Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Austria

AL
post 21 Sep 2004, 08:21
Post #61


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Cine vrea sa vada cum arata o astfel de vesta, sa vina la intalnirile de joi din Bucuresti... poate isi face cineva o poza imbracat cu vesta si o punem pe forum.. :mrgreen:

In curand vesta va fi obligatorie in toata Europa si, daca intram, si la noi!...

Sfat: nu cumparati vesta de la croitoria de uniforme pentru politie deoarece costa mult prea mult... aprox 600 k lei in august 2004.... in targ (de la cei de la ADP care si le vand) sau in strainatate costa mult mai ieftin.... cca 5-7 euro... daca insa veti dori sa cumparati de la granita cu respectiva tara, cu siguranta veti da mult mai mult....


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 21 Sep 2004, 10:18
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Treaba cu vesta sta in felul urmator: daca circulati pe timp de noapte/zi si aveti o pana/o problema si opriti pe marginea drumului, nu aveti voie sa coborati din masina fara vesta respectiva pe voi, deci trebuie tinuta in masina si nu in portbagaj, eu am una in masina, aveti grija sa fie cu adevarat reflectorizanta pe timp de noapte, am vazut la spanioli ca aparusera pe piata si veste care nu erau suficient reflectorizante.
Later edit: asa arata vesta, defapt e verzuie nu galbena, telefonul e de vina.

Attached thumbnail(s)
Foto(09).jpg ( Size: 25.54k ) Number of downloads: 2317


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 19 Oct 2004, 11:16
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




Salutare tuturor,
abia ieri m-am inregistrat si desi cred ca e cam tarziu pot sa va spun cum a fost concediul meu in austria. Astept intrebari (daca mai intereseaza pe cineva)sau un semn de la moderatori sau admin. daca pot sa le postez pe forum.


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 19 Oct 2004, 11:35
Post #64


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Chiar e rugam sa postezi tot ce consideri interesant, relevant, util, frumos etc.



--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 19 Oct 2004, 13:00
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




Multumesc ptr. promptitudinea raspunsului.
Rezervarea cazarii pt. austria am facut-o in luna februarie.Daca se face din timp prinzi preturi bune.Am stat in viena doua nopti(in viena se pot face rezervari si mai tarziu) la un hotel de 4 stele (MATE SE NUMESTE)- 78 EURO/noapte camera
de 2 pers.conditii super AC,TV mic dejun inclus.Apoi am stat 7 nopti in Kaprun (la
4 km de Zell am see)
Aici am platit pentru 7 nopti de cazare cu demipensiune 350 euro(2 pers.)Pentru ca am facut rezervarea in februarie am avut 3% reducere iar ptr. ca am fost in iunie pana sa inceapa sezonul de varf(5.07-23.08)am avut oferta 7=6(am platit
6 nopti si am stat 7).
Am fost cu o dacie SLZ si nu am avut nici un fel de probleme(nici la vama,nici cu politia,nici cu masina)Benzina f buna a iesit un consum pt 4100 km de 5,75/100.
Nu am mers f. tare-autostrada 110-120 pe celelalte drumuri 90-100(exceptand restrictiile de viteza)
Austria e o tara super(money talks poate confirma)Am fost pe transfagarasanul
lor(grossglockner hochalpen strasse) e ceva extraordinar (au o buda la 2500 m
altitudine... miroase a florarie..m-au spart)sa vezi parcare etajata pe 4 nivele..
Kaprun este in landul Salzburg si am cumparat un card -SALZBURGERLAND CARD
valabil 6 zile (34EURO/PERS).Cu acest card ai acces gratuit la aprox.200 obiective
turistice si la alte cateva cu reducere.(stranduri,telecabine,chei gen cheile dambovicioarei dar la alta scara,cascade,mine etc)Cand cumperi cardul ti se da o
brosura cu toate aceste obiective.
Am platit 34 euro si am consumat de 64 euro(atat plateam daca nu aveam card).
Pentru alte informatii astept intrebari la care voi raspunde cu placere.


