Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Costuri mari reparatii/intretinere

BM1
post 23 Sep 2021, 14:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23 September 21




Buna ziua,

As dori sa cumpar un Renault Koleos 2.0 DCI 150 CP 4x4 din anul 2008 SH. Imi place mult masina, dar mecanicul mi-a spus ca piesele sunt extrem de scumpe si ca voi baga multi bani in ea si nu se merita. Mi-a recomandat sa ma orientez spre altceva.
Totusi, vreau sa va intreb pe cei care aveti aceasta masina, sunt adevarate cele spuse mai sus?
Chiar sunt piesele atat de scumpe si se gasesc greu?

Multumesc!


--------------------
Chevrolet Aveo 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 24 Sep 2021, 11:57
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, piesele de schimb OEM si la Koleos sunt mai scumpe, ca la toate marcile de altfel. Singurul minus ar fi ca sunt mai rare pe piata si nu sunt piese pe stoc, de cele mai multe ori trebuie sa astepti chiar saptamani pana vin din afara. In rest, e o masina buna si fiabila daca e intretinuta si exploatata cum trebuie. Trebuie tinut cont si de faptul ca e o masina grea si cu indice aerodinamic slab, asta reflectandu-se intr-un consum sensibil mai mare ca la alte masini cu acelasi motor.

This post has been edited by grig1960: 24 Sep 2021, 11:59


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BM1
post 24 Sep 2021, 14:54
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23 September 21




Deci sa inteleg ca sunteti destul de multumit de masina. Ma gandesc ca oricum fata de BMW, Mercedes, Audi este mai ieftina la piese si intretinere smile.gif .

Am vazut ca exista deja un topic legat de consum, dar este putin mai vechi. Nu ma supar daca doriti sa mai adaugati cateva cuvinte despre consum, in cazul in care s-a mai schimbat parerea dvs de la ultimul topic pe acest subiect.

Multumesc!


--------------------
Chevrolet Aveo 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 25 Sep 2021, 07:00
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, parerea mea vizavi de consum nu s-a schimbat si cred ca nici a celorlalti colegi care au scris in topicul "Consum Koleos". Daca vrei sa mergi la consum cumpara alta masina.


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 18:16
Dacia