Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Teapa Euroins, Povestea unei victime a sistemului EuroIns –abuzuri

ofelica
post 17 Sep 2012, 17:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




Asa cum este viata, apar in decursul ei evenimente neprevazute, care ne fac mai puternici sau mai neputinciosi, mai optimisti sau mai deprimati, mai fericiti sau mai tristi, mai curajosi sau mai lasi, mai responsabili sau mai indiferenti, mai respectosi sau mai infatuati, mai activi sau mai inerti, mai apreciati sau mai umiliti. Despre aceste lucruri vreau sa va vorbesc in continuare, de faptul ca desi aceste evenimente ne fac mai buni, nu am gasit un antidot pentru umilinta si dispretul celor care traiesc pe banii nostri. Consider ca ar trebui sa punem capat acestor nelegiuri prin a spune NU si de a lua atitudine.

Sa va spun ce mi s-a intamplat.
Dupa 17 ani de stat cu chirie prin Bucuresti, dupa ce am nascut mai intai primul copil si era sa mor la nastere, iar cel de-al doilea era sa moara el la nastere, dupa ce am mers numai la ocazie in provincie cu copii(180km) la parintii mei, dupa ce intr-o vacanta de vara am stat cu tata(fiind bolnav) si a murit in bratele mele, dupa ce copilul cel mare imi spunea cand a mers la scoala "mami de ce sunt atatea masini pe strada, si niciuna nu este a noastra", am reusit sa cumpar o masina la mana a doua din 2003 . Masina a fost la prima inmatriculare in Romania si era in conditii foarte bune, la reprezentanta mi-au spus ca decat bucsile tb schimbate. Am platit toate actele de inmatriculare (care nu sunt ieftine) si ne-am hotarat ca in lunile urmatoare cand imi revin cu banii sa fac un Casco.
M-am bucurat atat de mult de faptul ca imi puteam duce copii la scoala si cel mic la gradinita, masina mergea si se comporta destul de bine.

Eveniment
Dupa aproape o luna de bucurie, ies ca de obicei dimineata de pe strada mea plina de gropi catre intersectia cu strada cea mare si astept sa semnalizez la stanga, insa din dreapta un TIR vrea sa intre si el pe langa mine. Fiind un trafic aglomerat, cu greu ii da cineva voie tirului sa intre, acesta intra pana la urma, insa se incadreaza gresit si ma prinde cu rotile din spate...oamenii de la o terasa incep sa tipe ca manevra este facuta prost, insa soferul nu a auzit. Cand am auzit caroseria ca incepe sa plezneasca ma arunc de la volan pe partea din dreapta de frica si simt cum masina este tarata 1m in spate, dupa care se opreste tirul. Soferul speriat vine la mine, eu deja plangeam, spune ca ii pare rau ca nu m-a vazut, caci el nu stie drumul, este din alt oras si mergem la politie sa vedem ce se poate face.
Spre politie, desi eram inca in soc, dupa spusele soferului imi dau seama ca fara carnet este mort, caci el este platit in functie de curse si este tocmai din Constanta. Politistul ne intreaba daca exista conflict ca sa faca el expertiza, soferul a spus ca este vinovat, eu am recunoscut si ne-a spus sa ne facem amiabila. Desi sotul mi-a zis sa mergem la politie, am considerat ca nu am facut rau la nimeni in viata mea si nu este nici cazul acum, mai ales ca politistul ne-a recomandat amiabila. Masina a fost lovita in roata din stanga, aripa si portiera.
Intr-un colt al asigurarii statea scris mare: RCA EUROINS, era ca un semn mefistofelic care mi-a ramas in minte.

