Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Achizitie M3 Sport Tourer - 1.5 dci sau 1.4 Tce, Va rog sa ma ajutati in luarea unei decizii...

Manuel
post 5 Jul 2011, 21:44
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




OK, nu te inflama, eram doar curios. smile.gif Multumesc.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 5 Jul 2011, 22:58
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




Iarta-mi tonul mai apasat, dar eu duc lupta mea de lamurire cu anumiti useri care nu par sa inteleaga unele lucruri in ciuda evidentei. Nu te includ in aceasta categorie sub nicio forma, de aceea imi cer scuze daca te-ai simtit incriminat smile.gif

Pe scurt:
Megane III a fost conceput de la bun inceput ca un produs care sa se adreseze pietei globale. Modelul original, pe platforma X95, care se adreseaza segmentului european traditional, respectiv o varianta mai ieftina pentru restul lumii. In acest sens a fost dezvoltata platforma lower cost, cea pe care este construit si Fluence-ul, B32. Bun, vehiculele ce beneficiaza de platforma low-cost (Fluence, Megane Gen 2010) sunt asamblate la Bursa, in timp ce Megane-ul clasic este fabricat la Palencia.
Sa ne intelegem, caroseriile ST, CC, Coupe, RS vin doar din Spania. Pentru HB e de discutat, cert este ca pentru Romania echiparile superioare Privilege si Sporty Dynamique sunt made in Spain, restul vin din Turcia.

Sper ca am scris mai relaxat de data asta biggrin.gif


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 5 Jul 2011, 23:07
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(connectorxp @ 5 Jul 2011, 20:54)
Intr-o discutie mai veche cu un vanzator de la Renault, mi-a spus ca din lista de dotari cerute de romani se afla, ESP, Climatizare, Jante, culoare metalizata/extra speciala si cam atat. Foarte putini au pus Xenon pe masina, Arkamys cu USB, sistem Carminat7 si Carminat Tom-Tom, frana de parcare asistata.
*


Xenon nu-mi pun pe masina, n-am chef sa dau 600 de lei pe un bec cand acesta cedeaza, prefer sa dau 13.5 ron pe un Osram, noaptea vad foarte bine cu ce am, asta ca sa nu mai vorbim de cat se solicitati sunt senzorii de nivel pe drumurile noastre, Arkamys-ul l-am luat, insa e sub Radio Gamma de il aveam pe Passat in 2004, iar Carminat Tomtom nu ma intereseaza in Romania, 1 la mana ca nu gasesti harti pentru el, 2 la mana, nu cred ca se poate crackui la fel de usor precum Igo 8.3.4 pe un Mio Moov, de ii pui apoi cate harti vrei si le actualizezi tot cand vrei.
Frana de parcare asistata e neinteresanta pentru mine, ar fi inca un gadget predispus la defectare, pentru simplul avantaj de a putea pleca din rampa fara a te chinui cu ambreiajul eu zic ca nu merita.
Culoarea am luat-o antijeg, dupa 2 masini albastru-azur ma saturasem sa o vad murdara.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UltimulShogun
post 6 Jul 2011, 15:42
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 12 June 11
From: TL




QUOTE(connectorxp @ 5 Jul 2011, 19:54)
Concluzia e simpla, dintre cei mai multi angajati din showroom-uri, ca vand cartofi sau Megane-uri, e acelasi lucru, doar ca la ultimile iau un comision si pot alege culoarea  tongue.gif

*



Exact asta ma deranjeaza si pe mine foarte tare la consilierii de vanzari, ca sunt VARZA! Nici nu au habar ce vand, dar parca nici nu vor sa invete, sa se documenteze putin...
Or fi si exceptii, dar pana nu vad, nu cred!

QUOTE(connectorxp @ 5 Jul 2011, 11:25)
In loc de EVO mai bine il numeau ComfortPrivilege, a existat echiparea asta pe Megane2 si la fel, era un Privilege cu cateva mici diferente fata de modelul normal.
*




Asa e, mai bine il numeau cum spui tu, insa daca asa i-a dus pe ei capul sa numeasca aceasta versiune, ce sa-i faci?! Ei nu si-or fi batut capul sa intre atata in detalii ca noi...i-au dat un nume si gata!

This post has been edited by UltimulShogun: 6 Jul 2011, 16:08


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 1.5DCi 110CP , Privilege Evo, 2011 - -
''Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.''
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 6 Jul 2011, 17:04
Post #125


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Si in trecum am lucrat cu astia de la Renault, doamne ce cretini sunt in cladirea aia si la Nissan si Dacia la fel, imi venea sa ii impusc de fiecare data, isi dadeau niste aere de importanta pe holurile din cladirea WestGate, de parca erau directori de filiala, cand ei nu sunt in stare sa tina un site in functiune si sa faca o lista buna de optionale.

