Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cu ce ne facem auziti ... Prezentati , Recomandat, Sisteme audio si scheme de legaturi

alexblondul
post 9 Apr 2006, 12:54
Post #1


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




Desi este al 2 -lea topic al meu ... Vreau sa dezbatem o problema pe care unii dintre noi nu stiu cum sa o rezolve ... vreau ca in acest topic sa putem sa ne prezentam , sa dam pareri si sfaturi in legatura cu sistemele audio de pe piata si cele care ar putea fi comandate ... sper sa iasa ceva frumos si va asteptam ... Cum ne facem auziti ???


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 12:56
Post #2


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




Eu voi posta primul ... pe batrana mea doamna am sa pun casetofon de Logan ( care cica ar fi Philips) si boxe de Logan ( care cica ar fi Blaupunkt) ... intrebarea mea ... Cum se aud si daca merita ???


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bano
post 9 Apr 2006, 14:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 8 April 06




casetofonu e blapuwnkt da meria da ca el ei gratis 2 mil cel mult da nu se aude ala si boxe altele smile.gif


--------------------
dacia Logan 2008 laureat
degeaba ai masina daca nai benzina TDI E LA MODA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 14:58
Post #4


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




bano nu am inteles nimica din ce ai scris in topic ... scrie mai clar


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sandrin
post 9 Apr 2006, 15:11
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 5 February 06
From: Constanta




QUOTE(bano @ 9 Apr 2006, 14:01)
casetofonu e blapuwnkt  da meria da ca el ei gratis  2 mil cel mult  da nu se aude ala si boxe altele  smile.gif
*



limba romana asta bat-o vina biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
dacia solenza 2004
Solenza Confort 1.4 MPI '04
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 15:21
Post #6


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




sa stii ... serios ... ai inteles ceva din ce a zis ???


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Apr 2006, 15:24
Post #7


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(bano @ 9 Apr 2006, 14:01)
casetofonu e blapuwnkt  da meria da ca el ei gratis   2 mil cel mult  da nu se aude ala si boxe altele  smile.gif
*




sam or eud e aminte lesceva, dacanu inv eti sasc ri rom aneste numai po stape aici cado resc saram an vir ginmint al blink.gif


Asa..si la subiect, am un CDMp3 Roadstar, 4x45, nu sare, se aude mai bine ca un Sony, are multe funtii, si ca boxe, 2 rotunde pe 2 cai in usile fata, si 2 ovale, 3 cai, in hayon. Toate sunt SonyXplod. Mi-as fi pus si subwofer, dar nu am loc de prostii deastea in portbagaj..ala e pentru cei cu fite.

This post has been edited by argon: 9 Apr 2006, 15:37


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 15:46
Post #8


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




argon multumesc pt detalii ... dar prima mea intrebare ramane daca stie cineva ceva de radio-cd-ul de Dacia Logan .


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 9 Apr 2006, 17:15
Post #9


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Fa tot posibiliul si ia ceva calumea din magazin, nou. Ala e.. de serie, nu e cine stie ce. Nu merita 2 mil, si SH pe deasupra. Eu am luat un CD Panasonic acum 2 ani aproape, cu 4,8 milioane, si functioneaza absolut impecabil pana in ziua de azi... si a mers NUMAI in forja, si muuult timp. Sunt disperat dupa muzica in masina. Stau si ascult si seara, cu prietenii. Am 2 baterii, una a masinii si una pt muzica. Ca papa destul, cam 4 Amperi pe ora. O incarc periodic. Panasonic arata si bine, are definitie a suntului de nota 10, bass super cu niste boxe capabile.
Apropo de boxe, lasa dracului cartoanele alea de pe Logan. Nici sa nu te gandesti!!!!!!

