Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vacanta in Serbia, pareri, sfaturi

vallixx
post 17 Jul 2023, 11:57
Post #91


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(sorin69 @ 14 Jul 2023, 20:27)
Salut !
In luna august am rezervat un sejur la Kopaonik.
Daca a mai fost cineva in special din Bucuresti as fi interesat sa aflu ce traseu a ales avand in vedere ca, pe ViaMichelin sunt indicate trei variante.
Deasemenea am in minte un al patrulea traseu cu iesire pe la Portile de Fier
Concret sunt interesat sa aleg traseul mai rapid sa pot ajunge in maxim 12 ore la destinatie.
*


Probabil nu te va ajuta prea mult postarea mea dar decat deloc.....
Ideea e ca sunt proaspat intros din Serbia, mai exact doar Belgrad. Trebuia sa fie si Novi Sad dar astrele s-au aliniat nefavorabil. ph34r.gif

Ca tot ai mentionat Drobeta, eu am iesit pe la Drobeta, nimic special, totul s-a intamplat rapid si fara probleme. Deloc aglomerata.
Am dat doar buletinele, talonul (care e pe firma, din fericire nu a fost nevoie de procura.....nu luasem asta in calcul petru ca in UE sigur nu trebuie) si permisul. Deci despe vama doar atata pot spune, mai departe tu ai o alta directie.

Returul a fost prin Foeni. Initial mi s-a recomadat tot aici sa merg pe varianta Stamora Moravita, insa pentru ca a cazut varianta Novi Sad si voiam sa fac si cateva zile popas prin Timisoara, am ales Foeni pentru ca era cel mai scurt traseu. Foeni are program pana la 19 ora Serbiei sau 20 ora noastra. Cum era devreme, am zis sa incerc, cel mai rau ce putea sa fie ar fi fost un ocol de o ora pana la Moravita.

N-a fost cazul, drumul ok, mai nimeni in vama, am trecut in 5 min. E o vama....in camp....dar si-a facut treaba.

Belgrad....ca tot se vorbea mai sus chiar daca postarile sunt vechi, nu mi-a displacut. L-am gasit interesant insa nu m-a dat pe spate. Curatel unde vede turistul, in rest murdarel si degadat. Iar trasnportul in comunj e de vise rele. Vechi, aglomerat, se sta mult in statii, nu recomand.
Preurile 2023 ok-ish, benzina cu vreun leu mai scumpa, mancarea ok, restul cam ca la noi, unele mai scumpe, altele mai ietine.

Nu sunt un fan al Bucurestiului chiar daca aici m-am nascut si aici traiesc si muncesc, dar dupa Belgrad am zis ca nu mai bomban Bucurestiul. Este peste Belgrad. Belgrad este un Bucuresti din anii 1990-2000, cam asa l-am perceput. Evident ca gusturile difera, repet, nu mi-a displacut dar nici nu m-a impresionat in mod deosebit. Sarbii insa ca oamneni mi-au placut.

Intrebarea daca merita mers acolo, pentru cine nu a mai fost, DA, merita de mers.

This post has been edited by vallixx: 17 Jul 2023, 11:58


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Jul 2023, 13:58
Post #92


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nah, orasul nu trebuie sa fie mai frumos ca al tau ca sa merite sa mergi paana acolo sa vezi cultura oamenii (altfel elvetienii sau americanii nu mai vizitau nimic smile.gif. De Serbia sunt si eu curios, unicul vecin al Romaniei cu care nu ne-am razboit.Stiu de belgradul anilor 2000 ca a fost un amic si la intrarea in hotel era un semn cu interzis kalashnikov si grenade. Probabil peretii rezistau la un glont de tokarev.

This post has been edited by einstein1984: 17 Jul 2023, 14:13


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Jul 2023, 14:48
Post #93


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Da, nu mai e de mult cu Kalashnikoave, merita de mers, evident ca nu-i totul nasol. Au si multe lucruri ok, iar oamenii mi-au placut. Merita sa dai o tura daca nu ai mai fost, nici eu nu mai fusesem pana acum. O sa ma mai intorc pentru ca vreau sa mai vad, inclusiv Novi Sad pe care l-am ratat de data asta dar am inteles ca e frumos.

De razboit, nu ne-am razboit cu ei poate printre altele si pentru ca mi s-a parut ca suntem la fel. Suntem foarte asemanatori. Semanam mult, si in bune si in rele, semanam la sistemul de valori, la mancare......la multe.