Dosar RCA Euroins
Ma duc la Euroins fac dosarul si ma anunta ca voi fi contactata. Sotul suna pentru constatare, dupa amanari si telefoane la niste numere la care nu raspunde nimeni, vine un baiat si ne face constatarea si ne zice: "Eu va trec ce vad aici, insa daca aveti amiabila, slabe sanse"
Initial nu am inteles, insa ma trezesc cu o hartie peste 3 saptamani ca refuza dosarul si isi rezerva dreptul sa faca investigatii in perioada legala de 3 luni. Intru in fibrilatie, sotul vorbeste cu soferul sa vina mai repede pt declaratie, caci el a facut doar pozele fiind mereu in cursa.
Dupa inca 2 saptamani primesc iarasi o hartie in care mi se pune ca dosarul este respins. Sotul disperat reuseste o audienta la director. Ne ducem acolo si ni se explica ca dinamica accidentului este ciudata, sotul intra putin in ei ii ameninta cu reclamatie, si atunci vine un "maestru in accidente" si zice ca accidentul este real daca sotia a tras de volan in dreapta. Directorul ne zice si el ca a fost singurul care a spus ca este accident, numai ca exista o comisie care stabileste pana la urma si nu el singur. Ne-a pus sa facem o cerere de reanalizare a dosarului cu toate detaliile pe care i le-am prezentam si in 2 saptamani primim acceptul.
Deoarece au fost numai povesti, sotul depune reclamatie la CSA, si atunci incepe chinul. Sotul isi ea concediu, cheama soferul cu tirul in cauza, si merge sa rezolve problema. Deoarece stiau de reclamatie, a venit acelasi mester in accidente, si a insistat pe ideea ca de ce am facut reclamatie. A refuzat sa faca o simulare cu tirul in parcare, a refuzat sa mai vina la fata locului sa vada intersectia, a refuzat sa mai vorbeasca cu martorii accidentului, insistand ca hotararea ii apartine CSA-ul.

Raspuns CSA
Primesc dupa o luna raspuns ca cei de la Euroins spun ca "avariile nu puteau fi facute in conditiile descrise si nu exista legatura de cauzalitate intre avariile celor doua vehicule", iar CSA se disculpa spunand ca numai prin proces se poate rezolva problema.
Concluzia: Euroins neaga existenta accidentului, fara sa tina cont de martori, declaratii si posibilitatea de a face reconstituirea.
Mai fac o reclamatie la CSA(la recomandarea lor), spunand ca sunt 2 martori, ca nu si-au terminat cercetarile si ca fac un abuz.
Primesc azi raspunsul de la CSA ca cei de la Euroins considera ca argumentele noi aduse "nu justifica producerea avariilor" si ca numai in instanta se pot aduce martori. Instanta inseamna bani si termen de ani de zile.

Apel catre toti clientii de asigurari (RCA si CASCO)
Am masina blocata de 3luni si ma chinui cu disperare sa gasesc pe cineva ca sa ma apere ca si pagubita de acest sistem facut de Euroins si pe care se pare ca si Csa il accepta. Am citit articole ca Euroins sunt pe locul 1 la reclamatii:
http://www.cotidianu...i-casco-191852/
http://www.zf.ro/com...ua-luni-8882460

Chiar nu putem pune noi capat acestor Abuzuri si Nedreptati facute de Euroins?

Deoarece am facut toate demersurile (fara proces), apelez la voi ca sa gasim o solutie de rezolvare a acestor reclamatii. M-am gandit ca puterea lor, suntem tot noi, adica cei care incheie asigurari Euroins. Poate ca este timpul sa refuzam ca si protest sa mai incheiem aceste polite marca Euroins, indiferent ca sunt ieftine sau nu.
Daca CSA sau alta institutie nu pot sa ii potoloseasca, poate ca o sa reusim noi printr-un efort colectiv, indiferent cat ar dura (1an, 2 ani...)
Eu zic ca este singura sansa sa ii desfiintam si sa fie un exemplu pentru toti asiguratorii din Romania care vor sa le calce pe urma, si celor care au ca tinta umilinta noastra.

Va multumesc!
O victima a Euroins

PS: Va raspund la orice intrebari si rog administratorii sa ia masuri fata de viitoarele aparitii de defaimare din partea asiguratorului.


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 17 Sep 2012, 17:59
Post #2


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Poze.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 17 Sep 2012, 18:59
Post #3


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Poti face un rezumat?


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 17 Sep 2012, 21:18
Post #4


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Un TIR a venit langa ea, a luat viraj maxim stanga si cu coada remorcii (care tinde sa iasa in exterior) i-a julit masina. Euroins nu intelege cum s-a intamplat accidentul si refuza sa accepte dosarul.

