Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

85 cp sau 105 cp?, Megan dci

angus
post 9 Aug 2007, 20:15
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 7 August 07




- in teorie diferenta de cai putere intre motorul de 85 CP si cel de 105 CP , este data de tipul turbinei si de reglajul electronicii (are alt CIP care este deja mapat) , in practica insa diferentele sunt minore deoarece plusul de putere se va vedea doar cand masina este incarcata full , sau atunci cand o fortezi la limita .
- chiar daca ai un 85CP poti obtine o putere a motorului identica sau chiar superioara celei de 105CP , daca recurgi la un mic chiptuning ( in general nu recomand acest lucru deoarece forteaza pompa de injectie si duzele injectoarelor - se schimba parametrii de presiune in capul injectorului , la fel cum se schimba si timpii de combustie)
- optionalele in general sunt un lux ....e ca atunci cand iti faci o casa de 500mp , ca sa stai in ea 3 persoane ...deoarece perioada de utilizare a optionalelor este sub 5%

so , merita ?

sfatul meu ....ia-o pe cea mai cheala dar cu aer conditionat si o sa te feliciti (poate vrei sa -ti pui RC-CD Sony , Blaupunkt , Sony , Clarion ....sau cine stie ce alta marca , iar genti magneziu am vazut pe alte site-uri niste oferte super tari ....si scule de genti crede-ma nu ca cele Renault


--------------------
Skoda Octavia 2003
[FONT=Arial][SIZE=1]Skoda Octavia Classic (Tour) 1.9 TDI , Renault Megane Sedan Prima 1.5DCI 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 9 Aug 2007, 20:22
Post #62


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




În primul rând se numesc JANTE...

În al doilea rând, concepția mi se pare greșită. Majoritatea celor care își iau o mașină, plâng apoi că nu au luat și celelalte X opționale...

Unele chiar nu sunt un moft, vezi ESP, vezi airbaguri...

Imi place cum gândești, nu ai lua o cotieră, ai lua "genți"...

Excelent sistemul tău de valori.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angus
post 9 Aug 2007, 20:34
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 7 August 07




QUOTE(Catalin Marinarul @ 9 Aug 2007, 20:22)
În primul rând se numesc JANTE...

În al doilea rând, concepția mi se pare greșită. Majoritatea celor care își iau o mașină, plâng apoi că nu au luat și celelalte X opționale...

Unele chiar nu sunt un moft, vezi ESP, vezi airbaguri...

Imi place cum gândești, nu ai lua o cotieră, ai lua "genți"...

Excelent sistemul tău de valori.
*



- mi-e teama ca cei care isi iau toate optionalele de la Renault o sa planga dupa banii pe care i-au dat pe ele cand or sa vada ce au luat radmasa.gif
- daca tii mai mult la stabilitatea cotului tau atunci cand stai cu mana pe sticla de suc decat la stabilitatea masinii in curbe cu "jante" si caucioace de firma ( nu ca cele made in Turkey by Renault ) inseamna ca sistemul tau de valori este intr-adevar cu totul altul

ia priveste aici http://www.jantealuminiu.ro/alessio_standard.html


--------------------
Skoda Octavia 2003
[FONT=Arial][SIZE=1]Skoda Octavia Classic (Tour) 1.9 TDI , Renault Megane Sedan Prima 1.5DCI 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 9 Aug 2007, 20:40
Post #64


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Eu zic să privești la gropile din RO, și să cauți apoi unde le roluiești...

Dotări înseamnă ESP, SRP... alea îți oferă stabilitate bună pe un drum cu probleme... și în general ceea ce te va înconjura în habitaclu... Vezi Lux Privilege...

Nu există nici "genți", nici "jenți", deci poți renunța la " " pentru jante...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angus
post 9 Aug 2007, 20:49
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 7 August 07




QUOTE(Catalin Marinarul @ 9 Aug 2007, 20:40)
Eu zic să privești la gropile din RO, și să cauți apoi unde le roluiești...

Dotări înseamnă ESP, SRP... alea îți oferă stabilitate bună pe un drum cu probleme... și în general ceea ce te va înconjura în habitaclu... Vezi  Lux Privilege...