Parti bune: centrul e frumos, faleza Sava/Dunare e frumoasa, strand amenajat pe Dunare (Ada Ciganlija) preturile ok, oamenii sunt amabili, mancarurile seamana mult cu ceea ce suntem obisnuiti, mai peste tot merge plata cu cardul.....si sigur mai sunt si altele care nu-mi vin acum.

Rele: cand iesi din centru incepe sa se vada ca un oras invechit si degradat, cu engleza nu stau char atat de bine, parcurile sunt usor neingrijite mai ales cel central, Kalemegdan, unde sunt si ruinele vechii cetati. Aici insa nu-i pot acuza prea tare pentru ca nici Cismigiu si Herastrau nu sunt tocmai etaloane.

Muzeul Tesla e scump si supraevaluat si nu accepta plata cu card..... wacko.gif

Insa transportul in comun e cel mai rau.
Nu este metrou deci totul e pe sus, tramvai , autobuz, troleu, masina personala, Uber (de fapt Car Go, ca n-au Uber)....deci toate fac fix acelasi timp pana la destinatie. Si sunt si vechi de zici ca acum se destrama.

Ca esti cu autobuzul sau cu masina ta....tot aia e ca timp. Au bulevarde inguste un incap putine mijloace de transport, ca atare sunt putine per linie, asta inseamna ca vin la 35-40 minute si sunt extrem de aglomerate....ca na....cand stii ca urmatorul autobuz sau tramvai vine in minim 30 min.....te urci in primul, indiferent ca ai sau nu loc. Mai nou biletele sunt doar cu SMS si cand ai roaming non UE..... un SMS dubleaza valoarea biletului.....deci daca ai mult de mers mai bine iti iei cartela de Serbia. Oricum majoritatea fac blatul, ceea ce ni s-a recomandat si noua, chiar la Tourist Info Point. biggrin.gif

Daca stai aproape de centru si mergi pe jos e ok. Noi am stat mai la o margine pentru ca hotelul avea review-uri bune, avea parcare privata (un mare plus) si a fost ok asa. Dar aveam prea mult de mers pana in centru ca sa fie ok pe jos, plus caldura.....a trebuit sa luam transportul in comun.

This post has been edited by vallixx: 17 Jul 2023, 14:52


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 17 Jul 2023, 14:58
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Belgrad are Dunare si Sava, care se intalnesc acolo, navigatie, cetate sus la Kalemegdan cu vedere asuprea celor 2 ape mentionate, cu muzeu inclus, parc pana la pietonala ce ajunge la Hotel Moskva si de acolo se merge pe trotuar pana la catedrala Sf Sava, ca traseu turistic.
Daca de la Sf Sava, cand iesi, cobori catre raul Sava (drept), in zona de jos, parca spre gara am mancat o plescavita buna, unde painea e muiata in supa de vaca sau pui si apoi pusa in asamblare, poti ajunge la noua zona dezvoltata cu turnuri si un desen interesant la sol, parcuri, piste de biciclete etc.
Vedeti muzeul aviatiei langa aeroport.
Mallurile lor la nivel de magazine sunt foarte scumpe. De aia multi veneau la Timisoara cu autocarul sau masina si faceau shopping.
Pe terase in centrul vechi am observat ca bauturile erua destul de scumpe anul trecut. Probabil si mancarea. Dar e bine de cautat restaurante mai ferite, unde mananca ai lor, localnicii, nu astea pentru turisti.

This post has been edited by rue: 17 Jul 2023, 15:39

Attached thumbnail(s)
IMG_20220521_203321.jpg ( Size: 115.3k ) Number of downloads: 263


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Jul 2023, 15:14
Post #95


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Magazinele sunt un pic mai scumpe, mancarea insa mi s-a parut chiar ok la pret comparata cu terasele din Bucuresti.

O portie de 10 mici (cevapi), suficient pentru 2 persoane, cu cartofi la cuptor, pe aleea lor de terase, Skadarlija, au fost 1100 de dinari, deci cam 46 lei.
Cu 2 salate sarbesti (salata asortata) si 2 beri am mancat 2 persoane cam spre 100-110 lei, in centru. Mi s-a parut ok.

Iar plescavita.....tot cam acelasi lucru dar in forma oarecum de burger, tot cu cartofi, a fost 1200 de dinari, deci spre 50-51 lei.

O bere locala la juma era cam 380 dinari, 16 lei. Pentru terasa din centru....ok.