This post has been edited by Steffyx: 9 Apr 2006, 17:16


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 18:31
Post #10


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




eu nu dau banii pe ele ca deja le am de la loganul unui prieten ... eu ma gandeam la un panasonic sau alpine ... dar boxe ... ce merita mai mult


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 9 Apr 2006, 18:39
Post #11


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Eu dupa cum am zis, am Panasonic. Insa de ce sa nu recunosc, Alpine e peste. Din punctul meu de banghire, Alpine si probabil Clarion is cei mai cei.
Ca boxe, NU SONYXPLODE. Nici sa nu te gandesti. Alea originale, da, dar nu chinezariile de la noi semnate Sony. Eu in masina am no-name in portiere spate (adica, LFG, nu multi au auzit). Si la luneta 2 woofere Domotec, cu membrana groasa. Tremura numarul de-l iau dracii, cu geamurile deschise se aude muzica de la 200 metri in spatele blocului biggrin.gif. Si va mai urma sa mai iau 2 difuri de 13 cm (tot no-name, am vazut la un prieten unele care se aud fainutz, 400 perechea) si pe alea de la luneta le pun pe un amplif 2*70W reali (care il am deja, am asteptat sa dea caldura sa il montez). Ca acum e pacat de ele, sunt pe direct si cd-ul scoate 4*18 W reali putere constanta. (nu va luati dupa 4*45 sau 4*50 ce scrie pe ele, ca aia e puterea de varf, atinsa cateva milisecunde, in conditii speciale smile.gif ) . Si o sa se auda tata... in primul rand e important sa fie HU-ul de firma, sa scoata semnal clar si potent, difuzoarele sunt ok si no-name.. acum toate se fac cu membrana de cauciuc, nu ai treaba. Am dat 400 pe cele 2 din portiere spate si 600k bucata/ woofer.

Bafta!

REPET: Nu te stresa cu cartoanele de pe Logan, is de toata jena.


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ford_V6
post 9 Apr 2006, 19:18
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 11 August 04




Eu pe citroen am mers pe o configuratie cu Head Unit Apline CD luat cu 200 RON de la baieti, boxe Pioneer cap de serie pe spate si clarion pe fata.

Subwoofer am un Kenwood de 12 inch.

Partea de amplificare este toata facuta de mine cu manutza mea si are 4x75 pe boxe si 1x200 pentru subwoofer.


--------------------
Opel Vectra Turbo 4x4 1993 - B 79 VIT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 9 Apr 2006, 20:28
Post #13


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




in domeniul casetofoane si boxe recunosc ... sunt varza ... de aceea apelez la voi sa ma ajutati si pe mine sa gasesc si eu 1 casetofon , 4 boxe , 1 subwoofer si un amplificator ... toate astea sa nu scoata mai mult de 600 W RMS si undeva la un pret de maxim 500 euro ... poate putin peste biggrin.gif ... ce ziceti baieti ... ma ajutati ... cei care vor sa vb mai mult cu mine si mai usor ma gasesc la yahoo messenger alex_ab4 e id-ul meu ... multumesc anticipat


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_sith
post 10 Apr 2006, 11:50
Post #14


IT'S ALIVEE!!..IT'S ALIVEE!!!


Group: Members
Posts: 233
Joined: 31 December 05
From: Bucuresti




Din experienta care o am si eu in domeniul audio iti sugerez un cd/mp3 KENWOOD, boxe spate JBL sau INFINITY, pe fata PIONEER sau ALPINE....
Am lucrat in domeniu asa ca stiu ce vorbesc..., plus am avut pe dacie un casetofon KENWOOD si boxe INFINITY pe state , pe fata aveam ALPINE si se auzea de nu puteai sa suporti sunetul.
Daca vrei sa iti pui si amplificator atunci iti sugerez un cd\mp3 PANASONIC (are cea mai mare fidelitate...aplificatoare sunt o groaza bune...INFINITY, KENWOOD, ALPINE (mai ales)...


--------------------
dacia 1310 1991 TLX - B 28 CUA
Dacia Rally Team member/////B-28-CUA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amc
post 10 Apr 2006, 14:48
Post #15


2 trancane


Group: Members
Posts: 603
Joined: 28 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 9 Apr 2006, 15:24)

Asa..si la subiect, am un CDMp3 Roadstar, 4x45, nu sare, se aude mai bine ca un Sony, are multe funtii,
*



radmasa.gif


--------------------
YUGO Zavzta 2007/prestige - 1-B-NU-IS--chhh
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 14 Apr 2006, 17:58
Post #16


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




cum ne facem auziti ??? prezentativa sistemele audio din bolizii vostrii ... si niste preturi si firme


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kristalloz
post 17 Apr 2006, 08:14
Post #17


Dacia Pimp


Group: Members
Posts: 220
Joined: 24 November 05
From: Tot in Romania...




eu am mers cu wecsler jvc, player jvc medii noname, tweetere cu membrana de polipropilena si un woofer (ton noname) si suna de mori...