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 20 Oct 2004, 07:38
Post #66


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Cred ca ar merge cateva impresii si povestiri despre locurile vazute... topicul abunda in general de informatii utile, dar sta cam prost la capitolul "impresii despre..."... Nu ar strica si 2-3 poze, in format micsorat (de ex 480x360... aproximativ cat o poza 10x15 cm) pentru a nu ocupa mult spatiu.... orice care sa deschida apetitul spre calatorii...

Multumesc.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 20 Oct 2004, 12:56
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




Revin cu alte detalii.Am plecat la 2 dimineata,la10am treceam granita,la 17 intram in viena.In viena e bine sa lasi masina si sa circuli cu ITB-ul lor Costa 5 euro/24 ore sau 12eur/72 ore;am vizitat schonbrunn-ul(6 ore)-14.9eur biletul/pers.Este f.frumos mai ales ca am fost in luna iunie toate florile(in special trandafirii) erau inflorite.Am fost la brutaria castelului la o prezentare de apfelstrudel si am si mancat o bucata(intra in pretul biletului);am vizitat gradinile private,labirintul,30 camere din castel,gloriette.Apoi am vizitat aquariumul(8.8eur/pers.);acvarii cu tot felul de pesti viu colorati,piranha,rechini,pisici de mare etc.
Am urcat in turnul dunarii-5.2 eur/pers dar am luat un bilet combinat cu roata mare din prater si in loc de12.8eur(cat costa separat)am platit 9.6 eur/pers.In parc
m-am dat intr-un carusel(volare se numeste)-4 eur/pers.senzatii deosebite dar a
doua oara nu mai vreau(sa mergeti nemancati).Din turn(165 m cu un lift TGV am
urcat in 30 sec.) si din roata privelisti deosebite asupra vienei.
In zona kaprun-zell am see am vizitat o mina de sare la Hallein-12.5eur/pers cu card(fara card 15 eur).Cobori in mina cu un trenulet si pe un tobogan de lemn(in timp ce cobori ti se fac poze care le iei daca vrei la iesire-5 eur/buc).Ecrane cu dolby surround cu prezentari de tot felul!!!!!.;treci cu bacul peste un lac sarat si la sfarsit urci cu scara rulanta si iesi cu trenuletul.SUPER.Apoi am vazut cascadele Gollinger (gratis cu cardul)unde am prins si un curcubeu superb.Tot in zona este o pestera de gheata despre care s-a mai scris pe aici.Daca vreti sa o vedeti luati-va haine groase pt ca dureaza cam 75 min si inauntru sunt max 0 grade(17 eur/pers.)
In pret intra urcatul si coboratul cu o telecabina(merge si pe jos 90min aprox dar nu va recomand la ce panta e acolo!!)si vizitarea pesterii.Este ceva deosebit si impresionant(sa vezi cascada de gheata de 25 m inaltime).Foarte aproape de pestera este si un castel cocotat pe o stanca(se vede de pa autostradaA10-SALZBURG-VILLACH in localitatea Werfen).Merita si el vazut;inauntru e o tanti care
dreseaza vulturi,privelisti frumoase(totul e sa ai vreme buna).Intrare gratuita (daca ai card-daca nu este 9 eur/pers)
O alta experienta extraordinara este vizitarea barajelor din kaprun -2 lacuri de acumulare la 2000m altitudine.Se lasa masina intr-o parcare etajata pe 6 nivele si se urca cu autobuzul(MAN sau MERCEDES)aer cond. scaune tapitate conditii brici.
Este loc de un singur autobuz si se circula dupa un orar care se si respecta;se trece prin multe tunele si ajungi sus unde esti f. aproape de varfuri de 3000 m.Am prins si o zi senina si ai vizibilitate zeci de km.(nu e pacla ca la noi-dee..aer curat)
Unii faceau plaja altii trasee sa tot stai acolo.De mentionat ca la toate obiectivele turistice parcarea este gratuita si intrarea se face prin alt loc decat iesirea.Iesirea se face intotdeauna printr-un magazin de suveniruri (desteapta chestie)
Am mai vazut niste chei deosebite(asemanatoare cu canionul 7 scari din timisul de jos)-intrare gratis (cardul sa traiasca);cascade mari,peretii de stanca foarte apropiati(uneori2-3 m)FRUMOS.Cum am precizat ieri este neaparat necesar de parcurs drumul alpin inalt GROSSGLOCKNER;se ajunge la 2500-2600m altitudine;exista o bifurcatie catre ghetarul PASTERZE-10km lungime se poate explora cu ghid;de aici se vede cel mai inalt varf din austria 3798m(sa fie vreme buna)
Cumparaturi din magazinele BILLA,MAXIMARKT;cafea 1kg-3 eur(buna rau)suc PFANNER 2L-1 eur(oferta super-la noi este 95000 cutia);bere la doza 500ml-0.45-0.50euro.
Contrar celor auzite austriecii au fost f. amabili cu noi si nu am avut nici o problema ca nu stiam germana-ne-am descurcat f.bine cu engleza.Merita stat in landul SALZBURG cel putin 6-7 zile si cumparat cardul.Daca sunt intreb. va astept.


