Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Si altii au probleme !

godaro
post 16 Jun 2004, 14:05
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 29 April 04




am citit ceva incredibil pe vwforum: sper ca nu e o problema daca postez cate ceva de pe alte forumuri. scopul meu este acela de a-i ajuta pe cei ca mine care doresc sa cumpere o masina noua si cauta solutia optima. nicidecum nu doresc sa dau cu pietre in cineva sau sa "ra^d" de niste struguri prea acri. cititi si va minunati (e vorba de un golf 4 din 2002):

"In noaptea de sambata care a trecut m-am urcat frumos in masina si fiind cam umezeala in atmosfera sau cam aburit geamurile.
Neavand chef de AC am decis rapid sa deschid geamurile.
Si acum ATENTIE: in momentul in care am atins intrerupatorul de la geamul din dreapta fata ACESTA, RESPECTIV GEAMUL, A CAZUT GLONT IN USA.
Nu va mai spun ca afara statea sa ploua si ca mai eram si la 50 de km de Bucuresti.
Ca sa nu mai lungesc discutia siti la ce masina mi s-a intamplat?"


continuare

"Da [...] la masina mea s-a intamplat si am schimbat toata macaraua, vreo 4 mil.
Dar sti ce ma deranjeaza cel mai tare? Ca s-a intamplat la un VW. Unde este rigoarea si calitatea germana la care tot facem cu totii apel cand cumparam una din masinile grupului? bine, ma intrebam retoric.
..."


multumiri vwforum pentru info. pentru mine este chiar utila


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 16 Jun 2004, 21:05
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu e nici o problema pentru noi sa se posteze de le alt forum mai ales daca e vorba de colegi nostri cu masini mai scumpe (nejustificat).

adevarul asta e: toate se strica.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 17 Jun 2004, 06:46
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




Just, absoluit orice fel de masina se strica la fel de des sau de rar. Au trecut anii 80 cand luai ceva trainic. Desi poate nu are nici o legatura aduc elogii pe aceasta cale videocasetofonului meu JVC din 83 care functioneaza si astazi absolut impecabil.
Ca sa revin la masini poate in acea vreme nu existau atatea lucruri complicate, compuitere de bord, abs, etc dar mergeau.

Evident nu ma refer la dacii


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
godaro
post 17 Jun 2004, 09:23
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 29 April 04




si iata de ce altceva se mai plang posesorii de golf (IV):

multumiri VWFORUM.ro

"Se pare (din experienta unui prieten) ca la golf 4 exista mai multe calcaie ale lui Ahile. Eu stiu doua g4 carora le-a cazut planetara din dreapta, la amandoua a cazut geamul dreapta si, vechea pb, s-a spart baia de ulei."

doamne, nu stiu ce sa mai cred ...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 17 Jun 2004, 11:05
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




cam aiurea topicu asta ...


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
godaro
post 17 Jun 2004, 12:37
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 29 April 04




de ce e aiurea? sunt unii care cauta sa cumpere masina si scormonesc dupa info. se uita pe RENO.ro si vad ca sunt probleme cu flanse si alte cele si isi inchipuie ca daca se indreapta spre modele MULT mai scumpe scapa de probleme. si uite ca nu e chiar asa.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 17 Jun 2004, 12:51
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




pai daca vrea cineva sa se intereseze de problemele pe care le au cei cu VW o sa se duca pe forumu lor sa studieze topicurile d-acolo scrise de persoane in masura sa-si dea cu parerea.
Scuze, da eu nu sunt de accord cu comentariile aiurea mai ales cand nu poti proba in niciun fel informatia respectiva. Si mi se pare aiurea sa o perpetuezi atunci cand e vorba de ceva serios si grav.
Mai bine ne-am uita la masinile noastre.
Eu sunt deja f suparat pe chestia care o am cu flansele.
E de-a dreptu aberant sa ai la o masina de 17.000 euro o astfel de problema. Si asta fara exceptie.
In plus, piesa se inlocuieste tot cu una la fel de proasta.
Macar daca stiam de la inceput ca la fiecare 20.000km trebuie sa schimb flansele si sa mai scot din buzunar cate 8 milioane!
Da asta e alta problema...


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
godaro
post 17 Jun 2004, 12:57
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 29 April 04




tot e bine ca nu ti-a cazut geamul in usa. si ca n-ai dat 2000 coco in plus pt a cumpara o masina care sa iti confere acest "privilegiu" smile.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 18 Jun 2004, 11:12
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Nu este nici o problema daca cineva face comentarii si despre o alta marca in general sau despre concurenta in special...
cu o singura mentiune: sa fie facute in cunostiinta de cauza si nu am auzit ca, am un prieten, etc.


--------------------
ex-dsn 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 05:35
Dacia