Attached thumbnail(s)
HPIM0820.JPG ( Size: 1.57mb ) Number of downloads: 170


--------------------
Dacia 1310 1982 - TM-06-DLA
Cretzu' for President!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuner
post 18 Apr 2006, 00:25
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.556
Joined: 27 September 05
From: BrAsOv




eu am hu-ul sony cu amplificator alpine si 4 difuzoare sal in luneta si pioneer in usi pe fatza si tweetere pe bord si nu se compara cu no name-urile voastre si faza cu roadstar suna mai bine ca un sony e tiganie (eu am sony si nici nu m-am gandit vreodata ca ar putea "sari" cd-ul pe cand la roadstar aud afirmatii de genu ("Roadstar, 4x45, nu sare")

si am mai citit ceva de genu "Tremura numarul de-l iau dracii" LolLolLo.gif ia fixeaza numarul un pic sa vezi ca nu mai vibreaza !!


--------------------
am avut o dacie 131o L mandru posesor de SCENIC 2001 :) acum și Zoe
Am un RENO si asta imi ocupaaa tot timpul!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudop
post 18 Apr 2006, 09:50
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 10 March 06
From: Iasi





Eu tocmai am luat un head unit Pioneer DEH2800 , este acum cam peste tot in oferte in jur de 4mil, si pot sa zic ca merita banii... Bine, e inca in casa, trebuie sa termin noul bord si sa il nituiesc acolo icon_mrgreen.gif , dar l-am testat in casa pe 2 boxe si pot sa zic ca e ok, nu se compara cu Majestic sau Roadcrap sa nu mai stiuce... si are si putere (4x27w pe bune, ia 10amperi)
Difuzoare bune sunt scumpe... astea gen sony xplod sau alte explozii care sunt la raft prin altex ... suxx. Eu din llipsa de fonduri am luat din bazar niste difuzoare OEM facute in Italia (marca ASK, fac difuri pt f multe companii auto >Citroen, Peugeot, etc > si am gasit niste modele "high end") filtre pe 2 cai imi fac eu, sa fiu sigur ca sunt ce vreau...
Alta etapa importanta e antifonarea portierelor, eventual schimbarea fetelor interioare, suporturi pt difuri facute din MDF, detalii care fac diferenta. Degeaba ai difuzoare de 3 mil in portiere daca sunt prinse de cartonul scorojit si vibreaza toate suruburile si kkturile din portiere.

Am sa pun si poze, dar dupa Paste, deocamdata am suspendat lucrarile unsure.gif


--------------------
dacia sandero 1.4 - is
oltcit club trs
aro 244
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 18 Apr 2006, 10:12
Post #20


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(argon @ 9 Apr 2006, 16:24)
sam or eud e aminte lesceva, dacanu inv eti sasc ri rom aneste numai po stape aici cado resc saram an vir ginmint al blink.gif
Asa..si la subiect, am un CDMp3 Roadstar, 4x45, nu sare, se aude mai bine ca un Sony, are multe funtii, si ca boxe, 2 rotunde pe 2 cai in usile fata, si 2 ovale, 3 cai, in hayon. Toate sunt SonyXplod.  Mi-as fi pus si subwofer, dar nu am loc de prostii deastea in portbagaj..ala e pentru cei cu fite.
*


tu chiar crezi ca roadstaru ala a tau are 4x45w ?poate 4x5w...si chiar crezi ca roadstarul se aude mai bine ca sony ?(sony astea mai noi au amplificator MOSFET-sunet calumea)! sau poate roadstaru ala a tau e mai tare si ca un blaupunkt sau ca vreun alpine , nu ? din experienta va spun sa nu dati banii pe asa ceva sau daewoo ca si ala e prost...tu cred ca nu ai avt nici un aparat calumea pe masina pana acuma....eu am SONY xplod si boxe ovale pe spate domotec(shit-uri)si pe fata am boxe WELL(bunisoare) si in masina am un sound calumea (clar si tare)


