Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema Espace 1997, computer de bord

danutzespace
post 14 Apr 2008, 13:54
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 14 April 08




in primul rand salutare tuturor!de curand am primit de la matusa mea(si nu e tamara biggrin.gif )cadou vechea ei masina..un renault espace 3(cred) 1997 2000cc benzina,dar care are o problema cu computerul de bord:din cate am inteles i s-a stricat afisajul,si ar fi 2 variante:1.sa schimb contoaru de la computer shi cutia uch(oricare ar fi asta)sau 2.sa schimb computeru cu totul.masina e in elvetia si tre sa ma duc sa o iau(cand o sa am piesa ca sa o pot monta acolo).am cautat in tara la dezmembrari computer de bord dar toti imi zic fie ca nu au fie ca le trebuie nu stiu ce cod de fabricatie.am toate datele inscriptionate pe computer dar nici una nu se potrivea cu nenorocitul lor de cod.daca a mai avut cineva aceeasi problema sau ma poate ajuta in vreun fel dau o bere:Dimi cer scuze daca v-am deranjat cu postu asta,oricum multumesc


--------------------
renault espace 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutzespace
post 19 Apr 2008, 11:56
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 14 April 08




sau macar daca stiti parcuri de dezmembrari in bucuresti sau calarasi poate imi ziceti si mie.multumesc


--------------------
renault espace 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 22:02
Dacia