This post has been edited by vallixx: 17 Jul 2023, 15:19


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 17 Jul 2023, 15:25
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Mie nu mi place sa dau 16 lei pe o bere pe terasa in Tm. Sunt locuri unde gasesti un Tuborg sau Ursus la 10-12 lei. Daca vrei beri artizanale, alea ajung pe la 15-16 lei. La Belgrad eram la volan si am muiat buzele in berea sotiei, acolo pe centru.
In schimb, la Novi Sad am stat la hotel o noapte si am baut bere la ce terase ne puneam.
Pentru mine top a fost la piciorul podului spre cetate, undeva la o terasa era bere de la Zajcer, ceva ce aminteste de vechile beri din anii 90. Pentru aia... trebuie sa mai ajung curand pe la sarbi sa iau un bax.
Recent mi-a trimis un prieten ca si-a luat provizii de la Vrsac (vezi poza cu doza).

Attached thumbnail(s)
79d7c759_2bb6_47a3_9f58_46ac48700006.jpeg ( Size: 210.68k ) Number of downloads: 279
bere1.jpg ( Size: 117.82k ) Number of downloads: 279


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Jul 2023, 15:50
Post #97


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Nici mie nu-mi place si nu am un obicei sa stau la terase cu bere de 16 lei mai mereu....dar pentru 1 - 2 dati in concediu nu am stat sa caut periferia ca sa mananc si sa beau mai ieftin. E totusi concediu. Nu ma duc sa ma rup in figuri dar nici sa ma ieftinesc la ultimul cent.

Berea aia da, e buna, din aia am incercat si eu si a fost ok. Zaiecharsko ar fi traducerea litera cu litera.

Si ca tot ai zis de Timisoara, pe acolo am revenit si am stat si acolo vreo 3 zile. Mai fusesem in Timisoara doar copil fiind. Mi-a placut foarte mult. Ma ma intorc sigur. Cred ca mi-a placut chiar si mai mult si decat Belgradul. wub.gif

This post has been edited by vallixx: 17 Jul 2023, 15:54


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin69
post 17 Jul 2023, 16:37
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 June 10
From: Bucuresti




Salut !
Eu vă mulțumesc pentru răspunsuri dar eram interesat să aflu dacă a fost cineva din București la Kopaonik și traseul ales.
Serbia am vizitat de mai multe ori în ultimii ani ultima dată luna trecută și sunt cât de cât familiarizat cu starea drumurilor, preturile la carburant, taxe autostradă, restaurante, hoteluri ori obiective turistice.
La Belgrad am fost o singură dată în 2015 și pot spune că, a fost pe placul meu ( animație, terase, magazine etc ).


--------------------
Citroen C-Elysee 2016 Exclusive 1,6 VTI 115 C.P.Euro 6
You"ll Never Walk Alone
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 17 Jul 2023, 18:30
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Fă-ți ce zice google maps! Alegi și vezi.
Traseele sunt faine, cel puțin Ostrov -Nis. Nu prea e de oprit pe traseu să mănânci, că parca nu e și poate nu au plata cu cardul. Cu Euro rezolvi. În vama am văzut lipsa de respect din partea miliției de frontieră, mai ales sârbească, ce te lasă să aștepți daca tot nu e nimeni în fata ta.

Vallixx, nu ai înțeles. Localnicii știu unde se mănâncă bine și gustos, pt cartofi prăjiți și muzică sau pizza nu merita sa zici că ai mâncat acolo. Sârbii au multe specialități ce merita luate în seamă și până și micii ai sârbești trebuie sa fie asortați cu o salata cu castraveți. Poți găsi specialitățile din gospodării.
Desigur sârbii abuzează de cărnuri.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 17 Jul 2023, 21:07
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Serbia dupa razbosiele civile cu NATO si sanctiunile fara numar nu. mai e ce a fost. O tara mica saravita
E un miracol ca a supravietuit. Mancarea e buna si la pret decent.
Bucurestiul arata parca el a fost bombardat. Satele din banatul sarbesc arata mult peste ce e in RO.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 18 Jul 2023, 13:05
Post #101


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nefiind un uie, tarifele la telefonie/internet sunt destul de mari.
Poti sa-ti iei o cartela de la ei. Dar e destul de complicat s-o activezi (incarci) singur.
Cartela contine doar sim-ul si trebuie sa o incarci cu o anumita suma de bani si apoi sa-ti activezi ce optiune vrei prin telefon.
Partea nasoala vine cand vrei s-o activezi, atat cartela (carticica cu care vine insotita) cat si meniul din telefon nu sunt si in engleza sunt doar in sarba.

Un sim este vreo 400, iar cu 500 iti iei 6 giga de net.
Am nimerit un sim de la mts si nici pe site nu am gasit meniu in engleza.
Cum nici goagalul nu stie sarba, te cam uiti ca vitelul la poarta noua.
Pe mine m-a ajutat un barman.

Poate mai au si alte tipuri de cartela in magazine de specialitate sau mai mari, eu am luat-o dintr-o benzinarie.

