Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Promotie set filtre 1.5 dci, info

Ma3x
post 26 Nov 2010, 22:40
Post #1


-


Group: Members
Posts: 488
Joined: 25 April 10
From: B




Hello,

Aseara am vazut in Cora Lujerului , promotie cu ocazia lansarii a nustiu ce filtru ...

set filtre : polen, aer si ulei la pretul de 59 ron cu tva , numai ca pe cutie scrie recpmandat logan 1.5 dci wacko.gif , Ce ziceti de pret si nu ma intrebati de marca lor ca nu stiu huh.gif .


--------------------
- - - - -
ex. Renault Symbol 1.5DCI 60kw 2007
ex. Megane sedan 2.2 1.5DCI 63kw 2007
ex. Renault Symbol 1.5DCI 47kw 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 26 Nov 2010, 23:10
Post #2


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Cel mai probabil sunt cele de romcarbon ... s-a mai discutat putin despre ele smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel4ro
post 26 Nov 2010, 23:43
Post #3


forumist anti


Group: Members
Posts: 1.166
Joined: 16 September 07
From: B U Z Ă U city




de bine sau de rau?

daca-i pretul mare , ca de ce-i prea scump, daca-i ieftin, poate-i stift...

a avut cineva probleme cu filtre de romcarbon?


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 SEDANiel4ro Privilege, 1.5 DCI , 82 CP - Numar DREPTUNGHIULAR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 27 Nov 2010, 00:19
Post #4


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




romcarbon e. ..cu exceptia filtrului de polen, eu nu as pune alt filtru romcarbon pe dci-ul meu


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ma3x
post 27 Nov 2010, 13:26
Post #5


-


Group: Members
Posts: 488
Joined: 25 April 10
From: B




deci sa o las balta smile.gif, dar ca offtopic am 49k hm ( 10 mii de la ultima revizie );
sa las revizia dupa iarna sau sa o fac acum , de mers nu prea o sam ai merg decat aprox 1.5 mii km iarna asta, ce ziceti ?


--------------------
- - - - -
ex. Renault Symbol 1.5DCI 60kw 2007
ex. Megane sedan 2.2 1.5DCI 63kw 2007
ex. Renault Symbol 1.5DCI 47kw 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel4ro
post 27 Nov 2010, 17:55
Post #6


forumist anti


Group: Members
Posts: 1.166
Joined: 16 September 07
From: B U Z Ă U city




@crisolro

explica si de ce


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 SEDANiel4ro Privilege, 1.5 DCI , 82 CP - Numar DREPTUNGHIULAR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 27 Nov 2010, 20:07
Post #7


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




pt. ca arata "penal" ... si la cum arata si cat costa ma indoiesc ca elementele filtrante sunt de calitate ... sau presupunand ca sunt totusi ok, ma indoiesc ca poti sa te bazezi pe ele 10k km (un interval mediu rezonabil pt. revizii)
filtrul de polen este si el dubios dar aici se mai poate face rabat fara implicatii majore, chiar si pt. sanatatea pasagerilor smile.gif
satisfacut daniel? ... daca ar fi asa bune, s-ar umple de bani service-urile folosindu-le avand loc de adaooooos smile.gif
imi pare rau sa va dezamagesc luand in serios reviziile si alte activitati de service in detrimentul reviziilor si al schimburilor de placute in spatele blocului
cand Reno sau service-ul Reno va recomanda Romcarbon (vedea-l-as macar pe Logan), voi fi primul care voi cumpara asa ceva
deocamdata, nu le fac reclama negativa ci doar imi exprim neincrederea in ele - "sunt prea sarac ca sa port lucruri ieftine"

@ma3x - pt. 1500 km ai putea sta linistit cu revizia; totusi, daca tii la masina, fa-i revizia si mergi pe un ulei 5w - eu unul asa as face si asta recomand

This post has been edited by crisolro: 27 Nov 2010, 20:18


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel4ro
post 27 Nov 2010, 21:43
Post #8


forumist anti


Group: Members
Posts: 1.166
Joined: 16 September 07
From: B U Z Ă U city




QUOTE(crisolro @ 27 Nov 2010, 21:07)

cand Reno sau service-ul Reno va recomanda Romcarbon (vedea-l-as macar pe Logan), voi fi primul care voi cumpara asa ceva

*


radmasa.gif pe bune, asta-i cel mai tare argument

sunt curios cand reno va recomanda alte piese decat cele de origine, de jdemii mai scumpe.

