Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 9 10 11 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

ABU DHABI GP, Detalii despre circuit

bucatzel
post 17 Dec 2021, 12:35
Post #301


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Ov @ 17 Dec 2021, 10:33)
iar omiti acelasi lucru important: si max si perez aveau doar de castigat daca "depasirea" se termina in parapeti cu ambele masini facute praf, cand stii asta iti permiti nitel mai mult
*



Actually, daca in ultima tura, daca max il palea sau daca il depasea, era acelasi lucru pentru hamilton. In momentul ala, cel fara mare lucru de pierdut nu mai era max, ci el, asa ca putea sa se apere oricat de agresiv vroia. Inclusiv probabil sa miste stanga-dreapta mai mult decat e voie.

Sa fim seriosi, pana si comentatorii de la digi comentau inca de la mijlocul cursei ca un safety car ii poate da strategia curenta peste cap lui lewis. Si aia de la digi n-au calculatoare dedicate simulariilor de scenarii de cursa in timp real, cum au deja cam toate echipele. Mai putin aia de la Haas, aia doar pun la pariuri in care tura mai face rusu' o prostie tongue.gif .

L.E. Eu nici in momentul asta nu inteleg de ce l-au oprit sa schimbe niste cauciucuri medii cu care mergea mai repede decat max pe soft-uri, medii care mai aveau inca vreo 10 ture de viata in ele. N-ar fi putut face Redbull nici schema Perez, si n-ar fi avut niste hard-uri obosite in caz ca se intampla vreo surpriza pe drum. ... cum s-a intamplat. Asa ca daca prim-strategu' mergedes vrea sa arate cu degetu', poate sa-l indrepte si spre el insusi.

This post has been edited by bucatzel: 17 Dec 2021, 12:46


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 17 Dec 2021, 14:03
Post #302


Membru


Group: Members
Posts: 4.435
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Au facut asta pentru ca au vrut sa fie pe aceeasi strategie cu Verstappen. Le-a fost mai teama de overcut/undercut decat de un eventual SC care il pune pe Verstappen pe cauciucuri mult mai bune ca Hamilton.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 17 Dec 2021, 15:09
Post #303


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Cum pana mea sa faci un undercut, cand esti mai incet decat ala din fata?

Adica, daca ar fi pus cauciucuri mai bune decat ce avea ala din fata, poate. Dar ei au trecut de la soft la hard, erau si mai inceti per tura. Hamilton nu nu avea decat de castigat, de aia nu pot intelege neam optiunea.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Dec 2021, 15:28
Post #304


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Pai nu cred ca s-au gandit ca Max pe harduri va performa slab. Probabil s-au gandit ca Max pe harduri noi se va apropia de Lewis pe medium-uri uzate, astfel ca daca mai intarziau pit stop-ul lui Lewis cu cateva tururi.....puteau sa riste sa iasa in spatele lui Max.

This post has been edited by vallixx: 17 Dec 2021, 15:39


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 17 Dec 2021, 15:53
Post #305


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Pai aia zic, Max pierdea timp pe soft-uri, care in stare buna ar trebui sa fie mult mai aderente decat hard-urile. Medium-urile lui lewis nu erau inca terminate, erau in fereastra de uzura normala, ar fi trebuit sa fie mai bune decat hard-urile lui max, fie ele si noi.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 17 Dec 2021, 16:29
Post #306


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(mircea_aq @ 17 Dec 2021, 10:58)
Nu inteleg ce v-a impresionat la un pilot care merge de-a latul pistei stiind ca cel din spate trebuie sa-si asume zero riscuri ca sa treaca de el.

Pe pista sezonul asta, mexicanul a fost slab, intr-adevar obedient fata de conducerea RBR, ceea ce i-a si asigurat un volan pentru sezonul urmator, dar slab ca performante.

As zice ca mai degraba Ham n-a stiut cand sa depaseasca, a pierdut din vedere ca 'geaba prinzi interiorul unei curbe cand esti in paralel cu masina celuilalt, daca urmeaza un exterior.
"Pilot slab"? rolleyes.gif
Fara masina, Ham ar fi in pluton.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 20 Dec 2021, 10:12
Post #307


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Eu zic ca nu-i un pilot slab, insa nu cred ca are foarte mare experienta in dueluri roata la roata. N-a avut nevoie, a avut in ultimii ani o masina superioara care l-a ajutat foarte mult.....prindea un DRS, plus masina mai buna .....deci depasea realtiv usor.