@Laurentiu, daca esti din Bucale si ai chef putem sa ne vedem sa facem o serie de setari pe Arkamys-ul ala ala tau, e foarte ciufut la reglaje, stiu asta, ca si pe vechiul meu telefon (Sagem my700x) avea sunet Arkamys si era un chin sa-l faci sa sune cum trebuie.
In legatura cu linia audio de la Passat, ai dreptate, nu exceleaza pe frecvente joase, dar pe medii si inalte dadea de pamant cu linii audio mai pretentioase si cu nume sonore trecute pe ele, mai ales daca pe masina era prezent un lector CD.

This post has been edited by connectorxp: 6 Jul 2011, 17:07


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Jul 2011, 18:09
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(mircea_aq @ 5 Jul 2011, 23:58)
*




Personal n-am complexe fata de masinile asamblate in Turcia, eu unul n-am sesizat diferente de calitate a asamblarii intre fostul meu sedan si hatchback-urile facute prin alte parti. Aveam o idee preconceputa (recunosc) vis-a-vis de vitezometrul analogic, pe care-l asociam cu Fluence si cu Megane 2010. Asta mi se pare marea magarie, sa vinzi un catar drept pur-sange si sa nu recunosti, sau, mai rau, nici macar sa n-ai habar de acest lucru. Nu cred ca Megane 2010 ar fi o masina rea, insa mi s-ar fi parut mai corect ca un cumparator mai neavizat sa stie ca de fapt cumpara un Fluence hatcback si nu acelasi Megane la care are acces un vest-european. Ma bucur ca n-au aplicat reteta si pe ST, mi se pare cea mai reusita versiune si ar fi fost pacat s-o "strice" si pe asta.
N-ai de ce sa-ti ceri scuze, iti multumesc inca odata pentru clarificari.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 6 Jul 2011, 20:54
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(connectorxp @ 6 Jul 2011, 18:04)
@Laurentiu, daca esti din Bucale si ai chef putem sa ne vedem sa facem o serie de setari pe Arkamys-ul ala ala tau, e foarte ciufut la reglaje, stiu asta, ca si pe vechiul meu telefon (Sagem my700x) avea sunet Arkamys si era un chin sa-l faci sa sune cum trebuie.
In legatura cu linia audio de la Passat, ai dreptate, nu exceleaza pe frecvente joase, dar pe medii si inalte dadea de pamant cu linii audio mai pretentioase si cu nume sonore trecute pe ele, mai ales daca pe masina era prezent un lector CD.
*


In Bucuresti intr-adevar locuiesc de cateva luni, dar stau destul de prost cu timpul. Cat despre setari, am mai umblat pe acolo, e ciudat reglajul de joase, in sensul ca a trebuit sa il dau la -1 sau -2 si inca mai are ceva Bass, dar oricum. Nu prea am ce sa-i reglez, se simte ca ori e de la boxe ceva, ori Hu cu totul. Eu orice sistem audio il reglez in general pe Jazz sau pe full bass& treble, bine, mai putin bass, ca nu duc boxele.

La Passat, chiar daca era casetofon, sunetul era perfect, chiar nu iti mai trebuia nimic. Deh, francezii nu sunt in stare sa faca un lucru perfect pana la capat, trebuia sa o dea de gard cu boxele alea de carton.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 6 Jul 2011, 20:57
Post #128


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Aici e buba, daca vrei egalizator, anulezi efectul de spatializare, impreuna cu egalizatorul se vor auzi ca naiba si da senzatia de difuzor spart.

Ai de ales intre ambianta Jazz care amplifica inaltele si joasele fie alegi Arkamys-ul in functie de nr. de ocupanti, dar niciodata ambele, o sa se auda mai bine asa, daca le lasi pe rand.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pavilion8373
post 7 Jul 2011, 10:57
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 July 08
From: Bucuresti




Se poate configura M3 HB in varianta privilege+ cutie edc? Varianta sporty etc nu ma incanta. Mereu mi-a placut interiorul bej pe care l-am avut pe M2.
Multumesc


--------------------
Una mai tanara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 8 Jul 2011, 07:23
Post #130


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




EDC-ul se comanda doar cu 1,5 dCi 110CP si acel motor nu exista pe Privilege, doar pe Sport Edition, produs la Bursa, dar si acesta are afisaj digital pe bord.

BTW, ieri am vazut un SportTourer Privilege cu interior gri si acela nu era EVO, deci sunt oameni care inca prefera griul la interior.

@Laurentiu, ieri am avut ocazia sa mai umblu pe un Arkamys, am gasit urmatoarele setari care sa sune bine, cel putin din dreapta.

