Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

166 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Politica pe malul Dambovitei

padre
post 15 Dec 2008, 21:04
Post #1


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Draga Stolo... a, pardon, asta era din alta perioada. radmasa.gif radmasa.gif

Ma uit la tv, citesc stiri pe net, in ziare si nu-mi vine sa cred ce se petrece in tarisoara noastra draga. Pana unde putem merge cu ridicolul? Daca aruncam "cativa ochi" pe la partenerii nostri de Uniune Europeana sau chiar doar in jurul nostu, rar putem vedea asemenea situatii sau deloc.

"Avem o tara, cum procedam?" (Academia Catavencu)
Avem un presedinte jucator... cu nervii si rabdarea noastra. Avem un parlament in care au intrat oameni care nu au primit prea multe voturi, ba chiar unul cu 34 de voturi. Avem in parlament fosti comunisti, imbogatiti ai tranzitiei, incompetenti, oportunisti; avem si parlamentari de calitate?? Avem un candidat la postul de prim ministru care ar fi trebuit cautat la cap inainte de a i se propune aceasta functie, si mai nou avem candidatul trompeta... cum a cui trompeta, a lu' Basescu. Asa i se mai spune lui Boc, trompeta lui Basescu wink.gif .
Avem 37% din populatia cu drept de vot care a votat cu PD-L - mare parte din voturi fiind, intr-o masura importanta anti PSD. Avem tot 37% din populatia cu drept de vot care a votat cu PSD - mare parte din voturi fiind, intr-o masura importanta anti Basescu. Iata acum avem un mariaj ghebos intre Basescu si partidul lui si PSD.
Impreuna au inviat ceea ce acum 18-20 de ani s-a numit FSN, vajnic mostenitor al PCR. Multi au facut deja avere, o parte abia asteapta sa muste din ciolanul puterii.

"Avem o tara, cum procedam?"

Cum se simt cei care au votat cu un partid ca sa nu ajunga la putere "celalalt" acum? Ce fel de guvernare va asigura Boc? Cine stie raspunsul la ultima intrebare e mare. biggrin.gif



--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 15 Dec 2008, 21:12
Post #2


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(padre @ 15 Dec 2008, 21:04)
Avem 37% din  populatia cu drept de vot care a votat cu PD-L - mare parte din voturi fiind, intr-o masura importanta anti PSD. Avem tot 37% din populatia cu drept de vot care a votat cu PSD - mare parte din voturi fiind, intr-o masura importanta anti Basescu.
*


Asa ar fi, daca ar fi votat intreaga populatie cu drept de vot. Procentele sunt, insa, undeva pe la 37% din 30%... smile.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 15 Dec 2008, 21:19
Post #3


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Da, mea culpa, procentele de mai sus sunt din 30% din populatia cu drept de vot, adica din cei care s-au prezentat la vot.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 15 Dec 2008, 21:33
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Am auzit o chestie faina!Cica motoru' de la Loganu' lu' chiorbaliu' face in ultima vreme:boc-boc-boc....
Totusi,strict parerea mea,am impresia ca Boc are mai multa credibilitate decat Stolo a carui cariera politica mi se pare scapatata cam de multisor. Repet,asta-i parerea unui total neavenit in materie de politica de pe malu' garlii! blush.gif

This post has been edited by marian-j: 15 Dec 2008, 21:35


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 15 Dec 2008, 22:49
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Si eu am impresia ca Boc e un tip interesant. S-ar putea sa il vedem cu alti ochi peste cateva luni, conducand cu mana de fier un guvern minoritar tongue.gif Oricum clujenii l-au votat a 2 a oara. Or sti ei ceva ce nu stim noi! smile.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 15 Dec 2008, 23:19
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Crezi matale,colega luck33ro,ca Boc va avea cojones sa impuna conceptul "mainii de fier" ?Sa-ti spun cinstit nu prea-l vad!Dar,cine stie?S-ar putea sa ai matale dreptate.


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 15 Dec 2008, 23:26
Post #7


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




C.T.P l-a facut papagal pe BocBoc.. Bine... Mai pe ocolite dar s-a inteles destul de bine.
Totusi, lasand gluma, de ce va mai agitati sa scrieti despre adunatura de carnatzi de matz de la noi din politica...
Mai bine votam toti cu PIN radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Dec 2008, 00:29
Post #8


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(luck33ro @ 15 Dec 2008, 22:49)
Si eu am impresia ca Boc e un tip interesant. S-ar putea sa il vedem cu alti ochi peste cateva luni, conducand cu mana de fier un guvern minoritar  tongue.gif  Oricum clujenii l-au votat a 2 a oara. Or sti ei ceva ce nu stim noi!  smile.gif
*


De cate ori l-au votat clujenii pe Funar? wink.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 16 Dec 2008, 01:16
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




deci crapa ranza in ei de bozgori ca nu mai sunt in guvern...