Nasol.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Sep 2012, 13:31
Post #5


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu vad treburile asa:
1. Dai in judecata euroins.
2. Faci o ceea ce se cheama "asigurare de dovezi" (la judecatorie) si citezi si Euroins
2. Repari masina pe banii tai
3. La judecata faci expertiza tehnica + asigurarea de dovezi
4. Duci procesul prin toate etapele si executi euroinsul.
Pentru astea - trebuie un avocat.

Intre timp mergi cu outlanderul...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jcdenton
post 18 Sep 2012, 13:36
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 1 November 07
From: Bucuresti




Stii cum se cheama facerea de bine.

Trebuia facuta constatare la militie si gata, soferul tirului lua cateva puncte penalizare si amenda.


--------------------
Dacia Logan Laureate 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mac1
post 18 Sep 2012, 15:07
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 2 March 12
From: Bucuresti




O multime de oameni nu l-au dat jos pe base si tu vrei sa desfiintezi de una singura Euroins-ul. Very nice!
Tara noastra nu se mai face bine nici in o mie de ani de acum incolo.
Data viitoare du-te la politie cand stii ca ai dreptate altfel te plimbi prin tribunale de te plictisesti.

This post has been edited by mac1: 18 Sep 2012, 18:35


--------------------
Nissan X-trail 2008 2.0ldci 175 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ofelica
post 18 Sep 2012, 17:06
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




QUOTE(mac1 @ 18 Sep 2012, 15:07)
O multime de oameni nu l-a dat jos pe base si tu vrei sa desfiintezi de una singura Euroins-ul. Very nice! Tara noastra nu se mai face bine nici in o mie de ani de acum incolo.
Data viitoare du-te la politie cand stii ca ai dreptate altfel te plimbi prin tribunale de te plictisesti.
*



Mersul la politie nu rezolva problema, si acum ma pot duce la politie, dar ei nu recunosc nici procesul verbal de la politie. Cand am intrebat acest lucru mesterul de accidente mi-a spus cu aproximatie "pai ce politia a fost de fata sa stie ce s-a intamplat? tot noi constatam dinamica"
Raman fara carnet si ce am rezolvat, le-am mai dat celor de la Euroins inca o sansa sa isi bata joc de mine. Le-am spus si celor de la Csa si mi-au spus ca nu pot obliga Euroins sa ia in considere pv de la politie.

This post has been edited by ofelica: 18 Sep 2012, 17:08


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 18 Sep 2012, 17:11
Post #9


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Pai exista un astfel de proces verbal de la politie?...daca voi ati facut amiabila?


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 18 Sep 2012, 17:15
Post #10


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




QUOTE(ofelica @ 18 Sep 2012, 17:06)
Raman fara carnet si ce am rezolvat

De ce sa ramai fara carnet ?


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ofelica
post 18 Sep 2012, 17:34
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




QUOTE(aurelyan @ 18 Sep 2012, 17:15)
De ce sa ramai fara carnet ?
*



Este considerat ca nu ai declarat accidentul in 24 de ore. Se ridica carnetul ambilor soferi. Am vorbit cu politistul care stie de accident.
Problema ramane in continuare Euroins.


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zipy
post 18 Sep 2012, 17:55
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 20 June 11




Deci ei nu se considera obligati sa va despagubeasca pentru ca nu este considerat accident? Era considerat accident doar daca ati fi virat dreapta, ca sa evitati?


--------------------
Renault Megane 1.5 dCI, 86hp, Sedan - TR 04 ZIF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ofelica
post 18 Sep 2012, 18:10
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




QUOTE(Zipy @ 18 Sep 2012, 17:55)
Deci ei nu se considera obligati sa va despagubeasca pentru ca nu este considerat accident? Era considerat accident doar daca ati fi virat dreapta, ca sa evitati?
*



Nu are legatura. Indiferent ca esti pe loc (in cazul meu) sau ca esti in miscare tot accident se numeste. Eu le-am spus ca m-am speriat cand venea tirul spre mine si am tras de volan, dar nu am mai avut timp sa mai fac nimic, si am sarit pe scaunul din dreapta....cand am auzit caroserie ca paraie credeam ca ma loveste grav. Ei fac ABUZ si merg pe ideea ca accidentul nu s-a produs.