Ai asa:
Ambianta: neutru (orice care sa nu fie Jazz, Pop-rock, etc)
Efectul audio: Rear Off, DSP doar pentru locurile din fata, pentru o senzatie de spatialitate mai realista.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 8 Jul 2011, 18:25
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




In nici un caz nu folosesc Rear Off. Am platit pentru 4 boxe, totusi...
Am sa ma joc putin la setari, sa vad ce obtin.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 8 Jul 2011, 22:42
Post #132


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Da-i rear OFF, pus pe toata masina se aude ca-n butoi, doar asa am constatat sa se auda bine.

De fapt tu acolo ai 4 pe fata si doua sau 4 pe spate.

Chestia ai m-a face sa rad, cu 4 difuzoare (doua medii si tweeter-e), bine ca nu ti-ai luat Octavia Drive, nu de alta, dar fix 4 primeai radmasa.gif

This post has been edited by connectorxp: 8 Jul 2011, 22:43


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 10 Jul 2011, 20:42
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(mircea_aq @ 5 Jul 2011, 22:58)
Sa ne intelegem, caroseriile ST, CC, Coupe, RS vin doar din Spania. Pentru HB e de discutat, cert este ca pentru Romania echiparile superioare Privilege si Sporty Dynamique sunt made in Spain, restul vin din Turcia.
*



Megane 3 CC se fabrica doar in Franta!!!


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 11 Jul 2011, 19:52
Post #134


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




In mod ciudat actualul RS tot in Spania este facut, comparativ cu vechiul model, care a fost asamblat in Dieppe.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 13 Jul 2011, 13:49
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




my bad, CC-ul e asamblat la Douai, intr-adevar, mi-a scapat, recunosc.
Modus are dreptate smile.gif

referitor la Arkamys am incercat rear off cu atmosfera neutra, si se aude semnificativ mai bine, merci connectorxp !


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sage
post 13 Jul 2011, 15:39
Post #136


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 24 February 04
From: la birou in Bucuresti




Am intrat intamplator in showroom la autocobalcescu si am intrebat de Arkamys. Consilierul de acolo m-a asigurat ca au fost reluate comenzile. La randul meu sunt interesat de un Megane ST.
Am vazut cu aceasta ocazie un Color Edition. Arata mai bine ca alte variante, are un look mai agresiv, dar esti limitat la adaugarea de optionale (eu urmaream un Privilege). Chestie simpatica: are un set de jante de 16 din otel cu un design neobisnuit (practic e un design cu 4 sau 5 spite, nu mai tin minte exact) care cu niste capace aplicate poti jura ca e vorba de jante din aluminiu. Oricum, si fara capace arata bine.

Am facut si un test cu Megane-ul Coupe cu motor 1,4 tce. Asta e motorul catre care m-as fi indreptat. Din pacate am fost neplacut surprins de forta motorului. Da, exista, dar e mult mai putina decat ma asteptam. In conditiile astea cred ca motorul de 1.5 diesel este mai tentant.


--------------------
Renault Laguna Navi Dynamique 180 CP/Megane Estate GT 2011/2018
Jurnal de Laguna III - 180 CP http://www.reno.ro/index.php?showtopic=219603&st=0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 14 Jul 2011, 16:40
Post #137


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




@Mircea_aq, cu placere.

@Sage, eu am avut o parere inversa despre motor, dar cei drept, am condus Coupe-ul celor de la Cobalcescu, dar pe urma am luat legatura cu cineva de la Renault Romania si m-a "lipit" de un drive test adevarat cu 1,4 TCe si atunci am avut ocazia sa-i arat toata talpa si sa o fac cum trebuie, acelasi lucru l-am facut si cand am condus Octavia, desi nu tot timpul conduc cu acceleratia la podea, des m-a trezesc in situatia ca am nevoie de ea. Eu am constatat asa: 1,4 TSI 122cp cu cutie manuala 6+1 este horror pentru cei care conduc intr-un ritm alert, dar la drum lung e ok, iar 1,4 TCe cu 6+1 manual, este o placere in oras, dar un chin la drum lung, din cauza treptei 5 si 6, care sunt scurte (dupa mine) si lucrul asta afecteza consumul, iar 1,4 TSI 122 si DSG (combinatie scumpicica) impaca ambele aspecte + lipsa ambreiajului laugh.gif

Fa asa, daca te hotarasti sa intregesti fratia Megane-urilor de pe sosele, te duci la ACB, dai o precomanda si rogi pe nenea sau tanti consilier de acolo sa-ti iti permita un drive test mai prelungit cu masina, eventual sa mergeti pana in capat la Timpuri Noi si sa intoarceti la iesirea de pe Centura (unde este statia de epurare si tratere ape uzate Glina) si asa ai timp sa incalzesti motorul si cutia si pe urma sa-i arati toata talpa, mai ales ca de fiecare data cand alerg pe acolo, nu prea vad radare, dar tot trebuie sa fi cu ochii in 4 dupa ele.