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 8 Nov 2004, 16:48
Post #68


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Se pare ca de la 1 ianuarie vor fi obligatorii si in Austria vestele reflectorizante! excl.gif Cind aflu detalii mai exacte, le scriu.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 12 Nov 2004, 00:45
Post #69


Unregistered









Lanturile pentru roti sunt obligatorii? Ma refer in perioada de iarna
Ai ceva noutati in ceea ce priveste lucrarile pe traseul Munchen - Salzburg - Graz - Viena? Ca pe acolo trec peste o saptamana

Parca spuneai de oarece santiere si de ruta ocolitoare. A1 parca se numeste autostrada aia, nu?


--------------------
Go to the top of the page
+
AL
post 12 Nov 2004, 08:49
Post #70


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Money este acum plecat din austria, asa ca iti voi raspunde eu... atat cat pot.... nu stiu daca drumul prin Salzburg (Munchen-Salzburg-Linz) mai este sau nu in reparatii, insa, daca nu esti sigur, mai bine foloseste ruta ocolitoare: Munchen-Passau-Linz... Pe unde vii din FR?.... prin Elvetia sau Germania.... deoarece, daca vii dinspre Nurnberg, ideea este sa nimeresti pe A3 (D) care trece prin Passau si se continua in Austria catre Linz... apoi Viena etc. Pe "centura" Vienei sunt ceva lucrari, ideea este sa fi atent ca este o deviere, undeva va trebui sa o iei la dreapta si sa cobori sub autostrada, mergi putin pe un fel de bretea a unei joctiuni apoi intri pe autostrada catre Ungaria (atentie, e bine sa te tii dupa semnul de Aeroport...acele apare mereu....Budapesta nu apare chiar pe fiecare indicator)....deci atentie mare la Viena!

Incearca sa folosesti un route-planner (vezi topicul aferent sau.... ca tot e des utilizat pe acolo: www.mappy.fr).


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 12 Nov 2004, 09:41
Post #71


Unregistered









Vin prin Germania - aia nu e problema ca fac noaptea Karlshrue - Munchen. Dupa Munchen daca nu o iau prin Linz ocolul e destul de mare. Inca o data, merg noaptea.

Lanturile sunt obligatorii in AUstria?