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 18 Apr 2006, 11:26
Post #21


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(sobolan @ 18 Apr 2006, 11:12)
tu chiar crezi ca roadstaru ala a tau are 4x45w ?poate 4x5w...si chiar crezi ca  roadstarul se aude mai bine ca sony ?(sony astea mai noi au amplificator MOSFET-sunet calumea)! sau poate roadstaru ala a tau e mai tare si ca un blaupunkt sau ca vreun alpine , nu ? din experienta va spun sa nu dati banii pe asa ceva sau daewoo ca si ala e prost...tu cred ca nu ai avt nici un aparat calumea pe masina pana acuma....eu am SONY xplod si boxe ovale pe spate domotec(shit-uri)si pe fata am boxe WELL(bunisoare) si in masina am un sound calumea (clar si tare)
*



Corect asa este. Nu se compara SONY cu vreo facatura din aia care are nush ce functii si nu sare nici cd-ul (performanta mare ce sa zic). Eu nu am auzit de vreun SONY cu G-SHOCK sa ii sara cd-ul plus ca modelele astea XPLOD (cum am si eu) au amplificator sunt 4*50w iar reali sunt 4*30 dar sunt adevarati ca te scoate din masina daca ai si boxe bune legate pe el. Si nu imi dau seama cum un ROADSTAR sau eu mai stiu ce altceva la 2 mil jumate se poate auzi mai bine ca un SONY. Cat despre durabilitate nici nu se compara. Nu ai probleme cu el multi ani.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexblondul
post 24 Apr 2006, 21:03
Post #22


Membru Nedisciplinat


Group: Members
Posts: 335
Joined: 4 February 06
From: Lizeanu - Stefan Cel Mare




dupa parerea mea ... eu zic un Sony sau Alpine pt putere


--------------------
Dacia 1310 1986 TLX - B 12 SVE
Dacia 1310, rosu imperial, si tot tacamul ... Benzina sa fie , motor avem noi !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristigeo69
post 24 Apr 2006, 21:57
Post #23


1.6i m40


Group: Members
Posts: 755
Joined: 20 September 05
From: Bucuresti




eu momentan am pe masina un mp3 daewoo 2boxe rotunde fata 2 ovale spate(2 twetere)daewo...statie cam de 150w RMS + un woofer al unui amic facut din pal (cu difuzor domotec de 30cm)ce sa zic...intoarce lumea de pe trotuar capul cand trec cu jamu' deschis biggrin.gif
& linia audio care mi se pare cat de cat buna ar fi:un mp3 sony(momentan imi scapa codul)2 rotunde sony de 16cm (fata) spate 2 jbl ovale + o statie de 150w + un woofer jbl de 30cm smile.gif
si in leg cu radio cd-ul de pe logan eu nu am vazut nici unul sa sara cd-ul la gropi mi se pare ok...acum cateva saptamani am fost martor la parlirea finalului unei astefl de scule.. blink.gif a iesit un fum din el...nesemnificativ smile.gif bineinteles ca nu se mai auzea...

This post has been edited by cristigeo69: 24 Apr 2006, 21:59


--------------------
ex Dacia 1310 1980 LS - B 70 W R C
MASINA SI FEMEIA NU SE IMPRUMUTA,mai ales masina...ca femeia se imprumuta singura :D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TYGI
post 15 May 2006, 13:51
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 5 May 06
From: BRAILA




nush ce sa zic de roadstar sleep.gif

dar nici ce ziceti voi acolo cu sony X-ploud sau alte chestii e adevarat daca vrei ceva klumea iei un Clarion sau un Blaupunkt

cat despre boxe hai mai dale incolo ca au impanzit lumea de boxe X-ploud eu am vazut la cineva niste no-name-uri care se auzeau bine aveau 125 de W reali si 250 W muzicali si erau doar 620 000 de mii setul (bine si magazinul era specializat in tot ce tine de muzica, de la chitare pana la lumini ohmy.gif )

This post has been edited by TYGI: 15 May 2006, 13:53


--------------------
Dajia 1310 - BR-01-OZN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chichi
post 15 May 2006, 14:13
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 28 December 04
From: Braila




Ce parere aveti de radio CD cu mp3 Panasonic CQ-1301?.. Ma bate un gand sa-mi cumpar unul.