Color Edition este echipata ok, este un Expression mixat, adica ii lipsesc anumite ornamente si accesorii tipice acelui model, dar poti pune altele, de ex. pe Color Ed. ai clima si senzorii de ploaie si lumina in standard + un aspect placut al exteriorului, la toata smecheria asta recomand CD Player-ul Arkmays cu USB, navigatia si ESP.

Da, jantele se numesc Flexwheel si au un aspect mai ciudat, se intalnesc si pe la Opel si Ford.

Sa ne tii la curent cu ce aflii de la ei.

This post has been edited by connectorxp: 14 Jul 2011, 16:43


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cornel1986
post 23 May 2012, 18:01
Post #138


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 8 January 11




1.5dci


--------------------
renault megane coupe 2009 - B 90 DEA
B 90 DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 24 Mar 2013, 16:04
Post #139


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




As avea si eu 2 intrebari legate de motorul 1.4 TCE, la care nu am gasit raspuns. Cum nu este vreun topic dedicat motorului, as vrea sa pun intrebarile aici:

1. Daca are sau nu distributie variabila (doar admisie/ atat admisie cat si evacuare)?
2. Daca EGR-ul este de tip "high pressure", adica de acela care din evacuare introduce direct aerul inapoi in admisie, sau din cel "low pressure", adica din acela care mai intai raceste gazele evacuate, si apoi le introduce in admisie?

Multumesc.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florian40
post 5 Aug 2015, 23:09
Post #140


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 3 February 11




QUOTE(3styler @ 3 Jul 2011, 08:00)
Si mie tot luni imi face oferta si daca e asa cum scrie pe site, am si dat avansul smile.gif tongue.gif
*



N-ai mai zis nimic de ceva vreme!
Ce ti-ai luat pana la urma?


--------------------
Ex Renault Megane 2.2 2007 1,6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 6 Aug 2015, 09:36
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




fauve sh ca nou?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florian40
post 6 Aug 2015, 17:46
Post #142


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 3 February 11




O fi si vandut-o deja...


--------------------
Ex Renault Megane 2.2 2007 1,6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
azaghorth
post 10 Aug 2015, 09:13
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 917
Joined: 15 November 07
From: Cluj-Napoca




QUOTE(balanel @ 24 Mar 2013, 17:04)
2. Daca EGR-ul este de tip "high pressure", adica de acela care din evacuare introduce direct aerul inapoi in admisie, sau din cel "low pressure", adica din acela care mai intai raceste gazele evacuate, si apoi le introduce in admisie?

Sistemul low pressure inseamna ca baga gazele inainte de turbo (presiune atmosferica) nu dupa turbo (presiune ridicata).
La 1.9dCi am sistemul high pressure si gazele sunt racite inainte sa intre in admisie.Gazele intra cu 650C in EGR si ies cu 130C si e logic sa fie racite devreme ce unul din scopurile EGR-ului e sa reduca temperatura amestecului de combustie nu sa o ridice...

wikipedia zice:
"By feeding the lower oxygen exhaust gas into the intake, diesel EGR systems lower combustion temperature, reducing emissions of NOx. This makes combustion less efficient, compromising economy and power. The normally "dry" intake system of a diesel engine is now subject to fouling from soot, unburned fuel and oil in the EGR bleed, which has little effect on airflow. However, when combined with oil vapor from a PCV system, can cause buildup of sticky tar in the intake manifold and valves. It can also cause problems with components such as swirl flaps, where fitted. Diesel EGR also increases soot production, though this was masked in the US by the simultaneous introduction of diesel particulate filters.[9] EGR systems can also add abrasive contaminants and increase engine oil acidity, which in turn can reduce engine longevity.[10]

Though engine manufacturers have refused to release details of the effect of EGR on fuel economy, the EPA regulations of 2002 that led to the introduction of cooled EGR were associated with a 3% drop in engine efficiency, bucking a trend of a .5% a year increase.[11]"


Atasez o poza ca sa vezi despre ce depunere e vorba:in prima poza e intrarea galerie de admisie,poza 2 este iesirea EGR.
Cine nu a curatat EGR,conducta iesire turbo-->admisie si galerie de admisie...recomand cu tarie s-o faca,mai ales daca masina se apropie de 200.000km sau a depasit acest kilometraj.Eu planuiesc la 200.000km sa fac o verificare pompa si injectoare (pe banc de proba Bosch) si o curatare/verificare galerie admisie si supape
smile.gif

This post has been edited by azaghorth: 10 Aug 2015, 09:15


--------------------
Renault Megane III 1.9 dCi130 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 20:50
Dacia