Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfat cumparare jante aliaj

crn
post 16 Apr 2011, 13:59
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 1 September 05




Vreau sa cumpar 4 jante de aliaj pentru cauciucurile de vara si astea de tabla sa ramana cu cele de iarna si poate imi dati un sfat pentru ca nu ma prea pricep.

Am gasit la o vulcanizare jante de aliaj originale de clio symbol folosite (cele cu mai multe spite subtiri cum erau pe faza 2 cred), la 190 RON bucata. Aratau bine la prima vedere cu exceptia unor zgarieturi pe unele spite. Garantie nu se acorda.

Se poate observa daca sunt ovalizate sau au fost roluite etc., ce ar trebui sa urmaresc sau sa intreb?

Pe de alta parte am gasit si unele ALUTEC noi la 316 RON bucata cu 5 spite ceva mai groase, culoare gri mai inchis grafit. Nu stiu daca se va vedea urat pe spate unde am tamburi (e un Symbol gri-bej) tinand cont ca distanta dintre spite este mai mare.

Ma tenteaza cele sh dar nu stiu daca ma complic cu ele.


--------------------
Renault Symbol 2005
Renault Clio Symbol Fidji 1.4 16v (98CP), 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 16 Apr 2011, 22:25
Post #2


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(crn @ 16 Apr 2011, 14:59)
... Garantie nu se acorda.
...
*


Ma gandesc ca daca montezi anvelopele la ei si janta/jantele au probleme, nu te pun la plata. Macar atat, o garantie la montaj, care sa implice si echilibrarea, (posibilitatea efectuarii ei) proba de etanseitate...
Daca nu vor, ura si la gara, clar stiu ei ceva in legatura cu ele.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 12:36
Dacia