Mai punem aici si faptul ca uzual cei depasiti nu prea luptau pentru ca stiau ca o fac degeaba,....asa ca acum cand da de piloti bataiosi si cu masini apropiate dpdv performante.....incepe sa "dea de greu".

Pozitia in campionat deasemenea era un dezavantaj, pentru ca nu e prea la indemana sa te agati cu Perez si sa risti un "racing incident" si sa iesi din cursa, in momentul in care te lupti la titlu, indiferent ca esti de pe locul 1 sau 2.

Deci situatiile cu care nu prea s-a mai ntalnit pana acum, plus prudenta......il fac sa se impuna un pic mai greu in duelurile de anul asta, insa pilot slab nu cred ca este.

Desi unii analisti mult mai priceputi decat mine critica si faptul ca la momentele in care Max l-a depasit....in multe dintre ele a lasat loc, nu s-a "inchis" suficient de bine......si asta pare, din nou, sa fie o situatie in care e o lipsa de experienta.....nu a avut nevoie sa se inchida, nu prea a fost atacat in trecut.

This post has been edited by vallixx: 20 Dec 2021, 10:14


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 20 Dec 2021, 11:27
Post #308


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.884
Joined: 13 October 06




Sa nu confundam nu a inchis cu nu a lasat spatiu, ceea ce de obicei face Max cand e depasit. Numai la el si la Magnussen am mai vazut asa ceva.

Mai e si situatia de fapt, cand esti de 7 ori campion, nu te mai pretezi la gainarii din astea, chiar daca pierzi.

Nici Schumacher nu a mai incercat sa-i scoata de pe pista pe Kimi sau Alonso, desi el avea antecedente in acest sens cu Hill si Villeneuve de la inceputul carierei.



--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 20 Dec 2021, 11:42
Post #309


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Asa este dar uita-te la prima depasire a lui Max la Abu Dhabi, dupa ce a plecat prost. Aia unde Lewis trebuia sa cedeze pozitia.....

Uita-te cat loc lasa Lewis pe interior, parca e o invitatie la un dive......acolo s-a aparat prost. Max a depasit corect. Ca alteori se apara incorect, da, e adevarat si asta. Dar aici a fost corect si s-a bazat pe faptul ca Lewis nu a inchis deloc bine interiorul.

This post has been edited by vallixx: 20 Dec 2021, 11:43


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 20 Dec 2021, 14:33
Post #310


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(vallixx @ 20 Dec 2021, 10:12)
Eu zic ca nu-i un pilot slab, insa nu cred ca are foarte mare experienta in dueluri roata la roata. N-a avut nevoie, a avut in ultimii ani o masina superioara care l-a ajutat foarte mult.....
*


Ma refeream la Perez ca nu-i slab.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Nov 2022, 09:34
Post #311


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Gata si cu Abu Dhabi, gata si cu campionatul, gata si cu sezonul 2022.
Ne despartim de Vettel, Ricci, Schumi Jr. si bineinteles the GOATifi. radmasa.gif

Ferrari fac ce stiu mai bine, adica nimic. Merg pe noroc ca si pana acum, lasandu-l pe Leclerc aproape sitting duck. De data asta au avut noroc, dar inca un tur sau doua si era pe locul 3 in loc de 2. Nu muta deloc la strategie, daca nu scapa de cativa oameni, in frunte cu Binnochio tongue.gif, la anul nu-i vad bine.

Mai ales pentru ca pe Mercedes nu-i vad sa faca aceeasi greseala de 2 ori. Ei cred ca vor fi concurentii principali ai RB de la anul.

Dintre fruntasi, Max a dominat tot sezonul, Perez inconstant dupa parerea mea, Sainz neconvingator, Leclerc bun dar nu de nivelul liui Max, Russell bun.

Sezonul urmator va fi interesant. Sunt curios ce va face Gasly la Alpine si "marea vedeta" Piastri la Mc. Laren. Alonso s-a dus dupa bani dar nu cred ca va face mare performanta cu Aston. Rookie-ul DeVries mi-a placut, si la el o sa fiu atent.

This post has been edited by vallixx: 21 Nov 2022, 09:36


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 10:04
Post #312


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Singurul lucru din ziua de ieri ce-mi ramane pe creier e comentariul lui Vettel, in care ii intreba pe aia din echipa cum de s-a putut alege o strategie atat de nefericita... Amu', el e neamt, nu stie cum functioneaza lumea reala, nu se facea sa-l bata si in momentul retragerii pe Stroll ala micu'. Da' las' ca vine Alonso, si ala nu stie sa taca .