Nu există nici "genți", nici "jenți", deci poți renunța la " " pentru jante...
*



ia uite ca nu stiam ca se pot rolui "jante"-le de magneziu ...mai sa fie , ....daca nu ma insel sunt turnate si sunt casante , daca le roluiesti s-ar putea sa crape putin pe la "colturi" .... radmasa.gif

cat despre ESP si SRP , functioneaza bine , dar media este asa 85% in oras si 15% afara din oras ....diferenta de pret prea mare ....ah si sa nu uit ...ai idee ce se intampla daca ai ESP activat , te bazezi pe el si din "intamplare" este nefunctional intr-o curba la peste 110-120 km/h ????


--------------------
Skoda Octavia 2003
[FONT=Arial][SIZE=1]Skoda Octavia Classic (Tour) 1.9 TDI , Renault Megane Sedan Prima 1.5DCI 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 9 Aug 2007, 20:58
Post #66


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Nu ăla e rolul ESP... Asta este mentalitatea greșită despre sistemele de siguranță... Nu le iei ca să faci apoi pe grozavul bazându-te pe ele... Le iei pentru că este suficient ca o singură dată să te scoată cu bine dintr-o situație de frânare sau evitare a unui obstacol pe gheață sau asfalt ud sau etc, și și-au scos banii...

Așa, și cu gropile cum rezolvi? Vrei să o dai în detalii, dar nu știi exact ce spui...

PA-PA...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angus
post 9 Aug 2007, 21:23
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 7 August 07




QUOTE(Catalin Marinarul @ 9 Aug 2007, 20:58)
Nu ăla e rolul ESP... Asta este mentalitatea greșită despre sistemele de siguranță... Nu le iei ca să faci apoi pe grozavul bazându-te pe ele... Le iei pentru că este suficient ca o singură dată să te scoată cu bine dintr-o situație de frânare sau evitare a unui obstacol pe gheață sau asfalt ud sau etc, și și-au scos banii...

Așa, și cu gropile cum rezolvi? Vrei să o dai în detalii, dar nu știi exact ce spui...

PA-PA...
*



sunt sincer cu tine .... as lua ESP si restul de sisteme electronice doar daca as avea un BMW 330xi ( ai nevoie la viteza lui de asa ceva ) sau la o Toyota Landcruiser ( daca as merge pe munti si pe campii cu ea ..... japonezii aia chiar sunt exceptionali la electronica) ......de aia nu cred ca o sa-ti foloseasca la Megane ( e totusi o masina de familie si nu o sportiva ....lasand la o barte abureala de marketing a francezilor)....si atunci cand o sa ai si tu odata (intr-o situatie extrema) de ESP nevoie sa te intrebi de ce nu ai mers mai incet ca totusi e un Renault si mai are si pachet de drumuri grele care face viata neagra celui mai dat dracu ESP de pe lumea asta

CIAO


--------------------
Skoda Octavia 2003
[FONT=Arial][SIZE=1]Skoda Octavia Classic (Tour) 1.9 TDI , Renault Megane Sedan Prima 1.5DCI 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mannick
post 9 Aug 2007, 22:43
Post #68


Membru


Group: Members
Posts: 270
Joined: 30 April 07




QUOTE(angus @ 9 Aug 2007, 21:15)
- in teorie diferenta de cai putere intre motorul de 85 CP si cel de 105 CP , este data de tipul turbinei si de reglajul electronicii (are alt CIP care este deja mapat) , in practica insa diferentele sunt minore deoarece plusul de putere se va vedea doar cand masina este incarcata full , sau atunci cand o fortezi la limita .
- chiar daca ai un 85CP poti obtine o putere a motorului identica sau chiar superioara celei de 105CP , daca recurgi la un mic chiptuning ( in general nu recomand acest lucru deoarece forteaza pompa de injectie si duzele injectoarelor - se schimba parametrii de presiune in capul injectorului , la fel cum se schimba si timpii de combustie)
- optionalele in general sunt un lux ....e ca atunci cand iti faci o casa de 500mp , ca sa stai in ea 3 persoane ...deoarece perioada de utilizare a optionalelor este sub 5%

so , merita ?

sfatul meu ....ia-o pe cea mai cheala dar cu aer conditionat si o sa te feliciti (poate vrei sa -ti pui RC-CD Sony , Blaupunkt , Sony , Clarion ....sau cine stie ce alta marca , iar genti magneziu am vazut pe alte site-uri niste oferte super tari ....si scule de genti crede-ma nu ca cele Renault
*