--------------------
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 12 Nov 2004, 13:11
Post #72


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




E cam greu sa vii pe traseul Salzburg-Graz-Viena rolleyes.gif

Cel mai sigur si rapid este Passau-Linz. De unde vii din Franta? Saptamina viitoare iti pot da un traseu rapid, in functie de unde vii. Eu am strabatut Germania in vreo 4 ore, iar Linz-Paris am facut in vreo 10-11 ore (1200 km)


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 12 Nov 2004, 15:13
Post #73


Unregistered









Din Strasbourg
Ai dreptate cu Salzburg :-) - chestia e ca ultima data mi s-a parut ca am gresit drumul,


--------------------
Go to the top of the page
+
AL
post 12 Nov 2004, 15:38
Post #74


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




DEci...vii spre munchen pe A8 pana dai de autostrada de centura A99 si te duci dupa indicatia A92 - Landshut/Deggendorf... din A99 intri pe A92 catre directia spusa anterior... vezi ca pe A92 este si Aeroportul Franz Iosef Strauss... si uzinele BMW...smile.gif ... mergi pe A92 pana la intersectia cu A3 unde mergi catre dreapta, in directia Passau si Austria... A3 se va transforma in A8 in austria, conform numerotarii austriei.... mergi tot inainte pe A8 care se va uni cu A ce vine prin salzburg apoi cu cea care vine din Graz....si in final se numeste A1 care merge catre Vienna.... in apropiere de viena a1 se bifurca, o parte merge direct catre oras si intra in acesta iar o parte merge catre centura si apoi catre Ungaria

P.S. foloseste totusi mappy si scoate-ti la imprimanta hartile si descrierea traseului.... in special zoom in zonele "fierbinti"...cu intersectii de autostrazi...deci Munchen si Vienna


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 12 Nov 2004, 23:40
Post #75


Unregistered









Am folosit Michelin ultima oara dar nu mi-a placut
E a cincea oara ca ma duc cu masina, insa de fiecare data am avut senzatia ca dupa Munchen am facut un mic ocol
Nu m-am incurcat niciodata in Viena sau Budapesta, singura parte care mi se pare dificila e pe centura Munchenului care e lunga a dracu si din care tre sa iesi pe A1 cum zici tu.

Dealtfel am fost in Munich la o nunta si ruta care mi-a scos-o Michelin m-a bagat in oras in partea opusa - fata de unde trebuia sa ajung. AM mers fratica mosului vreo 50 de km prin oras pana la destinatie.

Cel mai rau insa a fost Berlin, intrasem in oras de un sfert de ora si vad indicator centru 52 de km !!

tot nu m-ati lamurit cu lanturile, trebuie si in Austria sau numai in Ungaria? sau nici in Ungaria?


--------------------
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Nov 2004, 09:36
Post #76


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Parerea mea este ca lanturi este BINE sa ai la tine, indiferent daca trebuie sau nu.... e viata ta in joc....conditiile meteo pot fi schimbatoare de la o ora la alta sau de la o zona la alta.... eu iti recomand sa le ai oricum la tine...daca nu vrei sa cumperi, macar imprumuta un set de la cineva! Ca totusi sa raspund "la obiect"...nu stiu cum e in A cu reglementarea privind lanturile...

P.S. Munchen: vezi ca mai exista o centura de drum national.... care leaga autostrada care vine dinspre Elvetia de cea pe care vii tu si apoi, catre nord, de cea care merge spre Deggendorf/Passau... nu mai sunt sigur, dar parca are indicativul D481... trebuie sa iesi de pe autostrada inainte de munchen cu vreo 30 km si sa tii directia catre Dachau... inainte de Dachau vei intalni intrarea in autostrada urmatoare... avantajul este ca aceasta sosea este libera, fara blocaje de circulatie, si ocolul nu este mare, ba chiar nu este deloc... se circula cu 80 km/h... cauta acest drum national pe harta si mergi pe el, te va scuti de belele!.. eu pe acolo am mers mereu...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 15 Nov 2004, 10:25
Post #77


Unregistered









Wow Al, suna bine - cred ca pot economisi cel putin o jumatate de ora daca evit centura aia nesfarsita. Nu e vorba de aglomeratie ca o sa fiu acolo in jur de 3 noaptea, dar viteza e limitata mi se pare. Orcium, totdeauna mi s-a parut lunga

O sa-mi scot traseul cum zici tu. tare ma bate gandul de-un gps pe palm, cam e practic.