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 18 Sep 2012, 18:35
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




Din pacate cazurile in care " asiguratorii" refuza sa acorde pe buna dreptate despagubirile in cazul accidentelor se inmultesc.Si asta si al firmele "serioase" .Si asta si la casco.Platesti ca prostul si in cazul unei probleme ei fac tot posibilul sa nu iti plateasca dauna.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Sep 2012, 21:28
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




1. Daca dupa 3 luni inca nu te-ai gandit sa discuti cu un avocat care sa-i intrebe de sanatate pe aia de la euroins, te cam plangi degeaba, nu ei sunt de vina. Asta cu jelitul pe internet cu "sa facem", "sa dregem" pentru ca "EU sa-mi rezolv problema", cam complicat cu rezultatele practice. Poate e momentul sa si FACI ceva.

2. Povestile lungi, siropoase si pline de lucruri neimportante nu le citeste nici dracu. Pe internet informatia trebuie sa fie rapid perceptibila, cu trimiteri in alta parte pentru cei care vor amanunte.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ianni
post 19 Sep 2012, 09:05
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 6 May 06




QUOTE(klaus @ 18 Sep 2012, 13:31)
Eu vad treburile asa:
1. Dai in judecata euroins.
2. Faci o ceea ce se cheama "asigurare de dovezi" (la judecatorie) si citezi si Euroins
2. Repari masina pe banii tai
3. La judecata faci expertiza tehnica + asigurarea de dovezi
4. Duci procesul prin toate etapele si executi euroinsul.
Pentru astea - trebuie un avocat.

Intre timp mergi cu outlanderul...
*




Punctul 3 si primul 2 referitor la asigurarea de dovezi trebuie facut primul. Pai daca repari masina cum mai poate expertul sa-ti constate daunele ?


--------------------
Renault Megane 2007/privile Je/mp3 si multe altele...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 19 Sep 2012, 09:09
Post #17


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Uitindu-se in factura de la service.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 19 Sep 2012, 10:19
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(ofelica @ 18 Sep 2012, 18:06)
Mersul la politie nu rezolva problema, si acum ma pot duce la politie, dar ei nu recunosc nici procesul verbal de la politie.
*


La politie te poti duce oricand, ca d-aia e politie. Numai ca in cazul de fata nu se mai baga. Mi-e lene sa caut acum, dar aveam pe undeva o copie de pe un fel de acord (parca) intre politie si asiguratori. Daca ai apelat la amiabila, nu se mai baga politia.
Ca nu recunosc aia PV-ul facut de politie e adevarat, dar asta-i alta problema.
Vezi ca se bazeaza pe indolenta proverbiala a romanilor. Te freaca pana-ti bagi picioarele si-i lasi in pace, satula de ei. Asta e principiul de baza. Pe CSA nu te baza, e mai teapa decat Euroins in sine. La mine deja urla un jegos d-al lor cand l-am sunat a saptea oara.
Avocatul e sfant. Iar daca te pui pe ei cum scrie la carte, sunt sanse aproape 100% sa-ti rezolvi problema. In cazul meu au profitat din plin de faptul ca mai aveam putin si renuntam spasit. M-au pasat aproape 9 luni de la unul la altul. Au jucat ping-pong cu mine. Cand am zis STOP JOC si m-am dus la avocat, s-a rezolvat treaba in cateva zile.

PS. N-am aflat cum se poate desfiinta Euroins. sad.gif

This post has been edited by Victoras2001: 19 Sep 2012, 10:22


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 19 Sep 2012, 11:11
Post #19


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.220
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Victoras2001 @ 19 Sep 2012, 11:19)
PS. N-am aflat cum se poate desfiinta Euroins.  sad.gif
*



Ca si scoala. Se unge cu slanina s-o mance cainii.

Si on-topic. S-au mai cerut poze cu masina accidentata, nu?

This post has been edited by bucatzel: 19 Sep 2012, 11:11


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Sep 2012, 11:15
Post #20


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ianni @ 19 Sep 2012, 10:05)
Punctul 3 si primul 2 referitor la asigurarea de dovezi trebuie facut primul. Pai daca repari masina cum mai poate expertul sa-ti constate daunele ?
*


Expertiza tehnica o faci pe baza asigurarii de dovezi (poze, inscrisuri expert etc). Nu trebuie sa astepti pana se face expertiza tehnica din cadrul procesului si abia apoi sa o repari.