Pretul la benzina de 95 standard este mai mare ca la noi, PARCA era 1.8 euro.


Daca vrei sa te plimbi iti recomand drumul de la Portile de Fier 2 pana la Golubat, este in cea mai mare parte pe malul Dunarii, este mai sus ca drumul nostru si ai o vedere mai frumoasa ca la noi.
Asfalt foarte bun, parcari curate si vreo 20 tuneluri/tunele.

This post has been edited by tribunul: 18 Jul 2023, 13:33

Attached thumbnail(s)
Screenshot_20230625_090147_Chrome.jpg ( Size: 230.44k ) Number of downloads: 214


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 18 Jul 2023, 13:56
Post #102


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(tribunul @ 18 Jul 2023, 14:05)
Nefiind un uie, tarifele la telefonie/internet sunt destul de mari.
*



daca esti pe gigi este aproape gratis ... pe Vomafone sau Borange scump roamingul ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin69
post 18 Jul 2023, 13:59
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 June 10
From: Bucuresti




N-as renunta la o calatorie in fosta Yugoslavie si aici ma refer la toate republicile care o compuneau pentru nimic in lume.
Nostalgia anilor 80 cu tigarile Vikend ori VEK, guma de mestecat ( Baltazar ), Vegeta, jeans, pantofi sport, cafea, cosmetice, orice puteai gasi si cumpara de la ei ma atrage in continuare.
Din pacate razboiul si sanctiunile au tinut in loc totul ori cu o dezvoltare foarte anevoioasa cel putin in Serbia, Macedonia de Nord ori Bosnia - Hertegovina.
Ma intreb daca n-ar fi existat toate acestea cum ar fi fost si daca mai puteam compara in minus ceva legat de Serbia ori celelalte republici cu Romania.
Eu unul aceasta divizare a Yugoslaviei nu pot spune ca, a fost un castig pentru cineva din interiorul fostei Yugoslavii, in exterior poate...
Daca n-ar fi existat toate aceste sicane politice, religioase si geostrategige venite din interior ori exterior ce-ar fi fost Yugoslavia astazi ?

This post has been edited by sorin69: 18 Jul 2023, 14:15


--------------------
Citroen C-Elysee 2016 Exclusive 1,6 VTI 115 C.P.Euro 6
You"ll Never Walk Alone
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 18 Jul 2023, 18:16
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.313
Joined: 3 January 05




Probabil o țară f puternică și aliată cu Putin, care împreună ar fi fost o amenințare reală pt UE. Deci cam ca Belarus, dar în mijlocul UE.

This post has been edited by nasty: 18 Jul 2023, 18:17


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 19 Jul 2023, 07:31
Post #105


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Yugoslavia era fix ca imperiul austroungar sau URSS, un numar de populatii diferite istoric, cultural si religios fortate sa coabiteze. Fiecare din ele, ca erau sarbi, croati, macedoneni sau kosovari musulmani au ales calea autodeterminarii, zicand ca mai bine sa ne fie rau dar sa fim liberi, decat sa decida altii pentru noi.
Altfel si kirghizii si uzbecii poate ziceau ca era mai bine in URSS, ca erau intr-o trara puternica cu focoase nucleare


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 19 Jul 2023, 07:42
Post #106


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nu stiu care ar fi fost relatia dintre Tito si Putin, dar relatia dintre Tito si Stalin nu a fost una de prietenie, dimpotriva Tito si-a aratat oficial dezacordul fata de politica lui Stalin. Si sa nu uitam ca Stalin a fost mentorul sau.
Tito a reluat relatia cu URSS-ul dupa moartea lui Stalin, si cu Romania tot de atunci.
Tito nu a aderat la tratatul de la Varsovia (organizarea militara a statelor comuniste din Europa).


PS. Crezi ca Belarusului o sa-i fie mai bine (ii este) de cand s-a indeparatat de ue, si a primit sactiuni din partea ue?

Tarile in care sunt mai multe etnii se pot conduce fie printr-o dictatura, cum a facut Tito, fie prin acordarea de drepturi, cum a facut Ceausescu cu etnia maghiara.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 Jul 2023, 08:35
Post #107


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




se duce dracului topicul daca va apucati de dezbatut istorie in loc sa lasati liber pt. info relevante acestui subiect ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 19 Jul 2023, 09:27
Post #108


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(cj98czh @ 18 Jul 2023, 13:56)
daca esti pe gigi este aproape gratis ... pe Vomafone sau Borange scump roamingul ..
*


Netul e ieftin, parca vreun euro per giga, dar apelul sau SMS ul e vreo juma de euro.

