post 18 Jul 2007, 01:48
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 9 June 06
From: Bucuresti




Nici o laguna din 2003 nu are perdeluta la luneta(doar la geamurile laterale spate).
Daca lovitura a fost usoara si nu a afectat puntea spate nu cred ca exista nici o problema.
Probabil este Initiale pentru ca Esentiale nu exista.

This post has been edited by alex0875: 18 Jul 2007, 01:53


--------------------
Renault Laguna 2002/Estate Initiale
Laguna II 1.8 16V Estate Initiale Gri Eclipse 11/2002 Cutie Automata, Full Piele, Full Electric
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r&d
post 18 Jul 2007, 07:17
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 591
Joined: 2 June 04




Mai degraba Expression. Spune ce dotari ai ca sa-ti spunem ce varianta ai. Sau deschide spatiul de depozitare din torpedo, din fata pasagerului din dreapta, si acolo pe interior unde este si suportul ala de pahare scrieversiunea.


--------------------
Volvo S40 2.0T4 200cp 2001
Renault Laguna 2 Privilege 1.8 16V 120cp 2001 (Verkauft/Sold)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TreXeL
post 18 Jul 2007, 22:59
Post #4


Am laguna meaaaa, sunt meserias


Group: Members
Posts: 128
Joined: 20 June 07




QUOTE(alex0875 @ 18 Jul 2007, 02:48)
Nici o laguna din 2003 nu are perdeluta la luneta(doar la geamurile laterale spate).

*


a mea e din 2003 si are perdea in spate smile.gif sic!


cat vrea pe ea?

si ca sa-ti spun de echipare...pai stie cam asa:

abs, esp, xenon, senzor ploaie, geamuri full electric fata spate, senzori maini libere in usi, scaune electrice fata, incalzire scaune fata, navigatie, cdplayer cu changer 6cd si telecomanda + comenzi volan, clima dubla, piele full, tempomat cu comenzi volan... mai ziceti si voi ca nu-mi mai vin acu smile.gif

This post has been edited by TreXeL: 18 Jul 2007, 23:05


--------------------
Renault Laguna II 2003 / Initiale /300CP :D as vrea io - SM-05-MIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex0875
post 28 Jul 2007, 00:22
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 9 June 06
From: Bucuresti




Tot ce are a ta are si a mea mai putin acea perdea spate pe care Renault nu a montat-o pe nici o masina din 2003. Optional o am si eu dar nu am montat-o .Eu m-am referit strict la dotarile de fabrica . La optionale care vin din china pe Laguna din 2003 se putea monta si un catel care sa i-ti arate drumul si eventual tine si volanul daca ai baut o bere.
In alta ordine de idei scopul acestui forum asa cum il inteleg eu este sa ne ajutam intre noi (eu chiar am invatat foarte multe ) si nu sa ne laudam cu ce avem.

This post has been edited by alex0875: 28 Jul 2007, 00:36


--------------------
Renault Laguna 2002/Estate Initiale
Laguna II 1.8 16V Estate Initiale Gri Eclipse 11/2002 Cutie Automata, Full Piele, Full Electric
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 28 Jul 2007, 11:34
Post #6


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- daca este adusa din alta tara clasificarea pe denumiri si dotarile aferente din RO nu au nici o legatura cu cele de afara, afara indiferent de nivelul de echipare ai posibilitatea personalizarii masinii prin a adauga sau renunta la unele optiuni cu ajutorul configuratorului inainte de a comanda masina... poti lua Initiale cu sau fara xenon, cu sau fara piele integrala etc, la fel poti lua cea mai slaba echipare si sa adaugi unele elemente de la echiparile superioare... indiferent de ce adaugi sau scoti de pe masina sau inlocuiesti masina va pastra denumirea de la care a plecat... acest lucru nu este valabil la masinile luate/comercializate de noi din RO...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 18:59
Dacia