Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

capac motor, nu este sau l-au luat?

kornel
post 2 Nov 2005, 07:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 27 October 05




salutare!
o problema de estetica am si eu. am ridicat ieri masina de care sunt tare mandru. am si eu o problema care e mai mult de proncipiu. baietii care mi-au montat alarma au descoperit ca imi lipseste un capac de plastic de la motor. acest capac este pozitionat in partea dreapta si zic ei ca ar acoperi baterie si o parte din circuitele de deasupra. bateria are un capac rosu pe borna de plus (+) iar firele de la minus (-) sunt dezgolite. daca te uiti mai atent se vad niste cleme care ar prinde un eventual capac. m-am dus la dealer, ne-am uitat la mashinile din showroom, la masinile recent aduse si nepregatite de livrare si nici acestrea nu au.
asha o hi la toate??
mersic!


--------------------
megane 2 sedan 2005 expresion
Megane II Confort Expresion, 1,5 dci, 100cp, climatronic, gri platine, D69, noiembrie 2005, 22.000km la 15.05.2006
SMART MCC, 599cmc, 50cp, 2 locuri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 2 Nov 2005, 08:04
Post #2


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




S-o stapanesti sanatos! Si tu si masina. Subiectul s-a mai tot discutat. Face parte din "reducerile si promotiile" Renault. Lipseste de mult la inventar.
Topic Closed.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 09:09
Dacia