Oricum e clar mai bine decat la ailalti doi. Ba chiar Orange m-a si enervat, ca atunci cand a simtit roaming non UE mi-a taiat netul. Acolo nu a fost problema ca am folosit cartela de Digi, dar cand m-am intors in tara netul tot oprit.

Dau sa sun la ei....lula....robotica Marghioala sau cum o chema-o. Magazin Orange nu aveam aproape.....asa ca am incercat pe chat (pentru ca aveam cartela de Digi, altfel lula chat pentru ca lula net).

-Mda, sunt oprite datele mobile, ati fost in roaming non UE si pentru a evita utilizarea accidentala s-a activat nu stiu ce optiunea kurului (de la ei putere). Sa va repornim datele?

-Pai mai madam, daca eu n-aveam net acum de la Digi, cum plm luam legatura cu voi? Daca nu aveam si Digi si intram in tara si aveam nevoie de net pentru navigatie sau orice altceva....ca eram in camp.....ce fac? Ca magazin in camp n-am....si nici nu mi se pare normal in 2023 sa dau fuga la magazin, chat n-am ca mi-ati taiat netul, e-mail nu pot sa vad dau si oricum dureaza pana il vede cineva, deci numai sa stau cu roboata Esmeralda la telefon 45 min sau mai mult, navigand prin optiuni?
Cand m-a preluat din nou Orange Romania, de ce mama lui proces verbal nu ati repornit datele automat, asa cum tot automat ati decis sa le opriti?

-Pai vad dau un cod si il apelati din dialer si va porneste datele......
-Pai imi dai acum ca te-am prins pe chat ca am si Digi...altfel?
-.........

Deci cand imi expira perioada contractuala trec pe cel mai ieftinache abonament Orange, ca vreau sa-mi pastrez totusi numarul....sau pe Yoxo .......si raman cu dual sim....ca si asa reteaua in ultimul timp este execrabila....avand dual vad si eu diferente acum.

This post has been edited by vallixx: 19 Jul 2023, 09:34


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 19 Jul 2023, 09:44
Post #109


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(vallixx @ 19 Jul 2023, 10:27)
Netul e ieftin, parca vreun euro per giga, dar apelul sau SMS ul e vreo juma de euro.
*



2023_07_19_10_43_57.png ( Size: 89.14k ) Number of downloads: 136


Orange este usor mai ieftion pe partea de voce dar mai scump la net.

This post has been edited by cj98czh: 19 Jul 2023, 09:47


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin69
post 20 Aug 2023, 14:54
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 June 10
From: Bucuresti




Salut !
Am ales pana la urma traseul Bucuresti-Ruse-Pleven-Sofia-Kalotina-Nis-Kopaonik aproximativ 680km.
Am ales acest traseu tur-retur.
La dus in vama Giurgiu-Ruse liber trecut fara probleme, in vama Kalotina-Gradina am asteptat aproximativ 30 minute.
La intoarcere in vama Gradina-Kalotina am stat fix 2 ore la Ruse-Giurgiu liber.
Atat la dus cat si la intors in vama Giurgiu-Ruse am fost la ora 5 dimineata respectiv 12 noaptea.
Drumul pe intreg traseul bun spre foarte bun atat carosabilul cat si traficul.


--------------------
Citroen C-Elysee 2016 Exclusive 1,6 VTI 115 C.P.Euro 6
You"ll Never Walk Alone
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 25 Apr 2024, 16:12
Post #111


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Duminica plec spre Novi Sad.

Bucuresti - Severin - Novi Sad sau
Bucuresti - Timisoara - Foeni?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Apr 2024, 17:58
Post #112


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




oare este aglomerat in vama? 🤣🤣


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 25 Apr 2024, 19:01
Post #113


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




cica nu conteaza cat de aglomerat este, ci conteaza cum se misca vamesii tongue.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Apr 2024, 20:55
Post #114


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Trec cam de 2 ori pe an pe..acolo (portile de fer)..de sarbatori.....n am vazut coada ...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Apr 2024, 21:58
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(UXE @ 25 Apr 2024, 18:12)
Duminica plec spre Novi Sad.


Drum bun. Poate te ajuta: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/traficonline/

Ca sugestie, am inteles ca merita vazuta si Subotica.




--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin69
post Yesterday, 11:27
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 27 June 10
From: Bucuresti




De cate ori am iesit ori intrat pe la Portile de Fier 1 a fost liber, foarte putine masini ori deloc.


--------------------
Citroen C-Elysee 2016 Exclusive 1,6 VTI 115 C.P.Euro 6
You"ll Never Walk Alone
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 07:54
Dacia