Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Elemente de GT Line pe variante "Standard"

Angel 5
post 6 Jul 2015, 19:52
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 10 December 07
From: Bucuresti




Salutare,

Avand in vedere ca in perioada urmatoare as vrea sa imi schimb volanul de pe al meu 2010 Megane 3 Break din motive estetice (are un buton tocit si ornamenul argintiu cu o zgarietura urata), m-am gandit si la volanul de GT Line pe care l-am vazut si live pe un Megane 3 tot Break, dar cu facelift din showroom-ul Meridian Nord.

Intrebarea ar fi daca se potriveste plug-n-play cu tot cu airbag-ul existent si daca comenzile de cruise control ar functiona.

Rugamintea ar fi daca ma poate ajuta cineva cu un cod si pret pentru acest volan.

Pe cei de la reprezentanta am apucat sa ii intreb doar de un volan nou pentru masina mea (piele cu butone de cruise control) iar pretul pe care l-am aflat este de 300 Euro (fara TVA).

IMG_1837.JPG ( Size: 253.21k ) Number of downloads: 348


--------------------
Trabant 1.1 1990 - B 96 CXE
Renault Megane 3 Grandtour, M.Y. 2010, 1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiucna
post 7 Jul 2015, 12:43
Post #2


Private User


Group: Members
Posts: 377
Joined: 31 October 10




Volanele se potrivesc de la orice megane 3 din 2009 pana in prezent cred,indiferent de versiune.Eu l-am schimbat pe garantie si din cate imi aduc aminte devizul era undeva in jurul a 1.000 de lei.Eu iti sugerez sa cumperi unul second hand de pe ebay dar sa fie de pe megane 3 rs si sa il montezi singur.


--------------------
Renault Megane Coupe 2011
Dulce pomum quum abest custos
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 7 Jul 2015, 15:22
Post #3


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Nu prea se potrivesc intre ele... Atentie! Spre exemplu la varianta cu cruise si limitator pe volan sunt doua variante, respectiv cele cu chenarul butoanelor argintii ca si elementul de jos al volanului si cele cu chenarul butoanelor negru. Asta ca si exemplu. Intre ele sunt diferente mari la placa de baza daca pot s o numesc asa. Gaurile din aceasta sunt diferite ca si modul in care se infige pinul ala de la panglica airbag.
Volanul vechi merge imbracat in piele, iar ornamentul merge vopsit din nou fara probleme. Este din plastic chior.


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Angel 5
post 7 Jul 2015, 15:59
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 10 December 07
From: Bucuresti




Chiar asa s-au complicat sa faca volane diferite intre versiuni? Nu m-as baga la un volan SH chiar daca din poze o arata bine. Pana la urma nu a ajuns SH degeaba.
Problema nu este volanul in sine, ci butoanele de cruise control care sunt tocite. Pe alea chiar nu am cum sa le vopsesc sad.gif.

This post has been edited by Angel 5: 7 Jul 2015, 16:01


--------------------
Trabant 1.1 1990 - B 96 CXE
Renault Megane 3 Grandtour, M.Y. 2010, 1.9dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 14:53
Dacia