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Nov 2022, 10:50
Post #313


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Daaa, o sa fie deliciu cu Alonso si Stroll colegi la Aston. Desi....daca stam sa ne gandim, la cursa din State a fost o coliziune Alonso-Stroll. Si desi vina a fost a lui Stroll, Alonso a fost suspect de retinut in declaratii, pai daca era Lewis il facea albie de porci. icon_mrgreen.gif

This post has been edited by vallixx: 21 Nov 2022, 10:51


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 21 Nov 2022, 12:14
Post #314


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(bucatzel @ 21 Nov 2022, 10:04)
Singurul lucru din ziua de ieri ce-mi ramane pe creier e comentariul lui Vettel

MIe mi-a atras atentia si panseul dinspre final al lui Max, "tell Checo tyres are ok, he can push hard" - sau ceva de genul asta. Pai fmm, daca Checo tragea tare la start ca era pe partea stanga, iar primul viraj era la stanga, altfel se scria istoria locului 2 si a echipei.
In fine, e posibil ca startul sezonului urmator sa fie un "restart" pt. cei 2, in care ar trebui sa plece cu sanse egale cel putin in primele 2 curse. Echipa ar trebui sa conteze.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 12:18
Post #315


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(vallixx @ 21 Nov 2022, 10:50)
Alonso a fost suspect de retinut in declaratii
*


Am zis ca nu tace, nu ca-i bou. Sunt ferm convins ca daca zicea ce-i statea pe limba, se pregatea si el de vacanta...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 21 Nov 2022, 12:28
Post #316


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Care vacanta? Maine se urca in Aston.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Nov 2022, 12:31
Post #317


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(bucatzel @ 21 Nov 2022, 12:18)
Am zis ca nu tace, nu ca-i bou. Sunt ferm convins ca daca zicea ce-i statea pe limba, se pregatea si el de vacanta...
*


Pai daca are contractul semnat il doare la mandarina, ce vacanta?


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 13:01
Post #318


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Daaaa, fix.... Riciardo n-avea contract pana in 2023? A ajutat ala la ceva cand a vrut sefu' la babaroaste alt chilot?

This post has been edited by bucatzel: 21 Nov 2022, 13:01


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Nov 2022, 13:08
Post #319


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Pai a contat, pentru ca McLaren a trebuit sa marce banu'....

Crezi ca lui Alonso nu i-ar conveni banu' pe 2-3 ani de la Aston si sa stea sa frece manganu'?

Dar probabil n-a vrut sa-si faca atmosfera nasoala in echipa chiar de la inceput icon_mrgreen.gif , nu de dat afara cred ca i-a fost frica.

This post has been edited by vallixx: 21 Nov 2022, 13:13


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 21 Nov 2022, 13:28
Post #320


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.884
Joined: 13 October 06




QUOTE(maho @ 21 Nov 2022, 12:14)
... daca Checo tragea tare la start ca era pe partea stanga, iar primul viraj era la stanga, altfel se scria istoria locului 2 si a echipei.
In fine, e posibil ca startul sezonului urmator sa fie un "restart" pt. cei 2, in care ar trebui sa plece cu sanse egale cel putin in primele 2 curse. Echipa ar trebui sa conteze.
*



Daca tragea tare si risca un incident, cel afectat era tot el, Verstappen era CM indiferent de rezultat. Titlul la echipe era de asemenea deja adjudecat.

Nu inteleg necazul, Leclerc e mai bun pilot ca Checo, a meritat sa termine in fata lui.
Tu crezi ca daca Perez era primul dupa primul viraj ar fi castigat cursa ?
Nu, Max l-ar fi depasit in 1-2 tururi si si-ar fi vazut de drum.



--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 21 Nov 2022, 15:05
Post #321


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(mircea_aq @ 21 Nov 2022, 13:28)
Daca tragea tare si risca un incident, cel afectat era tot el

Nu inteleg necazul, Leclerc e mai bun pilot ca Checo, a meritat sa termine in fata lui.
Tu crezi ca daca Perez era primul dupa primul viraj ar fi castigat cursa ?
Nu, Max l-ar fi depasit in 1-2 tururi si si-ar fi vazut de drum.
*


Ce inseamna "risca un incident" in primul viraj? Doar doua variante (si niciuna nu s-ar fi intamplat, fiind o echipa mai cu pretentii decat alea mici, unde si-o mai dau la gioale intre ei): sa-l scoata pe Max in afara prin exterior, sau sa intre Max peste el in interiorul curbei. Pica amandoua, zic eu (ca nu era vorba de Ham pe acolo).
Da, probabil ca Max l-ar fi depasit dupa urmatoarele tururi, dar atat. In timpul ala i-ar fi tinut spatele, ca nu-i cadeau oole. Locul 2 ramanea.
Leclerc mai bun decat Checo? Nu stiu, am dubii (ultima cursa de anul trecut nu se uita). Mai interesant mi se pare Russel, dar nu-s pilot sa zic care-i mai bun.