Pe masina am niste boxe RoadStar (romanesti, cred...). Sa le pastrez tot pe astea sau sa schimb si boxele? Poate tot Panasonic?... huh.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.2V 2012 - BR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 15 May 2006, 16:03
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Eu am avut un SONY Xplode + boxe tot SONY Xplode fata+spate si pot sa spun ca am fost super incantat de el. Sunet clar si puternic. Nu vreau sa spun ca e ceva gen ... mama HU-urilor dar isi merita banii. Un prieten are pe Logan un KENWOOD cu boxe fata+spate JBL ... sincer ... nu se aude nici pe departe la fel de puternic ca fostul meu HU. Sunteul e clar, dar nu prea are bass. Momentan am pe masina un Blaupunkt stock cu 7 difuzoare penibile ... si nu prea am cum sa-l schimb. Si se aude naspa, nu are suficient bass ... nu se simte puterea, iar undeva dupa jumatate din volum distorsioneaza.


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 15 May 2006, 19:30
Post #27


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




CE SCULE audio aveti:)
eu zic mai bine o masina care sa nu aibe nevoie de muzica,decat alpine audio:)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 15 May 2006, 20:36
Post #28


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Depinde mult de cati bani vrei sa bagi in masina.
O linie audio buna se face in felul urmator:
1) HEAD-UNIT tip DECK adica numai cu preamplificare.
2) Amplificatoare 2 buc.
- unul in fata, pt boxele din fata si tweetere
- unul in spate, langa boxele din spate.
Scheme poate fi imbunatatita prin plasarea unui subwoofer cu amplif separat, cross-overe, equalisere.



--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXtenSion
post 16 May 2006, 20:18
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.260
Joined: 10 January 05




Cea mai mare prostie pe care o poti face e sa mergi la magazine cu di tate sa iti cumperi audio pe masina.

A doua mare prostie e sa dai banii fara a te informa FOARTE! bine ce sa cumperi. Asa ajung oamenii sa aiba sony, roadstar, kenwood si altele la preturi de Pioneer, Alpine, Clarion, fara nici macar sa stie ca au luat tzeapa.

"Eu am avut un SONY Xplode + boxe tot SONY Xplode fata+spate si pot sa spun ca am fost super incantat de el." - nu ii XploD? Eu am unul sub scaun, vrei sa il cumperi?

" iei un Clarion sau un Blaupunk" - Nu prea le poti compara pe astea doua..

A treia tampenie e incapatanarea de a NU lua piesele din magazinele online, unde gasesti mult mai multe modele etc(cel putin noi, astia ce traim in provintzie).

This post has been edited by eXtenSion: 16 May 2006, 20:21


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 16 May 2006, 21:59
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(eXtenSion @ 16 May 2006, 21:18)

A doua mare prostie e sa dai banii fara a te informa FOARTE! bine ce sa cumperi. Asa ajung oamenii sa aiba sony, roadstar, kenwood si altele la preturi de Pioneer, Alpine, Clarion, fara nici macar sa stie ca au luat tzeapa.

*



Salut ...

Nu am putut sa nu remarc raspunsul tau ... Chiar nu te inteleg deloc de ce pui Kenwood alaturi de Roadstar si Sony ... Eu unul am un cap de serie de prin 2001 (daca nu ma insel) de la Kenwood pe batranica mea, mai bine zis un KDC-PS9590R, ovale Mitsubishi Infinity (nu se gaseste asa ceva in magazine, va garantez), pe fata am Hertz DSK 165, boxele fiind amplificate de o statie de 4*200 W adusa de la mama ei din Germania ... Si as putea spune ca se aude bine...Si banuiesc ca stie toata lumea ca pentru un sunet si mai bun interiorul ar trebui antifonat (de ex. Dynamat) perfect ...Eu vreau sa pun momentan doar pe usile de pe fata ptr k alea sunt cele mai importante...
O sa urmaresc topicul sa vedem ce mai zice lumea ..

Bafta all!


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th May 2024 - 09:06
Dacia