Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

carcasa filtru aer, demontare

littlebadboy
post 31 May 2009, 22:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 30 July 07




sal. stiti cumva cum se scoate carcasa de la filtru pentru aer motor. ma refer la modelul 1.9 dci model 2001-2003. m-am chinuit vreo 30 de min sa inteleg cum se desface de ansamblul debitmetrului de aer dar nu am gasit nici o clema de prindere....imi tremura cam tare filtrul cu tot cu capacul care acopera injectoarele...
am o clema de prindere rupta la carcasa filtrului si as vrea sa o repar.daca are cineva poze cum a desfacut carcasa mi-ar fii de mare ajutor. va multumesc.


--------------------
renault scenic 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DIDE
post 1 Jun 2009, 19:00
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 2 May 08




Carcasa de la filtrul de aer este prinsa in doua suruburi in colturile din dreapta jos si stanga sus cum stai sub capota cu fata spre motor. Ansamblul debitmetrului de aer nu are nici o clema de prindere. E pur si simplu infipta in carcasa filtrului de aer si o poti extrage prin tragere usoara dupa ce ai scos mufa electrica a debitmetrului de aer. Spor !


--------------------
RENAULT MEGANE SCENIC 1/2 2001/RXE - HD-01-RXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
littlebadboy
post 3 Jun 2009, 11:19
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 30 July 07




msm. o sa incerc sa trag de ansamblul debitmetrului.....totusi mi s-a parut infipt cam tare in carcasa filtrului de aer si credeam ca are o clema ceva...daca tu zici ca ai scos prin tragere voi incerca si eu,sper sa nu stric ceva.ms


--------------------
renault scenic 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 12:37
Dacia