Multam fain de tip


--------------------
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Nov 2004, 11:43
Post #78


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




REvin cu ceva amanunte si o harta...

cum vii dispre augsburg pe A8, iesi la exitul nr. 78 (directia Salzburg, Nurenberg, Deggendorf, Dachau) pe B471 (si nu cum am scris gresit mai sus)...pe directia Dachau.... pana dai de indicator A92 - Deggendorf/Nurnberg... unde intrii pe A92 ....

Attached thumbnail(s)
84d51dfd69.gif ( Size: 46k ) Number of downloads: 2435
84d51ca0f0.gif ( Size: 34.93k ) Number of downloads: 2290


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 15 Nov 2004, 11:56
Post #79


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




@hair, @Al:

eu am circulat si circul adesea pe A99 (centura Muenchenului) si trebuie sa va contrazic: A99 este īn opinia mea varianta mai rapida si mai buna, daca nu e trafic prea intens. La ora estimata 03:00 ar trebui sa fie libera.

Varianta pe drumul national B471 este ceva mai lunga si, mai ales la ora pomenita, cu siguranta substantial mai lenta.

Atasez harta de la viamichelin. Atentie: ei recomanda alt traseu spre Linz decīt A94 īn īntregime (B12/E552). Din nou subscriu la recomandare, daca nu e prea mult trafic, dar vezi comentariile legate de ora.

Observatie: Mai ales pe B12, atentie la caprioare (de alea cu 4 picioare), sunt destul de multe īn padurile din zona.

Informatie: pe acest traseu treci prin Braunau - localitatea de nastere a amicului Hitler. [Cīnd ajungi īn Romania treci oare si prin Scornicesti, ca sa ai paleta completa?]

Sanatate,
os

---- Edit ----

Bineinteles ca tot ce spun aici sunt opinii personale: eu as merge asa, dar s-ar putea ca tu sa ai alte preferinte. Tot ce pot sa fac este sa-ti dau informatiile asa cum cred eu ca-s mai adecvate.

Drum bun,
os

This post has been edited by os: 15 Nov 2004, 12:39

Attached thumbnail(s)
MuenchenNord.gif ( Size: 49.5k ) Number of downloads: 2083
B12.gif ( Size: 42.31k ) Number of downloads: 2005


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 15 Nov 2004, 12:38
Post #80


Unregistered









Hehe, nu ma opresc la Timisoara pentru vreo 4 ore si dupa aia cale intoarsa.
Multam de info

os tu faci des traseul asta au locuiesti in afara granitelor tarii?

In alta ordine de idei, centura Munchenului nu e limitata la 110? In plus, zicea cineva ca piuia radarul in continuu in zona respectiva


--------------------
Go to the top of the page
+
os
post 15 Nov 2004, 12:42
Post #81


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




@hair: locuiesc īn zona.

Pe A99 mai sunt santiere, acolo viteza e limitata. Dar nu exista limitare generala; eu īn general "cam" respect limitarile de viteza. Ce face antiradarul nu stiu, ca n-am avut niciodata.

os.


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 15 Nov 2004, 16:22
Post #82


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Autostrada Salzburg - Linz e inca in lucru pe o portiune destul de mare. Este de dorit sa o evitati. Din Germania se ajunge mult mai rapid prin Passau.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 15 Nov 2004, 18:06
Post #83


Unregistered









Estimezi ca sunt lucrari pe mai mult de 30 km?
M-am uitat pe traseul pe care il zici tu, e cu un pic mai lung decat ala prin Linz


--------------------
Go to the top of the page
+
AL
post 16 Nov 2004, 10:08
Post #84


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




hair, este mai lung cu vreo 30-40 km...atat... tinand cont ca pentru a merge catre Salzburg trebuie sa ocolesti Munchen-ul pe centura, cred ca este chiar mai putin... ti-am mai spus....ruleaza doua simulari cu mappy... pornind de la augsburg pe ambele variante....sau cu viamichelin... poti face chiar trei, pe trasul descris de os....