ne asteapta o perioada foarte interesanta... personal astept sa vad cand majoreaza salariile profesorilor, atat pdl cat si psd au atacat pnl-ul pe aceasta tema inainte de alegeri

p.s.: daca nu era funar in cluj, acolo nu se mai vorbea romaneste wink.gif


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 16 Dec 2008, 10:30
Post #10


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




QUOTE(caktuss @ 16 Dec 2008, 01:16)
p.s.: daca nu era funar in cluj, acolo nu se mai vorbea romaneste  wink.gif
*



up.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 16 Dec 2008, 10:33
Post #11


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Voi stiti mai bine... clujenilor... sleep.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 16 Dec 2008, 14:37
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




"..clujenilor.." laugh.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 17 Dec 2008, 00:05
Post #13


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Unde sunt sustinatorii lui Base si PD-L? Firechief, Vio, etc??? Va-npiedica asa, o tuse? cool.gif biggrin.gif tongue.gif


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Dec 2008, 09:13
Post #14


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




foarte ciudata tacerea asta a lor. ce minunat e cum le-a pus base botnite propriilor sustinatori. de unde topaiau toata ziua...base-n sus, base-n jos, ce si-a zis marineru': mi se rupe de fanii mei. ia mai da-i dreq. mie sa-mi fie bine. si pac, le-a astupat ciocu'.

ma uitam la tv, la cea mai mare sustinatoare a marinelului (e o cucuoana blonda, cu gura stramba). saraca cat de penibila era. a inselat-o idolu' ei si nu stia ce sa mai spuna. si o tot tinea ca liberalii si patriciu is de vina radmasa.gif
refuza sa recunoasca ca i-a tras-o idolu'....saraca.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 17 Dec 2008, 09:23
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(padre @ 17 Dec 2008, 00:05)
Unde sunt sustinatorii lui Base si PD-L? Firechief, Vio, etc???
*



Mor de oftica si simt ...nu stiu cum sa spun frumos, da' ati inteles wink.gif
Aaa...cica "se retrag"...uite pe primu' aici

QUOTE(cristib @ 17 Dec 2008, 09:13)
foarte ciudata tacerea asta a lor. ce minunat e cum le-a pus base botnite propriilor sustinatori. de unde topaiau toata ziua...base-n sus, base-n jos, ce si-a zis marineru': mi se rupe de fanii mei. ia mai da-i dreq. mie sa-mi fie bine. si pac, le-a astupat ciocu'.
*



Breee....nu e pac, le-a astupat ciocu'....e boc, poc, le-a astupat ciocu' radmasa.gif

Era faza aia de la animat planet cu boc si base......boc, poooc....ce dai sefu'...pai sa stii ba cine e sefu' d-aia dau..poc..hãhãhãhã


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 17 Dec 2008, 10:34
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Ce aveti ma cu Base? E taticu tuturor sau nu? Pe cat dam pariu ca iese inca 5 ani? Asta e mai versat ca Ilici, ii invarte pe toti pe dejtu mic de la picior! radmasa.gif Nu exista la ora asta contracandidat, asta e realitatea... sleep.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Dec 2008, 10:45
Post #17


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(dantes @ 17 Dec 2008, 09:23)

Aaa...cica "se retrag"...uite pe primu' aici

*



noi radem si glumim p-acilea, da' pa unii chiar i-a marcat politica asta unsure.gif
nu credeam ca or s-o ia asa in serios. acu' ne-asteptam la sinucideri in masa ale fanilor portocalii huh.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 17 Dec 2008, 11:04
Post #18


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




Sincer, si eu sunt fan (nu fanatic) base si compania. Am votat cu pdl si cu base cand a fost cazul, si voi vota la fel in continuare.

Dar de aici pana la a face propaganda pe reno.ro sau campanie electorala, e mult. Si da, ma simt tradat de ce a facut pdl si base, dar acum, pe cine sa pun presedinte si sa pot sa fiu impacat? Pe prostanacu'? Pe bombonel? Ia sa vedem o propunere valabila.

Si hai ca promit ca nu ma retrag biggrin.gif


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 17 Dec 2008, 11:20
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Eu nu imi exprim optiunile politice pe un forum si ma doare in paispe de politica si politicieni.

Din pacate consider ca in 2010 va fi anul cel mai negru din istoria Romaniei.
De ce? Sa va zic:

Acum programul de guvernare e facut numai cu politici de stanga. Dam majorari la profesori, scoatem taxele, marim pensiile, facem dregem... Nicaieri nu exista ....DE UNDE. De ce se intampla asta? Pai la anul trebuie sa iasa base din nou si bocpoc e marioneta lui, iar romanul va spune ca vaaaaii ce a facut base ptr. noi ca a facut si a dres...