1. atat in teorie cat si in practica 20 cp in plus se vad al dracului de bine, atat ziua cat si noaptea! La fel cuplul suplimentar.
2. acelasi lucru e valabil si la 105, asta nu inseamna ca merita sa-ti cipuiesti motorul
3. de multe ori optionalele fac diferenta intre a folosi si a folosi cu placere masina
4. jantele Renault imi plac, poate altora nu le plac, aici totul tine de gustul cumparatorului. Gropile sunt la fel de rautacioase cu toate jantele, fie ele din aliaj ori din tabla rolleyes.gif

Ca si air-bag-urile, ESP-ul poate fi util oricarei masini. La tot ce inseamna siguranta nu merita sa renunti.

This post has been edited by mannick: 9 Aug 2007, 22:47


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, Clio E-Tech / 2007 Privilege, 2021 Intens
1.9 Dci / 130 CP + ESP, 8 airbag-uri, MP3, scaune incalzite
1.6 Hibrid / 140 CP + Pak Iarna, Pak NAV, Pak Confort, Amb Gris Vision
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 10 Aug 2007, 08:45
Post #69


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




Angus, nu apreciem textele de genul "daca vrei iti demonstrez ca te fac cu masina mea..".

Si ca chestie, daca nu ai motorul mapat, nu vei face niciodata un 1.9dci de 130CP, deci unul care are 40 de cai in plus. Eu am avut masina ca a ta. Trage foarte bine in primele trepte, dupa care se plafoneaza. Exact atunci un motor de 130 CP va trece in mare viteza pe langa tine. Nu ai nici un argument tehnic, nici cuplu, nici de tehnologie, nici arhitectura a motorului + un deficit de 40 CP; crezi ca aici suntem pe yahoo?

PS. Ca sa nu mai zic de motorul de 85 Cp care poate merge mai tare decat cel de 130CP (masinile avand aceeasi caroserie). Afirmatia asta e ....killer. Iti propun sa iti iei numai motoare cu cat mai putini CP de acum inainte, pentru a merge cat mai tare!

This post has been edited by dack: 10 Aug 2007, 10:18


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaiyak
post 10 Aug 2007, 14:40
Post #70


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 31 January 07




acest topic se refera la motoarele originale, asa cum ies din fabrica,nu mapate, daca e sa comparam motoarele tunate facem alt topic cu ambele motoare tunate nu unu cu chip si unul original.si diferenta dintre cel de 85 si 105 nu este doar la ECU ,probabil tu nu le-ai vazut fara capacul de plastic ca sa observi ca sunt din multe puncte de vedere diferite.si un motor de 90 cp nu poate fi comparat cu unul de 130. tu cu scoda faci cel mult un megane 105 cp deoarece ai mai mare cilindreea si ai curba de cuplu mai mare.


--------------------
renault laguna 2.2 confort dinamique 1.9 dci 120 cp , 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 10 Aug 2007, 15:25
Post #71


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Topicul se numeste 85 cp sau 105 cp....aici este vorba despre Megane dci..nu este un topic despre 1.9 sau Skoda..sau care este mai rapid..Propun sa revenim la subiect...(binenteles ca fiecare crede ca masina lui este cea mai rapida)


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
krusher
post 10 Aug 2007, 15:29
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 27 April 07




@Angus Asta ca optionalele sunt mofturi e prostie, o remarca la fel de inteligenta ca cea "pot sa-ti demontrez cand vrei tu ca -l fac cu Skodita mea actuala de numai 90 CP", o masina in general e un moft, ca poti merge cu ratbu, cu 50 de roni pe luna, e parerea ta si mai bine o "tineai in tine" pt ca chiar nu ne intereseaza cum probabil nu te intereseaza ca eu pe o skoda nu as da nici 10000 de euro pt ca mi s-a intors stomacul cand m-am urcat in ea. Una peste alta dupa parerea mea cu cat mai multe optiuni cu atat mai bine , de exemplu poate ti se pare un moft camera din spate de la primera, e super utila din punctul meu de vedere, daca ar fi existat pe megane sigur mi-as fi luat... As vrea sa vad si daca ti-ai lua si un BMW tot "PRIMA"