am cunostinte care lucreaza la filtre si stiu ca-s facute cu hartie de filtru made in Germania. acum, daca ambalajul este mai slab calitativ, pentru ca produsul final sa aiba un pret mai scazut pe piata, este alegerea ta sa iti iei filtre pe care scrie Puma sau Nike biggrin.gif

am fost interesat de acele filtre sa pun pe Logan si mi s-a spus ca produsul este bun, nu are reclamatii din piata. cunosc muncitori din firma care-si pun pe masini, deci daca nu ar fi calitative nu cred ca si-ar risca bunul propriu. pana la urma este alegerea fiecaruia.

revenind ontopic, nu stiu daca filtrul de ulei Romcarbon se potriveste si la Clio, din moment ce pe el scrie ca-i pentru Logan.


--------------------
Renault Megane 2.1 2004 SEDANiel4ro Privilege, 1.5 DCI , 82 CP - Numar DREPTUNGHIULAR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ma3x
post 28 Nov 2010, 12:48
Post #9


-


Group: Members
Posts: 488
Joined: 25 April 10
From: B




smile.gif tnx , argumentele nu sunt destul de convingatoare la nici unul din voi, dar ...

avand in vedere ca habar nu am daca-s bune sau cel putin acceptabile nu le iau din simplul motiv ca la un pret nu prea mare le iau pe celelalte deja recomandate si de renume .

@crisolro , tocmai ce ma uitam pe niste facturi de la service-ul reno mai vechi, cum ti se pare inlocuire filtru aer 65 ron, ca pret ? Sa nu te oblige nimeni sa mergi la ei, tu te-ai duce sa dai bani ,,in vant" ?

Si cam gata cu topicul smile.gif ca e destul de simpla concluzia, fiecare face dupa buget si dupa cat tine la masina. Sarbatori fericite !? sau e prea devreme rolleyes.gif


--------------------
- - - - -
ex. Renault Symbol 1.5DCI 60kw 2007
ex. Megane sedan 2.2 1.5DCI 63kw 2007
ex. Renault Symbol 1.5DCI 47kw 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gegeg
post 3 Jan 2011, 15:50
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 1 March 10
From: Bucuresti




Salutare sunt bune a montat un coleg pe un clio 1.4 si cica e foarte multumit de investitie, cica sunt de Buzau


--------------------
Renault MEGANE 1.5dci 2004 - B 27 NDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burtosu
post 5 Jan 2011, 13:45
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 3 April 08




Filtrele romcarbon sunt f bune,nu va mai luati dupa toti neica nimeni care au auzit ei pe la nu stiu ce colt ca nu sunt bune,au hartie de inalta calitate din germania,lucreaza ptr audi,mercedes,bmw si ford,acum au intrat si in programul Motrio al celor de la renault,atat ptr logan cat si ptr renault.La filtrul de habitaclu ptr logan la testele de laborator au iesit cu mult mai bine decat originalul veleo,singurul incovenient este carcasa care este prea rigida(asa le vine).Lucreaza si inzestreaza tehnica militara si armata noastra cu diferite filtre,cat si unele tari din nato.Patronii sunt un concern din Taiwan.Nu lucrez la romcarbon si nici nu intentionez sa le fac reclama ca nu am nimic de castigat de pe urma lor, dar am ceva tangente cu ei(controale de calitate pe care le fac) si vb. in cunostinta de cauza,nu din auzite.La masina mea Logan,folosesc la absolut toate reviziile toate filtrele romcarbon(cumparate din comert nu primite ca nu mai merge cu furatu')tocmai ptr ca stiu ce se face acolo.Asa mi-a zis si mie un mecanic dacia la prima revizie ca nu-s bune,iar cand l-am pus sa argumenteze tehnic a tacut din gura.Bafta si numai bine.
P.S. pana la urma fiecare isi ia ceea ce crede de cuviinta


--------------------
dacia logan logan 2008/kiss fm,1.6 - BZ-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oves
post 4 Mar 2011, 18:38
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 969
Joined: 10 February 09




Si eu am scos de la o dacie un filtru de aer romcarbon sa-l schimb si mi sa parut destul de inchegat ba chiar as indraznii sa zic ca la o prima vedere arata mai bine ca multe filtre de pe piata


--------------------
renault megane 3 ST 2009 1.9dci 130 cp - BH xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 21:25
Dacia