Apoi o sa iasa din nou si vine anul 2010...Gata...nu mai sunt resurse valutare, nu mai sunt rezerve si va intra tiparnita in functiune...Va fi o reeditare a anilor 90 dar cu mult mai grava ptr ca economiile vestice sunt inca in criza sau pe finalul ei, insa nu vor avea de unde sa ajute si o tara bananiera si situata in fundul europei....

Binenteles, ca si pdl-ul si psd-ul va fura in draci, n-are cine sa-i opreasca ptr. ca nici macar o motiune nu poate fi nici macar initiata, d-apai votata.... Va fi raiul pe pamant ptr. politicieni si va fi cel mai rau posibil ptr. noi astia prostii care mergem la vot si unii chiar cu pasiune....


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 17 Dec 2008, 11:36
Post #20


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Deci PNL PLM PNTCD SMF si PIN sunt niste cinstiti nu? radmasa.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Dec 2008, 11:37
Post #21


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(shteffanivlad @ 17 Dec 2008, 11:04)
Sincer, si eu sunt fan (nu fanatic) base si compania. Si da, ma simt tradat de ce a facut pdl si base. Am votat cu pdl si cu base cand a fost cazul, si voi vota la fel in continuare.
*



adica baselu te minte, ti-o trage, te joaca pe degete cum vrea el, se inhaiteaza cu psd... da' tu tot pa el il alegi. asta e masochism pur romanesc smile.gif
si eterna scuza: "pai pa cine sa aleg?"
raspuns: mazgalesti pa buletinu de vot asa: "toti sinteti niste porci. sa muriti in chinuri!"
si poate, cand, din 5 milioane de boletine de vot, gasesc fro 3 mil pa care sa scrie treaba asta, or sa cada oleaca pa ganduri. poate-si dau seama ca nu sint chiar asa iubiti de popor si n-or sa mai iasa prin piete facand circaraie in numele poporului (cum face un anume chiombarliu).

si acu' n-o sa fure numa psd+pdl. stati voi linistiti ca fura toti. razboiul asta intre ei e doar de ochii pulimii. cand e vorba de cascaval sint prieteni la catarama.
sa vedeti in teritoriu ce prietenii sint intre prefecti psd-isti, directori pdl-isti, primari prm-isti si presedinti de consilii judetene pnl-isti. fura toti cu 10 maini.

This post has been edited by cristib: 17 Dec 2008, 11:41


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 17 Dec 2008, 11:41
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




@DRK....e pe naiba cinstiti...astia ne-au furat pana acum ce naiba....Daca au fost in stare sa fure pana si o sacosa cu caltabosi...Astia n-au fost pana acum 4 ani si au rupt in doua...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 17 Dec 2008, 11:50
Post #23


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




QUOTE(cristib @ 17 Dec 2008, 11:37)
adica baselu te minte, ti-o trage, te joaca pe degete cum vrea el, se inhaiteaza cu psd... da' tu tot pa el il alegi. asta e masochism pur romanesc  smile.gif
si eterna scuza: "pai pa cine sa aleg?"
raspuns: mazgalesti pa buletinu de vot asa: "toti sinteti niste porci. sa muriti in chinuri!"
si poate, cand, din 5 milioane de boletine de vot, gasesc fro 3 mil pa care sa scrie treaba asta, or sa cada oleaca pa ganduri. poate-si dau seama ca nu sint chiar asa iubiti de popor si n-or sa mai iasa prin piete facand circaraie in numele poporului (cum face un anume chiombarliu).

si acu' n-o sa fure numa psd+pdl. stati voi linistiti ca fura toti. razboiul asta intre ei e doar de ochii pulimii. cand e vorba de cascaval sint prieteni la catarama.
sa vedeti in teritoriu ce prietenii sint intre prefecti psd-isti, directori pdl-isti, primari prm-isti si presedinti de consilii judetene pnl-isti. fura toti cu 10 maini.
*




cristib, care este diferenta dintre unul care se duce la vot si mazgaleste buletinul cu un protest tanguit si cel care zici tu sufera de masochism romanesc?
Poate singura diferenta este ca unii s-au resemnat si se duc la vot sa schimbe hotii intre ei la 4 ani si unii inca nu au inteles ca nu au un cuvant de spus in alegeri momentan.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Dec 2008, 11:59
Post #24


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




pai ala care mazgaleste un protest tanguit, macar protesteaza cumva (insa daca e singur n-o sa reuseasca nimic). dar daca astia ar fi cat mai multi, poate ar insemna ceva.
dar atat timp cat stam resemnati si doar schimbam hotii intre ei, n-o sa se-ntample nimic. si-o sa fim doar "pulimea".