10 Aug 2007, 16:32:
MHY si intr-adevar au gasit cine sa deschida o discutie despre viteza; un megane si o skoda smile.gif) funny rau, daca erau variantele sport nu as fi comentat dar cand vine vorba de doua masini de oras nu m-am putut abtine

This post has been edited by krusher: 10 Aug 2007, 15:32


--------------------
Renault Kadjar 2016 / Full Zen 1.6dci 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 10 Aug 2007, 17:10
Post #73


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Alex>>fiecare isi iubeste masina si crede ca este cea mai tare.. eu il inteleg pe om...este subiectiv...pacat ca nu este realist.. wink.gif iar offtopic... tongue.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 10 Aug 2007, 17:20
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




Dupa cum se vede din semnatura, am un dci de 85 de care sunt foarte multumit (8000 km). Nu neg ca ca daca era disponibil cel de 105/6 trepte la momentul respectiv eram in mare dilema. Regret enorm ca nu am cerut si ESP dar stateam inca o luna dupa masina. Consider ca un 85 este suficient pentru drumurile scurte si o data pe an in concediu tinand cont ca tin la costuri/consum. Am vazut ca 85-ul are inca putere si trage bine la viteze de peste 130, dar deaja se simte nevoia celei de a 6 treapta si ceva caluti in plus. 105, eu l-as recomanda celor care doresc putere si celor care au drumuri lungi de facut la noi in tara cu viteze de peste 110-120.


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 10 Aug 2007, 23:01
Post #75


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(angus @ 10 Aug 2007, 00:01)
dupa ce vad in semnatura ai un 130CP dci , pe care pot sa-ti demontrez cand vrei tu ca -l fac cu Skodita mea actuala  de numai 90 CP (care nu e mapata la 125CP cu chip) ...e posibil si cu noul Megane de numai 85CP
Se poate si argumenta afirmatia, dl angus? Mi-e ok si un mesaj privat, poate stiti ceva ce eu nu stiu
QUOTE(angus @ 10 Aug 2007, 00:01)
ah ...si fii atent ...Megane-ul ala de 105 CP nu se mai poate mapa
Dar afirmatia asta o puteti argumenta?


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
msn2
post 12 Aug 2007, 19:37
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 8 November 06




off: baieti bagati cam mult in seama niste afirmatii fara sens.

on: diferenta de bani e destul de mica intre cele doua versiuni si la drum lung treapta a 6-a e f utila mai ales pt reducerea zgomotului(la mine asta e mai important decat 0.2-4 l in minus), in caz ca se merge linistit. Daca preferi sa mai dai in ea 105 cp sunt mai mult decat utili.

eu personal am ales un motor de 101cp in loc de 90.


--------------------
SKODA/RENAULT OCTAVIA/MEGANE2.1 1.9TDI/1.6 16V - xx xx xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicanu
post 13 Aug 2007, 09:03
Post #77


Membru Rasturnat


Group: Members
Posts: 151
Joined: 10 July 07




Daca mai citesti multe pareri pe aici cred ca apare megane 3 pana te decizi ce motor sa iei radmasa.gif si tot nu o sa stii care ti s-ar potrivi mai bine.Asa ca mai bine dai cu banu ca tot aia e.unii zic 105 altii 85 inseamna ca sunt bune amandoua asa ca orice decizie iei e bine.Daca zicea lumea sa nu iei unu dintre ele ca are ceva nasol mai ziceam da cand se zice ie-l pe ala ca e bun sau pe celalalt ca e mai rapid e numai de bine asa ca bafta


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Privilege - B-67-KKD
Megane Sedane 1,5DCI 105cp euro 4 Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Aug 2007, 09:42
Post #78


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




gicanu : Eu zic ca e foarte simplu, motorul de 105 are 6 trepte si la viteze de peste 80 va trage sesizabil mai bine decat cel de 85. Merita asta diferenta de 800 euro ? Fiecare stie daca da sau nu, dupa nevoi, gusturi si buzunar...

This post has been edited by A l e x: 13 Aug 2007, 09:43


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xymzar
post 13 Aug 2007, 09:50
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 3 April 04
From: Bucuresti




Angus, de ce crezi ca ESP-ul de la BMW, care de fapt se numeste DSC - Dynamic Stability Control (DSC, inc. ABS, CBC and Traction Mode DTC) nu poate sa dea rateuri.