P.S. de la Munchen pana la Deggendorf autostrada este libera....adica trafic destul de redus imediat ce ai trecut de aeroport... conteaza si asta...

asta-vara pe ruta Salzburg se formau cozi (stau-uri) de cateva ore!!!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Nov 2004, 10:33
Post #85


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




@hair

Daca imi spui cum vii pe autostrada din Munchen - Salzburg spre Viena si sa nu treci pe linga Linz, ai o bere de la mine... wink.gif Cele doua autostrazi (spre Salzburg si spre Passau) se despart (sau se unesc cind vii dinspre Germania) in apropiere de Linz.

Tinind cont ca in Germania nu ai limita de viteza si ca portiunea din Austria e mai mare prin Salzburg, cei 30 de km in plus ii faci mai repede cu MINIM o ora smile.gif Asta daca NU ai stau-uri dinspre Salzburg. Pina prin octombrie pe autostrada Salzburg-Munchen erau stau-uri de pina la... 10 ore!!! blink.gif ohmy.gif Alegerea e a ta, oricum. Ai dreptate, ai un traseu mai scurt cu 30km... rolleyes.gif

PS. Ieri un prieten a fost pina in Salzburg. El obisnuieste sa mearga repede (minim 170km/h) Mi-a spus ca in 2 ore maxim ajunge inapoi (l-am sunat cind se pregatea sa vina inapoi din Salzburg). Si a ajuns in... 4 ore wink.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hair
post 16 Nov 2004, 12:39
Post #86


Unregistered









Ca sa nu va mai bat la cap - eu vroiam sa fac in felul urmator:

cand ajung la munchen sa o iau pe A99/E52 in directia Nurnberg/Salzburg
O tin pa A 92 pana aproape de Landshut, unde iau U81 spre Linz-Passau
Apoi continui pe A3/E56 in directia Iggensbach - Viena

Money, tu zici ca traseul asta poate dura vineri la 3-4 dimineata?


--------------------
Go to the top of the page
+
johnsws
post 9 Dec 2004, 10:34
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 593
Joined: 31 March 04
From: Bucuresti




Eu adso (fac precizarea pentru ca postul va aparea ca johnsws), vreau sa plec in februarie la sautens la ski - am gasit un hotelas care pare foarte dragut la preturi acceptabile.

poate cineva sa-mi dea detalii? cum sunt de obicei drumurile in austria iarna in zona asta? cum e acolo? cel mai bun traseu? etc.

Multumesc mult!!


--------------------
opel astra 2006 classic
astra la vista baby!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu_iasi
post 10 Dec 2004, 20:47
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 23 November 04
From: Iasi




Vreau sa intreb si eu o chestie pe care nu am vazut-o discutata pe aici. Cat costa un drum dus-intors pana la Viena? Daca merg, voi merge cu o solenza. Cam cata benzina se consuma incepand cu granita maghiara? Voi ce consumuri ati scos si cat ati cheltuit?


--------------------
Dacia Logan Ambition azur - B ** TWL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 10 Dec 2004, 23:55
Post #89


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Cu un rezervor trebuie sa ajungi din Ro la Viena


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 11 Dec 2004, 09:34
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




am facut plinul la Nadlac si am ajuns in viena ne-am si plimbat un pic si apoi am alimentat(tot solenza).
distanta nadlac-viena aprox 530 km.
cost aprox.30.000 x 37 litri = 1.110.000.


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
40 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 23:45
Dacia