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 17 Dec 2008, 12:06
Post #25


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Iar deschideti subiect "politic" ? Sunt curios cine o sa se retraga de pe forum de data asta. rolleyes.gif

Si "on topic"... Cum se scrie... ?
ACUM sau ACUMA ? wink.gif

La integrame rezolvarea este simpla...
ACUM (din 2 litere) = AM.

On topic pe bune...
Are cineva idee de ce nu mai e Stolo premier ? Sau ma rog, de ce a renuntat in favoarea lui Boc ? wacko.gif Multumesc.


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 17 Dec 2008, 12:12
Post #26


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




Si cine nu ti-o trage cristib? Ca toti sunt la fel. sigur, as putea sa mazgalesc pe buletin, dar atunci votul meu e anulat, se numara la aia care n-au nimerit patratul.

Parerea mea este ca nu au murit acum 19 ani atatia oameni ca sa am eu posibilitatea sa scriu vrute si nevrute pe un buletin de vot. Ma duc si votez in prostia mea cu cine cred eu de cuviinta.

Zici ca sunt masochist. Poate. Dar la intrebare, nu mi-ai raspuns, eu cu cine votez? vreau sa aleg unii, nu sa scriu baliverne pe buletin.


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 17 Dec 2008, 12:14
Post #27


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




cristib, daca e singur nu o sa reuseasca... si cei care au un partid mic si poate corect nu reusesc nimic pentru ca sunt putini care ii voteaza...
Solutia de a scrie tu pe buletin de mame si de sfinti nu o sa functioneze...

Flamingo, se aud vorbe ca stolo ar vrea sa faca schimb cu base la anu pentru presedentie. Sunt sanse mari sa fie adevarat iar base sa treaca in locul lui boc... O manevra riscanta avand in vedere ca oricine si-ar pune problema daca stolo chiar vorbeste serios sau iar se retrage.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 17 Dec 2008, 12:18
Post #28


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




DrK, eu ma uit la bincii mei, care merg la fiecare scrutin sa voteze. Tu crezi ca ei vor anula vreodata votul? eu nu cred. de aici, inseamna ca tot ei aleg. Si am mai zis pe undeva pe aici, atat timp cat un vot se va putea cumpara cu 2 mici si un pahar de bere, sau o umbrela si un aprizator de aragaz, nu facem nimic. Astia nu vor anula niciodata voturile.

Iar ca sa anulezi alegerile, cred ca ai nevoie de foarte multe voturi anulate, si nici asa nu stiu daca se poate face...


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 17 Dec 2008, 12:23
Post #29


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Acuma nu stiu ce sa zic... Eu pe Stolo nu-l mai cred niciodata. rolleyes.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 17 Dec 2008, 12:39
Post #30


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




QUOTE(shteffanivlad @ 17 Dec 2008, 12:18)
DrK, eu ma uit la bincii mei, care merg la fiecare scrutin sa voteze. Tu crezi ca ei vor anula vreodata votul? eu nu cred. de aici, inseamna ca tot ei aleg. Si am mai zis pe undeva pe aici, atat timp cat un vot se va putea cumpara cu 2 mici si un pahar de bere, sau o umbrela si un aprizator de aragaz, nu facem nimic. Astia nu vor anula niciodata voturile.

Iar ca sa anulezi alegerile, cred ca ai nevoie de foarte multe voturi anulate, si nici asa nu stiu daca se poate face...
*



Nu bag mana in foc dar la alegerile de luna trecuta cred ca am votat si eu chiar daca eram in alta parte icon_mrgreen.gif . Se intampla multe... Autocare ... Mici... Berica... Promotie... Telefoane moca...
Ma uitam ca am primit un mini ceas de perete in forma de... floare, de la PNL... Cei care au facut campania nu s-au gandit ca ceasului ii trebuie SI BATERIE sa functioneze.. Daca exista in gaura aia o baterie si ceasul nu mergea, ziceam si eu ca s-a ofilit iepurasu duracell din china pana aici. Dar nu, locasul era gol. Sa zicem ca ma chinuiam putin si ma gandeam de unde sa iau baterii mici... In cazul in care printr-o minune, pe langa blocul gri in care stau, mai exista vreun magazin care comercializeaza si baterii de ceas de mana, trebuia sa imi pun problema ce baterie imi trebuie. A1, A2,A3, B7... In final am aruncat ceasul pentru ca ocupa spatiu, era galben, scria PeLeNe pe el si nici nu era util. Sunt curios daca mai merg telefoanele alea mobile primite cadou de tariceanu de la nokia la lansare acestora in romanelia.
In incheiere va spun ca momentan nu avem puterea de a schimba ceva. Sunt prea multi cocalari, prea multi bornzati care traiesc bine si nu isi pun intrebarea: "ce fac la anu".
Parerea mea ™


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
166 Pages  1 2 3 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 05:42
Dacia