Insa eu am o banuiala sincera ca la momentul cu chemarea pentru "asigurarea de dovezi" lucrurile se vor rezolva, pentru ca asta demonstreaza decizia serioasa a pagubitului sa-si recupereze banii, si aia de la euroins nu au chef de cheltuieli suplimentare la dosar (expertiza, avocat, taxe de timbru) si se vor misca mai cu talent pana la judecata pe fond (parerea mea)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 19 Sep 2012, 14:37
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE
Astra Asigurari il va numi pe Iulius Alin Bucsa presedinte al directoratului, in locul lui Alexander Adamescu care se va reintoarce in Consiliul de Supraveghere al companiei, a anuntat miercuri asiguratorul. Iulius Alin Bucsa, 39 de ani, vine de pe pozitia de director general (CEO) al Euroins Romania (ultimii trei ani), si a detinut functii de conducere in cadrul companiilor Asirom si BCR Asigurari.

Alin Bucsa este absolvent al Academiei de Studii Economice din Bucuresti si are un master in tranzactii internationale. Numirea sa in functia de presedinte directorat urmeaza sa primeasca avizul Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor(CSA).

Alexander Adamescu, fiul omului de afaceri Dan Grigore Adamescu, a fost numit la sefia Astra Asigurari in luna noiembrie 2011, in urma retragerii lui Radu Mustatea.

Astra Asigurari a devenit in 2010 liderul pietei de asigurari locale in functie de venituri, cu un volum al primelor brute subscrise totale in valoare de peste 1,08 miliarde lei, in crestere cu 34% fata de anul anterior. Daunele platite de Astra Asigurari in 2010 au crescut cu 61% fata de 2009, de la 328,1 milioane lei la 526,8 milioane lei.


Sa intelegem ca daca nenea asta se duca la Astra va lua cu el prostul obicei de a refuza despagubirile pentru victimele asiguratilor asa cum facea pe vremea cind era mare sef pe la Euroins? Sau nu?


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ofelica
post 19 Sep 2012, 15:45
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




QUOTE(bucatzel @ 19 Sep 2012, 11:11)
Ca si scoala. Se unge cu slanina s-o mance cainii.
Si on-topic. S-au mai cerut poze cu masina accidentata, nu?
*



Eu nu am poze, acestea sunt la dosar. Am vorbit cu un mecanic sa imi faca devizul estimativ al necesarului de piese, manopera.
Sper sa nu imi lipseasca ceva.


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 Sep 2012, 19:22
Post #23


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Eu zic sa vb. cu un avocat ... vezi ca de atat vreme nu se rezolva nimic ... chiar nu inteleg ce astepti ... cu ce te ajuta ca stai si te plangi pe net???!?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Sep 2012, 20:12
Post #24


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ofelica @ 19 Sep 2012, 16:45)
Eu nu am poze, acestea sunt la dosar.
*

coffee_spitsk.gif
Adica tu nu ai nici macar o dovada in sustinerea afirmatiilor tale? aplauze.gif
Daca aia din service dau 2 baroase astfel incat sa fie imposibil un accident din care sa fi rezultat acele pagube si ramai pe bune cu ochii in soare?
Daca aia de la asigurari "pierd" pozele, cu ce ti-ai mai sustine afirmatiile?
Ce-mi plac mie tovarasii astia, plini de pretentii dar care nu depun minime diligente pentru prezervarea averii proprii...
Nu tu o poza de la locul accidentului, nu tu o poza cu masina lovita. Bravo! Tine-o tot asa!

PS: eu cand vad d-astea doar "pe vorbe", fara nici o dovada, inclin sa dau dreptate societatii de asigurare. Lumea e plina de excroci, nu stii niciodata de unde apare unul, e bine sa fii neincrezator in "vorbe". Parere personala.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 19 Sep 2012, 21:15
Post #25


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




O schita macar?
Eu nu reusesc sa inteleg cum s-a petrecut treaba.
Cine de unde venea si unde se ducea, semne de circulatie, localizare avarii etc.