Pana la urma tot ce tine de mecanica, electronica se poate strica indiferent de cum se numeste masina.

Cand am luat masina primul lucru a fost sa intreb daca este pe stoc una cu ESP.
Este suficient sa ai nevoie de el o fractiune de secunda o singura data in viata si tot merita diferenta de bani.

Acum nu stiu, poate tu esti un sofer foarte bun si reusesti sa suplinesti ESP-ul.
Eu prefer sa stiu ca este acolo, dar asta nu inseamna ca ma bazez exclusiv pe el, conduc la fel de atent ca si atunci cand eram cu Dacia 1300 din 1978.



--------------------
Renault Megane II Estate 2006 / 1.5 dci-74KW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Aug 2007, 09:59
Post #80


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




xymzar, romanul nu are nevoie de ABS sau ESP, doar franeaza/vireaza bine el... Restul e marketing.. rolleyes.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 13 Aug 2007, 11:02
Post #81


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Sper că ai glumit... biggrin.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Aug 2007, 11:16
Post #82


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Sper ca intelegi tonul postului dupa formulare si emoticon. wink.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristiV
post 14 Aug 2007, 16:17
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 26 November 02
From: Bucuresti




m-am decis si eu intr-un final la un megane sedan manager 1.5 105cp(ma hotaram eu si mai repede dar abia acum au venit fondurile tongue.gif ). din cate am inteles promotia la manager e pana la sfarsitul lunii. ce dealer imi recomandati ? marile reduceri de la serus sunt valabile si la ceilalti dealeri?


--------------------
RENAULT Laguna III GT 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaiyak
post 14 Aug 2007, 16:23
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 31 January 07




cauta un dealer ce are masina pe stoc ca preturile nu difera asa de mult deorece in general sunt impuse de renault romania

14 Aug 2007, 16:23:
cauta un dealer ce are masina pe stoc ca preturile nu difera asa de mult deorece in general sunt impuse de renault romania

This post has been edited by mihaiyak: 14 Aug 2007, 16:23


--------------------
renault laguna 2.2 confort dinamique 1.9 dci 120 cp , 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicanu
post 14 Aug 2007, 17:22
Post #85


Membru Rasturnat


Group: Members
Posts: 151
Joined: 10 July 07




Eu iti recomand meridian vest si pe consilierul COsmin Popa daca te uiti mai sus am postat un mail primit de la el cu toate meganurile privilege de 1,5 cp.se misca foarte repede meridianu au multe masini pe stoc si dupa ce platesti banii la banca vii cu copia acolo si se ocupa consilierul de tot asa ca in mai putin de 24 de ore pleci cu masina de acolo.am fost si la serus si la ipso da nu prea au masini pe stoc, te pacalesc ca vine masina in 2-3 sapt si stai 2-3 luni(daca ai ghinion).AAA si sa nu uiti cand te duci la ei sa ii intrebi si ce iti ofera gratis ca eu nu stiam dar unii pe aci au mai luat o revizie si alarma .uite asta e numarul lui de telefon il poti suna si sa ii zici sa iti trimita un mail cu toate manager-urile din stoc de 1,5.da eu stiam ca au decat expresion si privilege pt motoru de 1,5....

Cosmin POPA
0751.098.628

This post has been edited by gicanu: 14 Aug 2007, 17:25


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Privilege - B-67-KKD
Megane Sedane 1,5DCI 105cp euro 4 Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angus
post 14 Aug 2007, 19:36
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 7 August 07




QUOTE(gicanu @ 14 Aug 2007, 17:22)
Eu iti recomand meridian vest si pe consilierul COsmin Popa daca te uiti mai sus am postat un mail primit de la el cu toate meganurile privilege de 1,5 cp.se misca foarte repede meridianu au multe masini pe stoc si dupa ce platesti banii la banca vii cu copia acolo si se ocupa consilierul de tot asa ca in mai putin de 24 de ore pleci cu masina de acolo.am fost si la serus si la ipso da nu prea au masini pe stoc, te pacalesc ca vine masina in 2-3 sapt si stai 2-3 luni(daca ai ghinion).AAA si sa nu uiti cand te duci la ei sa ii intrebi si ce iti ofera gratis ca eu nu stiam dar unii pe aci au mai luat o revizie si alarma    .uite asta e numarul lui de telefon il poti suna si sa ii zici sa iti trimita un mail cu toate manager-urile din stoc de 1,5.da eu stiam ca au decat expresion si privilege pt motoru de 1,5....

