Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Koleos pocnit scaun șofer, Pocnit scaun

Alexlwa
post 8 May 2021, 11:36
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 May 21




Va salut, dețin un Renault koleos 2012 Facelift 1 varianta bose cu interior piele și scaunul șoferului acționat electric. Probabil de la minunatele drumuri ale patriei s a slăbit sau rupt ceva la scaunul șoferului și la orice denivelare se aude un pocnit(nu scartait) enervant, care diferă in funcție de poziția in care este scaunul (uneori mai tare alteori mai încet). I am dat cu clasicul wd40, a fost uns și la reprezenta însă nu s a schimbat nimic. Ulterior cei de la reprezentanta mi au spus ca este posibil sa trebuiască înlocuit tot cadrul de metal și ca tot nu imi garantează ca va fi ok (nici nu vreau sa ma gândesc ce scoruri ar fi fost sa imi înlocuiască cadrul la reprezentanta).Nu m am apucat sa îl dau jos întrucât am văzut ca sunt mult fire și ma gândesc sa nu apăra erori in bord sau la funcționare. Menționez ca acționarea electrică și încălzirea merg perfect. Ce sfaturi imi dați? Intre timp m am mutat in București așa ca dacă știți vreun service sau reprezentata care nu imi spun “nu va putem garantam ca va fi ok” aștept un sfat. Va multumesc!


--------------------
Renault Koleos 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grig1960
post 10 May 2021, 11:44
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 2 April 17
From: Onesti, Bacau




Salut, poate raspunsul meu este tardiv, dar firele alea multe sunt cuplate prin intermediul unor mufe care se pot deconecta, dai jos bornele de la baterie, deconectezi tot ce e mufa electrica, dai scaunul jos si il repari si pui totul la loc. La reconectarea bateriei s-ar putea sa-ti ceara codul de deblocare de la radio.

This post has been edited by grig1960: 10 May 2021, 11:45


--------------------
Renault Koleos 2010, 2.0dci, 4x4, 173 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:39
Dacia