PS N-am dat un leu niciodata la Euroins, deci sunt de incredere.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 19 Sep 2012, 21:39
Post #26


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Ce cauta autotrenul in oras? Primul lucru ce trebuia facut era la politie, nu amiabile cu cine nu avea ce cauta acolo din capul locului.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Sep 2012, 07:52
Post #27


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ofelica @ 17 Sep 2012, 18:48)
[...]am reusit sa cumpar o masina la mana a doua din 2003[...]
Dupa aproape o luna de bucurie, ies ca de obicei dimineata de pe strada mea
*

Deci, sa o iau pe scurtatura:
Topicul de pe 4 tuning:
http://forum.4tuning.ro/221-colt-legislati...teaza-afla.html

Userul de pe 4 tuning: chitanr

Care, acum un an jumate, vindea un outlander din 2006:
http://forum.4tuning.ro/491-anunturi-auto-...er-vanzare.html

Deci, nu prea mi-e clar, e prima ta masina, pe care ai lovit-o dupa prima luna si de 3 luni esti cu ea in service (deci prima masina din viata ta o ai de vreo 4-5 luni) sau e cel putin a doua?
Pentru intelegerea gradului de veridicitate a celor spuse, ca mie mi se pare un pic tulbure treaba.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ofelica
post 20 Sep 2012, 09:21
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 September 12




QUOTE(klaus @ 20 Sep 2012, 07:52)
Deci, sa o iau pe scurtatura:
Topicul de pe 4 tuning:
http://forum.4tuning.ro/221-colt-legislati...teaza-afla.html

Userul de pe 4 tuning: chitanr

Care, acum un an jumate, vindea un outlander din 2006:
http://forum.4tuning.ro/491-anunturi-auto-...er-vanzare.html

Deci, nu prea mi-e clar, e prima ta masina, pe care ai lovit-o dupa prima luna si de 3 luni esti cu ea in service (deci prima masina din viata ta o ai de vreo 4-5 luni) sau e cel putin a doua?
Pentru intelegerea gradului de veridicitate a celor spuse, ca mie mi se pare un pic tulbure treaba.
*



Asteptam ca Euroins sa inceapa denigrarea...m-au avertizat toti prietenii,dar sa se foloseasca de forumisti nu ma asteptam. De aceea am asteptat sa aflu mai multe, caci prea stiai exact ce se intampla la Euroins...ca cedeaza la procese.
Daca gresesc atunci te-as ruga sa nu mai tragi concluzii pripite.

Pe acel forum de care zici mi-a bagat povestea un prieten...atasat este imaginea de pe google cand dai cautare dupa " euroins se desfiinteaza", scrie clar " Va relatez mai jos povestea halucinanta a unei victime a sistemului Euroins".
Apoi a fost sters topicul de adm de la o rubrica si a fost bagat in alta....asa cum acest topic are acum alt nume. Eu nu pot controla aceste lucruri si respect decizia lor, insa de multe ori titlurile poate ca nu ne caracterizeaza.

Si una peste alta, in primul rand noi vorbim aici de abuzurile facute de euroins nu de cate masini am condus eu, si apoi nu scrie nicaieri in povestea mea ca este prima masina ci ca citez: "Masina a fost la prima inmatriculare in Romania".

Attached thumbnail(s)
forum_4tuning.jpg ( Size: 81.62k ) Number of downloads: 1127


--------------------
seat ibiza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.paul
post 20 Sep 2012, 09:29
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 23 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(ofelica @ 20 Sep 2012, 10:21)
Asteptam ca Euroins sa inceapa denigrarea...m-au avertizat toti prietenii,dar sa se foloseasca de forumisti nu ma asteptam. De aceea am asteptat sa aflu mai multe, caci prea stiai exact ce se intampla la Euroins...ca cedeaza la procese.



Nu pot decat sa ... radmasa.gif.


--------------------
Logan Prestige 2008 1.5 Dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 20 Sep 2012, 09:44
Post #30


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.220
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(ofelica @ 20 Sep 2012, 10:21)
Asteptam ca Euroins sa inceapa denigrarea...m-au avertizat toti prietenii,dar sa se foloseasca de forumisti nu ma asteptam.
*



No, m-am lamurit si cu lupta de clasa impotriva sistemului...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:37
Dacia