Cosmin POPA
0751.098.628
*



eu am cumparat prin Meridian Sud ( in Berceni ) desi aia sunt cu Dacia si pot sa-ti zic ca sunt super OK ....

bafta multa

mie trebuie sa-mi soseasca masina pt sotia mea maine sau poimaine

14 Aug 2007, 19:38:
foarte prompti si pana acum excelenti la capitolul comunicare ....

This post has been edited by angus: 14 Aug 2007, 19:38


--------------------
Skoda Octavia 2003
[FONT=Arial][SIZE=1]Skoda Octavia Classic (Tour) 1.9 TDI , Renault Megane Sedan Prima 1.5DCI 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kodrix
post 14 Aug 2007, 22:25
Post #87


Membru tanar


Group: Members
Posts: 220
Joined: 20 July 05




Pana la urma m-am hotartat pt. un manager de 105 CP cu jante tuxedo, mp3, si vopsea metalizata argintie.

QUOTE
din cate am inteles promotia la manager e pana la sfarsitul lunii.

Cum adica? Eu vroiam sa dau comanda pe data de 5.09.2007 dupa ce ma intorc din concediu si vand loganul. Daca stie cineva mai sigur rog sa-mi raspunda.

This post has been edited by kodrix: 14 Aug 2007, 22:26


--------------------
- - -
Skoda Fabia 1.2TSI 2010
Logan 1.4MPI Laureate 2005 de la 0 km la peste 180.000 km

Logan 1.4MPI 2009 E0
Logan 1.4MPI 2009 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PalCo
post 15 Aug 2007, 01:25
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 August 07
From: RO - EU




Bine v-am gasit! Este prima mea intrare.
Citesc de cateva saptamani forum.reno.ro pentru ca oferta RRO pur si simplu mi-a deviat atentia de la japoneze (detin una). Si cred ca am slabit vreo 5 kile, stand noptile alaturi de voi.
In sfarsit.
Pentru tine, KODRIX, am intrat. Abia la ultimul tau post am observat de unde esti. Tot din Botosani sunt si eu. Si iti sustin PE DEPLIN ultima ta decizie (alegere), pentru ca si eu am ales, de mult, cei 105 cp. Ramane sa ma descurc de bani.
Din multitudinea de probleme citite, am ajuns sa iubesc Meganul. Acum nici nu ma mai ating parerile/propunerile contra ale prietenilor mei. Cu bune si rele, aceasta optiune este una deosebita. Si am incredere (oarba) in ea.
Si observ ca asta se propaga usor in mase, pentru ca in oras Meganurile se inmultesc uimitor. Aici, unde masina nemteasca e de ceva vreme masina nationala.
Bafta in achizitie !!! Ne vedem pe straße (rue) si poate la o intalnire locala de Meganomani.

Vive le 15dci105 !!!


--------------------
Toyota Avensis 2005
Avensis 2.2 D-4D 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristiV
post 15 Aug 2007, 11:10
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 26 November 02
From: Bucuresti




raspunsul celor de la serus

Buna ziua,
Promotia la seria limitata Sedan Manager este valabila pana la
sfarsitul lunii august.
Cu stima
Iulian RADU
Consilier Comercial


This post has been edited by cristiV: 15 Aug 2007, 11:11


--------------------
RENAULT Laguna III GT 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicanu
post 15 Aug 2007, 14:40
Post #90


Membru Rasturnat


Group: Members
Posts: 151
Joined: 10 July 07




Reducerile sunt valabile la toti concesionarii Renaut.Daca vrei sa iei masina peste o luna du-te la serus daca vrei sa iei masina mai repede Meridian.Se ocupa de acte de tot doar sa le citesti si sa le semnezi cand te duci acolo.


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Privilege - B-67-KKD
Megane Sedane 1,5DCI 105cp euro 4 Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 08:06
Dacia