Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Clio 4 engine failure hazard

DitiGeo
post 31 Jul 2023, 13:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 31 July 23




Buna seara , dragi colegi și participați ai grupului
Vreau sa va spun ca am fost pana acum la 5 service uri pt o problema la un Renault Clio 4 0.9 Tce cu o eroare ( engine failure hazard ) nici pana in acest moment nu sa găsit o rezolvare a acestei probleme , am fost la diferite Service uri cum ar fi : ( Renault Profi Garage , pe parte de electrica , Alexandru Manolache , iar pe încă alte trei service uri parte mecanica ) ( Rng Service sunt superi oameni mai ales Daniel care este săritor la orice problema este un băiat extraordinar ) toți sunt foarte buni doar ca nu sa găsit o rezolvare , problema este ca sau făcut diferite teste in acest caz și schimbări de diferite piese cum ar fi : carcasa termostat + termostat , lichid antigel , pompa apa , senzor răcire , nimeni nu găsește aceasta rezolvare , mașina se supra încălzește in buc are undeva la 112 grade iar in afara buc temperatura creste undeva peste 120 grade ceea ce este grav , și apare eroarea , sa pus mașina și pe tester after Market și pe cel Original CanClip și apare senzor răcire , o sa va atașez și niște poze cu eroarea dar și tester ul , ultima șansa a rămas Reprezentanta Renault , altfel nu văd o rezolvare in viitor , O zi buna va doresc și sper sa nu deranjez pe nimeni in aceasta postare Credeți ma am fost pana acum la 5 service uri cu 5 stele chiar nimeni sa nu știe sau sa găsească rezolvarea


Attached thumbnail(s)
IMG_3878.jpeg ( Size: 2.88mb ) Number of downloads: 90


--------------------
Renault Clio 4 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 31 Jul 2023, 19:55
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.855
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




eu as verifa pompa de apa si radiatorul ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 21:02
Dacia