This post has been edited by maho: 21 Nov 2022, 15:06


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 15:15
Post #322


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




2021 - Abu Dhabi
QUOTE
Checo is a legend


2022 - Abu Dhabi
QUOTE
...of course you can possibly block. But I mean, is that fair racing? I think it’s not the nicest way going out of the season like that.





--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 21 Nov 2022, 15:41
Post #323


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




sad.gif
Nu te-ar enerva o chestie de-asta? Mai ales spusa de coechipier...
Nu stiu ce se va intampla anu' viitor, dar stiu sigur ca macar la inceput (am considerat asta primele 2 curse, sa se separe apele) as face pe dracu-n 4 sa incerc sa nu mai fiu nr. 2. Ipoteza e ca se pleaca de la masini identice.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 16:01
Post #324


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Stai un pic, toata lumea isi aduce aminte din 2021 de decizia lui Massi, dar inainte de asta, i-a sters Perez vreo 10 secunde de avantaj lui Hamilton. Daca nu era asta, probabil schimba si ala sub SC, si isi lua al 8-lea campionat. Atunci a fost ok sa blocheze coechipierul pentru el.
Adica, pana mea, si eu consideram de asteptat o asemenea abordare.

Da' totusi, acum sa zici de aceeasi manevra ca nu e ok... de mare rahat. Pana mea, daca zicea ca vrea sa stabileasca recordul cu 15 victorii in un sezon, jur ca-l credeam.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Nov 2022, 16:08
Post #325


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Daca nu-i lua Perez lui Hamilton cele 8-10 seunde, il bagau la schimb in mod sigur. Si cu softuri si pe Mercedes.....vara nu-i ca iarna. Asa....softuri noi fata de harduri de 44 de ture....

QUOTE(maho @ 21 Nov 2022, 15:05)
Leclerc mai bun decat Checo?
*


Fara discutie. Niciunul nu e de nivelul lui Max, dar intre ei doi....Leclerc mi se pare mai bun.

This post has been edited by vallixx: 21 Nov 2022, 16:12


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Nov 2022, 16:33
Post #326


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Perez e al naibii de bun la strategii unde trebuie sa ai grija de consum. Leclerc stie sa se planga extrem de credibil tongue.gif "Pliiz, sinc about zeee champion's hip"

Sincer, atat de putina valoare mai are locul 2, cand Max a devenit campion cu cateva etape inainte de final...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 22 Nov 2022, 15:52
Post #327


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Si totusi a fost interesant duelul Leclerc-Perez, Alpine-McLaren.....etc, dar in mare da, WDC-ul se stia, WCC-ul la fel.....dar te mai uiti si pentru placerea cursei.

This post has been edited by vallixx: 22 Nov 2022, 15:53


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 23 Nov 2022, 20:54
Post #328


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.884
Joined: 13 October 06




Efectul Ricciardo sau cum a revenit papa Perez la sentimente mai bune fata de Max.
Iata ca in loc sa-l urecheze pe Max si sa-i puna in discutie caracterul, discursul s-a nuantat si acum Checo trebuie sa munceasca ca sa poata face pasul de pe locul trei catre locul doi. Ei ? Asa mai discutam.

https://www.planetf1.com/news/sergio-perez-...ull-papa-perez/


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 24 Nov 2022, 12:16
Post #329


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nu stiu ce sa spun. Nu cred ca Ricci a fost adus ca sperietoare pentru Perez, eu il vad pe Perez superior lui Ricci.

Adica daca sa zicem ca RB ar renunta la Perez in favoarea lui Ricci, echipa nu cred ca ar obtine nici macar rezultatele obtinute cu Perez, daramite mai bune. Ca sa punctezi la WCC iti ca trebuie ca ambii piloti sa vina cu rezultate, ori aici cred ca Perez e ceva mai capabil, cred ca poate ajuta mai mult echipa....ori cei care iau decizii la RB, probabil Marko, stie asta.

Cred mai degraba ca s-a vazut o oportunitate, sa iei un pilot experimantat, pe care il si stii....si mai ales sa-l iei ieftin .....ca nu era bataie pe el, de ce nu?

This post has been edited by vallixx: 24 Nov 2022, 12:18


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 9 10 11
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 10:48
Dacia